Nowa seria - KDL-32W655A

suboot

New member
Riv11 -a Twoim zdaniem niby co reklamuję?
A tak na poważnie -zauważyłem, że więcej osób niż tylko ja interesuje się tym TV, a nie każdy ma w okolicy trochę sklepów i czasu, więc napisałem co subiektywnie zaobserwowałem. Ja cenię sobie dłuższe posty, które zawierają informację, a nie cierpię spamu na linijkę, tak często nie merytorycznych, fragmentarycznych, uogólniających itp. itd.
Co do Panasonica -faktycznie, mój błąd -chodziło mi o model Panasonic TX-L32E6E, który faktycznie ma 100Hz.

ShoRtie -miałbym prośbę -żebyś sprawdził w tym TV laginput -podłącz TV pod kompa i np zacznij szybko pisać na klawiaturze lub szybko ruszać myszką -jestem ciekawy czy będzie miał opóźnienie na wejściu czy nie, bo niestety mój LG 32" ma i nie da się używać go jako monitora na dłuższą metę, a szkoda :(
 

MPEG-4

New member
...suboot, jak już masz zgrane te testy, to fajnie by było abyś zapuścił je jeszcze na Sony W6 i W8, bo ciekawe na ile ta seria W6 jest zoptymalizowana pod 50hz matrycę (zresztą na razie nie ma pełnej pewności jaka tam jest matryca i czy nie jest zmodyfikowana na zamówienie ) i czy i na ile odstaje od W8...

Teraz zauważyłem że w moim powyższym poście zamiast W6 napisałem W8, ale już nie mogę edytować tamtego posta dlatego wstawiłem tutaj fragment i tłustym drukiem poprawiłem to tak jak miało prawidłowo być napisane.

EDIT:

Wkurza mnie już ta cała dyskusja w komentarzach do tego na razie jedynego testu, bo najpierw jeden robi pomiary a potem drugi też zrobił i twierdzi że mu całkiem co innego wyszło.

ShoRtie, a jak tam sprawuje się matryca po ciemku i jak sprawują się wbudowane głośniczki i ile z nich można wycisnąć wykorzystując różne systemy poprawiające dźwięk ?.
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
Dziś prawie cały dzień w robocie więc czasu za dużo nie było. Kablówka analogowa wygląda gorzej niż na Samsungu ale w końcu większy TV robi swoje. Te kilka cyfrowych kanałów z MUXów dupy też dupy nie urywa ale to było wiadome. Odpaliłem dziś na BluRay Step Up 3, Jak ukraść księżyc, Uprowadzoną, Iron Mana 1 i 2 oraz Transformersów i obraz jak dla mnie jest super. Matrcya jest bardzo dobra bo na monitorze na IPS widać srebrzenie na białym i fioletowawa czerń a tutaj tego nie ma. Płynność obrazu też bardzo dobra ale czy ta funkcja MotionFlow to w opcjach jest "Tryb ruchu LED" ?? bo można to tylko wlączyć ale nie ma żadnej regulacji natężenia .
 

MPEG-4

New member
A w komentarzach do recenzji serii W8 tego samego autora co robił recenzję W6, wpisać w google ''Sony KDL-47W805A: recenzja nowego telewizora 3D'' autor recenzji i rafko są zdania że sony W8 zjada pod niemal każdym względem panasa ET60, no a znowu w poprzedniej recenzji (i skrajnie różniących się komentarzach do niej) W6 są głosy że to panas ET60 zjada pod niemal każdym względem Sonego W6, czyli pytanie jest w tym co takiego w sobie ma model W8 żeby był znacznie lepszy w obrazie od W6, no bo różnica między Motionflow XR 400 Hz vs Motionflow XR 200 jest ponoć niezauważalna, no a matryca 100hz może dać dosłownie ciut lepszą płynność, tylko czy to nie jest widoczne tyko w specyficznych ujęciach ? .

