Lg 42lm620s

tomekcl

New member
Spojrz post wyzej, Aklys odpowiadal mi na to pytanie.

Planeta a ty mi powiedz jak czujesz na tym tv kanaly w SD? I czy u Ciebie jest problem z refleksami swiatla? tzn matryca odbija mocno?
 

aklys

New member
To jak to jest nagrywa na pendraiva przez usb czy nie ?. Czy tylko na dysk bo nie wiem ,odpisze ktoś czekam. ?
Pytasz się ponownie o to samo, a nie zadałeś sobie nawet trudu przeczytania tego wątku, który przecież długi nie jest...
Już raz na to odpowiadałem: można tylko na dysk twardy, na pendrive nie (przynajmniej oficjalnie, być może da się jakoś "oszukać" tv, ale to musiałby by być pen > 40GB, a nie dysponuję takim, więc nie mogę sprawdzić).
 

PLANETA

New member
No bo zamierzam kupić pena aż 64 gigowego ,i z tąd me pytanie kolego a przeczytać wątek przeczytałem , i nie wiem czy ktoś próbował tego . ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
No bo zamierzam kupić pena aż 64 gigowego ,i z tąd me pytanie kolego a przeczytać wątek przeczytałem , i nie wiem czy ktoś próbował tego . ?
Albo wydasz na niego majątek, albo kupisz jakieś tanie badziewko, które będzie miało beznadziejną szybkość. W tym segmencie imho lepiej kupić dysk 2.5" na USB (najlepiej już 3.0). Szybkość zapisu na takiego wolnego pena ~5MB/s, na dysk ~100MB/s.
 

aklys

New member
Wygląda więc na to, że nikt nie sprawdzał tego z pendrivem 64GB. W tym momencie jednak w pełni zgadzam się z PeteShadow: taki kupiony w markecie najtańszy pen 64GB (a można je "trafić" całkiem tanio) będzie miał na 99% żenujące transfery odczytu i zapisu, więc sens jego zakupu stoi pod dużym znakiem zapytania (nie wiem, czy te transfery wystarczą do zapisu strumienia z kanału HD). Sam miałem do czynienia z takimi penami (ale max 16GB) i na niektórych transfer przy zapisie wynosił ok 1MB/s :!:
 

PLANETA

New member
Ja mam taki na myśli do kupienia ,tylko nadal nie wiem czy bedzie nagrywał co wy na to. ?

Kod:
[url=http://allegro.pl/pendrive-gooddrive-edge-64gb-32mb-s-w-24h-sklep-i2645963321.html]*PENDRIVE GoodDrive EDGE 64GB +32Mb/s w 24h SKLEP (2645963321) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
 

aklys

New member
1. W ogóle nie wiadomo czy da się zmusić ten tv do nagrywania na pendrive - nie widziałem żadnego postu z taką informacją.
2. Za 128PLN chcesz kupić pendrive 64GB, podczas gdy za ok 250PLN (czyli dwa razy tyle) możesz kupić dysk 2,5 cala 500GB (czyli 8 razy większy) w kieszonce podłączany przez USB (bez zewnętrznego źródła zasilania).
Jeśli jest Ci to potrzebne do nagrywania programów tv to zastanów się nad dyskiem - ja podłączałem dla testów dysk 500GB i tv pokazywał, że może na nim nagrać ok 51h materiału z kanałów HD, czyli wcale nie tak dużo. Ile zmieści się na 64GB?
IMHO 64GB to stanowczo za mało do sensownego DVR/PVR.
 

PLANETA

New member
Aha rozumie ale o nagrywaniu w hd to ja mówię sporadycznym , bo mam mediaboxa z upc ma dysk 320 giga to styka, tylko o pena mi biegało czy podoła nagrywaniu , no ale o dysku usb można pomyśleć tylko nie mam aż tyle kasy aby dołożyć kolego .
 

luki82

New member
Jesli TV nie ma mozliwości nagrywania na Pendrive to nie rozwiążecie problemu poprzez wsadzenie większego Pendrive, np 64GB. To jakie urządzenie jest podpięte telewizor odczytuje z samego urządzenia - jak podpinacie pod komputer dysk na USB to Windows pokazuje ikonke dysku, w jak wsadzicie pena to pokazuje inna ikone - system (tak jak TV) rozpoznaje z jakim urządzeniem ma do czynienia. Bez dodania opcji nagrywania na Pena przez producenta nic sie nie wykombinuje.
 

PLANETA

New member
A na ten dysk będzie możliwość nagrywania.?
Kod:
[url=http://allegro.pl/transcend-dysk-500gb-zewnetrzny-2-5-500-gb-i2608021295.html]* TRANSCEND DYSK 500GB ZEWNETRZNY 2,5" 500 GB (2608021295) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
 

luki82

New member
U mnie działał na Samsungu 500 GB S2 Portable, możesz popytac czy ktos nie ma Transcenda, ale nie powinno być żadnego problemu
 

luki82

New member
Ja swojego 42LM620S oddałem do MM po 13 dniach - nie było problemu ze zwrotem
Testowalem w sumie 4 dni bo kupilem go przed tygodniowym wyjazdem z racji promocyjnej ceny (2299) i wcześniejszego "napalenia się" na ten konkretny model ;)
Wahającym się polecam więc zakup TV w MM (w saturnie pewnie jest tak samo), przetestowanie i ewentualnie zwrot. W stosunku to netu ma to taki plus, że nie płacimy za wysyłkę.

