Lg 42lm620s

electro69

New member
Widzę, że już od tygodnia pytasz i nikt się nie kwapi, więc pozwól, że ja odpowiem ;)
Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedź na moje pytania :smile:
Mam jeszcze pytanie z racji tego że oglądam dużo piłki nożnej ... jeden z użytkowników bardzo narzekał na "cień" za piłką który się pojawiał lub też za piłką tenisową można to zobaczyć na filmikach na youtube ... czy u Ciebie też coś takiego występuje ? ... co do sprawy tego braku "lokalnego przyciemniania led" jakoś to bym przebolał tym bardziej jak patrze w ustawienia obrazu użytkowników na forum to praktycznie wszędzie tam funkcja jest wyłączona ... pytanie standardowe czy masz jakieś problemy z podświetleniem w tym TV (jaśniejsze rogi Tv) ? ... i to co mnie ciekawi raczej na pewno ten Tv ma fizycznie panel 100 Hz ale czy ten panel jest gorszy czy taki sam jest montowany w modelu LG LM660s ?(masz jakąś wiedzę w tym temacie :???:).
Pozdrawiam
 

leszekol

New member
jeden z użytkowników bardzo narzekał na "cień" za piłką który się pojawiał lub też za piłką tenisową można to zobaczyć na filmikach na youtube ... czy u Ciebie też coś takiego występuje ?
Tak, jest coś takiego przy szybkim ruchu piłki (tenisa nie oglądam ;) ) , ale ja się do tego szybko przyzwyczaiłem i przestałem zauważać :)
pytanie standardowe czy masz jakieś problemy z podświetleniem w tym TV (jaśniejsze rogi Tv) ?
W moim egzemplarzu nie takich problemów. Sprawdzałem wrzucając z pendriv'a "czarny jpg". Owszem krawędzie są trochę jaśniejsze, ale trzeba się dobrze przyjrzeć. Może po prostu miałem szczęście, może LG robi dobre telewizory ;)
czy ten panel jest gorszy czy taki sam jest montowany w modelu LG LM660s ?(masz jakąś wiedzę w tym temacie :???:)
Niewiele wiem o LM660, a nie chcę powielać internetowych opinii "srok, które swój ogon chwalą" ;)
W LM660 jest zastosowane podświetlenie Full LED (i o tym by świadczyła obecność w menu opcji "miejscowego przyciemniania" ), a w LM620 podświetlenie krawędziowe (dlatego nie ma w opcjach miejscowego przyciemniania, gdyż nie da się tego zrobić w tym rodzaju podświetlenia, no i jest możliwość zaobserwowania jaśniejszych krawędzi ekranu)
Oczywiście Full LED jest lepsze od krawędziowego. I droższe ;)

Pozdrawiam
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
W LM660 jest zastosowane podświetlenie Full LED (i o tym by świadczyła obecność w menu opcji "miejscowego przyciemniania" ), a w LM620 podświetlenie krawędziowe (dlatego nie ma w opcjach miejscowego przyciemniania, gdyż nie da się tego zrobić w tym rodzaju podświetlenia, no i jest możliwość zaobserwowania jaśniejszych krawędzi ekranu)
Oczywiście Full LED jest lepsze od krawędziowego. I droższe ;)
To jest oczywiście bzdura. Pełne podświetlenie ma wyłącznie najdroższy model z tegorocznej serii, czyli LM960 i problem z nim jest taki, że opinie co do tego czy jest lepszy są podzielone. Jedyne co prawdziwe z Twojego posta to to, że jest droższy. Przy 55" to jest kwota rzędu 12.000zł.
 

andyw6

New member
Witam,
- czy w tym tv można utworzyć jedną listę kanałów z różnych źródeł a mianowicie dvb-t i dvb-s ?
- czy można edytować listy ulubionych kanałów ?
 

luki82

New member
Hej,

Od dłuższego czasu śledzę losy serii 42LM a zachęcony promocją w MM zakupiłem wczoraj 42LM620S w cenie 2299 i rozpocząłem testy (TV można oddać w ciągu 14 dni).
Schemat kolorów i ustawień obrazu skonfigurowałem zgodnie z podpowiedziami kolegów z forum.
Póki co nie ściągałem żadnej aktualizacji na TV.
Pierwsze wrażenia, którymi chciałbym się z Wami podzielić :

Oraz SD z kablówki
"Eldżik" dużo gorzej radzi sobie z obrazem z SD niż odstawiony na bok kilkuletni Sharp LC-32A47E-BK, abstrahując od oczywistych kwestii typu większa matryca-gorszy obraz SD, to moim zdaniem z SD w przypadku LG jest bardzo słabo. Jeśli z trybu natywnego rozciągnie się jeszcze obraz na cały ekran to mamy katastrofę;

