Nowa seria - KDL-32W655A

deywid

New member
Przymierza sie ktos do zakupu KDL-32W655A ?
Co sadzicie ? bo w kwestii procesora obrazu to z oznaczenia mozna wnioskowac ze bedzie to samo co w Sony KDL-32EX650 ?
Na stronie sony sa trzy podmodele mozna powiedziec ,rozroznia je ktos ?
KDL-32W650A , KDL-32W655A, KDL-32W656A
 

paeru

New member
Bez reklam
Jak na razie w kwestii spostrzeżeń na szybko: TV ładnie się prezentuje i jest porządnie zrobiony. Świeci ładnie, obrazowo przypomina Toshibę 32RL938 (kolory, kąty, itd.) niestety, tak samo jak w przypadku tego pierwszego, to tylko 50 Hz matryca.

Z minusów - telewizor jest bardzo grupy od połowy, będzie dosyć trochę odstawał od ściany, w przypadku wieszania. Ma zewnętrzny zasilacz, do którego dodano wieszak (WTF?). Jak na razie widziałem go w cenie 1999 zł, a to zdecydowanie za dużo jak na taki sprzęt.
 

deywid

New member
KDL-32EX650 tylko 10 mm wezszy..
ten wspiera wreszcie ntfs i mkv,
niby ma Motionflow XR 200 Hz,ale rzeczywiscie domyslam sie ze to reklamowy bubel.. chodz wydaje mi sie ze przy takiej wielkosci ekranu 50 hz wystarcza spokojnie.
Rzeczywiscie jest zewn zasilacz ale troche wynagradza to tuner sat i slot na moduly CI.
A cenowo jak na nowy model nie wychodzi tak strasznie, bo w sklepach ex650 kosztuje max 150 zł mniej. Ale chetnie poczytalbym opinie od kogos kto go posiada albo zdarzył przetestowac :)
 

deywid

New member
niepotwierdzone informacje z tymi trzeba podmodelami to:
bez tuneru satelitarnego
z tunerem satelitarnym
inny kolor ramki ?
 

martinus123

New member
Różnice które na szybko zauważyłem na stronie Sony:

KDL-W600A - głośniki 2x5W, brak DVB-S, HD Redy

KDL-W650A - głośniki 2x8W, brak DVB-S, Full HD

KDL-W655A - głośniki 2x5W, tuner DVB-S, Full HD


Te telewizory, jak cała tegoroczna seria, wglądają na żywo znacznie lepiej niż na zdjęciach.
jak oglądałem w salonie to byłem zaskoczony, bo wcześniej mi się nie podobały.
Przebolałbym tą grubość dolnej części, ale tylko 2 wejścia HDMI i jedno USB, głośniki 2x5W, to wszystko razem sprawia, że raczej go nie kupię (myślałem o wersji 42).
Dziwna budowa tego tv czyli jego grubość w dolnej części wynika chyba z tego, że można go powiesić na ścianie, używając podstawy jako uchwytu.
Mi to nie jest potrzebne wolałbym normalny tv, z minimum 3 wejściami HDMI i normalnym systemem VESA do powieszenia na ścianie.
Niestety Sony akurat w modelu w klasie cenowej 2500 (czyli tej którą jestem zainteresowany), zdecydowało się na takie eksperymenty.
Szkoda, tegoroczna seria wgląda super jak dla mnie, ale na model W805 mnie nie stać.
 
Ostatnia edycja:

pabli

New member
mialem ten tv przez dzien i strasznie kiepskie katy widzenia mial. patrzac z boku ekran wyblakniety, kolorow praktycznie brak. na wprost najlepiej i wtedy obraz calkiem dobry, ostry kolorki fajne i naturalne. zaawansowanymi opcjami obrazu sie nie bawilem takze nic wiecej powiedziec nie moge.
wymienilem na toshibe l2 i ze tak powiem obraz w porownaniu do tego soniacza to cienko ;/ ale podczas patrzenia z boku minimalne zmiana jakosci takze w tym wzgledzie toshiba bije sony na głowe
 

error86

New member
Byłem dziś w sklepie RTV i dokładnie oglądnąłem Sony KDL-32W655A. Wykonanie TV bardzo ładne, ekran dookoła pokryty szczotkowanym aluminium- cienka ramka. Bardzo ładnie świeci, kolory żywe, kąty boczne moim zdaniem też są dobre. Patrzyłem z boku i nie widziałem wyblakniętych kolorów jak napisał to pabli. Ogólnie TV bardzo ładnie się prezentuje . Fakt, troszkę gruby u dołu ale nie jest to bardzo denerwujące, dla niektórych minusem może być brak 3D ale np. przy 32 calach nie wiem czy 3D ma sens oraz 2x HDMI oraz 1 x USB. To są moje odczucia, bo ekspertem nie jestem. Może ktoś inny się wypowie na temat tego modelu.
 

