mkv(AVCHD) w BD-playerach.

toldicom

New member
@misiaczekmarek

zrobilem wszystko zgodnie z twoim opisem i wszystko pieknie śmiga, nei próbowałem jeszcze z napisami bo nie mam takiego filmu, ale nie powinno być z tym problemu, wiekie dzieki

pierw mala proba na zwyklaej DVD, a teraz wciskam to na DL :)
 

Horhe Ortega

New member
misiaczekmarek - napęd BR jest drogawy , jak nie masz dostępu do wielu płyt BR które miałbyś kopiować to zbędny wydatek skoro mkv-ki możesz odtwarzać bezpośrednio na kompie.
 

kamil_nowacki

New member
maruco napisał:
w końcu i ja będe się musiał nauczy nagrywac BR - w końcu trzeba wykorzystac możliwosc odtwarzania mkv w moim DB370:)
nic prostszego wystarczy nagrac plik mkv na płyte, bo ten player obsługuje mkv bez przerabiania jako jedyny na rynku, tylko pamietaj strumień musi być w high@L4.1, czytałem że ma problemy z high@L5.1
 

kamil_nowacki

New member
Za pomocą Media Info można sprawdzić, a najlepiej na dvd-rw nagrać dla testu próbke materiału np 1 minutowy fragment, jak będzie ok to cały materiał też jest ok
 

skwiera

New member
Np i niestety - klapa. Nie wiem co robię źle, że nie ma PL subów.
Tsmuxer pokazuje mi że napisy są a na odtwarzaczu ich nie ma. Nawet nie ma wyboru za pomoca przycisku "Subtitle" - jest tylko off.
Filmik wyświetla się znakomicie.
 

Attachments

  • Tsmux.JPG
    Tsmux.JPG
    82,3 KB · Wyś: 77

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@skwiera,

właśnie zrobiłem próbę mkv + srt i działa. różnimy się tylko tym, że ja nie określam języka napisów. na odtwarzaczu też mam na dzieńdobry off ale mogę przejść na napisy do wyboru 1 z 1.

powodzenia
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@skwiera
no to dodam meta file:

MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --vbr --vbv-len=500
V_MPEG4/ISO/AVC, "G:\cos.mkv", fps=23.976, insertSEI, contSPS, track=2, lang=eng
A_AC3, "G:\cos.mkv", track=1, lang=und
S_TEXT/UTF8, "G:\cos.srt",font-name="Arial",font-size=65,font-color=0x00ffffff,bottom-offset=24,font-border=2,text-align=center,video-width=1280,video-height=720,fps=23.976
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@skwiera,

tak się przyglądam temu zrzutowi z ekranu i pogubiłem się, chyba już nie bardzo rozumiem co chcesz uzyskać i z czego.

opisz proszę co jest na wejściu procesu konwersji,
co na wyjściu a co chcesz uzyskać?

czy twój odtwarzacz bd odtwarza pliki z rozszerzeniem .mkv ?
czyli chcesz dodać napisy do pliku i odtwarzać na odtwarzaczu bd bo on nie czyta z kolei plików .srt ?

to może jeszcze powtórzę co wyżej napisał kolega Horhe Ortega (jeśli dobrze go zrozumiałem): ważne jest aby pliki mkv i napisów srt miały ten sam fps (czy plik napisów ma wogólne jakiś fps? czy też bredzę)
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
srt jest "czasowy"-bynajmniej nie bredzisz.Akurat tamte napisy co podałem muszą pasować do tego filmu a i jest możliwość zassać je od razu w SRT.Bo nie rozumiem dlaczego tam na tym zrzucie jest :S_TEXT/UTF8, "C:\....mkv?Przecież nawet jak zmieniana była nazwa , to i tak w tym miejscu powinno być - ...srt?!
 
Ostatnia edycja:

skwiera

New member
No dobra. Zacznę po kolei.

Chcę zrobić ten film tak, aby można go było odtwarzać na stacjonarnym BD Samsung BD-P1400 - czyli przerobić go na AVCHD disc.
Samsung BD-P1400 niestety nie czyta plików mkv. A szkoda. myślę, że w niedługim czasie firma Samsung to poprawi w następnym sofcie. No może się mylę, ale lepiej by było aby nie.

