Lg 42lm620s

bazyl12

New member
Mam 47LM670S i mialem do czynienia z trzema matrycami i w kazdej byl widoczny banding, te ekrany maja jeszcze inne wady :( oczywiscie dla LG to nie sa wady, oni nie widza problemu :\
 

Loszka

New member
Ja już nie mam siły z tym testowaniem kolejnych tv. Cenię markę LG jednak chyba już nie dbają tak o jakość swych produktów jak kiedyś. Myślę o tym Philipsie 6007 chociaż trzeba dołożyć do niego kilka stówek. ;( Jak myślicie to dobry wybór?
 

dawram

New member
Ja już nie mam siły z tym testowaniem kolejnych tv. Cenię markę LG jednak chyba już nie dbają tak o jakość swych produktów jak kiedyś. Myślę o tym Philipsie 6007 chociaż trzeba dołożyć do niego kilka stówek. ;( Jak myślicie to dobry wybór?

Myślimy, że pytanie powinieneś zadać do działu Philips i tam pytać użytkowników tego TV-ka.:eek:k:
 

rychu

New member
Od wczoraj używam modułu cam Cyfry+.
Telewizor zaczął się dłużej włączać i na dodatek, za każdym razem po włączeniu trwa "weryfikacja urządzenia, proszę czekać"
Na szczęście weryfikację zaczyna już od 50% a nie od 0%, więc trwa to chwilkę ale mam pytanie do osób korzystających z modułu Cyfry+, czy taż u was tak to działa?
Jakoś podłączonego pilota magic ani wi-fi nie weryfikuje przy każdym uruchomieniu.
 

andreas2012

New member
Witam serdecznie. Nie odwiedzałem tego forum ok rok gdyż nie było takiej potrzeby. Ostatnio postanowiłem kupić nowy tv i sugerując się poprzednim wyborem (lg570s) bez zastanowienia kupiłem model 620s. I tu rozczarowanie gdyż po kilku h od zakupu zauważyłem efekt bandingu. Niesamowicie mi to przeszkadzało i na drugi dzień odwiozłem tv do zaprzyjaźnionego sklepu. Zacząłem testować w sklepie kolejny egzemplarz tego modelu (test za pomocą testu z you tube),potem kolejny i każdy posiadał tą wadę w większym bądź mniejszym stopniu. Wkurzyłem się i podłączyłem swego pena do lg 660s i co? to samo z tym że dopatrzyłem się jeszcze ciemnym plam na matrycy. Powiecie zaraz ..co to za sklep..jednak kupiłem w tej sieci kilkanaście tv w ciągu 2 lat zawsze uprzednio je testując i nigdy nie było problemów. Wracając do tematu, zdołowany problemem postanowiłem przetestować konkurencję a mianowicie samsunga 6100. bandingu może nie było jednak clouding widać było od razu. Załamałem się gdyż oglądam tv głównie nocą i zależy mi na komfortowym oglądaniu. W końcu pozytywnie zaskoczył mnie philips 6007. Brak objawów wymienionych wyżej. Obraz wg mnie super sd jak i hd. ale to na marginesie. Panowie o co chodzi z tymi Tv od lg? Rozumiem że mogłem trafić na wadliwe egzemplarze ale 5 sztuk? Czy jest to bolączka tej serii czy przypadek? a może wada ekranów 47 cali bo takie testowałem. Szkoda bo 620 -ka jeśli chodzi o obraz i resztę jest super jednak nie mogę pozwolić sobie na efekt bandingu bo wyrzucę tv przez okno. Dodam że tv testowałem w ciemnym pomieszczeniu na zapleczu sklepu każdy tymi samymi materiałami i sposobami.


no nic nie jest coraz nizsza jakosc koreanczykow koreanczycy obrali inna droge coraz taniej i coraz gorzej, pozostaje szukac u japoncow
 

Loszka

New member
no nic nie jest coraz nizsza jakosc koreanczykow koreanczycy obrali inna droge coraz taniej i coraz gorzej, pozostaje szukac u japoncow

Masz rację. Myślałem już o tym żeby wziąć philipsa 6007 ale po przeczytaniu wielu postów o problemach z tym tv (soft) i doświadczeniu tego dziś w sklepie (wielokrotne zawieszanie tv na co pomagało tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka) przetestowałem sobie samsunga 6100 i 6800. Już miałem kupić 6800 (mimo tego że miał clouding) kiedy nagle przyjechała dostawa a tam świeży LG 640s. Myśle spróbuje może sie uda i..... uśmiech na twarzy. Brak bandingu ..jedynie jeden róg lekko bardziej świeci. Mam już tv w domu i ciągle go katuję filmami różnej jakości. Jestem zadowolony chociaż ciągle się boję że coś wypatrzę ;)
 

Disto

New member
Bez reklam
jedynie jeden róg lekko bardziej świeci.

