Nowa seria - KDL-32W655A

MPEG-4

New member
No ciekawe jaka tam w serii W6 faktycznie matryca jest, bo w tej greckiej recenzji piszą że płynność (tak na oko jak i w pomiarach) jest jednym z atutów tego tv a i ocenę dostał ten model chyba maksymalną możliwą za obraz 2D.

He he, a na tym rosyjskim forum IXBT co jest tam podany link z innej rosyjskiej stronki (gdzie były podane te jeszcze nie do końca sprawdzone/potwierdzone a może nawet źle odczytane/podane dane z Chińskich źródeł odnośnie matryc w W6 znalezione na chińskiej stronce) co niektórzy strasznie straszą tam ludzi zainteresowanych kupnem serii W6 rzekomym ''strobem'' i rozmazywaniem obrazu na rzecz 50hz matrycy, a tymczasem ze dwie osoby co kupiły W6 są zadowolone z płynności he he. Tak że albo jednak da się wyciągnąć naprawdę dobrą płynność z matrycy 50hz albo może faktycznie stoi tam matryca 100hz, no bo przecież cudów niema ? (chociaż coś czuję że może tam być jednak 50hz).
 
Ostatnia edycja:

suboot

New member
Na filmiku, który podałem w wątku (którym testowałem płynność telewizorów) Sony był równie nie płynny jak moje monitory komputerowe.
Ostatecznie jednak mimo wszystko zdecydowałem się na zakup tego telewizora Sony W6. Jakość kolorów zdecydowała o tym. Stwierdziłęm, że skoro do dziś oglądałem fimy puszczone z kompa przez HDMI (grafika zapodawała 60Hz) i obraz był ok jeśli chodzi o płynnośc w takich filmach jak chociażby Iron Man, to nadal będę zadowolony. A lepsze kolory zawsze się przydadzą :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Matryce w serii W600A czy W605A to 50Hz.
Natomiast w serii W650A czy W655A to 100Hz.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

MPEG-4

New member
Witam uprzejmie,

Matryce w serii W600A czy W605A to 50Hz.
Natomiast w serii W650A czy W655A to 100Hz.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

A to się będą teraz złościć co niektórzy zniechęcacze he he :grin: , czyli jednak cudów nie ma, i płynnosć jest tak dobra ponieważ tam po prostu jest matryca 100hz !.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mi wszystko jedno wole ustalić jak jest a nie jak się komuś wydaje. Byłby to pierwszy przypadek matrycy 100Hz w Sony bez możliwości regulacji płynności (parametr motionflow). W805 to ma i łaski nie robi :)

e-manual z W655A
http://pdf.crse.com/manuals/13LW600112/PL/c_picscrn_europe_lk_lw_exceptpicmode.html

Regulacja ustawień obrazu, np. jasność i kolor obrazu.

Zaawansowane ustawienia]
[Zerowanie]: resetuje wszystkie [Zaawansowane ustawienia] do wartości domyślnych (z wyjątkiem ustawienia [Balans bieli]).
[Korekcja czerni]: wzmacnia czarne obszary obrazu w celu uzyskania lepszego kontrastu.
[Zaaw. zwiększ. kontrastu]: automatycznie optymalizuje [Podświetlenie] i [Kontrast] odpowiednio do jasności ekranu. To ustawienie jest przydatne w przypadku ciemnych obrazów i scen.
[Gamma]: reguluje balans pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami obrazu.
[Automat. ograniczanie jasności]: zmniejsza blask, np. w scenach, w których cały ekran jest biały.
[Czystość bieli]: wzmacnia biel na obrazie.
[Żywy kolor]: sprawia, że kolory są bardziej żywe.
[Balans bieli]: reguluje poziom koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego na ekranie.
[Uwydatnianie szczegółów]: uwydatnia szczegóły obrazu.
[Uwydatnianie krawędzi]: uwydatnia krawędzie obrazu.
[Naturalny kolor skóry.]: wykrywa twarze i odtwarza naturalny kolor skóry.
[Priorytet szybkości wyświetlania]: Skraca opóźnienie obrazu w celu optymalizacji reakcji na polecenia z kontrolerów gry/myszy komputerowej poprzez wybranie opcji [Wł.].
[Tryb ruchu LED]: redukuje rozmycie obrazu w ruchu.

i e-manual z W805

http://pdf.crse.com/manuals/13MW802111/PL/c_picscrn_europe_te_hg_md_exceptpicmode.html

