LG Oled G13 65 vs Philips 586 65

Manarino

Banned
Moze ktos podpowiedzieć? Co bedzie lepsze, jakie plusy i minusy?

Doprezycuj, który dokładnie model Philipsa, bo 586 to jest depilator ;)

G13 to model flagowy . Jeśli bedziesz porownywał do niego heirarchicznie podobny model Phila, to po profesjonalnej kalibracji generowane obrazy będą jakościowo bardzo zbliżone do siebie.
Za Philipsem napewno przemawia Ambilight.
No i w zależności od modelu system audio w tym oledzie.
 
Ostatnia edycja:

Matemate

New member
Chodzi mi o model 856 :D Gdzies czytalem ze to odpowiednik LG serii C?
Profesionalnej kalibracji? Nie jestem w stanie sam ustawic TV zeby byl odpowiedni obraz?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Doprezycuj, który dokładnie model Philipsa, bo 586 to jest depilator ;)
... Za Philipsem napewno przemawia Ambilight.

No chyba nietrudno się domyślić, że koledze wyżej chodziło o Philipsa 65OLED856. A ambilight nie zastąpi wielu wad obrazu Philips, pomijam już fakt, że wiele osób, pierwsze co robi to właśnie wyłącza ten kolorowy, wkurzający stroboskop za telewizorem.

@Matemate, poczytaj sobie recenzję Philipsa 806 na Geex. To ten sam model co 856, tylko z inną podstawą.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Kolorowe stroboskopy to masz u siebie na wsi w remizie , nie masz Oleda ani Ambilight a atakujesz , co ty wiesz o Ambilight i Hue już tych durnych ataków czytać nie mogę, siedź sobie z tym mikro monitorkiem na forum Sony po co tu mącisz?
 

Manarino

Banned
Chodzi mi o model 856 :D Gdzies czytalem ze to odpowiednik LG serii C?
Profesionalnej kalibracji? Nie jestem w stanie sam ustawic TV zeby byl odpowiedni obraz?

Poczytaj , czym jest profesjonalna kalibracja . Do profesjonalnej kalibracji potrzebny jest odpowiedni sprzęt tj.kalorymetr itp . No i oczywiście fachowa, użytkowa wiedza . W PL jest kilka firm specjalizujących się w profesjonalnej kalibracji i tyllo kilka osób posiadających odpowiednie certyfikaty .

Oczywiście możesz sam sobie " skalibrowac" tv, ale będzie to tylko pseudo kalibracja polegająca na zabawie suwakami z poziomu menu tv . Taka pseudo kalibracja na oko .
Jeśli będziesz chciał mieć tv skalibrowany optymalnie , to w grę wchodzi tylko kalibracja profesjonalna .

Mozesz również znaleźć w sieci dane kalibracji interesującego Cie modelu i wprowadzić je do swojego tv . Ale to napewno nie będą optymalne ustawienia dla Twojego tv .
Każdy panel kalibrowany jest indywidualnie . Każda profesjonalna kalibracja również organizowana jest do warunków w salonie .

Jeżeli rozmyślasz nad zakupem oleda, to szukając podpowiedzi, wskazówek sugeruj się tylko opiniami tych , którzy oledy posiadają, korzystają z nich na codzień.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
..Jeżeli rozmyślasz nad zakupem oleda, to szukając podpowiedzi, wskazówek sugeruj się tylko opiniami tych , którzy oledy posiadają, korzystają z nich na codzień.

Zasięgnij również informacji nt. wypaleń.
Wracając do Ambi, to świetny patent, jak komuś przeszkadza dynamicznie to zawsze można ustawić sobie statyczne podświetlenie.
 

Matemate

New member
OK co do kalibracji to już rozumiem. Znalazlem w mediaexpert dwie wersje kalibracji jedna za 499 druga za 699, oplaca sie to dokupic do TV?

Nie ma różnic pomiędzy tymi dwoma telewizorami co pisałem oprócz ambilighta?
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
OK co do kalibracji to już rozumiem. Znalazlem w mediaexpert dwie wersje kalibracji jedna za 499 druga za 699, oplaca sie to dokupic do TV?


