lcd-agd.pl

naiwny...

New member
sukces ma wielu ojców, a porażka jest...sierotą :roll:

tak przy okazji jak składałem doniesienie na komendzie dowiedziałem się, że inny poszkodowany podlegający pod jej zakres działania wpłacił całą kasę na konto...więc funcjonariusz spisujący moje zeznanie znał już temat ;)

uwaga dla osób, które będą występować przed kamerą: należy opowiedzić
dokładnie jak to się odbywało, skąd dostaliśmy namiary na ten "sklep" i co zrobiliśmy potem...trochę cywilnej odwagi i powodzenia w finalnym reportażu :)
 

kefkef

New member
Co do cywilnej odwagi - zgadzam się i biję w piersi. Ok. jakby telwizja w Małopolsce miała robić materiał, to mogę pojechać i powiedzieć. Dołączam się do podziękowań dla Policji i też deklaruję przepisową jazdę w okolicach ZGóry.
 

q.qwerty

New member
w sprawie tv i mediów mam swoje zdanie, np. dzisiaj w dzień dobry tvn (na podstawie naszego przypadku-puścili materiał z Sebastianem), pani z ukkik powiedziała, że "z ręką na sercu jak sklep na regon nip i siedzibę, mozna w nim coś kupić"
Robią z nas baranów, któzy skusili się na niskei ceny- co wcele nie jest prawdą, bo ceny w lcd-agd, nie były wcale niskie, a porównywalne a nawet wyższe niż w innych sklpach, ponadto opinie o tym sklepie były dobre.
Więc to nas skusiło, to co się sprawdza w pierwszej chwili, a nie niskie ceny- bo nie były niskie!
Dlatego też, nie zamierzam z siebie robić jeleni, barana, a media i tak powycinająi zmontują co chcą.
O my naiwni oszukani i nigdy płatność przelewem. Paranoii można dostać. Już mówiłąm wcześniej, to nie od nas się powinno wymagać tylko od sklepu. Owszem, my również teaz mądrzy po szkodzie taką opcję jak płatność przy odbiorze wybierzemu, jednak naprawdę, nie wszyscy ludzie muszą mieć tyle gotówki w domu.
Zaliczki na kwaterę/hoel na wakacje też ci "wujowie dobra rada" nie wpłacają nigdy? za sylwestra itd- też?
Odwaga cywilna nie ma nic wspólnego z występowaniem w tv czy innych mediach.
 

naiwny...

New member
w sprawie tv i mediów też mam swoje zdanie (każdy z uczestników tego forum dobrze, aby je miał :grin: )

q.qwerty napisał:
Odwaga cywilna nie ma nic wspólnego z występowaniem w tv czy innych mediach.

moim zdaniem ma i to dosyć istotne :p telewizja jaka jest zależy w dużej mierze od widzów, którzy ją ogladają :hmm:
 

TVmedia

New member
Tvp

Witajcie,
ponawiam prośbę o kontakt osoby oszukane z Zielonej Góry lub okolic chcące opowiedzieć, oczywiście anonimowo o całej sytuacji. Bez Państwa wypowiedzi materiał dla TVP nie będzie realizowany.
Nadmienię, że również zostałem oszukany przez internet ale przez inna firmę i w innej materii. Firma nadal istnieje i nadal nabija masę ludzi w butelkę, w świetle prawa. Proszę poczytać forum dotyczące firmy domeny.pl. Bardzo żałuję, że w naszej sprawie media nie podejmują tematu.

Pozdrawiam i czekam na kontakt.
 

czorcik1

New member
Re TVP

Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Jestem gotowa wystąpić w programie ale mieszkam w Łodzi jak to widzisz Ty i TVP :roll:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

q.qwerty

New member
dzień dobry, właśnie był u mnie listonosz i przyniósł pisemko z Prokuratury w Świebodzinie, informujące, że zostało wszczęte śledztwo. Nasz Damian ma oskarżenie o czyn z art.86 par.1 kk.
Tak jak Wam mówiłam, prokurator w ciągu 2 tygodniu musi nas poinformować co zrobił w sprawie, teraz o każdych swoich działaniach również powinien nas oficjalnie informować. Pismo jest z 10 grudnia b.r.
 

fagus

New member
Pytanie za 50% waszej straty

Na czyj rachunek były dokonywane wpłaty dla lcd-agd? Bo jeśli nie na Dan-Pol z imienia i nazwiska, to być może będziecie mogli odzyskać część pieniędzy od banku.
 

chaber

New member
info dla mediów

Mieszkam 20 km od Zielonej Góry i mógłbym udzielić wywiadu mediom, jednak ze względu na totalny brak czasu musieliby do mnie podjechać.

