LG Oled G13 65 vs Philips 586 65

SDman

Banned
Na to pytanie Ci nie odpowiem, może celowe działanie ? Wypadały gorzej 1:1 z moim, a ty tylko LCD więc, bęc i nie ma.
Jedno jest Pewne dobrze ustawiony Twój model Philipsa i mój Samsung to świetne TV, a zdjęcia cóż to kwestia wielu czynników, sprzętu i wprawy w robieniu fotek, oczywiście matryc, na których się to ogląda.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a zdjęcia cóż to kwestia wielu czynników, sprzętu i wprawy w robieniu fotek, oczywiście matryc, na których się to ogląda.

Musisz jeszcze dużo poćwiczyć bo niemożliwe by twój TV dawał faktycznie taki paskudny,sinawy zafarb.(oglądane na skalibrowanym Eizo)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze na głowę nie upadłem ,żebym o 9 -tej rano fotografował monitory i telewizory....
Sprawdz lepiej jaką temperaturę barwową ustawiło to twoje pstrykadło , bo przy wrzucaniu na forum wycięło exif z fotki-może tu jest przyczyna.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
"Pstrykam" full frame i obrabiam przy użyciu Eizo.
Tu masz moje zdęcie (nie telewizora..) ściągnij je sobie ,wyświetl na swoim TV i możesz na nim ustawic kolorystykę, mozesz również wrzucić zdjęcie swojego TV z wyświetlonym na nim tym zdjęciem jeżeli odczuwasz taka potrzebę.

https://ibb.co/vZq0jKY
 

Manarino

Banned
hmm, coś poszło nie tak z pierwszą odsłoną, widzisz Twoje ładne i moje ładne, dziękuje.

Naprawdę urzekło mnie to zdjęcie !

Na temat robienia zdjęć, wiesz tyle samo co w temacie kalibracji wyswietlaczy , czyli tyle ile przeczytałeś w sieci, choć nawet nie, bo z Twoim intelektem całości napewno nie byłeś w stanie przyswoić. Gdyby, było inaczej, to nie wrzucał byś byle zdjęcia, bo wiedział byś , że w żaden sposób nie jest ono w stanie oddać faktycznego stanu jakości.

Skrzętnie tym razem ukryłeś te zasłony na tym zdjęciu i za to biję Ci brawo !
Żebyś wrzucił setkę tych zdjęć, to nie zmieni to faktu , że twój "najlepszy" tv warty marne 3.800 zł żebyś się zesr.ł 100x , to za nic nie wygeneruje tak dobrego jakościowo obrazu , jak najlepsze flagowe oledy .
Specjaliści w testach porównawczych robią wszystko aby wyciągnąć maxa z telewizorów przeznaczonych do wyłonienia najlepszego obrazu, robili włącznie z twoim a i tak zajął ostatnią lokatę. Nigdy i nigdzie nie dostał referencji , bo nie mogł dostać. Bo to poprostu led !

A teraz przeczytaj ten szczątkowy artykuł i skumaj, jak bardzo się kompromitujesz wrzucając tego typu zdjęcia, jak wyżej.

Sensele***cyfrowego aparatu fotograficznego wyposażonego w matrycę z mozaiką bayerowską mają zupełnie inne krzywe uczulenia spektralnego niż czopki w siatkówce oka***standardowego obserwatora. Z uwagi na to w aparatach stosowane są profile, które z grubsza redukują te przekłamania dla światła dziennego, z którym podświetlenie oparte na fluorescencji stosowane w telewizorach ma bardzo niewiele wspólnego. Warto też***nadmienić, że profile aparatów nie są optymalizowane pod kątem wiernego odwzorowania barw, a uzyskania atrakcyjnego i przyjemnego wizualnie obrazu. W efekcie***podczas fotografowania telewizorów aparaty łżą jak psy andaluzyjskie - paradoksalnie im lepsze, tym bardziej z uwagi na większą separację barw pociągającą za sobą większe przekłamania (gorszy SMI - indeks***metameryzmu sensora).

