LG C9 vs CX

Tomek1623

New member
Cholernie mnie interesuje 55CX ale doradźcie mi. Używałbym tego oleda do grania na konsoli, oglądania tv wlacznie z kanałami informacyjnymi, i też jako monitora do PC, gry, przeglądanie stron. Mniej więcej po równo czas by się rozkładał . Jak to jest z tym wypalaniem z nowymi oledami? Brać go i nie przejmować się, czy szukać LCD?
 

Zeniffar

New member
Moim zdaniem warto, używam do platform VOD, oraz konsoli i bardzo sobie chwalę. Jedyne co mnie denerwuje to to forum tematyczne tutaj. Same zapytania ofertowe za miast info o produkcie...

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
 

airdw

New member
Mam 65cx od trzech tygodni. Przez pierwszy tydzień ograniczałem kanały informacyjne. Teraz już mi przeszło, tv gra kilka godzin dziennie różne kanały, sporo Vod. Ps5 zamówione, więc jak sie pojawi to syn pewnie dobrze przetestuje ten tv. Zobaczymy co będzie za kilka miesięcy. Póki co jestem super zadowolony.


Cholernie mnie interesuje 55CX ale doradźcie mi. Używałbym tego oleda do grania na konsoli, oglądania tv wlacznie z kanałami informacyjnymi, i też jako monitora do PC, gry, przeglądanie stron. Mniej więcej po równo czas by się rozkładał . Jak to jest z tym wypalaniem z nowymi oledami? Brać go i nie przejmować się, czy szukać LCD?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tomek1623 -
Potwierdzam wpis airdw !.
Jeśli masz na myśli jakość to Oled bije wszystko na głowę.
Nowe modele CX - mają siedem zabezpieczeń. Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

SDman

Banned
To zawsze jest Twoje ryzyko, sam produkt to premium TV. Mimo zabezpieczeń mogą pojawić się problemy i trzeba być tego świadomym. Oczywiście dotyczy to wszystkich OLED.
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
to tylko wycinek, gdzie coś się przytrafiło.
Produkt powinien być na kilka lat i jeszcze potem dać się odsprzedać za odpowiednie pieniądze.
 

SDman

Banned
..doradźcie mi. Używałbym tego oleda do grania na konsoli, oglądania tv wlacznie z kanałami informacyjnymi, i też jako monitora do PC, gry, przeglądanie stron.

Według Twoich potrzeb aż się prosi 55" aby Cię kark nie zabolał i TV info cieszyła bez pikselozy.
LG CX ma dobre skalowanie, płynność ruchu i przyjemny system jeśli zasobny portfel
(ewentualny zonk po 3-4 latach) -brać.
 
Postanowiłem poświęcić trochę własnego czasu, żeby jednak dowiedzieć się co kupiłem w kontekście papierowym :), organoleptycznie dla mnie sprawa jest oczywista.

Pojawiają się opinie, z których wynika, że ktoś porównał B9, C9 i CX ale nie był uprzejmy napisać jak doszedł do wniosków zawartych w opinii, czyli na podstawie jakich testów te wnioski zostały postawione, a co za tym idzie jaka konfiguracja PC, jaki kabel HDMI i przede wszystkim jaki materiał audio i video został poddany testowi.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to proszę się zapoznać z tym co poniżej, w oryginale. Lektura powinna dać odpowiedź o co biega z przepustowością 48 Gbps i 40 Gbps a także panelami 10 i 12 bit.

Video Gaming Input

Perhaps disappointingly to some advanced PC video gamers, LG is not offering the full 48 Gbps bandwidth afforded by the new HDMI 2.1 spec in its 4K TVs this year. This has turned into a controversy online among some hardcore enthusiasts. However, we believe for most consumers this will be a none issue. The HDMI ports do support a still high 40 Gbps which should be sufficient for 4K/120fps games at up to 4:4:4 chroma sub sampling over any of the set’s HDMI inputs when using next-generation gaming consoles, but some gamers who use PCs with the latest high-end graphics cards have worried that they would hit limitations when running 4K/120fps, 4:4:4 along with untranscoded advanced surround sound formats. In short, most people are unlikely to find any practical limitations.

Quoting Dolby, LG told us: “Dolby TrueHD supports up to 24-bit audio and sampling rates from 44.1 kHz to 192 kHz. Dolby TrueHD supports up to 7.1 audio channels as well as Dolby Atmos immersive audio. As Dolby TrueHD is a lossless audio codec, the data rate is variable. For example, Dolby TrueHD bitrates average around 6,000 kbps for Dolby Atmos at 48 kHz with peak data rates up to a maximum of 18,000 kbps for high sampling rate content. Remember that kpbs is very small.

18,000Kbps = 0.018Gbps

6,000 Kbps average = 0.006Gbps

Almost any specs that are given are maximums and in reality are considerably smaller. As you can see, 40Gbps can certainly handle max video of 4K 120P 4:4:4 RGB and 0.018Gbps of audio. “
One of the missing capabilities in the 48 Gbps equation is bandwidth-compromising 12-bit color support, but no consumer TV on the market yet has a display panel that supports higher than 10-bit color. HDMI ports have been capable of handling that for some time. Otherwise, LG nicely provides a robust selection of supported HDMI 2.1 spec features including: high frame rates up to 4K/120 Hz, e-ARC, advanced High Dynamic Range profile support, Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), FreeSync (with a firmware update) and G-Sync.
Those expecting to get every feature in the HDMI 2.1 spec should be aware that the HDMI developers offer a suite of voluntary advancements, and just because a device is listed with HDMI 2.1 input doesn’t necessarily mean that the display or connected HDMI 2.1 devices are going to support all these features. If one or more features are important to you, look for them clearly listed by name in the product spec sheets. The full-spec 48 Gbps speed will be most meaningful in 8K televisions where high frame rates like 8K/60p are desired along with advanced surround sound formats and other capabilities.

We received this explanation from LG for its decision to change the HDMI 2.1 capabilities for 2020 from the 2019 lineup:
“While LG covered most of the HDMI 2.1 related specs in its 2019 TVs, including full bandwidth support in all of the HDMI ports for its 4K and 8K TVs, the market situation evolution indicated that real content that requires 48 Gbps is not available in the market. Based on this market situation, LG decided to re-allocate the hardware resources of 2020 chipsets optimizing for AI functions including CPU & GPU and supporting full bandwidth in only 2 ports of 2020 8K TV series (ZX series, NANO99, NANO97, NANO95). The rest of the ports of 8K TVs and all HDMI 2.1 ports of 4K TVs have lower bandwidth than 48 Gbps which supports up to 4K/120p 4:4:4/RGB 10 bit.“


Tekst pochodzi ze strony https://hdguru.com/23508/ .

Warto przeczytać całość, jest tam mowa m.in o tym co udało się uzyskać inżynierom LG w kontekście kalibracji TV.
 

Tux

New member
4d1b3c2a2238ea9amed.png
[/URL][/IMG]
 

Michu30

New member
Cholernie mnie interesuje 55CX ale doradźcie mi. Używałbym tego oleda do grania na konsoli, oglądania tv wlacznie z kanałami informacyjnymi, i też jako monitora do PC, gry, przeglądanie stron. Mniej więcej po równo czas by się rozkładał . Jak to jest z tym wypalaniem z nowymi oledami? Brać go i nie przejmować się, czy szukać LCD?

Szukaj lepiej LCD bo pod pc jako monitor oleda zarżniesz szybko.
 
Do góry