Nowe telewizory SAMSUNG seria H

juzeg76

Member
Nic dziwnego z uwagi na to że typowe przejściówki bez przełącznika we/wyj są z reguły wejściem dźwięku i sygnału wideo do telewizora a nie wyjściem. Dźwięk jest na pewno na gnieździe euro bo osobiście podłączyłem kiedyś swój TV do amplitunera.

ja swego czasu probowalem taka przejsciowke z wej i wyj i niestety na wejsciu wiadomo byla cisza a na wyjsciu tylko szumialo .50h6400 zdaje sie ze jest to tylko wejscie Euro i chyba nie ma mozliwosci wydobyc dzwieku na zewnatrz .Zakupilem DaCa na allegro wzialem w sumie najtanszego i gra elegancko choc jak wiadomo z samsunga optykiem jest ciszej niz pozostale zrodla . Ale jestem zadowolony i nie widze sensu przeplacac albo brac drozsze niz 50 zl


pozdr
 

przeeemek

New member
Kuzyn kupił ostatnio 50h6400 i muszę powiedzieć, że bardzo sie zdziwiłem jak zobaczyłem, że u niego nie ma tego wyciszenia po optyku! Albo jest na tele małe, że nie zwróciłem uwagi. U mnie na 48 jestem załamany dźwiękiem po optyku. U mnie różnica jest taka jakbym sprzęt schował do szafy po przełączeniu na optyk. Aż sie nie chce słuchać muzyki z tv.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Sprawdz wersje softu u kuzyna i u siebie. Moze to wina softu. Z resztą co ma optyk do głośności? Sygnał optyczny nie przekazuje info o głośnosci...

Wysłane z mojego SM-G900F
 

juzeg76

Member
mam kino domowe samsung taka zabawke plastikowa podlaczona optykiem do starszego tv 46d5500 tez jest ze 2x ciszej po optical niz np z dekodera UPC po AUX bez zadnych Dacow po prostu kino ma wejscie optyczne . Nie jestem zadowolony z glosnosci
 

kysa

New member
Napisał kysa Zobacz post
Witam

mam takie zapytanie :
zakupilem telewizor UE60H6200 ,jestem zadowolony ,ale nie dostalem pilota Samsung Smart Control ,zwykly jakis taki mi dali ;/ .
pytanie czy mozna zwyczajnie dokupic tego pilota i go sparowac , czy musze w serwisowych opcjach cos pozmieniac albo moze nie da sie uzywac tego pilota na tym typie telewizora ?
Bede wdzieczny za odpowiedz
Pozdrawiam

Witam wszystkich posiadam tv samsung UE48H6240 ( tv kupiony w UK ) , standardowo w zestawie nie ma pilota smart, dokupiłem go na ebay i sparowałem z moim tv poprzez zmianę opcji w menu serwisowym. Wydaje mi się Kysa, że w Twoim TVUE60H6200 da się tak samo to zrobić jak i w moim, sprawdź w menu serwisowym czy masz opcję smart control. Jeśli tak to włączasz opcję smart control suport i wtedy da sie sparować pilota smart( jak jest wyłączona nie udaje sie sparować pilota ) ,włączyłem jeszcze voice recording do rozpoznawania za pomocą pilota smart głosu. Kupiłem też kamerkę i po odblokowaniu w menu serwisowym opcji działają gesty. Nagrałem filmik wiec możesz sobie obejrzeć jak to zrobić ( filmik jest na moim koncie dropbox ) wysle Ci go w prywatnej wiadomości, to mój pierwszy post i nie mogę wklejać linków


EDITT//
chcialem tylko potwierdzic,jesli ten tv kogos interesuje ,ze wszystko dziala po odblokowaniu w menu serwisowym :
- pilot Smart Control dziala
- sterowanie glosem poprzez pilota dziala
- odblokowanie dzialania po "blutaczu" sluchawek bezprzewodowych / u mnie sluchawki Philips/
- sterowanie gestami , ale tego niestety nie sprawdzilem ,bo nie kupilem kamerki , pojawily mi sie tylko opcje w menu TV ,wiec zakladam , ze dziala

Pozdrawiam
 

Gitner

New member
Witam
Muszę zakupić TV, planuję UE40H6400, zależy mi na pełnej przeglądarce, czy na tym modelu można oglądać cda i zalukaj?
 

Gitner

New member
Jeszcze jedno pytanie, cda i zalukaj oglądacie przez przeglądarkę na full screenie? Czy jest szansa, że np za 2 lata zniknie taka opcja bo samsung coś tam nie zaktualizuje?
 

darus75

Member
To cda i zalukaj to teoretycznie fajna sprawa ale to "buforowanie" już niekoniecznie. Na laptopie film chodzi dobrze, natomiast w H6400 co jaieś 15 buforuje aż w końcu kończy mi się cierpliwość i włączam film od nowa w tym samym miejscu - tak za kolejne ok 15 min to samo.....
Wszystko inne chodzi, net z UPC 60 mbit.....
Także :wyleczyłem" się z tego i wynegocjowałem w dobrej cenie Canal+
 

przeeemek

New member
Zdarzyło mi się dzisiaj obejrzeć film na cda. W ciągu 2h filmu raz miałem takie "buforowanie", że musiałem przeładować stronę i przewinąć film. Ogólnie fajna sprawa Ale jakoś nie było reklam. Wcześniej na poprzedniej wersji przeglądarki i filmie przerywanym reklamami - buforowanie było częste i denerwujące.
 

darus75

Member
Zdarzyło mi się dzisiaj obejrzeć film na cda. W ciągu 2h filmu raz miałem takie "buforowanie", że musiałem przeładować stronę i przewinąć film. Ogólnie fajna sprawa Ale jakoś nie było reklam. Wcześniej na poprzedniej wersji przeglądarki i filmie przerywanym reklamami - buforowanie było częste i denerwujące.

To może coś się zmieniło na lepsze - dawno niczego nie oglądałem przez to buforowanie....
Fajnie by było gdyby to "naprawili" :)
 

Kolos28

New member
Posiadam ue48h6700 i moja opinia po lekko ponad roku użytkowania to taka, że tv nawet spoko ale drugi raz bym nie kupił i myślę aby za okolo rok wymienić go na coś porządnego.
To co mnie w nim przeszkadza to lekki clouding, czerń bardzo cienka i konty widzenia, wystarczy wstać z kanapy i mieć głowe powyżej tv aby kolory kontrast był bardzo inny od oczekiwanego. Nocą oglądanie TV pod lekkim kontem sprawia, że czerń jest szara. Ogólnie całokształt jest niezły patrząc na TV w dzień siedząc na wprost ale nocą trzeba nieźle zmniejszać podświetlenie aby w miarę to wyglądało...
Podsumowując: Nie polecam!

Tapatalk - S5
 

anedam

New member
Hmm ciekawe ja tego u siebie nie stwierdzam - kąty są bardzo dobre, czerń też świetna, clouding trochę w rogach jest ale generalnie jestem zadowolony. Faktem jest że podobno modele w ramach tej samej serii mogą mieć różne matryce...
 
Ostatnia edycja:
Do góry