Nowe telewizory SAMSUNG seria H

rafaa

New member
Youtube ładuje wam filmy? Wszystkie inne serwisy chodzą mi normalnie, a yt nie chociaż widzi nowe filmy z subskrypcji tylko ich nie odtwarza.
 

bbbb1

New member
Ręce mi opadają. GalaxyS4Mini dalej nie łączy się z 55H6400. Fona dałem do serwisu, ale stwierdzili, że sprawny. No to testowałem mojego smartfona na kilku TV Samsung i tylko na jednym(55F8000) zadziałał ScreenMirroring. Natomiast na moim 55H640 testowałem kilka smartfonów(3x Samsung, 1x LG, 1x myPhone) i wszystkie komunikowały się bez problemu. Dodatkowo po nieudanym połączeniu mój fon mocno się nagrzewał. Wnerwiony oddałem jeszcze raz telefon do serwisu i wyjaśniłem, że nie jest możliwe aby kilka TV było popsute, a mój telefon sprawny i odwrotnie telewizor zepsuty ale mimo to łączy się z innymi telefonami. Przyjęli telefon do serwisu i dziś odebrałem z diagnozą-SPRAWNY. Wczoraj dodatkowo zdalnie serwis Samsunga diagnozował telewizor i diagnoza-SPRAWNY. Ku&#@ mać. Skoro oba sprzęty sprawne to czemu nie działają??? Chętnie bym zaprosił speca od TV i od telefonu do siebie i niech ustalą który mnie ładuje w konia.
 

Justyna

New member
Witam. Mam Samsung 40H6400. Problem jest z EPG z DVB-T. Po jego włączeniu w EPG w miejscu gdzie powinna widnieć informacja o programach bieżących i przyszłych wyświetla się "Brak Informacji", tak jest do momentu przełączenia na dany kanał. Po wyłączeniu TV jest znowu to samo - trzeba przełączyć się na żądany kanał, żeby wiedzieć co na nim teraz leci, lub będzie lecieć. Da się z tym coś zrobić?
 

anedam

New member
Mam tak samo i się z tym pogodziłem - tak chyba po prostu jest. Zazwyczaj po włączeniu TV przeskakuję przez początkowe 10 kanałów żeby dla każdego informacja się odświeżyła. Potem już zawsze po naciśnięciu "Guide" mam pełną listę dla tych kanałów.
 

kingulec

New member
Koledzy pomóżcie.
Mój problem dotyczy słuchawek. Konfiguracja wydaje się być oczywista, ale może czegoś nie wiem. Posiadam słuchawki bezprzewodowe, więc bazę podpinam do obu kanałów wyjścia audio. Następnie w ustawieniach "wyjście dźwięku TV" wybieram "wyjście audio" i w słuchawkach cisza. Czy coś pominąłem? Bardzo proszę o pomoc.
Dodam jeszcze, że na poprzednim tv ( Sony ) wszystko działało jak trzeba.
 

kingulec

New member
Baza słuchawek podłączona jest przewodem typu czincz. W takim razie którego wyjścia dotyczy przełączenie dźwięku z głośników tv na wyjście audio?
 

Metrolog

New member
Przełączenie dotyczy głośniki telewizora przy odbiorze DVBT lub audio output Euro Scart jest to tylko po to żeby nie świeciła się ikona przekreślonego głośnika kiedy nie chcemy żeby telewizor wydawał jakieś dźwięki (MUTE) bez potrzeby zmniejszania głośności do zera. Wystarczy adapter mini jack/EURO audio do słuchawek i wszystko będzie działać.
 

pavio

New member
Witam. Mam Samsung 40H6400. Problem jest z EPG z DVB-T. Po jego włączeniu w EPG w miejscu gdzie powinna widnieć informacja o programach bieżących i przyszłych wyświetla się "Brak Informacji", tak jest do momentu przełączenia na dany kanał. Po wyłączeniu TV jest znowu to samo - trzeba przełączyć się na żądany kanał, żeby wiedzieć co na nim teraz leci, lub będzie lecieć. Da się z tym coś zrobić?

To wina nadawcy np.kablówki
 

kingulec

New member
Nie bardzo wiem dlaczego mam kombinować z przejściówkami skoro mam gotowe wyjście w tv i chcę z niego skorzystać. Oczywiście najważniejszy jest dla mnie efekt, więc jeśli jakieś rozwiązanie jest sprawdzone to z niego skorzystam.
Bardzo proszę o pomoc
Znalazłem coś takiego, ale nie wiem po co mam replikować porty.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    93,7 KB · Wyś: 48

Metrolog

New member
Adapter jest OK mam jedynie podejrzenia że usilnie próbujesz podłączyć wtyk minijack od słuchawek do gniazda portu podczerwieni też minijack.
 

kingulec

New member
Wiem o czym mówisz, ale to nie wchodzi w grę. Do podłączenia słuchawek używam kabla typu czincz z dwoma końcówkami białą i czerwoną, tak jak na fotce powyżej.
Wpinam je do takiego samego wyjścia w tv i ... cisza. Powtarzam, taka konfiguracja działała w starym tv.
 

Metrolog

New member
Coś mi się pokręciło z tym wyjściem słuchawkowym na minijack, mój telewizor wisi na ścianie i nie mam tam dobrego dostępu. Wyjście jest i oczywiście działa trzeba niestety dosyć mocno podgłośnić żeby dźwięk w słuchawkach był dobrze słyszalny. Po podłączeniu słuchawek nie ma opcji wyboru wyjścia audio w menu "dźwięk" telewizora.
 

Rafal7

Banned
No to się nie dziw że działa
Nowe tv mają dedykowane wyjścia do dźwięku i tyle
Z wyjścia euro może być dźwięk gdy odpalisz dvbt gdy oglądasz na wejściu Hdmi tego dźwięku nie będzie.
 

kingulec

New member
Ale ja właśnie chcę skorzystać z tego dedykowanego wyjścia, ale nie działa. Przejścówkę zaproponował kolega.
Problem opisałem kilka postów wyżej.
 

kysa

New member
Witam

mam takie zapytanie :
zakupilem telewizor UE60H6200 ,jestem zadowolony ,ale nie dostalem pilota Samsung Smart Control ,zwykly jakis taki mi dali ;/ .
pytanie czy mozna zwyczajnie dokupic tego pilota i go sparowac , czy musze w serwisowych opcjach cos pozmieniac albo moze nie da sie uzywac tego pilota na tym typie telewizora ?
Bede wdzieczny za odpowiedz
Pozdrawiam
 
Do góry