No to podobnie jak u mnie. Ustawisz loc.dimming na wysoki i po problemie. Kolega niedawno kupił 42lm620. Sprawdziłem podświetlenie...ideał. Reszta chyba też. Miał farta, ale zapłacił za niego prawie tyle co ja za mojego 640 z magic'kiem i dodatkowymi okularami. Warto jednak szukać okazji przed świętami.
 

rudi74

New member
Od wczoraj używam modułu cam Cyfry+.
Telewizor zaczął się dłużej włączać i na dodatek, za każdym razem po włączeniu trwa "weryfikacja urządzenia, proszę czekać"
Na szczęście weryfikację zaczyna już od 50% a nie od 0%, więc trwa to chwilkę ale mam pytanie do osób korzystających z modułu Cyfry+, czy taż u was tak to dział?
.

Ja co prawda mama moduł od Cyfrowego Polsatu moduł działa tak samo ale jak wyłącze tv na nie kodowanym kanale np;tv puls to po włączeniu tv odpala momentalnie i nie ma weryfikacji modułu
 

rychu

New member
Dzięki za podpowiedź :)
Rzeczywiście jak wyłączę na kanale niekodowanym to komunikat nie wyskakuje, TV uruchamia się szybciej ale jak przełączę na kodowany to i tak swoje muszę odczekać ale żadne komunikaty już się nie pojawiają.

Ile trwa u Ciebie przełączanie między kanałami kodowanymi?
Bo na module C+ prawie 5s :-(
 

rudi74

New member
Ile trwa u Ciebie przełączanie między kanałami kodowanymi?
Bo na module C+ prawie 5s :-([/QUOTE]

Kanały sd 3/4s a hd 5/7s
 

derlej

New member
Koledzy mam pytanko, jak połączyć komputer z tv przez dlna? W laptopie mam nero media home4 udostępniam folder który mnie interesuje, właczam serwer i nic, tv nie widzi w ogóle laptopa. Dodam, że mam router bezprzewodowy, a w tv mam włożony adapter wifi i tv jest połączony z siecią. W Nero media home jako podłączone urządzenia pokazuje mi tv, ale w tv nie mogę w ogóle znaleźć laptopa. Proszę o pomoc.
 

derlej

New member
W jaki sposób to sprawdzić, ustawić? Mam na laptopie eses smart security ale wątpię, żeby to on blokował.
 

derlej

New member
Faktycznie, problemem okazała się zapora w esecie. Dzięki za pomoc. Mam jeszcze problem z oglądaniem przez dlna filmów 1080p, mianowicie przerywają :/ Router mam w standardzie n, ale karta sieciowa w laptopie jest w standardzie g, być może to jest problem. U was też przerywa? BluRayRipy i DVDripy oglądam bez problemu.
 

piomalek

Member
Mam pytanko bo chce zakupić ten telewizor czy efekt bandingu da sie wyeliminować?? Czy aż tak jest widoczny i w jakich scenach go widać
 

Grinch

New member
Nie da się wyeliminować.
Dla mnie jest bardzo widoczny - szczególnie jasne sceny jednolite tło i ruch kamery. Od razu widać pasy pionowe.
 

czosnek

New member
słuchawki

Witam

Mam ten TV i chciałbym wieczorami korzystać ze słuchawek ale.....
- korzystanie z umieszczonego sprytnie z tyłu TV gniazda jest uciążliwe. Czy tym wyjściem słuchawkowym można sterować z poziomu pilota ? Tzn. przełączać dźwięk słuchawki <-> głośniki TV bez wyjmowania słuchawek z gniazda ?

- chciałem wykorzystać gniazdo SCART i podłączyłem je do starego kina domowego a do niego słuchawki. Jednak na wyjściu SCART jest cały czas dźwięk z tunera analogowego niezależnie od żródła wybranego w TV. Włączam sobie XBOX'a po HDMI to obraz mam z XBOX'a a dźwięk po SCART do kina idzie dalej z tunera analogowego. Czy można to zmienić w opcjach TV ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc
czosnek
 
Do góry