Muzyka hi- res

sihborx

New member
dzięki może się przydać.
-------------------------------------
Właśnie otrzymałem kolejną odpowiedź- tym razem od acousticsounds.com
" Unfortunately due to licensing and copyright issues we are currently unable to offer our Super HiRez downloads to those customers outside of the United States and Canada. We do hope to be able to eventually expand our offerings to territories outside of the United States and Canada "

Więc na razie bryndz z DSD ;)
====================================
 

sihborx

New member
Z innej beczki:
Wcześniej rozmawialiśmy o bezsensowności nagrywania flac (zwłaszcza 24bit) na CD. A jak jest w przypadku nagrania na DVD a dokładniej DVD-Audio?
Czy jest jakiś prosty/ najlepiej darmowy a przynajmniej nie za drogi programik do stworzenia DVD-A?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale nie ma znaczenia jaki nośnik czy plik sobie stworzysz.
Liczy się plik źródłowy.

Jak materiał nagrano w studio najlepszym możliwym sprzętem w 32bit a potem kolejno zrobiono z tego DSD, Flac 192/24, Flac 44/16 (lub CD) to te zapisy kolejno powinny różnić się jakością aż do najsłabszej.

Jak weźmiesz taki plik 44/16 czy 48/24 i upsamplujesz go do nawet DSD 128 to i tak jakość od strony muzycznej nie będzie lepsza niż plik źródłowy. Bo straconych detali nie da się odzyskać choć technicznie plik ma postać wyższego formatu.
Jeśli masz na myśli, co zrobić by jakości nie stracić a mieć to na płycie to inna bajka.
"DVD Audio - Rozwiązanie to oferuje również możliwość zapisu dźwięku z różną częstotliwością próbkowania (44,1 / 48 / 88,2 / 96 / 176,4 lub 192 kHz) oraz różną rozdzielczością bitową (16, 20 lub 24 bity)".

Wtedy pytanie, czy masz dość dobry muzycznie odtwarzacz DVD by nie tracić nic po drodze?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie,to nie jest tak,że wystarczy 192khz i już mamy jakość,że "szczena opada" Dobrze zrealizowane CD, na dobrym sprzęcie zagra równie dobrze,jak teraz modne hi resy i wszystkie inne nowości,a nawet znacznie lepiej,niż wiele remasterów (również SACD),gdzie tylko podbijane są skraje pasma. Owszem,na wykresach wygląda to rewelacyjnie,ale już w normalnym odsłuchu prawie nie do uchwycenia. Trzeba raczej dowiadywać się,które wydania poszczególnych płyt,są najlepiej wydane i wystarczy samo CD,aby cieszyć się doskonałą jakością. Proszę posłuchać nowych Marillion czy Genesis,gdzie owszem,na pierwszy rzut oka jest super,głośno,potężny bas,dużo szczegółów,ale już po jakimś czasie sybilanty nie pozwalają delektować się ulubioną płytą. Porównujemy z wydaniem CD sprzed wielu lat i okazuje się,ze po wyrównaniu głośności własnie poczciwe CD brzmi lepiej. Nie jest to rzecz jasna regułą,ale warto zwrócić na to uwagę. Będzie dużo,dużo taniej. A już na pewno nie ma to sensu przy naszych budżetowych systemach.
Tu nie chodzi o mode czy nie mode.
CD jest tylko nośnikiem fizycznym i nie ma kompletnie znaczenia. Ja swoje CD ripuje do FLAC bo mi tak wygodnie.
Chodzi o to o czym sam wspomniałeś, o jakość. To co pisałem wyżej, w idealnych warunkach CD powinno mieć najsłabszą jakość. A to że często pliki wyższej rozdzielczości nie mają jej lepszej to wina kombinatorów którzy próbują naciągać ludzi a nie formatu jako takiego.

