Muzyka hi- res

Henry

Active member
Bez reklam
No i brak wsparcia dla Tidal :( , a najgorsze, że nie zapowiada się aby w najbliższej przyszłości D/M wrzucił to do swoich klocków, mimo, że w przypadku HEOS jest.
Tak przynajmniej wynika z e specyfikacji nowych klocków Denona X z trójką na końcu.

Taki mały OT - Onkyo na dzień dzisiejszy jest jedyną firmą "popularną", która oficjalnie wspiera Tidal w systemach AV....jeszcze przyjdzie mi się z tą firmą przeprosić :D

Krzychu, tak na koniec to gratulacje, niech się wieża pnie do góry, ja póki co odświeżam płytotekę, przerzucam się na analog i czekam na jakiś sensowny player od Marantza ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
krzysztof
Nie rozważałeś wymiany swojego cd na SA8005, który poza radiem zastąpiłby Twoją nową skrzynkę?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i brak wsparcia dla Tidal :( , a najgorsze, że nie zapowiada się aby w najbliższej przyszłości D/M wrzucił to do swoich klocków, mimo, że w przypadku HEOS jest.
Tak przynajmniej wynika z e specyfikacji nowych klocków Denona X z trójką na końcu.
To mi akurat (na razie) kompletnie nie przeszkadza. Póki co raczkuję dopiero w temacie plików i na razie nie czuję potrzeby płacenia dodatkowego abonamentu, muzyka nie zawsze u mnie leci...
NA7004 kupiłem bardziej z ciekawości i na próbę, zawsze można sprzedać po jakimś czasie ;)
Krzychu, tak na koniec to gratulacje, niech się wieża pnie do góry, ja póki co odświeżam płytotekę, przerzucam się na analog i czekam na jakiś sensowny player od Marantza ;)
Wieża już wyższa być chyba nie może :) a co do playera to proszę bardzo :)
MARANTZ TT-15S1 Gramofon PREMIUM - Salony Denon Polska - Sklep Audio
Powiem Ci, że strasznie mam na niego ochotę, ale cenowo się trzyma :(
Wtedy pewnie zahaczyłbym też o "kilka" płyt, pomimo iż uważam jak autor pewnego czasopisma (wklejałem tekst w temacie "Gramofon na początek przygody")
L_TT-15S1_D.png

krzysztof
Nie rozważałeś wymiany swojego cd na SA8005, który poza radiem zastąpiłby Twoją nową skrzynkę?
W jakim celu? Póki co nie widzę sensu wymiany systemu KI Pearl Lite. Dla mnie różnice są symboliczne. Jeśli miałbym wymieniać to już NA7004 na NA8005, lub cały system na S-ki, a i pewnie na to przyjdzie pora...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
No u mnie ma się zaraz pojawić :
Pro_Debut_CarEsp_weiss_184mm_300.jpg
Black pisał, że już jest w PL więc pewnie na dniach dotrze :)

A Tidalem się chwilę bawiłem i całkiem przyzwoita jakość plików tam jest, więc przy wyborze jakiegoś straemera będę zapewne zwracał uwagę, aby sprzęt ten serwis wspierał ;)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Już pisałem o tej zabawce w dziale z odtwarzaczami.
Kupiłem Pipo x9. Fajna zabawka bo ma ekran dotykowy, jest niedroga i Win10 na pokładzie.
Zainstalowałem na niej foobara2000 z wtyczką ASIO, wpiąłem do niej konwerter USB M2Tech hiFace Two i z niego wchodzę do DAC-a. Sterowanie z poziomu ekranu lub, co o wiele wygodniejsze, ze smartfona. Na smartfonie widzę okładkę płyty, poszczególne kawałki, mogę układać playlistę itd. Zmiana kawałka to ułamek sekundy.
Sprzęt ma pasywne chłodzenie więc jest bezgłośny. Polecam ten kierunek do plików z muzyką. Oczywiście wykorzystanie może być dowolne bo to jednak miniPC, spokojnie obsłuży np. Kodi do filmów czy korzystanie z muzy w necie.
A Pipo X9 kosztowało mnie 620zł z VAT.
No i najważniejsze. Porównywaliśmy z kolegami jakość z Pipo w podanej konfiguracji z zacnym transportem CD. Bez różnicy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pakolo