Film ten jest niestety bez napisów PL. Więc chcę do niego dołożyć polskie napisy.

W tym samym katalogu mam:
plik Outlander.2008.720p.BluRay.mkv
plik Outlander.2008.720p.BluRay.srt
Napisy zapodałem te pierwsze z napisy info w srt i zmieniłem nazwę na taką samą jak ma film.

Uruchamiam popBD.

Robie to w tym programie, ponieważ podzieli mi on cały film na 2 x DVDR-5.

W oknie Full path to input file wybieram ścieżkę z filmem
Outlander.2008.720p.BluRay.mkv.

Font props for 720p conversions:
Family: Arial
Bold: zaptaszkowany
Size: 48
Offset: 45
Color: biały
Border: 3

Font props for 1080i conversions:
Family: Arial
Bold: zaptaszkowany
Size: 48
Offset: 72
Color: biały
Border: 3

Keep MKV Chapters: zaptaszkowany.

Volume spilit (MiB) - DVD-5 (4480 MiB)

Charset: East-Europe 238

Add external SRT/SUP subtitles: zaptaszkowany
Keep MKV embedded SRT/SSA subtitles:
odptaszkowany
Add external AC3/DTS/LPCM audio - odptaszkowany
Remove AUXDATA folder -
odptaszkowany
Use ImgBurn - zaptaszkowany
Create ISO - zaptaszkowany
Use 8.3 filenames - odptaszkowany

Target:
wskazuję miejsce gdzie ma się zgrać film.

Wciskam Start
i czekam.

Takie dodatkowe info:
W logu popBD 0.7 pokazuje mi się coś takiego na czerwono. Myślę, że to coś nie tak:

Video height not AVCHD compliant (480/576/720/1080)! Final output may be distorted.

Pokazuje się DOS-owskie okienko j.n.

Uruchamia się ImgBurn i tworzy obraz ISO.

Nagrywam obraz iso ImgBurn na DVD+RW Sony.

Idę do TV i BD Samsung BD-P1400.
Filmik leci - REWELACYJNIE.
Napisy - wybór Off + UND - ale niestety nie ma ich :(

Myślę, że teraz wyjaśniłem swój problem łopatologicznie :p i teraz mi pomożecie w miarę znajomości tematu. A z tego co tu widzę to we dwójkę (Horhe Ortega + misiaczekmarek - umieściłem nicki alfabetycznie) znacie się najlepiej. No nie obrażając pozostałych fanów przerabianie mkv na AVCHD disc
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
no ja to jestem pikuś :) ale przy tobie się poduczę przy pomocy kolegów :D

skwiera daj mi na priva linki do plików zobaczę co się dzieje.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
popBD wymaga "pełnych" rozdziałek(użyj np. uncropMKV - który jest w multiAVCHD-uzyskasz 1280X720)w odróżnieniu od multiAVCHD- który z kolei nie podzieli jak popBD.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Wielki szacunek wszystkim którzy piszą w tym temacie, to przyda się wielu użytkownikom. Na razie robiłem proste pliki i wychodziło, nie miełem innych potrzeb, ale apetyt rośnie i na pewno nie raz skorzystam z opisów. Piszcie!!!!! Nawet jak będą pomyłki to i tak ktos poprawi. Piszcie i podawajcie wszystkie linki i pomysły. Dzięki!
 

BoDeX

New member
Wypaloną płytę wrzuć do TSMuxera i zobacz jakie są składniki tego materiału ( czy wpleciono SRT )

W razie czego możesz użyć opcji - Keep MKV embedded SRT/SSA subtitles
 

skwiera

New member
BoDeX napisał:
Wypaloną płytę wrzuć do TSMuxera i zobacz jakie są składniki tego materiału ( czy wpleciono SRT )

W razie czego możesz użyć opcji - Keep MKV embedded SRT/SSA subtitles
Niestety. TsMuxer nie widzi zawartości płyty.
Wogóle mój napęd DVD w kompie nie widzi zawartości tak wypalonej płytki.

@misiaczekmarek
Linki poszły na Priv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry