LG C9 vs CX

snach

Member
Nowy soft do CX
03.11.30. Zaktualizował sie. Ale nie moge znaleźć w necie wzmianki o zmianach. Na stronie LG widnieje info o pprzenim sofcie. Ktos cos?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

Kraver88

New member
Witam, Ja również mam dylemat miedzy C9 55 / CX 55.

TV ma być wykorzystywany w 90% jako monitor do PC, z którego będzie się odbywało w większości granie (mam nadzieje na 4k @120hz), oglądanie programów tv czy tam netflixa (z PC nie TV), więc nie będzie specjalnie funkcjonował jako telewizor sam w sobie.
Na początku nowego roku robię upgrade pc do poziomu mniej więcej RTX 3080, więc wszystko rozbija się o to HDMI 2.1 okrojone w nowej wersji tego tv. Przekopałem już multum publikacji na ten temat i nadal nie mam jednoznacznej wiarygodnej odpowiedzi w który z tv mam iść (część poleca jednak C9, a inne że to obawy na wyrost i CX nie będzie ograniczał).
Z tego co zrozumiałem ta ograniczona przepustowość ma wpływać na ograniczenia w dzwieku , a nie obrazie. Czy będzie mnie to dotyczyć jeśli zupełnie nie mam zamiaru korzystać z dzwięku przez tv a jedynie przez system audio PC ?
Gdzieś tu w tym wątku wcześniej było twierdzenie (powodzenia z czcionkami na CX przy PC - mam się obawiać?).
Piszą, że dla znacznej wiekości użytkownikow CX bedzie optymalny, ale czy ja nie jestem włąśnie tą 0,5% mniejszością dla której nie będzie?
 

kamiloos

New member
Witam, Ja również mam dylemat miedzy C9 55 / CX 55.


Nie zebym sie czepial, ale czy nie za pozno na takie dylematy? ;) 55C9 juz dawno nie ma w sklepach, chyba, ze nie wadzi Ci sprzet z ekspo, co w przypadku oledow zawsze jest ryzykowne. A i takich sztuk juz za duzo nie zostalo.


Co do wyboru - ograniczenie przepustowosci HDMI 2.1 do 40 gbit/s nie ma wiekszego znaczenia, bo nie ma zadnej tresci wykorzystujacej tak duzy przesyl. 4k@120hz wymaga ok 32 gbit/s. Dopiero material 5K@120hz oraz 8k@60hz wymagaja wiecej niz 40 gbit/s. Tyle, ze wymagaja wiecej niz 48 gbit/s, wiec HDMI 2.1 i tak im nie podola ;)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Nie zebym sie czepial, ale czy nie za pozno na takie dylematy? ;) 55C9 juz dawno nie ma w sklepach, chyba, ze nie wadzi Ci sprzet z ekspo, co w przypadku oledow zawsze jest ryzykowne. A i takich sztuk juz za duzo nie zostalo.


Co do wyboru - ograniczenie przepustowosci HDMI 2.1 do 40 gbit/s nie ma wiekszego znaczenia, bo nie ma zadnej tresci wykorzystujacej tak duzy przesyl. 4k@120hz wymaga ok 32 gbit/s. Dopiero material 5K@120hz oraz 8k@60hz wymagaja wiecej niz 40 gbit/s. Tyle, ze wymagaja wiecej niz 48 gbit/s, wiec HDMI 2.1 i tak im nie podola ;)


Treści są - DolbyVision. Raczej mało 12-bitowych ekranów. Podobno nowe Samusungi takie mają być. Natomiast 4K, 120hz, 10-bit, chroma 4:4:4 (RGB) na PC wykorzystuje 40gbit/s.
 
Do góry