Gdyby ktoś posiadał jakieś namiary z kim mam się skontaktować to niech napisze.
 

naiwny...

New member
http://wyborcza.pl/1,75248,6089303,Oszukiwarki_cenowe.html

"Oszukiwarki cenowe
Tomasz Grynkiewicz, Zbigniew Domaszewicz


Porównywarki cen - do niedawna cudowne narzędzie do tanich zakupów w internecie - tracą zaufanie kupujących. Dlaczego? Coraz łatwiej można się w nich natknąć na oszustów

Kupowałem w internecie pralkę - opowiada Piotr z Warszawy. - Zacząłem oczywiście od porównywarek cen. To okazało się dużym błędem.

Porównywarki to serwisy, za pomocą których można sprawdzić, ile ten sam towar kosztuje w różnych sklepach internetowych. Kilka kliknięć i nawet kilkaset złotych oszczędności. A przy większych zakupach - tysiąc czy nawet dwa.

Pojawiły się w Polsce trzy lata temu i zachwyciły internautów. Z najpopularniejszej na rynku Ceneo.pl korzysta miesięcznie grubo ponad 3 mln osób.

Ale w cudownym narzędziu coraz głośniej zgrzyta.

- Na tym rynku wszyscy wszystkich oszukują - wylewa żółć w blogu Rafał Janik, przedsiębiorca internetowy, niegdyś związany z porównywarką Nokaut.pl. Chciał kupić laptop i telewizor. Po poszukiwaniu taniego sprzętu w internecie wyciągnął jeden wniosek: porównywarki naciągają sklepy, a sklepy klientów.

Nasz czytelnik Piotr w porównywarce wytypował sklep, w którym odpowiadająca mu pralka była najtańsza. Trik polegał na tym, że gdy sprzedawcy standardowo za dostawę liczyli sobie 50 zł, ten rzekomo najtańszy - prawie 300 zł. - Okazało się, że sklep był w rzeczywistości dużo droższy od pozostałych - denerwuje się Piotr.

Na forach internetowych przybywa narzekań na podobne sytuacje. - Sklepy zorientowały się, że porównywarki mogą nagonić im mnóstwo klientów, więc koniecznie chcą dobrze wypaść w rankingu - mówi Piotr Jarosz z serwisu Sklepy24.pl, specjalista od handlu internetowego. - Dlatego wystawiają nieistniejące oferty z fikcyjnymi cenami, za które nie mają zamiaru niczego sprzedać.

Rzetelność ofert w porównywarkach sprawdziliśmy na chybił trafił. Telewizor Samsung LCD 40 cali - najtańszy e-sklep oferuje go za 3190 zł. Dzwonimy. - Wyprzedane. To egzemplarze bez polskiej gwarancji. Kiedy będą? Po Nowym Roku. Ale są takie same po 3399 zł z polską gwarancją - zachęca pracownik sklepu.

Oszustwo? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że z wyższą ceną sklep nie znalazłby się nawet w pierwszej dziesiątce rankingu porównywarki.

Podobnie z zakupem internetowego routera Linksysa - sklep, który mógł nam sprzedać towar, był dopiero na piątym miejscu. Ci z pierwszych pozycji nie mieli towaru w deklarowanej cenie.

Internauci uważają, że właściciele porównywarek godzą się z tym procederem, bo handlowcy płacą im za każde przekierowanie internauty na witrynę sklepu. A sklepy liczą, że klient, jak już się znajdzie na stronie sklepu, to i tak coś kupi - najwyżej drożej, niż sądził. Albo kupi coś innego. I biznes się kręci.

Gorzej, jeśli fikcyjne są nie tylko ceny, ale całe sklepy. W ostatnich tygodniach policja aresztowała oszustów, którzy wyłudzili po kilka tysięcy złotych od klientów za sprzęt RTV. Ucierpiało blisko 2,5 tys. osób. Jak udało się nabrać aż tyle osób?

Jeden z pokrzywdzonych napisał na forum: "To opinie z Ceneo.pl kosztowały mnie tyle kasy". Chodzi o to, że oszuści, udając klientów, wstawiali sobie w serwisie doskonałe recenzje. Litania entuzjastycznych komentarzy urywała się w pewnym momencie jak nożem uciął. "Oszustwo", "To jacyś złodzieje, idę na policję" - brzmiały kolejne wpisy.

- System opinii o sklepach jest skutecznym narzędziem - przekonuje Anna Jasińska z Ceneo.pl. - Ale, niestety, tym razem zawiódł.

Przekonuje, że serwis zerwał współpracę ze sklepem po pierwszych sygnałach od użytkowników. - Wcześniej nie było do tego podstaw, bo do pewnego momentu realizowali zamówienia - tłumaczy.

