Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Kolos28

New member
Kolego, nie chodzi różnice tych samych matryc w TV ale o matryce LED jako całokształt, które dzielą się na IPS i VA. Jedne i drugie nie mają idealnej czerni zwłaszcza w ciemności z tą różnicą, że matryca VA nie posiada dobrych kątów widzenia i najlepszy kontrast uzyskujemy siedząc na wprost tv a IPS ma dobre kąty widzenia ale czerń i kontrast jest dużo gorsza od VA czerń i kontrast w IPS jest porównywalny do VA kiedy patrzymy pod kątem. Nie znienia to faktu, że w LCD nie uzyskamy 100% czeni. Często jest to szarość wpadająca w czerń bądź taki ciemny fiolet wpadający w czerń.



Tapatalk - S5
 

anedam

New member
Kolego, ja właśnie o tym pisałem - o różnych typach matryc. Wspominałem już kiedyś o tym że zwróciłem Toshibę L7453 z IPS i uważam że Samsung ma lepsze kąty widzenia. Widać trzeba mieć TV u siebie w domu i samemu przetestować - to jest kryterium ważniejsze od testów technicznych na stronach internetowych.
 

scigal

New member
Mam takie pytanie.. Może głupie ale muszę je zadać. Mam 55H6400 już od pół roku. Świetny TV. Tylko jedno ale. Jak puszczam film z dysku jakiś MKV na przykład np. w wersji 1280 x 720 to nie mogę rozciągnąć takiego obrazu. Zawsze są paski góra dół. Czy da się to jakoś obejść? Jakaś opcja, która pozwoli mi rozszerzyć obraz ? Z góry dzięki za info.
 

sunnysunday

New member
Witam, czy model UE 48H6700 będzie odbierał nową wersję dvb-t2 ?
Czy nie macie też może problemu z hbb tv na tvp ?
U nie pojawia się ikonka ale po włączeniu nic się nie dzieje, po zmianie kanału to już w ogóle ona nie pojawia się . Robiłem reset fabryczny i nic.
 
Do góry