[Motionflow]
[Płynny]: zwiększa płynność ruchu szczególnie podczas odtwarzania filmów.
[Standardowe]: zapewnia bardziej płynny obraz dla podstawowego wykorzystywania w domu.
[Wyraźny]: redukuje rozmycie obrazu w ruchu, zachowując odpowiednią jasność dla dynamicznych obrazów.
[Wyraźny plus]: redukuje rozmycie obrazu w ruchu pod kątem dynamicznych obrazów bardziej niż ustawienie [Wyraźny].
[Impuls]: reprodukuje oryginalną jakość obrazu. Zapewnia obraz zbliżony do kinowego, który może migotać.
[True Cinema]: obrazy, takie jak film zarejestrowany z szybkością 24 klatek na sekundę, są reprodukowane z oryginalną szybkością klatek.
[Wył.]: użyj tego ustawienia, jeżeli użycie opcji [Płynny], [Standardowe], [Wyraźny], [Wyraźny plus], [Impuls] lub [True Cinema] powoduje powstanie zniekształconego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
Riv11, i było teoretyzować albo popadać w autosugestie na podstawie tego że ktoś podał niesprawdzone dane ? he he :wink: :


...Porównać FT czy ET do W6 zawsze mozna, tylko, że różnica jest olbrzymia w płynności. I tutaj nie będzie żadnych cudów, to jest sprawa czysto techniczna: matryca albo wyświetla 50 klatek na sekunde, albo 100 klatek na sekunde, albo 200. I żadna firma w tej kwesti cudu nie zrobi. W6 ma 50 klatek na sekunde i to widać, jak w każdym telewizorze z matrycą 50 hz. W6 można porównać co najwyżej do serii E Panasonica. Seria E5 i E6 ma matryce 50 hz i mają identyczną płynność, oczywiście ludzie też są zadowoleni z tych telewizorów.
.

Ja tam już na początku tematu mówiłem że widziałem prezentację z demo z szybkim ruchem w sony center, i tam seria W4 z 50HZ matrycą wyraźnie odstawała w płynności od W6, a sam W6 miał na oko prakycznie taką samą płynnosć jak W8. I dlatego cały czas drąże z tym że Sony W6, musi mieć wyjątkowo dobrą optymalizację (albo modyfikowaną matryce) jeżeli ma tanią matrycę 50hz LG (jak wiele osób na forach i w komentarzach do testów twierdziło) a daje płynność jak przy matrycy 100hz. Tak że ''porównać FT czy ET do W6 zawsze mozna'' i ma to uprawniony sens.
 
Ostatnia edycja:

Tyler_Durden

New member
Właśnie wróciłem ze sklepu, gdzie stały obok siebie Samsung 32 F6510 i 32W655A. Sam nie wiem co myśleć. Na fabrycznych ustawieniach Sony ma o znacznie, znacznie, ale to znacznie bardziej wyraziste barwy i kontrast. Tylko że te barwy i kontrast są wręcz przesadzone. Z kolei Samsung jest za blady... Kolor zieleni jak w starym TV. Czerń na oko znacznie lepsza w Sonym, chociaż Samsungowa czerń też nie jest jakaś szczególnie kiepska.
W Samsungu wkurzają niedoświetlone rogi, podobnie jak w LG. Fajne kolory, podobne do Sony ma Philips, Panas e6e też pozytywnie się prezentuje.

Chyba przybliżyłem się do zakupu Sony po tej wizycie.
 

MPEG-4

New member
Wpiszcie sobie w google :''Sony KDL-47W805A: recenzja nowego telewizora 3D''


Tam jest na samym dole (w komentarzach do tego testu) dzisiejszy post @dzidzi z punktacją (jakie jest jego źródło odniesienia tej punktacji tego nie wiem) parametrów panasonica ET60 i Sony W805, i @dzidzi twierdzi tam że ten panas wręcz pożera w całokształcie soniaka W805. No to jak to z tym wszystkim teraz jest, no bo najpierw ET60 zjadał W6 bo W6 miał być na taniej matrycy 50hz (a okazał się jednak nie być) no to teraz ET60 zjada za jednym zamachem niższy i wyższy model sonego ? .


Tymczasem w wątku o ET60 wyskoczył problem ze skokowym ruchem w trybie dom i sklep, ta i następna strona którą poniżej podałem, ale w tamtym wątku już było wcześniej kilka raportów o tym skokowym ruchu a to już jest conajmniej niepokojące.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...li-model-ktory-powinienes-zapamietac-108.html

Ja tam nie szukam haków na tego panasa bo tak jak wcześniej pisałem też się nad nim zastanawiałem bo za 300zł więcej od W6 ma 3D (ale matryca jest odblaskowa), ale w soniaku ciut bardziej podobał mi się (tj na oddzielonych od siebie prezentacjach) kolor i wyrazistosc obrazu a także możliwość nagrywania na USB i wbudowany tuner sat.

Sony W655A ogólnie robi dobre wrażenie ale jest małe ale gdy telewizor zostanie wyłączony z pilota po około 4 minutach w zasilaczu słychać lekkie buczenie

W komentarzach do opinii o tym tv na euro agd też widziałem że ktoś stwierdził buczenie zasilacza ale zaraz potem ktoś z użytkowników tego tv odpisał że nic nie buczy.
 
