Nowa seria - KDL-32W655A

tdx

New member
Bez reklam
No bo z tego co się orientuje to takie systemy jak np Motionflow sprawują się optymalnie dopiero od 100hz, i też dopiero od modeli 100hz takie systemy mają dodanych kilka przełączanych trybów tej funkcji, i w tym wypadku być może sony nieco poskąpiło i dało tylko jeden tryb, ale za to być może nienajgorzej zoptymalizowany.

Nie ma takiej opcji. Motionflow jest tylko dla natywnych matryc 100/200Hz

Ja nie teoretyzuje.
 

ShoRtie

Member
Ale się dyskusja zrobiła. Też jestem tego ciekaw co tam w środku siedzi ale najważniejsze, że jestem zadowolony i telewizor jest wart każdej złotówki. Troche wkurzające te Motionflow bez Motionflow o_O ale i tak jedyny mały minus to 2 wejścia HDMI choć mi to wystarczy jak na razie (PC + BD player)
 

MPEG-4

New member
... Motionflow jest tylko dla natywnych matryc 100/200Hz
.

No dobra ale to jest znowu podchwytliwa odpowiedź, no bo właściwie można by powiedzieć że Motionflow w funkcji (w mniej lub bardziej zaawansowanej wersji) likwidowania migotania jest dostępny tylko dla natywnych matryc 100/200Hz/i więcej hz, ale ta inna w funkcja (Motionflow) tj wstawianie nowych obrazów (w mniej lub bardziej zaawansowanej wersji) co sekundę dostępna jest dla wszystkich matryc.

Czyli uzupełniając twój post można by powiedzieć że Motionflow likwidujący migotanie jest tylko dla natywnych matryc 100/200Hz i wyżej a ten wstawiający dodatkowe klatki jest dostępny we wszystkich matrycach, o to ci chodziło ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Motionflow tworzy dodatkowe klatki obrazu - obraz jest płynniejszy [natywne 100Hz]
Tryb ruchu LED - wstawia czarne klatki/pasy - eliminuje smużenie i kasuje efekt pamięci oka [stosuje się w matrycach 50/100/200Hz]
 

MPEG-4

New member
No to co powiesz na to ? :

"Motionflow XR 100Hz'' [natywna matryca 50hz]

Ulepszony standardowy współczynnik odświeżania 50Hz
Dodanie nowych klatek dla uzyskania płynniejszego obrazu 2 razy bardziej naturalny współczynnik odświeżania dla wyraźniejszego obrazu"

No i z tego wynika też że Motionflow likwidujący migotanie i wstawiający dodatkowe klatki jest także dostępny we wszystkich matrycach.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No to co powiesz na to ? :

"Motionflow XR 100Hz'' [natywna matryca 50hz]

Ulepszony standardowy współczynnik odświeżania 50Hz
Dodanie nowych klatek dla uzyskania płynniejszego obrazu 2 razy bardziej naturalny współczynnik odświeżania dla wyraźniejszego obrazu"

co mam powiedzieć? :) przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem post wyżej czy Ci to mam narysować? :)
 

MPEG-4

New member
No i jeszcze można dodać że z tego wynika że tryb >Led< nie jest typową/główną funkcją (co najwyżej ją uzupełnia) Motionflow, a Motionflow jeżeli tylko jest w specyfikacji danego modelu Sony, to robi swoją robotę niezależnie od tego czy są w menu dostępne/widoczne jakiekolwiek tryby dla Motionflow czy też nie są dostępne.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
No ale moment, bo o ile na razie pozostaje niepewność (bo są w necie niby dowody na 100hz) odnośnie 100hz matrycy w W655 (bo w W600 jest na pewno 50hz), to ty cały czas forsujesz tezę że Motionflow jako taki występuje dopiero od serii W8, a ja ci na to zacytowałem opis z oryginalnych materiałów sony dla Motionflow XR 100Hz który występuje w tv Sony z 50hz matrycami.