A odnośnie formatów jeszcze. Najlepszy CD odtwarza tylko CD, a najlepszy odtwarzacz plików nie tylko poradzi sobie z 44/16 ale ze wszystkim innym też. To nie kwestia mody tylko realia postępu.
 

sihborx

New member
Jeśli masz na myśli, co zrobić by jakości nie stracić a mieć to na płycie to inna bajka.
"DVD Audio - Rozwiązanie to oferuje również możliwość zapisu dźwięku z różną częstotliwością próbkowania (44,1 / 48 / 88,2 / 96 / 176,4 lub 192 kHz) oraz różną rozdzielczością bitową (16, 20 lub 24 bity)".

Wtedy pytanie, czy masz dość dobry muzycznie odtwarzacz DVD by nie tracić nic po drodze?

Oto właśnie mi chodziło. Chciałem sobie właśnie tak nagrać i zobaczyć a że mój player czyta DVD-A ..... tylko, że nie potrafię znaleźć programy, który tak przygotuje płytę i wypali. Znalazłem info o jakimś HD-Audio Solo ale on jest dość drogi.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wykombinowałeś coś z tym DVD Audio?

@up.
I właśnie o tym Ci mówiłem. Jak człowiek ma wiedzieć, mieć pewność, że zakupiony album będzie w oczekiwanej jakości?
Mam inny album nagrany w podobnych parametrach i jest słyszalna różnica względem Cd.
W przypadku "BAD" odwrotnie. To człowiek może poczuć się trochę rozczarowany.
Napisałem do hdtrack z pytaniem kiedy planują uruchomienie sprzedaży DsD. Zobaczymy co odpiszą.

Ja mimo wszystko jestem zadowolony z tego albumu. Fajnie się go słucha. Ale nie mam porównania do CD więc nie czuje zawodu jako takiego ;)
 

sihborx

New member
Wykombinowałeś coś z tym DVD Audio?

No właśnie nic nie znalazłem jak dotąd poza tym płatnym, o którym wspomniałem wcześniej.
Aż dziwne, że jest tylko programów do nagrywania CD, DVD ale DVD-A bryndza.:(



Ja mimo wszystko jestem zadowolony z tego albumu. Fajnie się go słucha. Ale nie mam porównania do CD więc nie czuje zawodu jako takiego ;)

....... aaa to tak - racja- słucha się go fajnie aczkolwiek jak wspomniałem z CD podobnie brzmi. Może po prostu mam tak zajefajny sprzęt, że z tego CD wyciska wszystkie soki :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


ps- pożyczyłem od kumpla Amused To Death- Rogera Watersa- czy porównywaliście z tą lub podobną wersją ?
Amused to Death | HDtracks - The World's Greatest-Sounding Music Downloads

Warto? Dodam, że to mój pierwszy kontakt z jego twórczością i jestem ciekaw czy "ile mnie moja doznań" słuchając "zwykłego" wydania:-D:-D:
===================================
PS-
Polecam wam ten album.
http://www.hdtracks.com/the-pale-emperor-deluxe-edition
Mam go na CD/ Deluxe edition. I jest bombowy-naprawdę polecam. Nie jest to taki czad do jakiego nas Manson przyzwyczaił. Trochę eksperymentuje z bluesem i nawet to mu fajnie wyszło- i tu mam gorącą prośbę. Proszę o info czy ktoś porównywał te wydania? Ciekaw jestem jak wypada względem CD?
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
....... aaa to tak - racja- słucha się go fajnie aczkolwiek jak wspomniałem z CD podobnie brzmi. Może po prostu mam tak zajefajny sprzęt, że z tego CD wyciska wszystkie soki

Nie wiem na czym odtwarzasz muzyke z plików ale jak z samego ampli to porównanie jest co najmniej niesprawiedliwe. Dedykowany odtwarzacz CD kontra rozwiązanie zintegrowane w ampli..
Sam wiem z doświadczenia że różnica może być ogromna!
 

