Nowa seria - KDL-32W655A

tdx

New member
Bez reklam
Nie mam zamiaru Cię dołować mam zamiar sprawić że dostaniesz TV taki o jakim myślałeś że masz!
Skoro Pan ze sklepu kazał Ci ustawić motionflow to zadzwoń i zapytaj gdzie on jest....
Głupotę trzeba tępić...
Poważnie jeśli chcesz zostać przy sony i osiągnąć lepszą płynność to dopiero od serii W805
 

MPEG-4

New member
Ktoś mógł by mi powiedzieć jak wypada KDL-40R470A w porównaniu do KDL-42W655A? Chodzi mi głównie o płynność i jakość obrazu, bo "bajery" mnie nie interesują.

Na tej samej greckiej stronce gdzie był test modelu 32W6 jest też test modelu 32W4, i piszą tam że W4 ma dobre kolory ale może denerwować rozmazywanie obrazu przy szybkim ruchu. Ja też już wcześniej pisałem że widziałem w sony center porównanie W6 i W4 przy prezentacji szybkiego ruchu i W4 jak dla mnie wyraźnie odstaje w tym parametrze od W6.

EDIT:
Co z tego że z tabelek wychodzi że masz XR200Hz jak nie masz możliwości sterowania podstawowym parametrem płynności...

tdx, a te dodatkowe nastawy w W8, to nie są przypadkiem takie >dodatkowe< nastawy pod szczególne kierunkowe wymagania i pod szczególnie specyficzne materiały ? a może w W6 wszystko jest w porządku bo jest tam po prostu zastosowana ta funkcja/układ >z typową uśrednioną nastawą< gdzie wszystkie parametry obrazu są zrównoważone. No bo przeważnie jak jakaś funkcja ma poprawiać tylko jakiś jeden specyficzny określony parametr to odbija się to na innym lub kilku innych określonych parametrach.

A tak przy okazji to jak cię cytowałem to widzę że podałeś linki na youtube z testami które przy noramlnym odczycie forum są niewidoczne.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
tdx, a te dodatkowe nastawy w W8, to nie są przypadkiem takie >dodatkowe< nastawy pod szczególne kierunkowe wymagania i pod szczególnie specyficzne materiały ? a może w W6 wszystko jest w porządku bo jest tam po prostu zastosowana ta funkcja/układ >z typową uśrednioną nastawą< gdzie wszystkie parametry obrazu są zrównoważone. No bo przeważnie jak jakaś funkcja ma poprawiać tylko jakiś jeden specyficzny określony parametr to odbija się to na innym lub kilku innych określonych parametrach.

A tak przy okazji to jak cię cytowałem to widzę że podałeś linki na youtube z testami które przy noramlnym odczycie forum są niewidoczne.

Ja je widzę normalnie na chromie
To są linki do materiałów na których można sprawdzić motionflow i motionplus w Sonym i Samsungu ...

Tak jak pisałem od motionflow zależy płynność obrazu. W TV np W805 przy motionflow wył obraz nie będzie pod względem płynności różnił się od standardowej 50Hz matrycy. Zresztą to samo było w tamtym roku z LG każdy myślał że od 615 zaczyna się 100Hz a tutaj producent zrobił psikusa dopiero lm620 miała trumotion...
Producent może sobie liczyć Hz jak chce, może być XR może CMR może być MCI.
Zobacz po prostu MPEG-4 jak wygląda obraz na W8 z motionflow płynny i porównaj z W65 i sam zobaczysz.
 

MPEG-4

New member
Tak jak pisałem od motionflow zależy płynność obrazu. W TV np W805 przy motionflow wył obraz nie będzie pod względem płynności różnił się od standardowej 50Hz matrycy. Zresztą to samo było w tamtym roku z LG każdy myślał że od 615 zaczyna się 100Hz a tutaj producent zrobił psikusa dopiero lm620 miała trumotion...
Producent może sobie liczyć Hz jak chce, może być XR może CMR może być MCI.
Zobacz po prostu MPEG-4 jak wygląda obraz na W8 z motionflow płynny i porównaj z W65 i sam zobaczysz.

@tdx, w poniższym twoim poście wyszczególniłeś wszystkie tryby funkcji Motionflow podanych i dostępnych w W8 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/922434-post66.html

A następnie dla W6 podałeś tam po prostu wykaz zaawansowanych ustawień, które są też dostępne domyślnie (ale czy w tej samej ilości ?) w W8, a wykazu trybów dla Motionflow w W6 tam nie podałeś bo nie ma podanych takich danych w specyfikacji, no ale przecież producent twierdzi że Motionflow w tym modelu jest, ale być może w W6 tą funkcję (w uproszczonej wersji) można tylko włączyć lub wyłączyć jako tryb >LED< (bo być może pod tym trybem Motionflow właśnie się ukrywa) a może nawet jest ona tam włączona domyślnie na stałe w jakimś uśrednionym trybie bez możliwości sterowania tą funkcją i być może właśnie dlatego nie jest ona w żaden sposób ujęta i oznaczona w menu, no chyba że w W6 Motionflow nie ma, no ale wtedy po co by sony podawało że jest ?.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
ShoRtie, dobra robota z tymi filmikami.