Active member
Bez reklam
HQ150
Jak ten cały Pipo radzi sobie z obrazami ISO filmów bluray lub dużymi wstawkami filmów/koncertów z DTS HD itd? FIlmy 3D odtwarza SBSy lub ISO?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Koledzy, jak słuchacie Tidala z telefonu, rozumię, że jak jest Bt w ampli, wzmaku to problem nie istnieje, lecz mój ampli takowego nie posiada, podłączyłem przejściówką minijack, chinch, ale głośność i jakość pozostawia wiele do życzenia, telefon Lg G2.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No bo wtedy korzystasz z marnego daca i analogowego toru audio w telefonie..najgorsza możliwa opcja..
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Jeszcze kilka uwag do nas4free (dawniej freenas - obecny system o tej nazwie jest bardziej skomplikowany w obsłudze i nie polecam do celów multimedialnych): jest to samodzielny system operacyjny oparty o system BSD - obsługuje m.in. dyski FAT32 i NTFS, ale natywnym systemem plików dla niego jest UFS i jeśli masz nowy dysk, to lepiej go sformatować właśnie w ten sposób. W najnowszych wersjach są w nim zaimplementowane dwa serwery DLNA: fuppes i minidlna. Koniecznie trzeba wybrać minidlna gdyż on streamuje pliki takimi jakie są bez żadnego transkodowania, natomiast fuppes pliki hi-res (flac) transkoduje do mp3 i nie można tego zmienić.
Pozdrawiam serdecznie.
 

robiz

New member
Panowie sprawa wygląda tak.
Znalazłem cos takiego : https://www.morele.net/serwer-pliko...as-dla-zewnetrznego-hdd-usb-dn-7023-1-795046/
Do tego chciałbym podłaczyc dysk po usb i dalej kablem przez router do odtwarzacza sieciowego yamahy. Będzie to działać? Chodzi tylko o streamowanie muzyki flac, dlatego też pendrive 64 Gb na razie wystarczy.
Aktualnie wykorzystuje aplikacje Yamahy do streamowania muzyki z tabletu po wifi, ale ta opcja z tym " mini serwerem" wydaje sie " stabilniejsza ".
 

katka10

New member
Koledzy, jak słuchacie Tidala z telefonu, rozumię, że jak jest Bt w ampli, wzmaku to problem nie istnieje, lecz mój ampli takowego nie posiada, podłączyłem przejściówką minijack, chinch, ale głośność i jakość pozostawia wiele do życzenia, telefon Lg G2.

No bo wtedy korzystasz z marnego daca i analogowego toru audio w telefonie..najgorsza możliwa opcja..

Koledzy a jak ma sie jakość streamu Tidal Wysoka jakość za pośrednictwem Szczegółowe dane techniczne o AEA2500/12 który został podłączony pod wejście z oznaczeniem analog :
1.z telefonu z BT przez aea2500 do Ampli przy użyciu trybu offline
2. z laptopa z BT przez aea2500 do Ampli

Bo testując to rozwiązanie to dźwięk wydaje sie być płaski bez soczystej góry taki marny w stosunku do podłączonego laptopa kablem HDMI do Ampli. A same opinie w necie na temat tego konwertera sa pochlebne i nie mam problemu z błędnym oznaczeniem kanałów.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Odkryłem kolejny sklep z muzą. Chyba także streaming.
qobuz.com

Przy okazji, kupiłem album Sarah Jarosz. Polsko brzmiące nazwisko ale dziewczyna z Texasu. Blues z nutą country czasem trochę więcej country. Świetne wydanie, piękny wokal i muzyka. Warto przesłuchać chociaż.
 
Do góry