Muzyka hi- res

sihborx

New member
Dobra zaszalałem
kupiłem na HDtrack tego R.Watersa (Amused to Death) oraz M.Knopflera (Tracker). Oba 192/24

Dobrze, że moja małżowina nie umie sprawdzać historii transakcji bo jakby się dowiedziała, że wydałem 50USD na coś czego nawet nie da się pomacać ani "po psikać" ani założyć na wieczór to by mnie .........:banned:
o zeszło tygodniowych zakupach nie wspomnę :D:D:D
 

Henry

Active member
Bez reklam
No to czekam na opinie z odsłuchów, ja mam Knopflera na CD i od kolegi na próbę właśnie flac (album ma około 1 GB)
 

sihborx

New member
Relacja na żywo...
Knopfler wymiata;-) bardzo ładnie nagrana płyta. Naprawdę można się zrelaksować.
Jestem w trakcie.....

Edit:
Oooo rany jest super... Tą muzę można tylko docenić na dobrym sprzęcie. Do auta się nie nadaje ani do sprzątania.
Przy niej trzeba usiąść ze szklaneczką czegoś dobrego i w spokoju posłuchać i zatopić się w dźwiękach ;-)
Ps- zaczynam rozumieć audiofili ;-)
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
O stała się jasność ;-)
Swoją drogą fajnie że dsd zaskoczył (przynajmniej tak mi się wydaje) coraz więcej ciekawych odtwarzaczy się pojawia. Nareszcie będzie można się cieszyć dużo lepszą jakością muzyki względem cd.

Swoją drogą zawsze mnie zastanawiałem dlaczego w sekcji wideo było już tyle ewolucji jakościowej - vhs-dvd-bluray-blurayUHD o końca nie widać a z CDkami bujamy się chyba że 30lat.




Jakosc muzyki zależy zarówno od jakości materialu jak i jakości urzadzen. Przecietny player hi-res ma słabej albo przeciętnej/sredniej jakości dźwięk. Kupujac dobry używany cd wcale nie w cenie z kosmosu zagra nam lepiej 16bit 44.1 od pliku hi-res


To należy zapamietac podczas wyboru.
No chyba ze słuchamy tylko z serwerow streamerow czy pc to wtedy plik hi-res może zagrac lepiej i być może warto.
 

sihborx

New member
Wersja 192/24 ma 2.94GB

Potwierdzam. Tyle właśnie waży ten album w tej wersji

Niektórzy mówią że trochę przynudza na tym albumie ale mnie tam pasuje.

I znów się zgadzam.
Sam się nie spodziewałem tego po sobie ale mnie też to pasuje. Może dlatego że wcześniej słuchałem knopflera w - nazwijmy to w niesprzyjających warunkach jak w aucie :hihi:

Aż muszę zabrać się za resztę. Co polecacie? Jeśli chodzi o jakość i treść?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Z tym darmowym mam tylko problem chyba że monkey.

A bardzo dobry to bezapelacyjnie JRiver. Mega narzędzie/player do wszystkiego z audio. U mnie głównie robi za serwer DLNA w sieci.
 

sihborx

New member
dzięki.
pytam bo mam album we flac w wersji wielokanałowej (na marginesie polecam - https://www.highresaudio.com/artist.php?abid=123437). Niestety tej wersji mój amp og nie odczytujea (musi być w wav). Na szczęście czyta go Bluray.
I tak z ciekawości chciałem zamienić go z flac na wav.
Użyłem kilku programów ale nie mam przekonania co do poprawności.
1. Czy w ustawieniach mam coś zmieniać? Czy zostawić opcję - jak źródło?
Plik we flac 5.1 ma około 2gb a po takiej konwercji jest 2.75gb.
ale w nie których programach jest opcja zmiany - do 48000hz albo 5.1 do 7.1.
Jak ustawię inne niż - jak źródło- to skonwertowany plik może mieć nawet 5gb. Rekord to 11gb;);););)
Dlatego trochę się zmieszałem. Jakie są optymalne ustawienia dla wav?
(Mam nadzieję, że nie napisałem chaotycznie )
 