"Motionflow XR 100Hz'' [natywna matryca 50hz]

Ulepszony standardowy współczynnik odświeżania 50Hz

Dodanie nowych klatek dla uzyskania płynniejszego obrazu 2 razy bardziej naturalny współczynnik odświeżania dla wyraźniejszego obrazu"
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
MPG4 W 6 ma matrycę 50 hz i system Motionflow XR.
A telewizory Sony z 100 hz matrycą mają Motionflow.
Tdx wyjaśnił to nawet metodą obrazkową a ty ciągle swoje.
Motionflow robi swoją robotę jeżeli jest ale w W6 jest Motionflow XR - i to XR na końcu jest istotne ( zobacz post tdx, gdzie ci to wyjaśnił).
Faktycznie pozostaje tylko cieszyć się twoją głęboką wiarą, że tem telewizor ma coś czego nie ma.
 

martinus123

New member
Mylisz Motionflow XR który opisuje każdy TV sonego od 2-3 lat z funkcją Motionflow, które posiadają tylko TV z natywną 100Hz matrycą

Analogicznie
Samsung Ma parametr CMR - clear motion rate - a każda prawdziwa 100Hz matryca musi mieć Motion Plus

LG ma CMI - clarity motion index - a prawdziwa 100Hz matryca Trumotion


Problem jest taki że w Sonym nazwa jest taka sama i to Cię widzę kołuje

MPEG ty naprawdę nie rozumiesz tego co napisał tu tdx czy tylko udajesz
Posługując się przykładem z Samsunga to Sony ma Motionflow XR 200 Hz tak jak Samsung F5300 ma CMR 100 Hz.
Ale Sony ma natywna matrycę 50 Hz i dlatego niema w menu funkcji Motionflow do ustawiania płynności tak jak podany Samsung ma matrycę 50 Hz i niema funkcji Motion Plus.
Tylko częściowo zbieżna nazwa w Sony może wprowadzać w błąd.

Zresztą po co ja się produkuję pewnie i tak zostaniesz przy swoim
 

MPEG-4

New member
... Sony ma natywna matrycę 50 Hz i dlatego niema w menu funkcji Motionflow do ustawiania płynności tak jak podany Samsung ma matrycę 50 Hz i niema funkcji Motion Plus.
Tylko częściowo zbieżna nazwa w Sony może wprowadzać w błąd.

Zresztą po co ja się produkuję pewnie i tak zostaniesz przy swoim

Motionflow jest we wszystkich modelach (również w tych co nie ma go w menu ) i dodaje klatki polepszając płynność obrazu, tyle tylko że matryca 100hz nie wyświetli tyle klatek co 100hz i będzie niewydalać z płynnością tak jak seria W4 z 50hz matrycą. Ale czegoś takiego W655 nie zauważyłem, a w testach był właśnie chwalony za płynność. Tak że jedyną kwestją jest tutaj mniejsza zdolność matryc 50hz do wyświetlania większej liczby klatek ale co do tego mają te dodatkowe nastawy dla Motionflow jak one tylko nachylają dany parametr w daną stronę ? a Motionflow i tak działa cały czas domyślnie, ale być może w droższych modelach można go całkowicie odłączyć lub zresetować w tryb domyślny .
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Brak plynnosci ruchu moze byc spowodowany tylko i wylacznie brakiem systemu interpolacji klatek. Najwyrazniej seria W tego nie posiada. I nie jest to wina matrycy.

Sent from my GT-I9003
 

MPEG-4

New member
Brak plynnosci ruchu moze byc spowodowany tylko i wylacznie brakiem systemu interpolacji klatek. Najwyrazniej seria W tego nie posiada. I nie jest to wina matrycy.

Sent from my GT-I9003

Zarzuty (np w greckim teście) do zmniejszonej płynności były ale do serii W4, i ja też to widziałem na prezentacji.
 

Riv11

New member
Bez reklam
MPEG a ty ciągle swoje... więc kup ten telewizor i bądź zadowolony.
A tak na marginesie, jak pojawil się tutaj człoowiek z problemem płynności w tym telewizorze, to tylko tdx umiał mu wyjaśnić o co chodzi. Więc może tdx wie więcej o tym telewizorze niż ty?
 