Skoro Pan ze sklepu kazał Ci ustawić motionflow to zadzwoń i zapytaj gdzie on jest....

Głupotę trzeba tępić...

Poważnie jeśli chcesz zostać przy sony i osiągnąć lepszą płynność to dopiero od serii W805


MPEG-4 jak wygląda obraz na W8 z motionflow płynny i porównaj z W65 i sam zobaczysz.


@tdx, można oczywiście osiągnąć lepszą płynność w serii W805, ale z włączonym jednym z tych dodatkowych trybów (dostępne od serii W 8 ) Motionflow (nachylającym dany parametr obrazu w daną stronę) o nazwie ''płynny'' ale będzie to zawsze kosztem zrównoważonych parametrów obrazu.


No dobra trzeba tutaj skonkretyzować fakty (tj przeanalizowałem dzisiaj głębiej tą sprawę), bo się zrobiło lekkie zamieszanie. A więc odnośnie Motionflow to wyglda to tak (a przynajmniej ja tak to zrozumiałem na ten moment) że wszystkie modele sony go oczywiście mają a im wyższa seria to tym jest on nieco lepszy (ale w tej ich lepszości nie o same dodatkowe nastawy tu chodzi), ale dopiero od modelu W8 Sony wprowadziło możliwość dodatkowych nastaw z tzw nachyleniem w kierunku osiągnięcia poprawy jakiegoś konkretnego parametru ale zawsze kosztem określonych innych parametrów obrazu. Dlatego w manualu z W805 jest taki wpis:

[''Wyłącz.]: użyj tego ustawienia, jeżeli użycie opcji [Płynny], [Standardowe], [Wyraźny], [Wyraźny plus], [Impuls] lub [True Cinema] powoduje powstanie (zauważalnie) zniekształconego obrazu.

Czyli wniosek z tego jest taki że przy opcji [Wyłącz.] dla tych dodatkowych trybów, nie wyłącza się sam system Motionflow a tylko odłączone (tj balans parametrów wraca wtedy do normy) są te dodatkowe tryby nachylające dany parametr obrazu w określonym kierunku, a sam tryb Motionflow pracuje wtedy w trybie zrównoważonej poprawy płynności obrazu.


Czy jest tak jak to napisałem powyżej czy też źle coś zrozumiałem/albo pokręciłem w tej kwestii ?.

EDIT:

A może w W6 jest tak że Motionflow jest domyślnie włączony (bez możliwości wyłączenia) a w jakimś innym jednym dodatkowym trybie być może LED, można dodatkowo poprawić płynność ?.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Problemem jest to ze sony nie precyzuje co dokladnie kryje sie pod nazwa motionflow, i tak np. Seria R nie posiada interpolacji klatek, seria w juz tak. Ale interpolacja sama w sobie to nie wszystko, aby interpolacja robila pozytywne wrazenia lcd musi miec bardzo szybka matryce aby zminimalizowac smuzenie ktore z interpolacja jest jeszcze bardziej widoczne. To zapewne dlatego wlasnie seria R jest pozbawiona tej funkcji.

Sent from my GT-I9003
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam potwierdzenie u trenera sonego ze w655 jest 50hz wieczorem wysle jeszcze zdjecia. Potwierdzajace

Wysłane z mojego GT-I9100
 

MPEG-4

New member
Poniżej gość wkleił fotkę porównującą charakter obrazu Sony i Panasonica, i twierdzi tam że panas ma właśnie taki charakterystyczny styl obrazu jak na tej fotce.

ËÉĎÂET60şÍË÷ÄáW800AÄÄşÍşĂĄÔ źŇ ľç Ŕŕ ĄÔźŇÓĂľçĆ÷ (ľçĘÓťúרÇř)źŇľçÂŰĚł - Powered by Discuz!

W sumie to by się i nawet zgadzało, bo jak porównywałem panasy z sony, to panas miał przeważnie takie bardziej lekkie i rozświetlone kolory i mniej głęboko schodzące/wypełnione od soniaków, tym niemniej wiem że to tez zależy od danej matrycy w danym modelu a także ustawień itp, ale myślę że coś w tym porównaniu na rzeczy jest.

No i tam też jednen gość pisze że te panasy ET60 mają jednak lekki problem z ruchem (tj tak napisał w temacie o porównaniu ET60 do W8 .

EDIT:

Poniżej są tabele ze specyfikacjami ponoć tych matryc co są w soniakach :
http://www.jdbbs.com/thread-4698282-4-1.html

Mam potwierdzenie u trenera sonego ze w655 jest 50hz wieczorem wysle jeszcze zdjecia. Potwierdzajace

Wysłane z mojego GT-I9100

No to czekamy.

