mkv(AVCHD) w BD-playerach.

marcing3

Member
Wszystko robie tak jak piszecie plik ma rozdzialke 1280*720 i po zmianie jest tyle samo a moze blu ray nie czyta formatow m2ts czy ts a jak by sprobowac na karte sdhc nagrac sam plik mts czy strukture avchd ?

Tyle ze on plyte widzi tylko pisze ze jest niekompatybilna

Mysle ze tu jest wina struktury plikow bo podobno ma byc jakis bd profil 1.0 ?
 

jedrek_125

New member
Jesli konwersja przebiegla przawidlowo , i bez bledow , w udf 2,5 i profilu 4.1 , oraz plyta na ktora nagrywasz jest typu dvd -R , to powinno wszystko chodzic , chyba ze masz cos uszkodzone , lub uzywasz zlych plyt ,oczywiscie nie musze dodawac ze plyty powinny byc sfinalizowane !!

Ps po konwersji powinny byc dwa foldery BDMV oraz CERTIFICATE
oba nagrywasz na plyte !!
 
Ostatnia edycja:

marcing3

Member
Wszystko jest dokladnie tak jak piszesz chyba ze w programie jest cos nie tak poustawiane plytki to verbatim -r wiec powinno byc wszystko ok ale w txmuxer ustawic blu ray disk czy avchd dis choc w sumie jest to to samo

A to przed konwersja mozna gdzies ustawic udf 2.5 ?

Kiedy konwersja jest przez program multiAVCHD to plik wynikowy jest w mts czyli taki jak powinien chodzic w blu-ray i sa te 2 foldery o ktorych piszesz wiec nie wiem co jest
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Jak film nie ma pełnej rozdziałki , to w samym multi dodamy czarne pasy(zaptaszając odp. opcję).A uncropBD przerobi to co jest do pełnej rozdziałki-przeskaluje-ale długo to trwa.
A to przed konwersja mozna gdzies ustawic udf 2.5 ?
-TRZEBA! ( imgBurn nawet ostrzega i sam przestawia to ustawienie jak ustawimy niewłaściwie).
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
czytam i czytam i nie mogę znaleść rozwiąia mojego problemu:

system win xp,
nagrwarka dvd,
płytka dvd z filmem avchd (chodzi na odtwarzaczu u kumpla chyba panas a na moim nie chodzi - brak wsparcia avchd)

problem: nie mogę odtworzyć również na pc, komputer i programy widzą pustą płytę.

czym to odtworzyć z płyty dvd?
 

Horhe Ortega

New member
XP oficjalnie nie wspiera UDF 2.50 .Stery trzeba dograć samemu. Może dlatego komp nie widzi.Masz jakiś program typu PowerDVD( ULTRA!!!)?KMPlayer(z ew. lepszymi kodekami: Cyberlinka lub CoreAVC)-bo wtedy musi widzieć plik BDMV.Podobno Masz Funai a on prawdopodobnie nie czyta stricte AVCHD ale BDMV więc będzie odtwarzał takie płytki DVD z Mkv-ek przerabianych programami tj. Mkv2vob lub multiAVCHD ale wypalane(w UDF 2.50) muszą być tylko 2 foldery BDMV i Certyficate.To są foldery struktury BR i tak to widzi Twój player.Nie tylko Ty masz Funaia-sprawdź, bo pisał ktoś o nim.Po prostu nie każdy film który chodzi u kolegi będzie śmigał. Sprawdziłem.Kol. Janusz też ma Funaia i jest trochę o tym w temacie: Czy BDMV to to samo co AVCHD. Tylko tam nie sugeruj się za bardzo tym co pisze kol. abcaa - bo trochę za mało "wyjaśnia" ....
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Horhe Ortega,

dziękuję za wskazówki.
czyli jednym słowem problem "widzenia" płyty rozbija sie o udf 2.5
oczywiście rozumiem, że muszę mieć odpowiednie kodeki w systemie oprócz tego, i takowe już posiadam.

ale żeby zrobic konwersje do struktury bdmw muszę odczytac dane z płyty dvd, której nie widać :(

szukam rozwiązania problemu udf (ściągnąłem triala nero 9 ale tam wyłączona jest obsługa avchd :confused: ) zrobie próbę z wersją edukacyjną ;)
 

piorak1

New member
jedrek_125 napisał:
Z tego co wiem , 264 mkv musz miec format oryinany , czyli 1280 X 720 ,
lub 1920 X 1080 , inaczej po konwersji do avchd bd panasonica nie widza plyty . Mialem taki plik z Madonną z Londynu 1280 X72d 0 przerobilem na bdmv nagralem na zdykle dvd i odpala az milo bd 30-ka pieknie jeszcze skaluje 1280 do full ekran i jest super .
Byc moze tu jest problem . Wiem ze duzo pozycji w 264 ma format
1280 X 564 , czy jakos tak , tego formatu nie uda sie przerobic na avchd tak , aby czytal to bd panasonic .
rozdzielczość 1280 x544 przerabiam na AVHD bez problemu gorzej jest z rozdziałką 1280x 700 tu jest problem
 

toldicom

New member
Mogłbym prosić o podsumowanie, a mianowicie napisanie takiego How Do iT, ( po kolei jakim programem przerobic i jakim i jak to potem wypalić aby majac plik z rozszerzeniem mkv, odtwarzac na Blue Ray.
Ja już 4 płytki DL straciłem na próbach nagrania tego w taki sposób aby mój SONY BDP-S350 mógł to odczytać.
Bo mam pare filmów ktore sa zapisane w takeij formie ... 1080p HDTV x264 5.1 AC3.mkv ale nie wiem dokladnie jak poprawnei je poprzerabiac.
Dzieki za pomoc, a i dla innych taka instrukcja była by przydatna.
 

Horhe Ortega

New member
Czytałeś tutorial multiAVCHD? Jak pojedyńcze filmy to wypróbuj prostszy mkv2vob .Znajdź jakieś mniejsze mkv , ale z pełnym 1280X720 , AC3 i fps~23.9 i wypalaj do testów na RW np. w ImgBurn.Szkoda DL-ek na "dzień dobry w temacie".
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
misiaczekmarek napisał:
@Horhe Ortega,

ale żeby zrobic konwersje do struktury bdmw muszę odczytac dane z płyty dvd, której nie widać :(


UDF 2.5 - w XP brak - doinstaluj.

UDF Reader to driver umożliwiający przeglądanie zawartości płyt Blu-ray, BD-R, BD-RE and HD-DVD UDF v2.5 za pomocę exploratora pod kontrolą WindowsXP.

Sterownik UDF instalujemy klikając prawym klawiszem myszy na pliku thdudf.inf (po kliknięciu wybieramy opcję instaluj). Po jego zainstalowaniu należy zrestartować system.

http://www.cdrinfo.pl/download.php?...-ray/UDFReaderv25.zip&id=9151194914&baza=soft
 

toldicom

New member
, no to jak zrobic, aby nie stracic, jak przerobic tego mkv, aby moj Blue Ray do odczytal i abym mogl sie cieszyc dobra jakoscia filmu?
 
Do góry