martinus123

New member
Design tegorocznej serii bardzo mi się podoba, na zdjęciach logo Sony wygląda na doczepione, ale na żywo super, do obrazu tez nie mam zastrzeżeń, choć nie testowałem go na własnych materiałach.
Przebolałbym też grubość tego tv i to, że da się go powiesić tylko na stopce z zestawu a nie na standardowym wieszaku, ale ilość wejść/wyjść które ma ten tv jest dla mnie nie do przyjęcia.

Jedno wejście USB to jeszcze bym przełkną, ale 3 wejścia HDMI to absolutne minimum, trzeba liczyć jedno na dekoder, jedno na kabel PC do kompa, a kino domowe albo konsola, o innych nie zamierzam wspominać bo to raczej sporadycznie się zdarza.
Dwa wyjścia HDMI oznaczają ciągłą żonglerkę kablami, co przy wiszącym tv jest tym bardziej utrudnione.
Nawet jeśli teraz ktoś nie potrzebuje tylu wejść, to bardzo prawdopodobne, że będzie potrzebował w przyszłości.
Wszystkie minusy razem skutecznie zniechęcają.
Ciekawe ile będzie kosztował W805 jak straci status nowości, pewnie będzie i tak poza moim zasięgiem :-(
 

MPEG-4

New member
...3 wejścia HDMI to absolutne minimum, trzeba liczyć jedno na dekoder...

Na dekoder nie trzeba, bo w tych TV masz już wbudowane 3 cyfrowe tunery (kablowy, naziemny i satelitarny), i każdy z tych tunerów działa z wsuwanym modułem dostępu który daje już chyba każdy operator kablowy czy satelitarny. Np na stronce UPC pisze że możesz brać dwa zewnętrzne tunery ale za drugi płacisz +25zł miesięcznie albo jeśli masz 2 telewizory (TAKIE JAK TE SONY) z wbudowanymi cyfrowymi tunerami z wejściami na moduły, to bierzesz wtedy tylko same dwa moduły (zamiast tunerów bo te masz już wbudowane w TV) i za drugi moduł płacisz +15zł miesięcznie czyli taniej niż gdybyś brał dwa zewnętrzne tunery. Podobnie jest z operatorami satelitarnymi. A abonament też będzie niższy w wypadku jeżeli byśmy chcieli brać tunery z nagrywarką bo te TV mogą nagrywać na dysk. Tak że nie jest źle.

A konsola może służyć też za DVD, odtwarzacz sieciowy też już jest wbudowany w te TV, czyli pod ostatnie drugie HDMI podłączysz amplituner albo zintegrowane kino domowe. A sam amplituner podłączysz też pod SPDIF.

Ja myślę ale o modelu 42, ale jeszcze się zastanawiam nad innymi możliwościami.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
A tak w ogóle to coś widzę że praktycznie nie ma żadnego zainteresowania modelami z serii 6, i to widać zarówno w sklepach w których ostatnio dosyć często bywałem jak i w braku pytań o te modele w internecie.

Czyżby powodem był brak 3D przy podobnej cenie gdzie konkurencja ma już 3D, czy też może nawet dla tych którzy nie są zainteresowani 3D są inne lepsze/ciekawsze TV innych marek ?. A może powodem tego jest mała ilość wejść HDMI ? a jeśli to jest tego powodem, to sony się ta oszczędność bardzo mocno odbije, pomimo że tak jak pisałem w powyższym poście można sobie z tą mniejszą ilością jako tako poradzić.

