LG C9 vs CX

Yavaine

New member
Większość gier na xbo x i ps5 będzie w 4k i 60 fps, a te z bardzo dobrą grafiką, zlożonym ray tarcingiem , jak np. rachet and clank (i wile nowych gier także na xbox) w 30 fps.

120 fps i 4k doświadczysz w na prawdę nie wielu grach.

Długo nad tym myślałem i ostatecznie też kupiłem LG CX z tą różnicą, że ja głównie pod ps5
 

Zeniffar

New member
Ale przypuszczając , że będą takie gry nawet jeśli jakieś proste, to czy TV da radę? Wszędzie piszą, że to HDMI 2.1 a to chyba to chyba nie do końca prawda...

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
 

Yavaine

New member
nie jestem jakimś specem, nie znam się za bardzo, ale z tego co wyczytałem to mi wynikało, że 10 bitowy panel (w cx w porównaniu do c9 jest spadek z 12 do 10) ma znaczenie głównie jeżeli tv ma służyć jako monitor do pc.

Poza tym przy 4k i 120 fps jest chyba jakiś problem z wyświetleniem kolorów, tzn. z tego co zrozumiałem to wyświetlanych jest ich mniej niż w panelu 12 bitowym panelu.

Nie oznacza to że gry nie będą działać.
Ja tam jednak problemu nie widzę żadnego bo w wartościowych grach wyzwaniem jest dla obu konsol osiągnięcie 60 fps przy 4k...

95 % gier (aaa) będzie mam nadzieje 60 fps 4k, chociaż zapowiadają już produkcje takie jak przykładowy rachet and clank w wersjach:

1) bez 4k - 60 fps
2) w 4k - 30 fps.

Tak więc sam widzisz, 120 fps 4k... to jest raczej nierealne... w nielicznych produkcjach, słabszych graficznie, bez emocji.
 

Zeniffar

New member
No ok, ale w takim razie tv chyba nie powinien być wszędzie proponowany jako super opcja do nowych konsol, i powinno być też jasno powiedziane, że to nie jest pełnoprawne HDMI 2.1.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
 

Szejk

New member
No ok, ale w takim razie tv chyba nie powinien być wszędzie proponowany jako super opcja do nowych konsol, i powinno być też jasno powiedziane, że to nie jest pełnoprawne HDMI 2.1.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka


Radzę poczytać coś więcej na ten temat, a nie pobieżnie sugerować się plotkami wyssanymi z dupy że to niby nie jest pełnoprawne HDMI 2.1 i CX nie będzie w pełni korzystał z nowego "kabla".
 
Do góry