Lg 42lm620s

Songolooz

New member
Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie i potrzebuję pomocy ( żona siedzi z nożem obok :) ), zakupiłem tv jak w tytule LG 42LM620S i naturalnie poznaję powoli ten fajny sprzęt, aczkolwiek nie mogę go połączyć z internetem, gdyż router znajduje się dobrych kilkanaście metrów od telewizora co jakoby wyklucza podłączenie go za pomocą kabla internetowego. W samej "instrukcji" telewizora jest informacja odnośnie podłączenia adaptera i tutaj następuje moje pytanie, a raczej dwa:
1. Czy można podłączyć ten telewizor do internetu za pomocą adaptera Wifi - Usb neostrady ? ( takie małe białe gówienko, co dołączają do Liveboxa ).
2. Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedź będzie negatywna, to proszę o pomoc w doborze odpowiedniego adaptera do tego małego telewizorka :).

Z góry dziękuję za pomoc.
 

aklys

New member
nie mogę go połączyć z internetem, gdyż router znajduje się dobrych kilkanaście metrów od telewizora co jakoby wyklucza podłączenie go za pomocą kabla internetowego.
Co dokładnie rozumiesz przez to "jakoby"? Kilkanaście metrów nie stanowi żadnego problemu dla kabla ethernetowego (chyba, że chodzi o to, że nie masz jak "pociągnąć" tego kabla).
Jeśli chodzi o możliwość zastąpienia firmowego adaptera wi-fi czymś innym, to sprawa nie jest taka prosta, bo nie wszystkie adaptery będą obsługiwane przez tv (a właściwie zdecydowana większość nie będzie działać - taka polityka korporacji). Poszukaj na forum - są już wątki o poszukiwaniu działających zamienników - np http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/73035-lg-42lv570s-tanszy-zamiennik-adaptera-an-wf100-dlna.html.
 

mario1288

New member
Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie i potrzebuję pomocy ( żona siedzi z nożem obok :) ), zakupiłem tv jak w tytule LG 42LM620S i naturalnie poznaję powoli ten fajny sprzęt, aczkolwiek nie mogę go połączyć z internetem, gdyż router znajduje się dobrych kilkanaście metrów od telewizora co jakoby wyklucza podłączenie go za pomocą kabla internetowego. W samej "instrukcji" telewizora jest informacja odnośnie podłączenia adaptera i tutaj następuje moje pytanie, a raczej dwa:
1. Czy można podłączyć ten telewizor do internetu za pomocą adaptera Wifi - Usb neostrady ? ( takie małe białe gówienko, co dołączają do Liveboxa ).
2. Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedź będzie negatywna, to proszę o pomoc w doborze odpowiedniego adaptera do tego małego telewizorka :).

Z góry dziękuję za pomoc.

adapter to AN-WF100,cena niestety dosc wysoka ,a co do twojego adaptera to nie wiem.Jeśli nie masz pilota magic to podlacz sobie myszke bezprzewodowa zamiast niego.
 

szakal4950

New member
Mam pytanie do użytkowników tego tv.

Jak wygląda konwersja obrazu 2D na 3D? Czy różnica jest zadowalająca i są w miarę spoko efekty czy to tylko bajer?
 

dominlesne

New member
Możesz opisać jak wygląda oglądanie po ciemku, są jakieś prześwietlenia na krawędziach? Jeśli masz konsole to jak oceniasz przydatność tego tv do gier (input lag)?
 

qumcio

New member
Youtube i teledyski vevo

Nie można odtworzyć na telewizorze niektórych teledysków z aplikacji youtube ?
wyskakuje komunikat film nie może być odtworzony i następny otworzy się za 5 sek

Czy tu chodzi o jakieś prawa autorskie ?
 

Bigger

New member
Nie można odtworzyć na telewizorze niektórych teledysków z aplikacji youtube ?
wyskakuje komunikat film nie może być odtworzony i następny otworzy się za 5 sek

Czy tu chodzi o jakieś prawa autorskie ?

Mam tak samo. Nie wiem w czym rzecz. W przegladarce otworzysz, ale ja nie moge z kolei powiekszyc na caly ekran.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

rychu

New member
Niestety powiększenie na cały ekran w przypadku filmików/streamów otwartych w przeglądarce nie działa.
Można się ratować powiększając wszystko - 200% ale nie zawsze się da, bo ostatnio wywaliło mi błąd "za mało pamięci"
 

Songolooz

New member
Pozwole sobie na szybka ocene tego telewizorka po tylko kilku tygodniach jego uzytkowania. Wyzej zostalo zadane pytanie odnosnie konwersji z 2d na 3d, musze szczerze powoedziec ze jest ona wzglednie nieudana a z pewnoscia niepotrzebna, zbedna. Odczuje jest tak minimalne i moim zdaniem niewarte uwagi. Gdy ogladamy jakis seriaz np z dysku (testowalem ten tv na chyba 6dyskach i kaDy dzialal to niewatpliwie duza zaleta), i klikamy ogladany ostatnio to po jego zakonczeniu niestety wracamy do menu glownego, nie przeskakuje do analogocznie nastepnego odcinka.

To bylo minimalne narzekanie. Na duza uwage zasluguje kontrola glebokosci systemu 3d (dziala tylko na folmach 3d, nie da sie ustawic wiekszej glebi na konwersji 2d 3d) efekt jest naPrawde piorunujacy.

