LG C9 vs CX

wieloryb7

New member
Witajcie,
Przymierzam się do wymiany 5 letniego LCD od Sony.
Ciągle waham się czy nie wziąć za ok 6,5 tysiąca KD-65XH950 lub Samsunga 65Q90TAT (za 7300+bon na 700zł). Czy dołożyć do OLEDA LG65CX...

Ktoś miał podobny dylemat?

Prosiłbym Kikiego o dobrą ofertę PW na CX65, bo powoli przekonuję się do OLEDa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy warto ? To kupujesz zachwyt - zdecydowanie warto.
Każdy kogo zaprosisz odczuje inny wymiar jakości.

To nie masz dylematu, tym bardziej, że od poniedziałku masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę program i najkorzystniejszą wersję.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów.
 

airdw

New member
Miałem ten sam dylemat tylko pomiędzy 75xh90, jednak wybór padł na 65cx i nie żałuję. Ostatnio znajomy kupił xf9005, nie ma porownania co do obrazu. W OLED czarne jest czarne.
 
Widzę różne ruchy cenowe jeżeli chodzi o LG 65 CX. Ja kupiłem na początku września, wówczas cena w detalu 9100, moja cena zakupu 7800. Celowałem w 65C9, były niestety nieosiągalne. Miałem do wyboru 65CX za 7800 lub 65B9 za 6700 (cena w detalu 7500). Zadałem pytanie sondażowe, osobie która mi go sprzedała, czy różnica w projekcji obrazu pomiędzy B9 a CX uzasadnia wydanie dodatkowych 1100 no i ten brak wsparcia dla DTS :). Odpowiedź była: tak.
Ja ze swojej strony mogę napisać tak. Od czasu zakończenia ery telewizorów CRT miałem 4 plazmy od 3 różnych producentów i 2 LED od 2 różnych producentów. Ten TV to jest nowe oglądanie :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich masz specjalna ofertę w programie gdzie sam wybierasz ceny i na LG 65CX i na LG 65BX.
Przypomnij proszę maila to CI wyślę.
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

filcek

Member
Widzę różne ruchy cenowe jeżeli chodzi o LG 65 CX. Ja kupiłem na początku września, wówczas cena w detalu 9100, moja cena zakupu 7800. Celowałem w 65C9, były niestety nieosiągalne. Miałem do wyboru 65CX za 7800 lub 65B9 za 6700 (cena w detalu 7500). Zadałem pytanie sondażowe, osobie która mi go sprzedała, czy różnica w projekcji obrazu pomiędzy B9 a CX uzasadnia wydanie dodatkowych 1100 no i ten brak wsparcia dla DTS :). Odpowiedź była: tak.
Ja ze swojej strony mogę napisać tak. Od czasu zakończenia ery telewizorów CRT miałem 4 plazmy od 3 różnych producentów i 2 LED od 2 różnych producentów. Ten TV to jest nowe oglądanie :).

Materiał źródłowy od 1080p w górę b9 vs Cx zero różnic na korzyść Cx . Film Dts na Cx brak dzwięku na B9 piękny przestrzenny dźwięk 5.1:p B9 hdmi 2.1 pełna przepustwość na cx brak co skutkuje brakiem trybu 4k 120hz 4:4:4, pomarzyć można o wyraźnych czcionkach w trybie Pc na Rtx 3080 . CX to panel 10 bitowy ,a B9 12bitowy to sie nazywa downgrade na całego z dopłatą 1100zł
 
Materiał źródłowy od 1080p w górę b9 vs Cx zero różnic na korzyść Cx . Film Dts na Cx brak dzwięku na B9 piękny przestrzenny dźwięk 5.1:p B9 hdmi 2.1 pełna przepustwość na cx brak co skutkuje brakiem trybu 4k 120hz 4:4:4, pomarzyć można o wyraźnych czcionkach w trybie Pc na Rtx 3080 . CX to panel 10 bitowy ,a B9 12bitowy to sie nazywa downgrade na całego z dopłatą 1100zł

Każdemu według potrzeb.

