Lg 42lm620s

rafallo777

New member
Bo dopadł Cię problem Cinavi :)
plik mkv, w środku dekoder DTS MA i lipa, nie pójdzie.
Spróbój mkv z DTS albo dd i zobaczysz, że plik odtworzy.

Ale ta Cinavia jest głupia, już i TV owładnia powoli... najlepiej nie aktualizowac tv.
 

leszekol

New member
Ja póki co zostaję przy WMP, udostępnianie działa mi bez problemów.
No i kurna wykrakałem...
Wczoraj w nocy oglądałem film i wszystko było OK: filmy udostępnione do TV przez WMP z Win 7, w Smart Share na liście plików wszystkie filmy dostępne, miniaturki widoczne. Wyłączyłem TV, dziś włączyłem, chcę obejrzeć film, a w Smart Share wszystkie filmy mkv mają ikonki z zakazem wjazdu. Dostępne tylko pliki avi. WTF?

Dodam, że TV widzi pliki mkv na pendrivie i bez problemu je odtwarza.

Nie zmieniałem ustawień w TV, nie aktualizowałem oprogramowania. Komputera też nie wyłączałem, zresztą nigdy go nie wyłączam. Restart komputera i wył/wł TV nie pomogło. Wyczyszczenie biblioteki WMP i dodanie plików na nowo nie pomogło.

Przez Nero Media Home wszystko działa OK.

EDIT:
Mam w sieci jeszcze 3 inne komputery, pliki mkv znajdujące się na nich, również udostępniane przez WMP są widziane przez TV baz problemów. Testowo wrzuciłem na tamte komputery plik mkv z mojego komputera, który był z "zakazem wjazdu" w Smart Share i wszystko jest OK, TV go widzi.
Czyli nie jest to problem z plikami, nie z TV, tylko coś się porobiło z moim Windowsem/WMP.
Cóż... Mikro$oft...
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
Jestem w trakcie wybierania telewizora. Mój wybór prawdopodobnie padnie na tego Lg lub Phillipsa 5507.
Ten na razie wygrywa (ze względu na flash w internecie i odtwarzanie niemal wszystkich filmów i inne bajery) jednak po powrocie z kilku sklepów jestem zaniepokojony szlaczkami jakie powstają na końcach przedmiotów przy ruchach poziomych.
Wygląda to tak że gdy kamera idzie w bok to na krańcach powierzchni pionowych porusza sie w górę taki szlaczek - i to na specjalnie przygotowanej prezentacji przez LG! (Widoki na jakąś Grecję, ruch miasta, statki). Oglądałem kilka telewizorów różnych rozmiarów (jednak tylko z metra). Pewnie z większej odległości tego nie widać. Co więcej w jednym ze sklepów ów TV stał obok innego Lgka o mniejszej cyfrze (570s? - już nie pamiętam) na którym obraz był dużo ostrzejszy. Choć moze to kwestia ustawienia.
Nie mam wprawionego oka i nie bardzo się znam na tych przeplotach, szumach itp ale to mi się w oczy rzuciło.
ps. Jest tu na forum test tego telewizorka? bo wydawało mi się ze był a teraz nie mogę go znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

Grinch

New member
Czy jest opcja nadania nazwy kanałom z kablówki (analog)? W opcjach nie widzę, za to niektóre kanały mają swoją nazwę ale to tylko 10%.

Kablówka w UPC
 

kamqs

New member
Witam, mam mały problem z odtwarzaniem plików z serwera. Posiadam laptop Asus pc eee 1201N i zainstalowałem na nim Nero media home 4. Udostępniłem wszystkie interesujące mnie pliki. Po wejściu do tv wszystkie pliki ładnie widać tylko kiedy chcę odpalić zdjęcia lub film strasznie długo się ładuje. Nie wiem czy trzeba coś zmienić jakieś ustawienia serwera lub routera ? Może ktoś borykał się z tym problem i pomoże. Aha mój router to zyxel p-600. Pozdrawiam
 

PLANETA

New member
A więc jest eurosport po czesku heh , dezer tesz doszedł ,automatyczna aktualizacja oprogramowania ,na razie tyle widzę.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Kosiaczek

New member
Witam z tej strony na razie szczęśliwy posiadacz telewizorka 42lm620s. Mam pytanko co do adapterów WiFi czy do tego telewizora mogę podpiąć jakikolwiek gwizdek z Wifi czy muszę zaopatrzyć się w firmowy adapter od LG?
 