No dobra a teraz mam takie konkretne pytanie, czy w tej lub podobnej cenie jest jakiś inny tv który ma niepodważalnie lepszą jakość obrazu (i w czym konkretnie ?) od sony z serii 6 ?. W moim przypadku mowa jest akurat o wielkości 40''/42'' oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

Felix B

New member
Co do kątów to dobrze widać jaka jest jakość w tym modelu na jednym filmiku na Youtubie:
Wpiszcie sobie: Novita TV Sony W6, W8, W9 e X9
Moim zdaniem do pewnego momentu jest OK, a potem trochę lipa, ale ja się nie znam bo mam jeszcze kineskopowy TV i na nim kąty są Zajebiste:)

A jeśli chodzi o małą ilość HDMI i USB to rzeczywiści trochę słabo. No ale Cena robi swoje 1850-1900 zł. Model z tamtego roku 32calowy miał 3D, więcej HDMI i USB ale i cena była sporo wyższa. Przynajmniej ten model podobno w końcu odtwarza pliki MKV.

No i ten średniowieczny Pilot – wygląda jak z telewizora z przed 20 lat:( Wiem co mówię:)
 

martinus123

New member
Na dekoder nie trzeba, bo w tych TV masz już wbudowane 3 cyfrowe tunery (kablowy, naziemny i satelitarny), i każdy z tych tunerów działa z wsuwanym modułem dostępu który daje już chyba każdy operator kablowy czy satelitarny. Np na stronce UPC pisze że możesz brać dwa zewnętrzne tunery ale za drugi płacisz +25zł miesięcznie albo jeśli masz 2 telewizory (TAKIE JAK TE SONY) z wbudowanymi cyfrowymi tunerami z wejściami na moduły, to bierzesz wtedy tylko same dwa moduły (zamiast tunerów bo te masz już wbudowane w TV) i za drugi moduł płacisz +15zł miesięcznie czyli taniej niż gdybyś brał dwa zewnętrzne tunery. Podobnie jest z operatorami satelitarnymi. A abonament też będzie niższy w wypadku jeżeli byśmy chcieli brać tunery z nagrywarką bo te TV mogą nagrywać na dysk. Tak że nie jest źle.

A konsola może służyć też za DVD, odtwarzacz sieciowy też już jest wbudowany w te TV, czyli pod ostatnie drugie HDMI podłączysz amplituner albo zintegrowane kino domowe. A sam amplituner podłączysz też pod SPDIF.

Ja myślę ale o modelu 42, ale jeszcze się zastanawiam nad innymi możliwościami.



Ja to widzę jednak trochę inaczej.
Po pierwsze nie wszędzie dostaniesz moduł CAM (np w nc+ i wielu kablówkach), po drugie nie jest on tak funkcjonalny jak zewnętrzne dekodery. Dajmy na to nagrywanie, na zewnętrznych dekoderach możesz jeden program nagrywać a inny oglądać, przy korzystaniu z modułu CAM można nagrywać tylko jeden program z danego tunera tv (np. DVB-S).
Co do pozostałej części Twojej wypowiedzi to oczywiście wszystko możemy jakoś sztukować i obchodzić, ale chyba nie o to chodzi kupując nowy sprzęt, konkurencja w tej cenie oferuje więcej.
Wersja 42" kosztuje w granicach 2600, nie znalazłem żadnego tv w cenie powyżej 2500 tak ubogim wyposażeniem, standardem już od 2 tysięcy jest 3xHDMI i 2xUSB a są tv jak choćby Samsung UE40F6400, które mają 4xHDMI i 3xUSB.
Więc dla mnie to bardzo duży minus tego tv.
 

MPEG-4

New member
Ja to widzę jednak trochę inaczej.
Po pierwsze nie wszędzie dostaniesz moduł CAM (np w nc+ i wielu kablówkach), po drugie nie jest on tak funkcjonalny jak zewnętrzne dekodery. Dajmy na to nagrywanie, na zewnętrznych dekoderach możesz jeden program nagrywać a inny oglądać, przy korzystaniu z modułu CAM można nagrywać tylko jeden program z danego tunera tv (np. DVB-S).

Pomijając ten fakt i nieco mniejszą funkcjonalność przy nagrywaniu że przy korzystaniu z modułu CAM (współpracującym z tunerem wbudowanym w tv) można nagrywać tylko ten program który właśnie oglądamy to wykorzystanie telewizorów wyposażonych w moduły CAM wychodzi nam finansowo bardziej korzystnie. Aby to udowodnić zrobiłem taką rozpiskę na przykładzie oferty UPC.