No a jeżeli chodzi o kolorystykę, wyrazistosć, czerń itp to chyba soniak W8 nie ma w sobie nic dodatkowego co by mu pomogło w dodatkowej poprawie w odniesieniu do serii W6 ?.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
W8 jest na matrycy IPS, W6 na chińskim AUO z matrycą MVA. Całkiem inne kąty i kolorystyka.

A w saturnach i media marketach na stoiskach z prezentacjami (ten sam obraz w tym samym czasie na wszystkich soniakach ) sonego, kolory W6 i W8 wydają się niemal identyczne.

No i jest jeszcze taka kwestia czy wersje 32'' i 42'' mają te same matryce, bo w niektórych tv innych marek bywa z tym różnie.
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Nie są identyczne. Wystarczy spojrzeć na czerń. 32 może mieć inną matrycę, ale nadal nie jest to IPS.
 

MPEG-4

New member
A ta cała matryca AUO MVA jest 50hz czy 100hz w końcu ?, i to pewne jest już że taka właśnie jest użyta w 32'' i 42'' ?.

Następna kwestia to to że na prezentacjach tej nowej serii, tv sony wydają się mieć nieco inną odmienną specyfikę koloru oraz wyrazistości od innych marek, pomimo użycia różnych matryc w różnych seriach, ciekawe ile w tym zasługi technologii sony (i ustawień) a na ile odpowiednio dobranego materiału testowego ?. No bo coś w tym jest bo wiele osób pisało że na tych prezentacjach sony wypadają korzystnie.
 
Ostatnia edycja:

Wołek 1967

New member
Może to kogoś zainteresuje odn.matryc w Sony. KDL-50W700A AUO A-MVA T500HVF01 (100/120Hz)
KDL-50W650A AUO A-MVA T500HVF01 (100/120Hz)
KDL-42W650A AUO A-MVA T420HVF04 (100/120Hz)
KDL-32W650A AUO A-MVA T320HVF01 (100/120Hz)
 

MPEG-4

New member
Znalazłem ten opis na azjatyckich stronach .

Wpisałem to do wyszukiwarki i okazuje się że na ruskich też, ruskie są dociekliwe tak że na tamtych forach też warto poszperać:

Sony LCD TV / FAQ -

Czyli jednak matryca 100hz (o ile coś tam nie jest pokręcone)
KDL-42W650A AUO-MVA T420HVF04 (100/120Hz)
KDL-32W650A AUO A-MVA T320HVF01 (100/120Hz)​


EDIT:
Ponoć taka jest prawidłowość (znalezione na azjatyckim forum):​

Motionflow XR 100 Hz - 100Hz panel
Motionflow XR 200 Hz - 100Hz panel + 2 block scanning backlight
Motionflow XR 400 Hz - 200Hz panel + 2 block scanning backlight
Motionflow XR 800 Hz - 100Hz panel + 4 frame / line / scanning backlight​
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
Czyli, że W655A ma matrycę 100hz ??

Sprawdzałem dziś Sonego podpiętego do PC przez HDMI i rewelacja. W porównaniu do Samsunga niebo a ziemia. Nie ma żadnego input laga ani ghostingu. Jak grałem w FIFE albo PESa czy inną dynamiczną grę to za zawodnikiem biegał duszek a włosy się rozmazywały. Teraz nic tylko grać i jestem pod wrażeniem. Kolory soczyste i na plus prawie matowa matryca dająca dobry efekt nawet przy mocnym słońcu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Robicie zamieszanie niepotrzebnie zamieszanie

wchodzicie w menu >> obraz >> szukacie zakładki motionflow

jeśli jest to macie TV z matrycą faktycznie 100Hz jeśli nie...
to tylko 50hz
 

redmarek72

New member
Sony W655A ogólnie robi dobre wrażenie ale jest małe ale gdy telewizor zostanie wyłączony z pilota po około 4 minutach w zasilaczu słychać lekkie buczenie
 
Do góry