LG 42LV570S tańszy zamiennik adaptera AN-WF100 DLNA

podruc

New member
Witam,
Chciałbym poradzić się Was, ponieważ nigdzie w wątkach LG nie znalazłem o tym informacji, czy zamiast oryginalnego palca WiFi LG można zastosować coś innego (TPlink, inni producenci)?
Jest to dość duży wydatek jak na zwykły adapter.
Czy ktoś testował inne urządzenia?
Czy zastosowanie innego wymaga zmian konfiguracji sieci bądź ustawień TV?

Będę wdzięczny za informację.
 

lu_

New member
Tez przylaczam sie do pytania czy ktos uzywa inny WLAN w tym TV? kolega w telewizorze innej marki uzywa karty za 30 zl i dobrze mu dziala, wiec jestem ciekaw czy i tu jest jakas alternatywa?
 

xeros

New member
Przynajmniej Netgear WNDA3100v2 został przetestowany w kilku niższych modelach i działa bez zarzutu. Co do reszty to nie wiem, ale powinny działać - nie tylko korzystają z tego samego sterownika to mają też te same VendorID i ProductID.
 

TomekPoz

New member
Przynajmniej Netgear WNDA3100v2 został przetestowany w kilku niższych modelach i działa bez zarzutu. Co do reszty to nie wiem, ale powinny działać - nie tylko korzystają z tego samego sterownika to mają też te same VendorID i ProductID.

mozesz powiedzieć gdzie znalazłeś tego netgeara i w jakiej cenie ? netgear jest w redconie za 134 zł wiec tez bez sensu ...
z tej listy namierzyłem linksysa ale cena bardzo zbliżona do oryginału od LG więc chyba nie ma sensu ryzykować (oryginał 149zł)
 
Ostatnia edycja:

tomkar

New member
zaczerpnięte z opinii na rtvagd
"Pytanie od kloss 2012-01-20
j.w. możesz podać model tego adaptera gigabyte?
Odpowiedź od lanius 2012-01-20
to jest ten model GN-WBKG gigabyte- kupiłęm go za około 60 zł !"
 

decklen

New member
Powiedzcie czy ktoś znalazł jakąkolwiek karte sieciową USB która może zastąpić oryginał i jest dużo przystępniejsza cenowo

Poza tym jak to zrobić żeby był podpięty Magic Pilot , karta sieciowa usb i dysk usb ?????
 

LeoN95

New member
Witam , wszystkich chciałbym ponownie odświeżyć temat i zapytać o zamiennik do w/w adaptera AN-WF 100 DLNA chciałbym go zastosować w moim LG 47LM 620S , pozdrawiam ;)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Teoretycznie te adaptery na USB powinny działać http://tnij.org/bcm4323 Bardziej polecałbym użyć AP z opcją klient do którego mógłbyś podłączyć przy okazji kilka urządzeń: BD, dekoder, konsole np. 8level WRT-150, 8level WRT-300. Ewentualnie najtańsza opcja z N150 - TP-LINK TL-WR740N + wgranie np. gargoyle
 

LeoN95

New member
W tej chwili kożystam z połączenia LG z AP Client z TL-WR543G do niego podłączone jest jeszcze kino domowe Sony tylko jest mały problem chcę na LG oglądać filmy z dysku na moim laptopie z wifi . Zainstalowałem program Nero Media Home ale LG nie znajduje udostępnionego pliku z Filmami :(

PS. Moja sieć wygląda tak : internet radiowy , kabelek od anteny wpięty do routera Edimax na piętrze do Edimaxa wpięty kabelek i połączony z PC na dole laptop i w/w AP połączony przez wifi z Edimaxem a do niego podpięte Kino Sony i LG Smart co zrobić żeby udostępniać multimedia z laptopa na LG , czy zastosowanie adaptera rozwiąże problem :confused:
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
TL-WR543G z tego co kojarzę pracuje jako WISP, czyli przydziela IP z innej puli adresowej, a w takiej konfiguracji DLNA nie zadziała. Taki np. WRT-300 pracuje jako AP Klient Bridge, czyli jest przezroczysty, urządzenia podłączane do niego dostają IP od routera. Adapter podłączony pod USB pracuje jako karta sieciowa i w takim przypadku DLNA tez by działało.
 

LeoN95

New member
Teoretycznie te adaptery na USB powinny działać http://tnij.org/bcm4323 Bardziej polecałbym użyć AP z opcją klient do którego mógłbyś podłączyć przy okazji kilka urządzeń: BD, dekoder, konsole np. 8level WRT-150, 8level WRT-300. Ewentualnie najtańsza opcja z N150 - TP-LINK TL-WR740N + wgranie np. gargoyle

Sorki chyba moje niedopatrzenie , myślałem że ten N150 i TP-Link to dwa różne urządzenia a to jest jeden router ?

Tsubasa , a który adapter byś polecił ? Pozdrawiam :blagam:
 
Do góry