EDIT2:

Gość z poniższego forum mierzył input lag w 42w653a, i wyszło mu że ten model bije pod tym względem modele W8 i W9 :


http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1783914-sony-w6-input-lag-test-results.html
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
@tdx, najczęściej jest tak że jak ktoś pokazuje niezbyt ostrą fotkę jako dowód w sprawie to znaczy że chce coś ukryć albo nieco zmanipulować, ale jednak z tej fotki da się odczytać że są tam tylko podane dane odnośnie >bazowych modeli< dla danej serii np KDL-W6 jako takiej, ale bez wchodzenia w szczegóły odnośnie poszczególnych odmian w danej serii.

A tymczasem były już właśnie gdzieniegdzie w sieci informacje że najniższy bazowy model W600 jest 50hz a modele powyżej liczby 600 w serii W mają 100hz.

Dlatego czekam dalej na dokładniejsze informacje.
 

MPEG-4

New member
... tak jak Ci pisałem wcześniej, była by to 1 na świecie matryca która mając 100Hz nie miała by motionflow...

No ale przecież wszystkie modele mają motionflow, tyle tylko że dopiero od serii W8 dodano sterowanie kilkoma dodatkowymi trybami motionflow a tam gdzie nie ma dostępnych tych przełączanych trybów to motionflow jest, tyle tylko że ustawiony w trybie domyślnym bez możliwości przełączania różnych trybów. No ewentualnie jest jeden dodany tryb >LED<.

Czyli parafrazując twoją wypowiedź, możnaby to ująć tak : była by to 1 na świecie matryca która mając 100Hz nie miała by dodanych kilku (jest tylko jeden >LED< ) dodatkowych trybów sterowania funkcją motionflow.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
@tdx, najczęściej jest tak że jak ktoś pokazuje niezbyt ostrą fotkę jako dowód w sprawie to znaczy że chce coś ukryć albo nieco zmanipulować, ale jednak z tej fotki da się odczytać że są tam tylko podane dane odnośnie >bazowych modeli< dla danej serii np KDL-W6 jako takiej, ale bez wchodzenia w szczegóły odnośnie poszczególnych odmian w danej serii.

A tymczasem były już właśnie gdzieniegdzie w sieci informacje że najniższy bazowy model W600 jest 50hz a modele powyżej liczby 600 w serii W mają 100hz.

Dlatego czekam dalej na dokładniejsze informacje.

Witam uprzejmie,
Gdyby można było dotrzeć do orginalnej specyfikacji matryc firmy AUO tj.T320HVF01 , T420HVF04 i T500HVF01 sprawa byłaby przesądzona . Na bułgarskim forum SETCOMBG tamtejszy super moderator
hristoslav2 w specyfikacji telewizorów firmy Sony serii W650A też podaje , że wyżej podane matryce
firmy AUO są 100Hz .

Natomiast matryca firmy AUO w serii W600A tj.T320XVF05 jest 50Hz .


BTW , gwoli ścisłości znalazłem również zapis na portalu niderlandzkim Sound&Vision dotyczącym
serii W655A cytuję:"Motionflow XR:200Hz - 50Hz skuteczne" . Z tego zapisu wynikałoby , że matryca
jest 50Hz , choć przytoczone stwierdzenie nie jest dla mnie jednoznaczne .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No ale przecież wszystkie modele mają motionflow, tyle tylko że dopiero od serii W8 dodano sterowanie kilkoma dodatkowymi trybami motionflow a tam gdzie nie ma dostępnych tych przełączanych trybów to motionflow jest, tyle tylko że ustawiony w trybie domyślnym bez możliwości przełączania różnych trybów. No ewentualnie jest jeden dodany tryb >LED<.

Mylisz Motionflow XR który opisuje każdy TV sonego od 2-3 lat z funkcją Motionflow, które posiadają tylko TV z natywną 100Hz matrycą

Analogicznie
Samsung Ma parametr CMR - clear motion rate - a każda prawdziwa 100Hz matryca musi mieć Motion Plus

LG ma CMI - clarity motion index - a prawdziwa 100Hz matryca Trumotion


Problem jest taki że w Sonym nazwa jest taka sama i to Cię widzę kołuje
 

MPEG-4

New member
...Mylisz Motionflow XR który opisuje każdy TV sonego od 2-3 lat z funkcją Motionflow, które posiadają tylko TV z natywną 100Hz matrycą...

W takim razie powstaje pytanie czy funkcja >Led< też występuje (tak jak np W w655) w najniższym modelu W6 (bez 100hz) i w serii W4 (też bez 100hz) ?. No bo z tego co się orientuje to takie systemy jak np Motionflow sprawują się optymalnie dopiero od 100hz, i też dopiero od modeli 100hz takie systemy mają dodanych kilka przełączanych trybów tej funkcji, i w tym wypadku być może sony nieco poskąpiło i dało tylko jeden tryb, ale za to być może nienajgorzej zoptymalizowany.

Ale tak czy inaczej bez wierygodnej fotki (lub oświadczenia wydziału technicznego Sony) matrycy (umieszczonej w W655) i zaglądnięcia w jej specyfikację nie ma co teoretyzować, chociaż oczywiście można.
 
Ostatnia edycja:
Do góry