- Jesteśmy tylko pośrednikiem między konsumentem a sklepem - rozkłada ręce Monika Janiszewska z porównywarki Skąpiec.pl. Jej zdaniem kontrowersyjne sytuacje wynikają z tego, że sprzedawcy dopiero uczą się e-handlu. - Większość nie ma magazynów, jest uzależniona od hurtowni. Ci sprzedawcy przyciągają klienta tanimi produktami, ale nie nadążają ze sprowadzaniem najbardziej chodliwych modeli - uważa Janiszewska.

Oba serwisy zapewniają, że usuwają oferty po sygnałach, że sprzedawca notorycznie prezentuje produkt, którego nie ma na stanie, i że pracują nad systemami aktualizacji ofert.

- Ale przy tak dużej liczbie ofert, jakie są w Ceneo.pl, nie da się skontrolować wszystkiego - przyznaje Jasińska.

Umów z porównywarkami unika jednak np. Merlin.pl, jeden z najstarszych i najbardziej znanych e-sklepów w Polsce. - Nie uczestniczymy w agresywnej konkurencji cenowej. Poza tym wiarygodność porównywarek pozostawia wiele do życzenia - tłumaczy Agata Czarnowska z Merlina.

- Porównywarki muszą coś z tym zrobić. Bo jeśli serwis pokazuje nieprawdziwe ceny, traci rację bytu - mówi Piotr Jarosz ze Sklepy24.pl."
 

q.qwerty

New member
Jeśli chodzi o wyrok sądu w sprawie sprawdzania nr kont z rzeczywistym beneficjentem wysyłanej przez nas kasy, oczywiście, można by było tak powalczyć, ale większość przelewów, tzn. takich jak zrobiliśmy my, księgowane są w sposób elektroniczny. no mniejsza z tym. Musieli byśmy sami założyć sprawę bankowi i liczyć na to , że i tym razem sąd przyzna nam rację, a wcale tak być nie musi. Wyrok sądowy to wyrok a nie kodeks postępowania, więc może być różnie. Oczywiście koszty takiego procesu musieli byśmy pokryć ze swojej kasy i najlepiej mieć lepszego prawnika niż bank. Szanse? 50/50.
Zobaczymy co zrobi prokuratura w naszej spawie.
Choinki ubrane?
 

linka78

New member
Własnie,zobaczymy co Prokouratura zdziała...Chinka ubrana,piękna,nastrój byłby lepszy gdyby stał w pokoju telewizorek...,ale ja mam nadzieję na odzyskanie pieniedzy,wiem jestem niepoprawną optymistką,ale cóż taka jestem .....
ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!!
 

marcins737

New member
linka78 napisał:
Chinka ubrana,piękna

jeśli jest naprawdę taka piękna to myślę że bez problemu zamienisz ją na tv i to nawet całkiem dobry ...a ten kto ją weźmie pewnie chętnie ją rozbierze (no albo chociaż na początek przebierze w skromniejsze fatałaszki) ;)

sorry za off-top :)

pana moderatora proszę o niekasowanie małego cytatu bo bez niego mój wpis który ma poprawić Państwu humor straci sens

Wesołych świąt :)
 

tromik

New member
Wywiad

Jestem zainteresowany udzieleniem wywiadu dla TV i jestem z Zielonej Góry. Jak trzeba to trzeba :) Moje GG 784750 lub proszę o podanie numeru do TV.
Cieszę się, że na święta Policja zrobiła mi taki prezent. Fajnie, że nie będzie dłużej wydawał naszej kasy. Cela to nie market czy klub nocny :p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
marcins737 napisał:
[...] pana moderatora proszę o niekasowanie małego cytatu bo bez niego mój wpis który ma poprawić Państwu humor straci sens [...]
Nawet nie zamierzałem. :) To jest właśnie doskonały przykład zasadnego cytowania istotnego fragmentu czyjejś wypowiedzi. Usuwam cytowane w całości wypowiedzi bezpośrednich przedmówców, gdyż są to tylko proste powtórzenia. A przecież wiadomo, do czego się odnoszą. Nieszczęściem forów jest to, że przycisk Cytuj jest traktowany, jak przycisk Odpowiedz. I jest przez to po prostu nadużywany.

ArtS :)
 

naiwny...

New member
witam po świętach,

jakie nowości w/s tvp info :confused: zawiadomienia z prokuratury jeszcze nie dostałem, ale cierpliwie czekam ;)

pozdrawiam noworocznie wszystkich :eek:k:
 

linka78

New member
Witam w tym Nowym Roku!!!Ja dostałam pismo z Prokuratury w ostatni dzień starego roku,wyglada to jak zwykłe pismo przewodnie-może jeszcze coś dostanę...Pozdrawiam
 
Do góry