LG Oled G13 65 vs Philips 586 65

barburian

New member
Bez reklam
W Philipsie jest matryca z LG serii C11 , W LG serii G jest matryca EVO o lepszej jasności i lepszej bieli, matryca EVO też jest w SONY A90J
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mogę zapytać co to był za oled?

LG OLED 55C1. Swojego czasu pisałem o jego problemach z nieradzeniem sobie z płynnością ruchu w materiałach 23/24/25 klatek, bardzo dużym stutterem (praktycznie ostatnie miejsca w tabeli wg RTINGS), judderem i artefaktami w ruchomych scenach. Do obrazu statycznego nie miałem większych zastrzeżeń ale filmy to przecież ruchome obrazy.
Ten sam LG ma też zwalone głośniki. Geex dobrze napisał o jednotonowym basie. W dodatku cała reszta akustycznego pasma brzmi jak w taniej mancie. Zakup zestawu audio jest tu obowiązkowy.
Wolna pamięć systemowa na aplikacje o pojemności niewiele ponad 800 MB to była kpina już 5 lat temu. Jak to dzisiaj nazwać? Nie wiem.
Brak popularnych kodeków audio, które spowodowały, że tylko co 5-ty film z mojego dysku miał dźwięk.
To tak kilka istotnych wad, na szybko, które może nawet mógłbym nawet zaakceptować ale w obliczu 100% pewnych wypaleń w całkiem nieodległym czasie zdecydowałem, że nie chcę takiego TV w swoim domu.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Takie wypowiedzi źle świadczą jedynie o tobie. Na forum nie tolerujemy obrażania i lekceważenia innych a ty robisz to notorycznie i wobec różnych osób.

Jednocześnie naruszasz pkt. 4 zasad regulaminu:

Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

Umieszczania treści obraźliwych, oszczerczych, zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi stwierdzeniami inne osoby względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności:
- wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum oraz umieszczanie jakichkolwiek epitetów odnoszących się do forumowiczów - jest to forum AV i odnosimy się do sprzętu a nie do ludzi


Pełna treść regulaminu: HDforum - FAQ
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Faktycznie czujesz się tu jak u siebie :)
Możesz pisać bzdury o sprzęcie którego nie masz , ja jak i wielu użytkowników Oled staramy się ochronić przyszłych szczęśliwych posiadaczy Oledów przed psedonznawcami tematu koniec kropka.
 

SDman

Banned
Przeczytaj ze zrozumieniem samego siebie, a zrozumiesz, że nikt tutaj nie neguje tej technologii, jedynie, mówi, że trzeba być świadomym.
Wypaleń i mocnych odbić.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ok ale czy wy obaj nie macie swoich działów na tym forum?czyli Samsung i Sony LCD? Czy ja wchodzę i pisze że o martwych pikselach kurzu na matrycy
itd w dziale Samsunga lub lcd Sony. Co z wami ? tu głównie chodzi o opinie POSIADACZY !
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
O jakim "swoim" dziale piszesz??? Każdy ma prawo się wypowiadać na jakim dziale chce. Jeśli o mnie chodzi to miałem jeszcze w tym roku OLEDa i żywo jestem zainteresowany tą technologią. Mam też kilka LCD (4 sztuki), więc mam jakieś porównanie. Jeśli mam ochotę podzielenia się swoją wiedzą czy doświadczeniem to robię to, zwłaszcza, gdy pytają osoby bez doświadczenia i tym bardziej, gdy czytam takie wypowiedzi jak twoje, zawierające oczywistą nieprawdę, jak choćby to, że OLEDY się nie wypalają. Swoją drogą podważać fakty, przed którym ostrzega sam producent paneli OLED, producenci TV z takim panelem oraz wszystkie portale branżowe, to już jest celowe wprowadzanie w błąd.
Pomijam już fakt, że gdy ktoś spróbuje podjąć polemikę z tobą to od razu spotyka się twoją natychmiastową reakcją pełną jadu, nienawiści i licznych obraźliwych słów.
Ochłoń trochę i zmień podejście albo poszukaj sobie inne forum.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Oledy są boskie właśnie oglądam z rodziną film na Netflix, te wasze Ledy a szkoda gadać. ktoś kogo stać zawsze
wybiera markę premium sorry tak było jest i będzie:)
 

SDman

Banned
Ja oglądam kablówkę czasami lepiej niż gówniane realizację na NFx., napisz co tak w twoim jedynym i niepowtarzalnym OLedzie Cię zachwyciło-wstaw zdjęcie podaj czas.
 

SDman

Banned
Takie bajeczki to w przedszkolu, znam parę osób mających OLEDa i jadących w trybie dynamicznym. Te premium im nie pomoże, nie ma to nic wspólnego z poprawnym obrazem.
 

SDman

Banned
Ja mam miśku premium ty też masz i co z tego ? Pokaż na co stać twój TV bo nie pokazałeś, szczekać potrafisz -duużo i głośno. :confused: .
 
Do góry