Obraz cyfrowy
Po zmianie źródła obrazu na to co mamy w powietrzu cyfrowo (ale nie HD) jest nieco lepiej, ale nadal bez rewelacji - porównując do Sony ex730 rodziców to obraz jest zdecydowanie czystszy na Sony;

Dysk USB
Jeszcze w sklepie ten sam dysk ze sprzedawcą podłączaliśmy do różnych telewizorów: 620LMS filmy avi i mkv odtwarzał, Panasonic tx-l42e5e dysku w ogóle nie odczytał tylko wywalił błąd, Toshiba 46tl838 zobaczyła dysk i poprawnie odtworzyła filmy, które sprawdzaliśmy na LG,
Tutaj uwaga : samo nawigowanie po dysku na LG jest bardzo komfortowe, widzimy na ekranie sporo folderów i dosyć długie nazwy plików, ponadto po podswietleniu konkretnego pliku/folderu przewija się nam cała jego nazwa, z plikami tak samo, na toshibie nawigowanie po dysku bylo utrudnione gdyz widac bylo tylko kilka pierwszych liter pliku/folderu - tutaj duzy plus dla LG;

To co mnie zaniepokoiło i o co posiadaczy serii LM chciałem zapytać to odtwarzanie filmów mkv, otóż na moim 620S przy odtwarzaniu takich filmów z dysku USB podłączonego do TV lub z komputera przez HDMI, w dynamicznych scenach kiedy np postac przemieszcza się na jasnym tle na krancach postaci widac efekt jakby 'drgających pikseli", tak jakby lekko mrugający cień na granicy ciemnego poruszajacego sie punktu i jasnego obrazu - czy tez macie taki efekt?

pozdrawiam
Łukasz
 

leszekol

New member
czy w tym tv można utworzyć jedną listę kanałów z różnych źródeł a mianowicie dvb-t i dvb-s ?
Nie napiszę na 100% bo nie mam satelitarnej, ale skoro w Ustawieniach > Strojenie automatyczne są następujące opcje:

Antena
TV Kablowa
TV Satelitarna
Antena i TV Satelitarna
TV Kablowa i TV Satelitarna

to wnioskuję, że można zrobić wspólną listę DVB-T i DVB-S. Podobnie jak kablówki i satelity.

Pozdrawiam
 

scuder25

New member
Chciałbym Was zapytać jakiej aplikacji używacie do połączenia LG 42LM620S z telefonem na androidzie (w moim przypadku będzie to HTC Desire)??
 

Disto

New member
Bez reklam
Witam Ja też przymierzam się do zakupu tego modelu. Dodam w temacie, że na plus jest pełny scart, czyli można korzystać z nagrywarki DVD, czego niestety nie ma w moim faworycie pfl 5507 w którym jestem zakochany jak wpieknej blondynce... Na niemieckim odpowiedniku ceneo.pl , jest 73 opinii o tym modelu lm620] - średnia to 5/5 gwiazdek czyli sehr gut !
 

dramall

New member
Hej,

Od dłuższego czasu śledzę losy serii 42LM a zachęcony promocją w MM zakupiłem wczoraj 42LM620S w cenie 2299 i rozpocząłem testy (TV można oddać w ciągu 14 dni).
Schemat kolorów i ustawień obrazu skonfigurowałem zgodnie z podpowiedziami kolegów z forum.
Póki co nie ściągałem żadnej aktualizacji na TV.
Pierwsze wrażenia, którymi chciałbym się z Wami podzielić :

Oraz SD z kablówki
"Eldżik" dużo gorzej radzi sobie z obrazem z SD niż odstawiony na bok kilkuletni Sharp LC-32A47E-BK, abstrahując od oczywistych kwestii typu większa matryca-gorszy obraz SD, to moim zdaniem z SD w przypadku LG jest bardzo słabo. Jeśli z trybu natywnego rozciągnie się jeszcze obraz na cały ekran to mamy katastrofę;

Obraz cyfrowy
Po zmianie źródła obrazu na to co mamy w powietrzu cyfrowo (ale nie HD) jest nieco lepiej, ale nadal bez rewelacji - porównując do Sony ex730 rodziców to obraz jest zdecydowanie czystszy na Sony;

Dysk USB
Jeszcze w sklepie ten sam dysk ze sprzedawcą podłączaliśmy do różnych telewizorów: 620LMS filmy avi i mkv odtwarzał, Panasonic tx-l42e5e dysku w ogóle nie odczytał tylko wywalił błąd, Toshiba 46tl838 zobaczyła dysk i poprawnie odtworzyła filmy, które sprawdzaliśmy na LG,
Tutaj uwaga : samo nawigowanie po dysku na LG jest bardzo komfortowe, widzimy na ekranie sporo folderów i dosyć długie nazwy plików, ponadto po podswietleniu konkretnego pliku/folderu przewija się nam cała jego nazwa, z plikami tak samo, na toshibie nawigowanie po dysku bylo utrudnione gdyz widac bylo tylko kilka pierwszych liter pliku/folderu - tutaj duzy plus dla LG;