fazer58

Member
Bez reklam
Ja używam "xrecode II" z tym,że wszystko przerabiam na flac. Przed chwilą zmieniłem jeden utwór flac 5.1 na wav 5.1 i wszystko poszło idealnie. Flac miał 71 046 KB,a po konwersji 157 141 KB. Jeżeli przyjmiemy,że flac to plik z bezstratną,ale jednak kompresją,to wynik wychodzi całkiem dobry. Trwało to 2 sekundy:)
 

sihborx

New member
Ja używam "xrecode II" z tym,że wszystko przerabiam na flac. Przed chwilą zmieniłem jeden utwór flac 5.1 na wav 5.1 i wszystko poszło idealnie. Flac miał 71 046 KB,a po konwersji 157 141 KB. Jeżeli przyjmiemy,że flac to plik z bezstratną,ale jednak kompresją,to wynik wychodzi całkiem dobry. Trwało to 2 sekundy:)

Wielkie dzięki. Jak na razie wygląda spoko. Dla testu skonwertowałem jeden kawałek i jest jak mówisz.
ps- Czy przed konwersją plików coś zmieniasz? W sumie nawet nie ma tam za wiele do znmiany :-o
Dzięki.


===============================================================
PPS
Właśnie jestem po przesłuchaniu
Kolejnej płyty Marka Knopflera. Tym razem na tapetę poszło Sailing To Philadelphia. Wersja pochodzi z HDtracks.com Pomimo, że tylko w wersji 48/24 to i tak brzmi super.:bober:
 

fazer58

Member
Bez reklam
Nie,ja nic nie zmieniam,te standardowe ustawienia są OK. Baaardzo długo szukałem takiego programu,zmieniam wszelakie APE, WAV, WavPack na flac przeciągając plik CUE. Miałem wiele koncertów podzielonych na poszczególne utwory,gdzie przy odtwarzaniu występowały przerwy między piosenkami,co mnie bardzo irytowało,program ten w kilka sekund łączy wszystko w jedną całość. Analogicznie, plik w jednym kawałku potrafi podzielić na utwory dodając poszczególne tytuły(zaznaczam musi być plik CUE) 192khz oczywiście też:)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
@up.
I właśnie o tym Ci mówiłem. Jak człowiek ma wiedzieć, mieć pewność, że zakupiony album będzie w oczekiwanej jakości?
Mam inny album nagrany w podobnych parametrach i jest słyszalna różnica względem Cd.
W przypadku "BAD" odwrotnie. To człowiek może poczuć się trochę rozczarowany.
Napisałem do hdtrack z pytaniem kiedy planują uruchomienie sprzedaży DsD. Zobaczymy co odpiszą.

Skusiłeś się na "Thriller" 174/24? Warto! :-D ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jedna z najlepszych realizacji jakie słyszałem. Świetnie pokazuje to co w 24 bitach może być zawarte :)
W sumie chętnie bym porównał z wersją DSD.

EDIT
Choć na niektórych systemach może dochodzić do zbytniego rozjaśnienia w sumie...
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Na HDtracks pojawiają się wydania 352kHz/24bit. Czy będzie jakiś kłopot z odczytaniem je przez nasze "klocki"? Wszędzie widzę 192khz i nie jestem pewien?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jest mało urządzeń na rynku które pociągną DXD. HD Tracks chce kupe kasy za to, co jest jawnym wyciąganiem pieniędzy z kieszeni.

Gdzie indziej DSD kupisz tylko trochę drożej niż 192/24. Także wydaje mi sie że to bez sensu.
A sprzęt i tak nie zagra.

Oni mieli już pojedyncze wydania w DXD jakoś rok temu. Lepiej by DSD zaczęli dystrybuować. Bo tu przynajmniej większość sprzętu obecnie ten format obsługuje.
 
Do góry