sihborx

New member
Przeważnie natrafiłem na opinie, że w moim Ampli jest dobry dac - lepszy niż w moim Bluray i że lepiej podpiąć pendrive bezpośrednio do amplitunera
a odwrotnie gdy posiadamy słabszy Ampli.
No chyba że coś pomieszałem albo na dźwięk maja wpływ jeszcze inne rzeczy.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Panowie, czy mieliście styczność z tymi wydaniami Metallica?
Cena całkiem atrakcyjna.
Ja mam stare wydanie z lat 90-tych, które były ogólnie dostępne, część płyt już sfatygowana więc może warto byłoby wymienić ;)

Metallica Complete Full Box Set 13 CD SHM-CDS Japan Edition
1. KILL'EM ALL
2. RIDE THE LIGHTNING
3. MASTER OF PUPPETS
4. ...AND JUSTICE FOR ALL
5. METALLICA
6. LOAD
7. RELOAD
8. ST. ANGER
9. GARAGE INC.
10. S&M
11. DEATH MAGNETIC
View attachment 12316
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
ps- pożyczyłem od kumpla Amused To Death- Rogera Watersa- czy porównywaliście z tą lub podobną wersją ?
Amused to Death | HDtracks - The World's Greatest-Sounding Music Downloads
Warto? Dodam, że to mój pierwszy kontakt z jego twórczością i jestem ciekaw czy "ile mnie moja doznań" słuchając "zwykłego" wydania:-D:-D:
===================================
mam takie wydanie AtD:
http://www.discogs.com/Roger-Waters-The-Collection/release/3070321
ale ostatnio nabyłem remastery z 2015 na CD i SACD i sa to zupełnie inne wydawnictwa, do plików HD nie porównywałem, ale jak sądzę SACD można by porównać do plików z HD tracks
PS jak się uchowałeś do tej pory nie znając twórczości Watersa? :)

Panowie, czy mieliście styczność z tymi wydaniami Metallica?
Cena całkiem atrakcyjna.
a jaką masz cenę? Bo znalazłem na aliexpress po 40USD? W UK już po 70 GBP, z Francji oferta za 140 EUR. Rozbieżności cenowe dość znaczne...
 

Henry

Active member
Bez reklam
a jaką masz cenę? Bo znalazłem na aliexpress po 40USD? W UK już po 70 GBP, z Francji oferta za 140 EUR. Rozbieżności cenowe dość znaczne...
Znajomy może mi kupić za 60-kilka dolarów, czyli trochę więcej niż na aliexpress ;)
To i tak w sumie całkiem nieźle, bo normalny album u nas kosztuje jakieś 40-50 zł
Można też w kilka osób się złożyć, to wtedy koszty przesyłki się rozłożą :)
 

sihborx

New member
Panowie, czy mieliście styczność z tymi wydaniami Metallica?
Cena całkiem atrakcyjna.

Powiem szczerze, że ja mam wątpliwości co do tej pozycji. Cena jakoś niska jak na tyle albumów a i też nie do końca wiadomo jakie to wydania.
Jeśli to są te same wydania co z tego sklepu:
CDJapan : Complete Listings | Keywords: metallica
tylko spakowane w box to :
1. Na innym forum znalazłem dość średnio pozytywne opinie nt tych remasterów a zwłaszcza dot.
A Justice....oraz Black Album. O Death Magnetic chyba nie ma co się wypowiadać bo ona została skopana już w samym studio. Nie pamiętam opinii nt. reszty albumów. Z opinii płynęła taka konkluzja:
Jeśli obecnie masz w miarę dobre, nie wymagające wymiany a mino wszystko chcesz coś lepszego to - nie spodziewaj się szału. Z ciekawości można coś wziąć dla porównania. Ale jeśli kompletujesz na nowo, od zera dyskografię to można się pokusić .... bo z resztą jaki inny mamy wybór ?


