mkv(AVCHD) w BD-playerach.

w1lly

New member
To ja mam pomysł może ktoś dla kogo przerobienie takiego niestandardowego filmu czyli nie 1280x720 czyli cos z 1280x544 czy coś tam, to jest jak byłka z masłem i robi to z zamkniętymi oczami, napisze dokładną instrukcję krok po kroku co należy dokładnie zrobić, każdy ma jakieś swoje rzemyślenia na ten temat ale nie ma w jednym miejscu od początku co i jak.
Może wtedy admin bedzie na tyle łaskawy ze wyróżni taki post na tle innych a my bedziemy oddawać czaść temu, który to napisał. :)
 

skwiera

New member
Horhe Ortega napisał:
popBD wymaga "pełnych" rozdziałek(użyj np. uncropBD - który jest w multiAVCHD-uzyskasz 1280X720)w odróżnieniu od multiAVCHD- który z kolei nie podzieli jak popBD.

W multiAVCHD mam tylko uncropMKV - nie wiem czy o tym piszesz. Jeżeli tak to niestety nie chce on przerobić 1280 x 544 na 1280 x 720. Wywala jakiś błąd. Teraz nie pamiętam co tam pisze ale jak wrócę do domciu to napiszę.
 

Horhe Ortega

New member
Tak!Chodzi o ten uncropMKV.Mój błąd!Tam nie rób resize , tylko uncrop na 1280X720(należy dodać pasy a nie przeskalowywać).Na czerwono musiało wyświetlić:- video height not compliant... -wiadomo dlaczego.
 
Ostatnia edycja:

skwiera

New member
No dobra.
Uruchamiam uncropMKV.
Fullpath to mkv file daję dostęp do pliku Outlander.2008.720p.BluRay.mkv.

W okienku po prawej stronie mam:
Video properties:
Duration: 6840s
Frames: 164160
Dimensions: 1280x544
Framerate: 24.000
Codec: V_MPEG4/ISO/AVC

AviSynth:
Crop T/B: 0
Resize: 1280x544 (No change)
Uncrop to: 1280x720
Change fps: Oryginal
Sharpen: 0
Trim at frame: 154160

x264 setting
Bitrate: 4699
Ref. frames: 3
B-frames: 3
Level: 4.1
W okienku loga wyświetla mi się:

[17:01:45] Detected audio: ID#2:A_AC3 (48000Hz/6ch) Language: eng
[17:01:45] Detected video: ID#1:V_MPEG4/ISO/AVC:1280x544 24.000fps (AR:2.35)
[17:01:45] Video height not compliant (480/576/720/1080)!

Dostępne buttony:
<< - aktywny
< - aktywny
> - aktywny
>> - aktywny
trim end - aktywny
Queue - aktywny
Start - nieaktywny
Close - aktywny

Stream List: zaptaszkowana 2, Audio, AC3, eng, 48000Hz 6ch
Queue list: pusto
Setting:
Shutdown on queue - odptaszkowany
Redirect output to logfile - odptaszkowany
Two pass x264 encoding - odptaszowany
Teoretycznie powinienem wcisnąć START - no ale on nieaktywny :(
Więc co z tym zrobić :?:
 

Attachments

  • Tsmux2.JPG
    Tsmux2.JPG
    74,8 KB · Wyś: 79

skwiera

New member
BoDeX napisał:
mASZ instrukcję - tylko to , nic więcej.
OK. Zrobiłem tak jak napisałeś i moja nagrywarka DVD w kompie widzi zawartość płytki :)

Wczytałem plik z napędu 00000.m2ts no i nie wiem czy mam w nim napisy

 

Attachments

  • Tsmux3.JPG
    Tsmux3.JPG
    80,3 KB · Wyś: 64
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
pgs to napisy - masz . Jaka przy nich jest rozdzielczość .... plik powinien być 1280x720 - chyba musisz to uzupełnić jakoś .
 

skwiera

New member
BoDeX napisał:
pgs to napisy - masz . Jaka przy nich jest rozdzielczość .... plik powinien być 1280x720 - chyba musisz to uzupełnić jakoś .

tsMuxeR pokazuje w trzeciej linii:

Presentation Graphic Stream #0 Resolution: 1280:688 Frame rate: 23.976


EDIT.
Z uwagi na to, że nie mogę napisać nastepnego (konieczność napisania pięciu odpowiedzi) piszę tutaj.