Nie ma różnic pomiędzy tymi dwoma telewizorami co pisałem oprócz ambilighta?


Nie skupiałem się na tych modelach . W LG G13 jest matryca Evo , dzięki której szczytowa jasność jest wyższa. Jaka jest w philipsie, nie wiem. Trzeba poczytać.

Poczekaj na odpowiedź Kikiego . Myślę, że widział te modele zestawione obok siebie . Będzie mógł coś więcej powiedzieć.

Ja swoje dwa oledy kalibrowałem u Maćka K z konkurencyjnego forum . Polecam kalibrację u niego .

Jeśli zdecydujesz się na tą profesjonalną kalibrację, to przyjadą do Ciebie w umówionym terminie. Za dojazd nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeśli profesjonalna kalibracja nie spełni Twoich oczekiwań, to przywrócą Ci ustawienia fabryczne Twojego tv a Ty nie poniesiesz żadnych kosztów.
 
Ostatnia edycja:

Matemate

New member
Wlasnie przegladam jego oferte, to ten sam facet co robi dla media expertu. Tyle ze u niego na stronie pelen pakiet wyjdzie prawie 1000 w media jest 699.
 

Manarino

Banned
Wlasnie przegladam jego oferte, to ten sam facet co robi dla media expertu. Tyle ze u niego na stronie pelen pakiet wyjdzie prawie 1000 w media jest 699.

Jakość kosztuje ;)
Z tego samego powodu wybrałeś oleda , a nie leda .

Koszt kalibracji zależy również od modelu jak i ilości trybów obrazu, które będziesz chciał skalibrować.

Jeśli już zdecydujesz się na taką kalibrację, to nie szukaj tutaj oszczędności.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kolorowe stroboskopy to masz u siebie na wsi w remizie , nie masz Oleda ani Ambilight a atakujesz , co ty wiesz o Ambilight i Hue już tych durnych ataków czytać nie mogę, siedź sobie z tym mikro monitorkiem na forum Sony po co tu mącisz?

1. Nie ma OLEDA bo zwróciłem go do sprzedawcy z powodu niezadawalającej jakości obrazu i systemu
2. Mam częsty dostęp do Philips z ambilight, który w praktyce faktycznie nie jest używany z powodów jak wyżej,
3. Ne mieszkam na wsi a w dużym mieście

Masz coś jeszcze do powiedzenia, czy tylko potrafisz innych obrażać?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
"Mam częsty dostęp do Philips z ambilight, " Czyli mieszkasz obok sklepu rtv a tak na poważnie nikt nikogo nie obraża,myślę że pomyliłeś działy,i nie potrzebnie piszesz o czymś czego nie masz , a Twoje mądrości nikogo nie interesują .
 

Matemate

New member
Z ta kalibracja to mozna zdecydowac pozniej co i jak. Trudniej z wyborem TV a chcialem dzis podjac decyzje bo pare zlotych mozna kupic taniej.
Nie znalazlem porownan obu modeli a ceny bardzo podobne...
 

filcek

Member
1. Nie ma OLEDA bo zwróciłem go do sprzedawcy z powodu niezadawalającej jakości obrazu i systemu
2. Mam częsty dostęp do Philips z ambilight, który w praktyce faktycznie nie jest używany z powodów jak wyżej,
3. Ne mieszkam na wsi a w dużym mieście

Masz coś jeszcze do powiedzenia, czy tylko potrafisz innych obrażać?

Niezadowalająca jakość obrazu Oled :fool: :blagam:
 

maderos

Member
Bez reklam
1. Nie ma OLEDA bo zwróciłem go do sprzedawcy z powodu niezadawalającej jakości obrazu i systemu
2. Mam częsty dostęp do Philips z ambilight, który w praktyce faktycznie nie jest używany z powodów jak wyżej,
3. Ne mieszkam na wsi a w dużym mieście

Masz coś jeszcze do powiedzenia, czy tylko potrafisz innych obrażać?

Mogę zapytać co to był za oled?
 
Do góry