Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Metrolog

New member
Ale ja właśnie chcę skorzystać z tego dedykowanego wyjścia, ale nie działa. Przejścówkę zaproponował kolega.
Problem opisałem kilka postów wyżej.

Można jeszcze inaczej zakombinować, jeżeli posiadasz jakikolwiek odbiornik bluetooth od starych słuchawek np. Nokia BH-111 to można go sparować z telewizorem po uprzednim uruchomieniu tej funkcji w menu serwisowym telewizora i do niego podłączyć stację bazową od słuchawek docelowych.
 

anedam

New member
...
zakupilem telewizor UE60H6200 ,jestem zadowolony ,ale nie dostalem pilota Samsung Smart Control ,zwykly jakis taki mi dali ;/ .
pytanie czy mozna zwyczajnie dokupic tego pilota i go sparowac , czy musze w serwisowych opcjach cos pozmieniac albo moze nie da sie uzywac tego pilota na tym typie telewizora ?
Bede wdzieczny za odpowiedz
Pozdrawiam

Tak, dodatkowy pilot jest od wersji 6400 wzwyż. Kiedyś było o tym w tym wątku, chyba ktoś pisał że można go dokupić ale potem trzeba coś odblokować w menu serwisowym...
 

kysa

New member
dzieki @anedam za odpowiedz
przeczytalem caly watek i znalazlem pare postow ,niestety wynika z nich ,ze chyba jednak nie mozna ;/ , byly proby sparowania ,ale nic nikt nie pisal o probach zmian w menu serwisowym , dlatego łudze sie jeszcze ,ze moze ktos grzebal w tym menu i jednak sie da ten pilot uruchomic ;) ?

pozdrawiam
 

mafia35

New member
Bez reklam
Nie mozna. H6200 nie ma modułu do obslugi pilota smart. Sam smart tv rowniez jest okrojony wzgledem h6400. Jedyne co mozna chyba odblokowac to obsluga sluchawek bluetooth. Przynajmniej w h7000 mozna.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Roberto2015

New member
Szanowni Panowie POMOCY!

Czytając forum widzę że jest tutaj kilku Panów z dużą wiedzą i praktyką.
Proszę Was o pomoc w zakupie TV. Który mam kupić?
Samsung
1. UE60J6200
2.UE55H6410
3. UE55H7000SL
 
Ostatnia edycja:

un2neo

New member
Witam

mam takie zapytanie :
zakupilem telewizor UE60H6200 ,jestem zadowolony ,ale nie dostalem pilota Samsung Smart Control ,zwykly jakis taki mi dali ;/ .
pytanie czy mozna zwyczajnie dokupic tego pilota i go sparowac , czy musze w serwisowych opcjach cos pozmieniac albo moze nie da sie uzywac tego pilota na tym typie telewizora ?
Bede wdzieczny za odpowiedz
Pozdrawiam


Witam wszystkich :) posiadam tv samsung UE48H6240 ( tv kupiony w UK ) , standardowo w zestawie nie ma pilota smart, dokupiłem go na ebay i sparowałem z moim tv poprzez zmianę opcji w menu serwisowym. Wydaje mi się Kysa, że w Twoim TVUE60H6200 da się tak samo to zrobić jak i w moim, sprawdź w menu serwisowym czy masz opcję smart control. Jeśli tak to włączasz opcję smart control suport i wtedy da sie sparować pilota smart( jak jest wyłączona nie udaje sie sparować pilota ) ,włączyłem jeszcze voice recording do rozpoznawania za pomocą pilota smart głosu. Kupiłem też kamerkę i po odblokowaniu w menu serwisowym opcji działają gesty. Nagrałem filmik wiec możesz sobie obejrzeć jak to zrobić ( filmik jest na moim koncie dropbox ) wysle Ci go w prywatnej wiadomości, to mój pierwszy post i nie mogę wklejać linków :)
 

adwolf

New member
Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem UE50H6400AKXXH i mam pytanie dotyczące podłączenia Xboxa One oraz wyprowadzenia audio kablem optycznym.

W poprzednim użytkowanym modelu LE40B650 miałem podłączoną konsolę do wyjścia HDMI (ustawienia dzwięku w konsoli DD 5.1 na HDMI) a dźwięk był wysyłanu z tv poprzez optyczne pass through do dekodera audio. wszystko działało super i był pełny DD.

W nowym modelu UE50H6400 mam dokładnie takie samo podłączenie i niestety nie działa - wysyła tylko stereo. Zmiana ustawień na DD w opcjach dźwięku tv nie aktywna. Jest tylko PCM . Czy ktoś może ma jakiś pomysł czy można coś z tym zrobić ?

Inne pytanie dotyczy dźwięku DD5.1 oraz DTS odtwarzanego z filmów z dysku usb. Średnio co drugi film uruchamia się z dźwiękiem stereo i jest potrzeba wchodzić w menu dzwięk/dodatkowe ustawienia i przełączać ręcznie na DD/DTS (w starym tv przełączało automatycznie). Jest jakaś opcja automatycznego przełączania ?
 

Rafal7

Banned
Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem UE50H6400AKXXH i mam pytanie dotyczące podłączenia Xboxa One oraz wyprowadzenia audio kablem optycznym.

W poprzednim użytkowanym modelu LE40B650 miałem podłączoną konsolę do wyjścia HDMI (ustawienia dzwięku w konsoli DD 5.1 na HDMI) a dźwięk był wysyłanu z tv poprzez optyczne pass through do dekodera audio. wszystko działało super i był pełny DD.

W nowym modelu UE50H6400 mam dokładnie takie samo podłączenie i niestety nie działa - wysyła tylko stereo. Zmiana ustawień na DD w opcjach dźwięku tv nie aktywna. Jest tylko PCM . Czy ktoś może ma jakiś pomysł czy można coś z tym zrobić ?

Inne pytanie dotyczy dźwięku DD5.1 oraz DTS odtwarzanego z filmów z dysku usb. Średnio co drugi film uruchamia się z dźwiękiem stereo i jest potrzeba wchodzić w menu dzwięk/dodatkowe ustawienia i przełączać ręcznie na DD/DTS (w starym tv przełączało automatycznie). Jest jakaś opcja automatycznego przełączania ?

Nic nie zrobisz, wszystko ma działać tak jak teraz
Miałem kiedyś Samsung serii D także cały czas ta sama bajka z tym dźwiękiem.
 

pavio

New member
Jak zrobić aktualizacje przez USB.? On line pokazuje że nie ma nowych aktualizacji a na sttonie samsunga jest 2750.3. Ja mam obecnie 2740. Ściągnąłem, podłączyłem dysk i nie widzi jej. Co dalej?
 

adwolf

New member
Jak zrobić aktualizacje przez USB.? On line pokazuje że nie ma nowych aktualizacji a na sttonie samsunga jest 2750.3. Ja mam obecnie 2740. Ściągnąłem, podłączyłem dysk i nie widzi jej. Co dalej?

Wgrać pobrany plik .exe na czysty pendrive usb , następnie uruchomić i rozpakować na pendrive usb.
Bezpiecznie odłączyć od komputera , podłączyć do tv i wybrać aktualizuj.
 
Do góry