Ogolna ocena tego tv to 9/10 brakuje jak w nastepnych wersjach zintegrowanego adaptera wifi w tv, ale szczerze powiedzialwszy to zdecydowanie perelka wsrod moich jakichkolwiek zakupow.

* wybaczcie za bledy literowki ą ę ó ale pisze na iphoniku, ale chcialem sie jak najszybciej podzielic z wami opinia :)
 

electro69

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie tego modelu ... czy w opcjach ustawień aktywne jest "lokalne przyciemnianie LED" czy można wyłączyć włączyć tą funkcje ? ... z tego co mi wiadomo ten model akurat nie ma LED Plus ale wolę się upewnić od tych osób które go mają fizycznie w domu ;]
Domyślam się też że ma on gorszą matrycę niż model LM660s
Czy ktoś jeśli ma taką możliwość mógłby sprawdzić czy odtwarza on pliki FLV
Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
ps. jak z podświetleniem w tym TV i druga gorsza sprawa czy jest banding (pionowe szare pasy jakby "brudne" zwłaszcza widoczne podczas oglądania meczów) ?
 

PLANETA

New member
Też sie nad zakupem zastanawiam , i chyba go dziś kupię , skoro wszystko w nim działa to co jest potrzebne . Chyba że ma coś to napiszcie tu prosze. ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Gdy ogladamy jakis seriaz np z dysku (testowalem ten tv na chyba 6dyskach i kaDy dzialal to niewatpliwie duza zaleta), i klikamy ogladany ostatnio to po jego zakonczeniu niestety wracamy do menu glownego, nie przeskakuje do analogocznie nastepnego odcinka.
Jeśli w opcjach odtwarzania włączysz "powtarzanie", to telewizor będzie odtwarzał kolejny plik po zakończeniu poprzedniego.
 

PLANETA

New member
Witam od wczoraj mam ten tv kupiłem go i jest póki co wpożo oby tak dalej. polecam go póki co. Do ceny miałem gratis megica i tylko wi fi pozostaje mi kiedyś kupić ,póki co jadę po kablu neta.
 

electro69

New member
Witam od wczoraj mam ten tv kupiłem go i jest póki co wpożo oby tak dalej. polecam go póki co. Do ceny miałem gratis megica i tylko wi fi pozostaje mi kiedyś kupić ,póki co jadę po kablu neta.
Witaj
Jak już ochłoniesz z nowego zakupu :D to proszę abyś podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego TV (wiadomo chodzi głównie o obraz oraz dźwięk) ... czy u Ciebie jest to nieszczęsne zjawisko bandingu np. na meczach ... coraz bardziej skłaniam się do tego TV (bo nie mogę się doczekać na Panasonic TX-L42Et5E bardzo słaba dostępność w sklepach już od chyba 2-3 tygodni) a już mam dość czekania...
ps. sprawdź czy jest funkcja "lokalne przyciemnianie led" w opcjach tv ? i jeśli masz taką możliwość czy działają pliki o rozszerzeniu FLV
Z góry dziękuje
Pozdrawiam
 

leszekol

New member
proszę abyś podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego TV
Widzę, że już od tygodnia pytasz i nikt się nie kwapi, więc pozwól, że ja odpowiem ;)
czy u Ciebie jest to nieszczęsne zjawisko bandingu np. na meczach
Powiem tak: jeśli oglądam mecz nie widzę brandingu. Jeśli staram się wypatrzeć branding, to da się coś zauważyć, ale tylko podczas szybkiego ruchu kamery: np. bramkarz wykopuje piłkę i kamera ją śledzi. I nie są to pasy ale "syndrom brudnej szmaty", względnie zakurzonego monitora ;)
czy jest funkcja "lokalne przyciemnianie led" w opcjach tv ?
Nie ma
czy działają pliki o rozszerzeniu FLV
Działają. Testowo odpaliłem przez DLNA filmik Apollo 11 Saturn V Launch (HD) Camera E-8.flv. Obejrzałem ;) A swoją drogą polecam obejrzeć ten filmik, ciekawe doświadczenie ;)

Pozdrawiam
 

PLANETA

New member
Witam i pytam bo mam problem mam tv połączony z netem za pomocą kabla i rutera ,i tv widzi mojego komputera i jak sie z nim połączyć pytam,router thomsona ten z upc , prosze o pomoc . ?
 

leszekol

New member
Piszesz jakby w obcym języku, więc spróbuję odpowiedzieć na tyle na ile zrozumiałem.
i tv widzi mojego komputera i jak sie z nim połączyć pytam
Skoro TV widzi komputer to znaczy że jest z nim połączony. Chyba, że inaczej rozumiemy "widzi" oraz "połączony". Żeby komputer mógł udostępniać pliki, musi być na nim zainstalowany serwer DLNA: jeśli masz Windows to np. Nero MediaHome lub Plex Media Serwer.
No ale skoro mówisz, że TV "widzi" komputer, to rozumiem, że taki serwer masz zainstalowany i widać go (serwer) w "Lista wejść" i w "Smart Share"
 

PLANETA

New member
No widać go jest na liście ,ale przy próbie wejścia do niego pisze nieznany błąd i nic więcej ,prosze o pomoc jak to zainstalować ,aby komputer był otwierany w tv . ?
Dodam iż komputer i tv są wpięte do tego samego routera thomson z upc , to jak to ustawić pytam. ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry