Nowe telewizory SAMSUNG seria H

bbbb1

New member
C.d. bojów ze ScreenMirroring. Odesłałem telefon do CCS, który powrócił z wymienionymi bebechami(wymienili nawet głośnik-nie wiem po co) i z zainstalowanym starszym softem(był 4.4.2 a zainstalowali 4.2.2)!!! I adnotacją, że w nowszym Androidzie nie działa ScreenMirroring!!! I zalecenie aby NIE AKTUALIZOWAĆ Androida!!!!!!!! Widział ktoś takie cuda? Wprawdzie faktycznie ta funkcja zaczęła działać, ale jakoś dziwnie i zacina się.
 

kuzior

New member
Witam.
Mam nietypowe pytanie do użytkowników h6400 i znających obecne modele z 2015 r.
Udalo mi się kupić kilka dni temu w promocji Samsung EU55H6400 za 2850 zł. Im dłużej czytam różne opinie i testy innych telewizorów 55 cali na forum zastanawiam się nad słusznością wyboru. Decyzję o zakupie podejmowałem w kilka minut mając aktywny kod rabatowy i majac w pamięci zeszłoroczne opinie o tym telewizorze. Nie zamierzałem zmieniać jeszcze starej plazmy (8-letniej 42 cale Panasonic) ale nadarzyła się okazja i jest. Mam teraz 14 dni na zwrot. Jeszcze go nie otworzyłem bo myślę co robić dalej. Czy warto moze dopłacić do czegoś innego czy za te pieniądze dać sobie juz spokój i pomyśleć o zmianie za następne kilka lat ? Nie wydam na razie 4000 zl na nowy TV. Szkoda mi kasy bo stary pięknie działa.
Oglądam głównie wieczorami jakieś filmy, publicystyka, dzieci trochę bajek i tyle. Nie gram. Nie oglądam sportu...
Sugerował się posiadanymi urządzeniami ( tablet i telefony domowników tez Samsung)
Podoba mi się obecna funkcja Smart TV. Odepnę wreszcie laptopa od TV. Obecna plazma nie miała jeszcze gniazda USB !
Wiem ze kupiłem juz stary model z 2014. Niedługo wyjdzie 2016 seria. Ale jeżeli główną nowinką będzie Android na pokładzie mogę sobie darować.
Chciałem zmienić w przyszlosci spokojnie TV, mając "porównywalny" (wiem ze to dość trudne ) obraz z plazmą plus jakieś dodatki na przyszłość (typu smartTV, gniazda USB itd).

Bardzo was proszę o poradę .
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Skoro oglądasz wieczorem i do tego masz to szczęście że w Twoim telewizorze może być matryca AUO to nie masz czego szukać za te pieniądze to jest jak za darmo :) Dla dzieci masz 3D będzie im się podobało a dla Ciebie doskonała jakość obrazu i dobry smart czego chcieć więcej ?
 

Ryszard48

Member
Można tylko ponarzekać że ma (w przypadku mojego egzemplarza)słabe Wifi ,a tak to czego szukać innego jest OK ma do tego flesha oglądam teraz Polsat Boxing Night: i co powiesz.
 

pawelll

Member
Jeśli tylko nie ma jakichś istotnych wad obrazu to zostaw go. Za takie pieniądze a nawet trochę wyższe nic lepszego nie kupisz. Seria J Samsunga to porażka w niższych modelach (płaskich, FHD) jedyne co jest porównywalne (albo lepsze) to np. 55W805C Sony. Ale to min. 4500 PLN.
 

kuzior

New member
Dzięki za szybką reakcję na post.

Czyli zostaje. Mogę wreszcie otwierać...

Ps.

1. Na co zwracac uwage po odpaleniu ? Martwe piksele, podświetlenie ... jak to sprawdzić ?
2. Czy powinienem przeprowadzić też kalibrację obrazu ?
Praktycznie wszyscy o tym piszą. Jest dużo materiałów do samodzielnego ustawienia parametrów w internecie ale rozumiem ze bez spec.urządzeń pomiarowych nie bedzie to dokładne. Czy polecacie jakieś dostępne na rynku firmy z dojazdem czy szukać kogoś lokalnie ? Czy jeżeli ktoś świadczy takie usługi może to zrobić źle? Nie wiem na ile to skomplikowana procedura ?

Pozdr
 

Metrolog

New member
Równomierność podświetlenia matrycy to podstawa dla satysfakcji z oglądanego obrazu oraz oczywiście jasne chmury na czarnym tle tego raczej jak najmniej a najlepiej wcale, martwe piksele oczywiście mogą się zdażyć ale to raczej rzadkość. Niedoskonałości szybko wyłapiesz bez specjalnego wpatrywania się w obraz i wtedy dopiero można się zacząć martwić. Kalibracji nie musisz przeprowadzać chyba że sam nie poradzisz sobie z obrazem który będzie dla Ciebie satysfakcjonujący naturalnie są firmy które to robią za drobną opłatą :) http://*********************************.pl/ Ja tam osobiście wolę jak mnie obraz je...ie po oczach żywymi kolorami czego po kalibracji już nie uświadczysz. Nie da się zrobić źle kalibracji w tym modelu chyba że przy użyciu uszkodzonej aparatury pomiarowej.
 

kuzior

New member
Witam. Dlaczego matryca AUO ? Czytałem że najlepiej jak jest matryca Samsunga.
Czy da się sprawdzic (bez menu serwisowego) jaki typ matrycy ? Podobno symbol na naklejce z obudowy nie zawsze jest poprawny. Trzeba podpatrywac gdzieś przez kratki wentylacyjne bezpośrednio z matrycy ? To wykonalne w tych modelach ?
A jak będzie inna matryca niż Samsung czy AUO to odsyłać ? Nikt mi już nie wymieni...
 
Ostatnia edycja:

kuzior

New member
Ok.
Widzę że koledzy są aktywni na kilku forach.
Czyli nie ma co sprawdzać producenta matrycy.
Zostaje właściwie jakość podświetlenia do sprawdzenia.... I tyle.

Dzieki.
 

kuzior

New member
Jeszcze was zapytam o clouding. Wygląda ze jednak matryca nie jest idealna. Obraz akceptuje i inne bajery ale te chmurki to porażka. Bardzo widoczne na czarnym tle i jak ustawiam na tryb film. Ktoś reklamował zakup takiej matrycy czy to nie wyjdzie ?
 

kuzior

New member
Ostatnia edycja:
trochę późno ale napiszę.
Muszę Cię zmartwić kolego, samsung twierdzi, że tak ma być.
Posiadam model ue65hu7200 miałem chmurki,po miesiącu siadła matryca, wymieniono mi na nową i też mam chmurki
 
Do góry