Tak. Wcisnąłem najpierw queue i start stał sie aktywny. To to START.
Zaczęło się coś robić - pokazało czas do końca operacji na prawie 9 godzin. Ale zostawiłem i poczekam co z tego wyjdzie.

Tak się tylko zastanawiam czy będzie OK. W polu resize zostawiłem wartość jaka była czyli 1280 x 544 natomiast w Uncrop to: 1280 x 720 (też ustawiona automatycznie).
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Ostatnia edycja:

maxyz

New member
aby przerobić mkv na AVCHD,polecam multiAVCHD.
AVCHD ma ścisle określony format musi mieć plik rozdziałke 720 lub 1080,Jeśli nie (np.1920x800, 1280x544)to używamy uncropMKV,zawarty w program.Daje to tyle że zwiększa nam rozdzielczość poprzez dodanie czarnych pasów,i dzęki temu napisy są wyświetlane prawidłowo.
Do prawidłowego działania programu potrzebne jest zainstalowanie
ffdshow
Haali Media Splitter
Avisynth_258 - to aby uncropMKV widział plik filmowy mkv,a i plik txt musi być przekonwertowany na srt
 

abart68

New member
Rozmiar wyjściowy

Może ktoś odpowiedziec co robię żle w multiavchd bo zaznaczam konwersję dla wszystkich odtwarzaczy i zawsze otrzymuję rozmiar 27GB:(
 

Horhe Ortega

New member
Napisz coś o swoim 25Gb(?) AVCHD-jeśli możesz.To chcesz dzielić na 2 BD? Możesz w popBD , ale może lepiej przyciąć? To naturalne że plik wyjściowy jest większy( z 25 zrobiło się 27 ?).
 

piorak1

New member
przerabianie mkv do blu-ray disc

Witam ,nie rozumiem waszych problemów z przerabianiem filmów na blu-ray, mam odtwarzacz samsung 1500,programem TSMuxser przerobiłem ponad 50 filmów na BR ,dodawałem napisy do filmów ,dodawałem ścieżki dzwiękowe, i z żadnym filmem nie miałem problemów,czy to był film z rozdziałką 1280x700, czy 1280x544 czy 1920x800,czy 1920x1080.pozdrawiam
 

Qjanusz

New member
Witam.

Poproszę Was o pomoc w tym poście, bo nie znalazłem lepszego tematu.
Chcę programem multiavchd przerobić plik 720p mpg na strukturkę AVCHD.
Niestety, inne pliki ładnie wpisuja się w strukturkę, ale niestety ten mpg nie daje się. Co gorsza, nawet nie wyskakuje żadn błąd.
Przetwarzanie wisi na "Creating clip and playlist info (tsMuxeR)"
I to wszystko. Nic dalej się nie dzieje. Procek zajęty w ok 50% przez txMuxera, komp włączony prawie dobę i nic. Poniżej acreen z logów.



Proszę o podpowiedź jak mogę przewalczyć ten temat.


f962a4033148873d.html
 

janusz

New member
Bez reklam
Może ktoś pomoże, jak nagrać na płytce DVD+R DL. Dotychczas wypalałem Nero 9, oczywiście UDF 2,50, nie było problemu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i spróbowałem z plikiem 3.69 GB, ale po użyciu mkv2vob zrobiło sie ponad 5 GB stąd koniecznośc płytki dwuwarstwowej. Wszystko idzie OK ale jak już kliknę zapisz po około 20 sek pojawia się info, że zapis sie nie powiódł (wykonanie polecenia Rozpocznij w trybie DAO nie jest możliwe). Na szczęsie płytka jest do ponownego wykorzystanie. Co robię nie tak, nigdy nie korzystałem z DVD+R DL. (imgburn też nie daje rady, chociaż próbowałem go pierwszy raz, może coś źle ustawiam, ale objawy podobne jak w Nero)
 
Ostatnia edycja:
Do góry