Teoretycznie można oczywiście stworzyć profil korekcyjny optymalizowany pod fotografowanie telewizorów tak, by aparat rejestrował nieco mniej bezecne pierdoły, ale po pierwsze - taki profil będzie się sprawdzał tylko z konkretnym telewizorem, po drugie - telewizor taki musi oczywiście być do fotografowania idealnie skalibrowany, po trzecie - przekłamań i tak trudno będzie uniknąć, ergo tworzy się błędne***koło, efekty będą mizerne, a bez sensorów i tak ani rusz. Rozwiązanie polegające na stworzeniu 3DLUT przy pomocy spektroradiometru i kolorymetru jest zatem o niebo sensowniejsze i dokładniejsze, choć nader upierdliwe i czasochłonne.

Gdyby byle jaki fotograficzny aparat cyfrowy obiektywnie odwzorowywał rzeczywistości, to:

- nikt nie używał by kalibratorów, bo wystarczyło***by sfotografować telewizor i na bazie tego wprowadzić korektę

- w cyfryzacji dzieł sztuki nie używano by***fotografii***multispektralnej

- w astronomii nikt nie wykorzystywał by pixmap***spektralnych, które przy***rozdzielczości 10MPix mają***rozmiar 5,8GB

- do tworzenia map nierównomierności wyświetlaczy nie używano by "aparatów cyfrowych" XYZ z matrycami***o rozdzielczości... 1MPix (np. Konica-Minolta***Sensing CA-2500) za drobne 20-30 tysięcy euro

Jesteś tak beznadziejny w tej swojej krucjacie , że aż mi Ciebie szkoda ! Zresztą, po Tobie niewiele można się spodziewać . Tym głupkowatym zdjęciem kolejny raz to udowodniłeś .
Myslales myślałeś i wymyśliłeś że zrobisz zdjęcie i udowowdnisz wszystkim. Tylko, nie pomyslaleś jeszcze, co udowodnisz.

Tą niby "jakość" moge uzyskać na swojej starej plazmie Kuro a nawet lepszą, bo plastyczność obrazu na niej będzie jeszcze lepsza .
Kompromituj się dalej.w tym jesteś najlepszy.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Musisz jeszcze dużo poćwiczyć bo niemożliwe by twój TV dawał faktycznie taki paskudny,sinawy zafarb.(oglądane na skalibrowanym Eizo)

Nie powinno Cię to dziwić. To jest właśnie efekt jego pseudo kalibracji .
No ale przecież on zna się doskonale na kalibracji wyswietlaczy .
Nie jeden, nie dwa razy o palecie barw i szarości nas tutaj prostował .

Uwydatniłeś właśnie doskonale przyklad doskonałej niekompetencji . Ale to i tak nie znaczy nic.

Sdman nadal bedzie twierdził, że ma poprawnie skalibrowamy tv ( z poziomu menu tv) , który generuje " zjawiskowy" obraz .
 

Manarino

Banned
Super, dziękuję.

Ty nie dziękuj. Ty się ciesz tym telewizorem i nie walcz o coś, co jest nie osiagalne !
Póki co ten tv przynosi Cie więcej trosk i zmartwień niż radości.

Tak na marginesie : mat24 w dwóch postach udowodnił jakim dyletantem jesteś!
Nie wypowiadaj się więcej na temat kalibracji wyświetlaczy , bo w tej materii jesteś zielony !

Ja również jesten zielony, dlatego do kalibracji swoich oledów zamówiłem firmę w tym się specjalizującą.

Na Twoim miejscu zrobił bym to samo , jeśli zalezy Ci na optymalnym ustawieniu tego tv .
Na chwilę obecną od optymalu jest jak widać bardzo daleko. Tym samym zjawiskowy obraz jaki generuje ten Twój led, świeci tyllo w Twojej głowie.
 
Do góry