MPEG-4

New member
MPEG a ty ciągle swoje... więc kup ten telewizor i bądź zadowolony.
A tak na marginesie, jak pojawil się tutaj człoowiek z problemem płynności w tym telewizorze, to tylko tdx umiał mu wyjaśnić o co chodzi. Więc może tdx wie więcej o tym telewizorze niż ty?

I co mu takiego fachowego wyjaśnił ? akurat dobrze to pamiętam, otóż powiedział mu tylko tyle że nic z tym nie zrobi bo w tym tv nie ma tych dodatkowych trybów dla motionflow. Tyle tylko że większość nabywców była zadowolona z płynności i tak naprawdę nie można wykluczyć jeszcze innych czynników poza tym tv, włącznie z bardzo wysokimi/wyśróbowanymi wymaganiami dla techniki LCD w odniesieniu do jej możliwości.

A co do kupna to ja jak na razie chcę się tutaj jak najlepiej rozeznać w technologii tego tv, ale widzę że zamiast rozjaśnienia tego tematu odchodzą tutaj bardziej jakieś próby zrobienia zamętu w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Bo tylko tylko tyle da sie wyjaśnić. Ten telewizor jest taki a nie inny bo ma 50 hz matrycę i motionflow xr a nie motionflow . Ty za to nic nie wyjaśniłeś. A wymagania wcale nie były wyśróbowne, były normalne dla telewizora ze 100 hz i motionflow. Tylko, że ty nadal nie wiesz czym się różni motionflow od motionflow xr- wklejasz zdjęcia ilustrujące działanie motionflow twierdząc, że to motionflow xr ( pomimo, że tdx wyjaśnił ci obrazkowo różnice miedzy tymi systemami). Powołujesz się na wpisy w jakiejś dyskusji, ale tylko jednego użytkownika " rafco", który praktycznie jako jecyny chwali sony, ale pomijasz już opinie tego samego " rafko" , który pisze " panasonic obiektywnie jest lepszy". Na moje informacje że jest w tym modelu matryca 50 hz piszesz: " Riv11, i było teoretyzować albo popadać w autosugestie na podstawie tego że ktoś podał niesprawdzone dane ? he he". Chociaż jest tam 50 hz, a dowód na to, że jest tam 100 hz, wg ciebie niepodważalny, to informacje z chinskiego forum, he he. Na informacje od tdx jest całkiem gluchy, na uwagi martinusa nie rozumiesz o co chodzi a tym bardziej info od kadjo.
Więc nikt na forum raczej cię nie przekona, ze skoro W 6 czegoś nie ma, to tego nie ma.
 

MPEG-4

New member
...Na moje informacje że jest w tym modelu matryca 50 hz piszesz: " Riv11, i było teoretyzować albo popadać w autosugestie na podstawie tego że ktoś podał niesprawdzone dane ? he he". Chociaż jest tam 50 hz, a dowód na to, że jest tam 100 hz, wg ciebie niepodważalny, to informacje z chinskiego forum, he he. .

Riv, tak ogólnie to ty strasznie manipulujesz w swoich postach, bo to co mi teraz zarzuciłeś odnośnie mojej wypowiedzi powyżej, to ja tak odpowiedziałem nie bezpośrednio na informacje twoją (chociaż odniosłem się do twoich wcześniejszych wypowiedzi) a @accu (i tuż po jego poście) który podał info że W655 jest 100hz, a info @accu wziąłem za prawdopodobne chociaż w sumie nie bez wachania bo nie było tam tzw niepodważalnych twardych dowodów.

Poniżej link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/98043-nowa-seria-kdl-32w655a-10.html

A odnośnie tego braku sterowania dodatkowymi trybami motionflow poniżej serii W8, to być może w niższych modelach sterowanie motionflow jest powiązane z zaprogramowanymi różnymi trybami obrazu w zakładce ''Zaawansowane ustawienia'' .
 
Ostatnia edycja:
Do góry