mkv(AVCHD) w BD-playerach.

jedrek_125

New member
:) oczywiście nie byloby sensu przerabiać gdybym mial ogladac na kompie :) ale mam zamiar ogladac na blu-ray , wiec sens chyba jest :)
jesli chodzi o napisy , to właściwie nie mozna nic źle zrobic , dodajesz i juz :) , ale Twoja uwaga ,że być moze player nie widzi tyh napisów to moze być prawda . Problem tylko ze nagram plyte i okaze sie ze napisow nie ma , wiec bede musial zaopatrzyc sie w plajery ktore przytoczyłes i zobaczymy . Tak czy inaczej , dziekuje za odpowiedź :)
 

Horhe Ortega

New member
http://www.videolan.org/vlc/features.html . - Subtitle/Tag formats . Tak, dla Windowsów napisy z zewn. pliku.Tak nawiasem mówiąc , to napisy są słabą stroną tego programu(np.luka bezpieczeństwa).Jasne że lepiej podglądnąć przed wypalaniem - ale TsMuxer(samodzielny) , jak i ten zintegrowany w MultiAVCHD dobrze wprasowuje napisy.Ważne aby się format i fps zgadzał . Dodatkowo dobrze trochę zmodyfikować domyślne ust. dla czcionki .
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Chyba .mkv to już będzie standard: LG BD370 Samsungi BD-P3600 i 4610. Zaraz pewnie ruszy Manta i cała chińszczyzna, za kilka miesięcy i japończycy zmiękną.
 

Axl2000

New member
Nie rozumiem czemu ktoś usunał moj post na temat tego, iż po konwersji film NIE mieści sie na DVD9...dziękuje bardzo temu forum
 

jedrek_125

New member
Mam pytanie , czy ktoż z kolegów odtwarzał juz jakis film konwertowany z MKV na AVCHD , z karty SDHC przez playera panasonica BD30 ?
 

Horhe Ortega

New member
Jak Wiesz - funkcjonalność tą dodał niedawny update playera.Najnowsze modele (60,80)mają to już fabrycznie.Trzeba więc chwilkę zaczekać aż programy typu multiavchd , mkv2vob(?)- zostaną też "zaktualizowane".
 
Ostatnia edycja:

kamil_nowacki

New member
Z tym mkv nie jest tak do końca źle, sporo o tym czytałem i wiem że można tsMuxeR-em stworzyć strukture płyty bluray i nagrać to w imgburn, jedynie trzeba dodać czarne pasy aby była standartowa rozdzielczośc np 720p lub 1080p, do tego AVCHD obsługuje profil @4.1 H.264, sporo filmów już posiada ten profil lecz niektóre są w @5.1 ale właśnie w omawianym tsMuxeR da się ustawić aby to zmienił na @4.1. Sam kontener nic nam nie mówi. Mkv bo można z tego wymuxować materiał do m2ts więc nie widze problemu żeby np na takim sony 350 to odtworzyć, w najbliższych dniach spróbuje to sprawdzić i dam znać.
 

postawa1

New member
to mój pierwszy post

programem TsRemux i HDBDSplit z bluraya robie AVCHD i tak film 300 ok chodzi w moim Sony s350 bez problemu ,ale Wanted i Angielska Robota tną się.Komputer odtwarza bez problemu nagraną płyte jak i plik z dysku. co robie żle lub może nie takimi programami prosze o pomoc
 

Mateusz007

New member
kamil_nowacki napisał:
Z tym mkv nie jest tak do końca źle, sporo o tym czytałem i wiem że można tsMuxeR-em stworzyć strukture płyty bluray i nagrać to w imgburn, jedynie trzeba dodać czarne pasy aby była standartowa rozdzielczośc np 720p lub 1080p, do tego AVCHD obsługuje profil @4.1 H.264, sporo filmów już posiada ten profil lecz niektóre są w @5.1 ale właśnie w omawianym tsMuxeR da się ustawić aby to zmienił na @4.1. Sam kontener nic nam nie mówi. Mkv bo można z tego wymuxować materiał do m2ts więc nie widze problemu żeby np na takim sony 350 to odtworzyć, w najbliższych dniach spróbuje to sprawdzić i dam znać.

Tylko jak dodać te czarne pasy? Próbowałem na różne sposoby i nic mi nie wychodzi!
 

kamil_nowacki

New member
Możesz w tym celu użyć uncropMKV posiada on nie tylko możliwość dodania czarnych pasów ale także zmianę profile level, ref frames i B-frames które muszą być odpowiednie dla standartu AVCHD.
Sądząc po komentarzach ta operacja trochę trwa, przy full hd ~~3h w zależności od mocy obliczeniowej komputera.
 
Ostatnia edycja:

Mateusz007

New member
kamil_nowacki napisał:
Możesz w tym celu użyć uncropMKV posiada on nie tylko możliwość dodania czarnych pasów ale także zmianę profile level, ref frames i B-frames które muszą być odpowiednie dla standartu AVCHD.
Sądząc po komentarzach te operacja troche trwa, przy full hd ~~3h w zależności od mocy obliczeniowej komputera.

Dzięki, przetestuję w weekend na moim Q6600.
 

marcing3

Member
Witam

A ja mam problem z plikami x264 mkv, bo po przerobieniu czy to na blu ray czy na avchd, moj panasonic bd35 informuje mnie ze plyta jest niekompatybilna, juz spalilem 5 plyt i nie wiem co dalej robic prosze o jakas pomoc.

Pozdrawiam
 

jedrek_125

New member
Z tego co wiem , 264 mkv musz miec format oryinany , czyli 1280 X 720 ,
lub 1920 X 1080 , inaczej po konwersji do avchd bd panasonica nie widza plyty . Mialem taki plik z Madonną z Londynu 1280 X72d 0 przerobilem na bdmv nagralem na zdykle dvd i odpala az milo bd 30-ka pieknie jeszcze skaluje 1280 do full ekran i jest super .
Byc moze tu jest problem . Wiem ze duzo pozycji w 264 ma format
1280 X 564 , czy jakos tak , tego formatu nie uda sie przerobic na avchd tak , aby czytal to bd panasonic .
 
Do góry