Ostatnia edycja:

bartek7220

New member
Ktoś mógł by mi powiedzieć jak wypada KDL-40R470A w porównaniu do KDL-42W655A? Chodzi mi głównie o płynność i jakość obrazu, bo "bajery" mnie nie interesują.
 

gogu 11

New member
Buczy, faktycznie.
Ale ja mam też inny problem.obaz mocno smuży, a w niektórych scenach mam wrazenie jakby się przycinał. Prawdopodobmie, że można to wyregulować za pomocą motionflow. Nie mogę znaleźć tego w menu- jakby ktoś pomógł byłbym wdzięczny.
 

tdx

New member
Bez reklam
Buczy, faktycznie.
Ale ja mam też inny problem.obaz mocno smuży, a w niektórych scenach mam wrazenie jakby się przycinał. Prawdopodobmie, że można to wyregulować za pomocą motionflow. Nie mogę znaleźć tego w menu- jakby ktoś pomógł byłbym wdzięczny.

Nie mozesz wyregulowac bo ten tv niestety nie ma tej funkcji.

Wysłane z mojego GT-I9100
 

MPEG-4

New member
Znalazłem taką tabelkę z porównaniem modeli Sony :

http://r1305.hizliresim.com/19/r/nd9l2.png

Czyli ta fotka z menu serwisowym się potwierdza:
http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=attach:62:21011:137:1.jpg

I przypominam ten test z obiektywnymi pomiarami jakiści obrazu Sony W6 :

http://www.hdtv.com.pl/forum/922375-post58.html

(wklejcie to sobie do google translatora)


EDIT:

Znalazłem ten wątek na Chińskim forum skąd oryginalnie pochodziła ta fotka (bo na ruskim forum ktoś przerzucił fotkę na upload i nie podał adresu skąd ona pochodziła ) z menu serwisowego, jest tam też od groma fotek przedstawiających jak ten TV odtwarza obraz :

http://www.jdbbs.com/thread-4698282-3-1.html
http://www.jdbbs.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4703331

Zresztą w ogóle na tamtym forum robią bardzo dużo fotek pokazujących działanie różnych telewizorów:
http://www.jdbbs.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=25&page=1
 
Ostatnia edycja:

gogu 11

New member
tdx- w sklepie powiedzieli, że jest sprawa złego ustawienia motionflow, a ty mówisz, że się tego nie da ustawić. To może chodzi o jakiś inny parametr- funkcję?
MPG4- chińskie forum mi nie wiele pomoże. Po za tym obraz na tych zdjęciach jest fatalny, u mie obraz jest ok.
Mam problem tylko ze smużeniem i lekkim przycinaniem obrazu, buczenie da sie przeżyć.
I nne pytanie, czy można reklamować to smużenie i przycinanie? Albo, ktoś kto ma ten model napisze jak ustawić i co ustawić?
 

tdx

New member
Bez reklam
Super Ci doradzili w sklepie, teraz zadzwoń do nich i zapytaj gdzie tego szukać....
Podpowiem Ci ten TV nie ma funkcji motionflow :)
 

MPEG-4

New member
Gość w poniższym poście coś tam pisze że faktycznie nie może znaleźć motionflow ale jest tam tryb LED, i że kontaktował się z sony i że niby mu powiedzieli że nie ma :

32

A w następnych postach znalazłem taką wypowiedź (przepuszczone przez google tłumacza) :

''Smooth Gradient Jednak ta funkcja z Motionflow XR 200 jest zupełnie inna koncepcja.

Ten "gładkie linie", może być nazwa alternatywna Motionflow można wielokrotnie przełączać "high / off" dokładnie sprawdzone, aby zobaczyć różnicę między dynamiczne efekty ''

I jescze coś tam czytałem że ta najniższa seria W600 ma gorsze matryce i słabszy motionflow niż serie powyżej 600, np 656 itp.
 
Ostatnia edycja:

gogu 11

New member
Ja mam 655A 42". MPG4 ja na prawde nie rozumiem o co ci chodzi. Napisz w jednym zdaniu co mam zrobić?
Tdx masz całkowitą rację, nie mam sterowania Motionflow. I co mam w takm razie zmenić w ustawieniach?
Może ktoś kto ma ten telewizor mógłby pomóc?
Będę wdzięczny za pomoc. Naprawde.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja mam 655A 42". MPG4 ja na prawde nie rozumiem o co ci chodzi. Napisz w jednym zdaniu co mam zrobić?
Tdx masz całkowitą rację, nie mam sterowania Motionflow. I co mam w takm razie zmenić w ustawieniach?
Może ktoś kto ma ten telewizor mógłby pomóc?
Będę wdzięczny za pomoc. Naprawde.

Co z tego że z tabelek wychodzi że masz XR200Hz jak nie masz możliwości sterowania podstawowym parametrem płynności...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=68gIJv3TCoM[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KJiytBm76g0[/youtube]

Przetestuj swój TV

Każda matryca 100hz w Sony miała możliwość sterowania poprzez motionflow ale czasy się zmieniają i W655 to taki LG LM615 z ubiegłego roku.... żal
 
Do góry