Sam się zastanawiam nad zakupem Master of.... oraz Ride the.....dla testu- ponieważ wg. Dynamic Range Database nie wygląda to tak źle.




mam takie wydanie AtD:
http://www.discogs.com/Roger-Waters-The-Collection/release/3070321
ale ostatnio nabyłem remastery z 2015 na CD i SACD i sa to zupełnie inne wydawnictwa, do plików HD nie porównywałem, ale jak sądzę SACD można by porównać do plików z HD tracks

Czyli zakładając, że Twój SACD gra podobnie jak HDtrack to - polecasz?
PS- Pytasz się jak się uchowałem ?:hmm:
Wyobraź sobie, że jakoś nigdy nie podeszła mi muzyka Floydów. Zawsze wolałem Dire Straits. Może została i ta muzyka podana w nieodpowiedniej formie i jakości i skaza została :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ale, że wraz ze wzrostem jakości swojego sprzętu wzrasta apetyt na coraz ambitniejsze projekty :grin:...............
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wyobraź sobie, że jakoś nigdy nie podeszła mi muzyka Floydów. Zawsze wolałem Dire Straits

Chyba mamy bardzo podobne gusta odnośnie muzyki rockowej :)

A jak już o starych piernikach; kupiłem debiutancki album Boston pod tytułem Boston. Kupiłem CD bo raz że "chamy" z US nie chcą sprzedawać do EU plików, a dwa że krążek przydaje się w samochodzie.
Super muza której nie wiedzieć czemu wcześniej nie zauważałem. Choć oczywiście kawałki znane z filmów itp.
Jakość bardzo zadowalająca. Remaster nie jest nowy bo z 2006 ale dobrze wykonany.

A z nowych remasterów i wydań 24bit polecam Bad Company.
 

sihborx

New member
Chyba mamy bardzo podobne gusta odnośnie muzyki rockowej :)

to miło słyszeć. Będzie można się powymieniać spostrzeżeniami i pochwalić innymi znaleziskami:D

A jak już o starych piernikach; kupiłem debiutancki album Boston pod tytułem Boston. Kupiłem CD bo raz że "chamy" z US nie chcą sprzedawać do EU plików, a dwa że krążek przydaje się w samochodzie.
Super muza której nie wiedzieć czemu wcześniej nie zauważałem. Choć oczywiście kawałki znane z filmów itp.
Jakość bardzo zadowalająca. Remaster nie jest nowy bo z 2006 ale dobrze wykonany.

A z nowych remasterów i wydań 24bit polecam Bad Company.

aż muszę "luknąć" na te zespoły bo jakość wcześniej nie miałem okzji.
=====================================================

ps- zamówiłem sobie płytę Chrisa Cornella - Songbook- koncert bez prądu. To tylko zwykłe CD ale będzie można porównać z wspomnianym Lady Pank i zobaczyć czy polak potrafi :D

link to płyty
http://www.amazon.co.uk/dp/B005SZNZAY/ref=pe_385721_51767431_TE_dp_2

============================================================
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Mały off top
@henry1979
Specjalnie dla Ciebie- trochę mi się zapomniało.

https://www.youtube.com/channel/UCsemFJVxbqSyFZfoU0Tgnzw

Facet nazywa cię JonKew i chyba tworzy najlepsze covery TOOL-a
Idzie się na nowo zakochać w Tool-u ;););)

Dzięki, Niezłe :)
a, ta płytka Cornella jest bardzo fajna, polecam.

Widzę, że lubisz słuchać rasowych rockowych wokalistów- zerknij więc na poczynania tego Pana, może nie w najostrzejszej formie w jego rodzimym Splipknot'cie, no chyba, że lubisz jak ja.
[youtube]PMLsF8ajI6U[/youtube]

Corey tworzy także drugą ciekawą grupę - Stone Sour, z "łagodniejszą" muzyką
[youtube]r7dHBjXnbtk[/youtube]
[youtube]AhiIZKaRixs[/youtube]
 
Ostatnia edycja:
Do góry