Co zyskujemy na dwóch telewizorach z dobrze współpracującymi z modulami:

Zyskujemy to że w tej samej cenie (bez dwóch złotych) za którą mielibyśmy najtańszy pakiet z dwoma najtańszymi tunerami bez nagrywarek będziemy mieć najdroższy max pakiet na dwóch telewizorach z modułami na które też będziemy mogli też nagrywać, czyli wychodzimy na tym najkorzystniej bo mamy wtedy tak jakbyśmy mieli dwa tunery z nagrywarkami z najdroższym pakietem.

Najdroższy pakiet Max Extra HD z tunerem nagrywarką 107 zł + drugi tuner HD z nagrywarką 46,00 zł = 153

A w wersji z modułami wtedy płacimy tak :

Najdroższy pakiet Max Extra HD bez nagrywarki (wersja pakietu z modułem) za 87 zł+15 zł za drugi moduł = 102zł

Dla porównania :
Najtańszy pakiet Select Extra HD 74 zł bez nagrywarki + 26,00 zł za drugi tuner bez nagrywarki = 100

czyli oszczędzamy wtedy na tym miesięcznie 51zł (patrz na pierwszą wycenę z max ofertą) + jednorazowo 200 zł za Instalację drugiego dekodera UPC Mediabox

>W przypadku samodzielnej instalacji MediaModułu nie ponosisz opłaty instalacyjnej i aktywacyjnej.

>Instalacja drugiego dekodera UPC Mediabox 200 zł

Jest tylko jedno ale, musimy mieć dwa telewizory które dobrze współpracują z modułami. Np niedawno moderator kiki pisał że telewizory Philipsa należy rozpatrywać bardziej jako monitory do podłączenia zewnętrznych tunerów bo ponoć te wbudowane nie działają w pełni zadowalająco. Był też niedawno post odnośnie wysokiej serii (8 lub 9) Philipsa że po wsadzeniu modułu CAM jakość obrazu wyraźnie się pogorszyła, czyli coś ze współpracą z modułami jest tam nie tak jak powinno być.
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
TV za 2,6k i ma tylko 50hz :/ A tak się napaliłem na ten model. A co innego od sony 40-42cale do 2,5k miało by prawdziwe 100hz ? Nie chcę żadnego 3D itd tylko jak najlepszy obraz na filmach BD
 

MPEG-4

New member
Obraz na tym sony jest bardzo płynny i super ostry, na tym samym materiale testowym ma tylko ledwie zauważalną ciut mniejszą szczegółowość od panasa FT60 (1600hz) droższego o 2 tysiące a kolory praktycznie porównywalne, płynność też jest podobna, tj tylko w sklepie porównywałem tak że to nie jest to samo co na spokojnie w domu. Obraz testowy jest super ostry i kolory są bardzo ładnie nasycone. Szkoda że nie mogłem porównać jeszcze z panasem ET60 za 2999zł (teraz staniał o 500zł) ale ponoć w obrazie ten panas już ustępuje temu sony, jednak ET60 teraz staniał i za 3D i więcej wejść dopłacamy o 300zł więcej niż za sony, czyli nie aż tak wiele. Co zrobić ? jeszcze nie wiem he he.

A o tym sony 42 jest aktualnie 5 pozytywnych recenzji na agd rtv.
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Jaki by super nie był, to 50Hz matryca jest faktem. Poza tym 2 HDMI i 1 USB w multimedialnym telewizorze za 2700-2800 to jakiś żart i to w dodatku dosyć kipeski. Pomijam już kwestię zewnętrznego zasilacza. Kąty patrzenia w tym modelu również szału nie robią.

Za podobną cenę można teraz dostać np. Toshibę WL968 z natywną 200Hz matrycą (w większości MM i Saturnach powinny niedługo być w cenie 2900-3000) czy chociażby wspomnianego ET60. Ten Sony naprawdę nie ma zbyt wiele argumentów na swoją korzyść - no może poza pożądnym wykonaniem, chociaż przy wieszaniu na ścianie i tak będzie ostawał, bo u dólu jest dosyć gruby.
 
Do góry