Ponizej moje subiektywne opinie, zaznaczam, że NIE UPGRADE'OWALEM Firmware.
Przeznaczenie TV : telewizja (20%), gry (PC)/XBOX360 (40%), filmy (40%)

Plusy:
- bardzo ładny design;
- wszystkie wejscia z tyłu pod kątem co umozliwia powieszenie TV bardzo blisko ściany;
- dużo portów : 4 x HDMI, 3 x USB;
- ekran, mimo iż w sklepie wyglądał jak lustro, to u mnie (TV zlokalizowany pod kątem 90 stopni w stosunku do południowego okna) nie przeszkadzało to w oglądaniu TV w dzień, nie było refleksów;
- dołączone gratis 4 x okulary 3D;
- wbudowany tuner TV-SAT;
- 3D pasywne (mnie i tak męczy, ale dużo mniej niż aktywne);
- bezproblemowe wykrycie dysku 2,5 cala 500GB z NTFS bez potrzeby podłączania dodatkowego zasilania (w moim przypadku dysk Samsunga);
- bardzo dobra nawigacja po folderach/plikach, wszystko jest czytelne, po podświetleniu folderu przewija nam się cała jego nazwa;
- TV bez problemu odtworzył wszystkie formaty filmów i napisy, prócz formatu m2ts (w ogóle nie widział pliku);
- możliwość podłączenia bezprzewodowej klawiatury i myszy (przewodowych nie testowałem) co w połączeniu z otwartą przeglądarką daje nam możliwość super prostego nawigowania po menu i stronach www.
- niezauważalny input lag w grach (XBOX), ale konieczne ustawienia trybu obrazu GRA;
- piękny obraz FULL HD przy mało dynamicznych scenach;
- bardzo duża poprawa jakości obrazu po wgraniu ustawień (kolor/obraz) z forum w stosunku do ustawień defaultowych.

Minusy:
- niewygodne nawigowanie pilotem - miałem problem z kólkiem nawigacyjnym - często wciskałem inne klawisze zlokalizowane obok (ale to moze wynikac z faktu, ze pilota mialem w folii by go nie zniszczyć);
- mimo otwartej przeglądarki brak możliwości uruchomienia filmów z serwisów typu kinomaniak.tv czy weeb.tv (czarny obraz llub komunikat brak pamięci")
- bardzo słaba jakość obrazu SD (mam słaby sygnał - kablówka wliczona w czynsz, ale telewizji mało oglądam);
- przeciętna jakość darmowego obrazu cyfrowego z powietrza;
- dziwny efekt "pikselizacji"/ szarpania fragmentów (nie całego) obrazu podczas oglądania filmów z dysku czy z komputera, szczególnie widoczny na krawedziach ciemnych obiektow na jasnym tle (na monitorze OK, na kilkuletnim sharpie LCD 32 cale także OK - przykład : scena z filmu Takers, około 32 minuty mamy jasne tło i zbliżenia na szybko poruszające się postacie na jasnym tle - włosy tych ludzi wyglądają jakby płoneły czarnym pikselowym ogniem ;)
- smużenie... ja je niestety widzę przy bardzo dynamicznych scenach przy poziomym ruchu (np z Men in black 3, około 50 minuty, scena gdzie mamy twarz Willa Smith'a a za nim szybę samochodu, za którą szybko zmienia sie obraz w poziomie - ucho Smitha rozplywa się wtedy w prawo wraz obrazem w tle). Uwaga - nie zauwazylem tego efektu podczas grania w gry.
- brak jednostajności w 100 Hz - juz w sklepie odniosłem takie wrażenie - wygląda to tak jakby obraz czasem przyspieszał a czasem zwalniał, jakby ktoś czasem delikatnie przewijal obraz w potem go przyhamowywał. Dla porównania w Sony 32ex730 nie widziałem takiego efektu.

Podkreslam, że są to moje subiektywne opinie, ale może komuś odpowiedzą na kilka pytań :)

pozdrawiam
Łukasz
 

chimba

New member
koledzy prosze o info jak sprawuje sie ten telewizor jako monitor, jaka jest czcionka i czy moze bez problemow pracowac jako monitor??
 

monry

New member
Odnośnie nagrywania PVR: nie mogę nagrywać na dysk z podłączonego przez HDMI dekodera Cyfry+. Dysk prawidłowo zainstalowany i przygotowany. Czy dobrze rozumiem, że to ograniczenie dotyczy standardu HDMI i nie uda mi się nagrać niczego, co jest podłączone przez złącze HDMI?

Nie mogę uruchomić telegazety (źródłem sygnału jest dekoder Cyfry+). Komunikat w stylu "funkcja czasowo niedostępna" lub podobny. Czy da się to jakoś obejść?
 
Ostatnia edycja:
Do góry