B9 jako monitor do PC, ale audio już nie z PC tylko TV ma ogarnąć, no nieźle.
To, jak mu tam HDMI 2.1 to chyba jest, przynajmniej w moim … :), kilka postów wcześniej w tym temacie to było opisane.

Trochę NIEEMIPRYCZNEGO bełkotu z internetu:
Specyfikacja HDMI 2.1 przewiduje też sygnał 4K 144 Hz 10 Bit z chroma 4:4:4 i HDR jednocześnie, ale tylko z wykorzystaniem dodatkowego kanału transmisji w postaci czwartej pary żył pierwotnie przeznaczonych na zegar TMDS. Działać to będzie, może nie od razu i jeśli nie na standardowej wtyczce HDMI-HDMI to na np. USB 4.0 które powinno się pojawić już w przyszłym roku.
Jeszcze trochę nie zaszkodzi:
Wiem, że problemem jest brak obsługi HDMI 2.1 przez karty graficzne.

Co do kwoty downgreadu za kwotę 1100 zł. Czemu za tyle skoro napisałem, że zapłaciłem 7800. Proponuję, żebyś poprowadził warsztaty pt. „Jak z sensem wydawać cudze pieniądze” i odsyłam do działu humor :).
 

filcek

Member
B9 jako monitor do PC, ale audio już nie z PC tylko TV ma ogarnąć, no nieźle.
To, jak mu tam HDMI 2.1 to chyba jest, przynajmniej w moim … :), kilka postów wcześniej w tym temacie to było opisane.
Trochę NIEEMIPRYCZNEGO bełkotu z internetu:
Specyfikacja HDMI 2.1 przewiduje też sygnał 4K 144 Hz 10 Bit z chroma 4:4:4 i HDR jednocześnie, ale tylko z wykorzystaniem dodatkowego kanału transmisji w postaci czwartej pary żył pierwotnie przeznaczonych na zegar TMDS. Działać to będzie, może nie od razu i jeśli nie na standardowej wtyczce HDMI-HDMI to na np. USB 4.0 które powinno się pojawić już w przyszłym roku.
Jeszcze trochę nie zaszkodzi:
Wiem, że problemem jest brak obsługi HDMI 2.1 przez karty graficzne.

Co do kwoty downgreadu za kwotę 1100 zł. Czemu za tyle skoro napisałem, że zapłaciłem 7800. Proponuję, żebyś poprowadził warsztaty pt. „Jak z sensem wydawać cudze pieniądze” i odsyłam do działu humor :).[/QUOTE]

Nie chciałem Pana uraźić tylko podałem fakty , które wskazują na oszczędności producenta , w porównaniu do modeli zeszłorocznych, a my użytkownicy musimy takie rzeczy negować, aby kolejne modele były postępem a nie podstępem producentów .Odnośnie wydanych pieniędzy Pana gotówka Pana decyzja nie mnie to oceniać
 

filcek

Member
Każdemu według potrzeb.

B9 jako monitor do PC, ale audio już nie z PC tylko TV ma ogarnąć, no nieźle.
To, jak mu tam HDMI 2.1 to chyba jest, przynajmniej w moim … , kilka postów wcześniej w tym temacie to było opisane
A gdzieś napisałem , że nie ma hdmi2.1 ?....Cx Ma problem z chroma 4:4:4 4k 120hz 10bit na karcie z hdmi 2.1 rtx 3080 , na
B9 I C9 problemu nie ma .
Według mnie dopłata nie jest opłacalna , ale to tylko moja opinia , którą wyraziłem w kontekście oszczędności korporacji w kosztach produkcji nowych linii oled . Proszę tylko o uczciwe zestawienie plusów i minusów obu modeli a nie koloryzowania rzeczywistości
 
Ostatnia edycja:
Do góry