PLANETA

New member
Tu pasuje tylko 1firmowy ok. O eurosport player jest już po pl ,ale sie wiesza u was też tak jest.?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

PLANETA

New member
Dziś do lg zgłosiłem problem z blokującym się, eurosport playerem mają to niebawem naprawić, i będzie aktualizacja oprogramowania tylko trzeba poczekać.
 

rychu

New member
Zmienili mi parametry naziemnej telewizji cyfrowej z k62 na k55.
I oczywiście teraz TV nie podmienił ich tylko zdublował, umieszczając je od numeru 801....
No na prawdę mają fantazję w tym LG :)

Oczywiście telewizor nie posiada opcji kasowania kanałów. Ale czy jest jakiś sposób na skasowanie całej listy kanałów naziemnych, bo nie potrafię znaleźć teraz (może ze względu na późną godzinę).
Satelitarne to idzie wykasować usuwając/zmieniając satelitę ale co z naziemnymi.
Czy trzeba wykonać reset całego tv?
 

qwerk

New member
Zmienili mi parametry naziemnej telewizji cyfrowej z k62 na k55.
I oczywiście teraz TV nie podmienił ich tylko zdublował, umieszczając je od numeru 801....
No na prawdę mają fantazję w tym LG :)

Oczywiście telewizor nie posiada opcji kasowania kanałów. Ale czy jest jakiś sposób na skasowanie całej listy kanałów naziemnych, bo nie potrafię znaleźć teraz (może ze względu na późną godzinę).
Satelitarne to idzie wykasować usuwając/zmieniając satelitę ale co z naziemnymi.
Czy trzeba wykonać reset całego tv?

Kliknij na "List" potem chyba "czerwony" (ustawienia) na zakładce u góry przejdź na źródło TV lub DTV zaznacz kanały lub odhacz checkbox "zaznacz wszystko" i usuń - chyba "czerwony" guzik.

Pozdr.
 

rychu

New member
wszystko się zgadza do ostatniego kroku - czerwony to pomiń a nie usuń :-(
Na liście tych kanałów nie będzie widać ale podczas edycji je widać. A nie chce niepotrzebnych śmieci.
 

Loszka

New member
Witam serdecznie. Nie odwiedzałem tego forum ok rok gdyż nie było takiej potrzeby. Ostatnio postanowiłem kupić nowy tv i sugerując się poprzednim wyborem (lg570s) bez zastanowienia kupiłem model 620s. I tu rozczarowanie gdyż po kilku h od zakupu zauważyłem efekt bandingu. Niesamowicie mi to przeszkadzało i na drugi dzień odwiozłem tv do zaprzyjaźnionego sklepu. Zacząłem testować w sklepie kolejny egzemplarz tego modelu (test za pomocą testu z you tube),potem kolejny i każdy posiadał tą wadę w większym bądź mniejszym stopniu. Wkurzyłem się i podłączyłem swego pena do lg 660s i co? to samo z tym że dopatrzyłem się jeszcze ciemnym plam na matrycy. Powiecie zaraz ..co to za sklep..jednak kupiłem w tej sieci kilkanaście tv w ciągu 2 lat zawsze uprzednio je testując i nigdy nie było problemów. Wracając do tematu, zdołowany problemem postanowiłem przetestować konkurencję a mianowicie samsunga 6100. bandingu może nie było jednak clouding widać było od razu. Załamałem się gdyż oglądam tv głównie nocą i zależy mi na komfortowym oglądaniu. W końcu pozytywnie zaskoczył mnie philips 6007. Brak objawów wymienionych wyżej. Obraz wg mnie super sd jak i hd. ale to na marginesie. Panowie o co chodzi z tymi Tv od lg? Rozumiem że mogłem trafić na wadliwe egzemplarze ale 5 sztuk? Czy jest to bolączka tej serii czy przypadek? a może wada ekranów 47 cali bo takie testowałem. Szkoda bo 620 -ka jeśli chodzi o obraz i resztę jest super jednak nie mogę pozwolić sobie na efekt bandingu bo wyrzucę tv przez okno. Dodam że tv testowałem w ciemnym pomieszczeniu na zapleczu sklepu każdy tymi samymi materiałami i sposobami.
 
Do góry