To co mnie zaniepokoiło i o co posiadaczy serii LM chciałem zapytać to odtwarzanie filmów mkv, otóż na moim 620S przy odtwarzaniu takich filmów z dysku USB podłączonego do TV lub z komputera przez HDMI, w dynamicznych scenach kiedy np postac przemieszcza się na jasnym tle na krancach postaci widac efekt jakby 'drgających pikseli", tak jakby lekko mrugający cień na granicy ciemnego poruszajacego sie punktu i jasnego obrazu - czy tez macie taki efekt?

pozdrawiam
Łukasz
U mnie też występuje efekt smużenia przy dynamicznych scenach. Czy ktoś sprawdzał czy ten efekt występuje przy odtwarzaniu z BR? Ja na razie nie mam takiej możliwości, ale przy podłączeniu Xbox 360 i bardzo dynamicznych akcjach tego nie zauważyłem.
 

scuder25

New member
Dzięki za info, ale jakoś nie mogę znaleźć tej aplikacji w Sklepie Play i na stronie LG :(

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 

PLANETA

New member
Witam i mam takie o to pytanie da sie jakoś tak ustawić aby tv sam se znajdywał sygnał tzn jak odpale ps3 to mi sam na hdmi 2 przełączy , bo muszę to ręcznie robić , potem z powrotem na hdm1 musze dawać na mediaboxsa z upc , da sie to ustawić jakoś bo jest to troche irytujące aby tv sam nie wykrywał aktualnego żródła sygnału. ?
 

tomekcl

New member
Panowie odpowiedzcie mi na kilka malych pytan bo szukam dla siebie TV i czytam i nadal nie wiem jaki kupic.

Ogladalem tego LGka 42LM620s i calkiem mi sie spodobal. Chcialem jeszcze zapytac jak sie oglada kanaly SD na tym Tv? przyjemnie czy razi w oczy pikselami? bo przesiadam sie z kineskopa, tu kazdy kanał mi ladnie odbiera nie ma sie do czego przyczepic, ale kiedy w sklepie ogladalem 42lm620s to podlaczylismy go pod dekoder n'ki i zerknalem na TVP Sport to powiem szczerze ze obraz z mojego kineskopa 29' jest duzo lepszy. Nie wiem, moze mozna to ustawic i uzyskac calkiem ladny obraz. Jak wy to czujecie?

Czy ten TV posiada funkcje nagrywania na dysk lub Pendrive?

I jak jest z ta matrycą? rzeczywiście mocno odbija światło? w sklepie wydawala mi sie znośna ale co nieco sie w niej odbijalo w ciemniejszych scenach, a w domu przy oknie moze byc gorzej. jak jest z tym u was?

prosze o odpowiedz. Dzięki!
 

aklys

New member
Ogladalem tego LGka 42LM620s i calkiem mi sie spodobal. Chcialem jeszcze zapytac jak sie oglada kanaly SD na tym Tv? przyjemnie czy razi w oczy pikselami? bo przesiadam sie z kineskopa, tu kazdy kanał mi ladnie odbiera nie ma sie do czego przyczepic, ale kiedy w sklepie ogladalem 42lm620s to podlaczylismy go pod dekoder n'ki i zerknalem na TVP Sport to powiem szczerze ze obraz z mojego kineskopa 29' jest duzo lepszy. Nie wiem, moze mozna to ustawic i uzyskac calkiem ladny obraz. Jak wy to czujecie?
Ja też przesiadłem się na 42LM620S ze starego kineskopa i moim zdaniem jakość kanałów SD jest lepsza niż na moim starym tv, ale tu ciężko jest porównywać, bo "przy okazji" przesiadłem się też z tv analogowej na cyfrową. Powiem tak: jak przełączam się z kanału HD na SD (np z tvp1hd na wspomniane tvp sport) to widzę od razu różnicę w jakości, no ale to chyba tak powinno być, nie?
Czy ten TV posiada funkcje nagrywania na dysk lub Pendrive?
Tak, można nagrywać na dysk twardy (na pendrive nie)
I jak jest z ta matrycą? rzeczywiście mocno odbija światło? w sklepie wydawala mi sie znośna ale co nieco sie w niej odbijalo w ciemniejszych scenach, a w domu przy oknie moze byc gorzej. jak jest z tym u was?
Odbija. Czy mocno to już kwestia subiektywna. U mnie stoi tyłem do okna i jest ok, ale jakby miał stać bokiem czy przodem to myślę, że to mogłoby przeszkadzać.
 
Do góry