lcd-agd.pl

Dominiksklep

New member
Finał sprawy

Witam, czy macie jakieś wiadomości dotyczące tej sprawy z obremskim? Mijają już 2 lata i nie mam żadnych informacji, czy u was się coś działo, wyjaśniło, czy odzyskał ktoś stracone pieniądze?
 

skansenik

New member
Witam

Systematycznie zagladam na forum, bo zadnych informacji z prokuratury nie dostaje.
Sprawa pewnie zostanie przelozona, gdyz kazda okazja jest dobra (bylo Boze Narodzenie, koniec roku, teraz zaloba narodowa).
Sprawnosc w tym kraju organow sprawiedliwosci w stosunku do zwyklego obywatela ogranicza sie jedynie do karania mandatami za wykroczenia drogowe, bo z tego tytulu, zarowno policja jak i panstwo ma profity.

Pozdrawiam
 

stasb

New member
Witam
Otrzymałem wczoraj pismo ( pewnie nie tylko ja) z prokuratury że zakończono śledztwo i sprawę skierowano do sądu. Teraz kolejne dwa lata w sądzie i może sprawa zostanie zakończona. Jestem tylko ciekaw czy jakaś kasa została zabezpieczona na ewentualne zwroty poszkodowanym ?
 

Piotrek !

New member
Czy ktoś wie czy jakieś pieniądze możemy automatycznie otrzymać z tego wyroku czy teraz musimy sami jakąś sprawę założyć w sądzie ? Bo prawdę mówiąc nie znam się na prawie i nie wiem czy już olać całą tą niemiłą sprawę czy mieć jeszcze na coś nadzieje.
 

skansenik

New member
A nie jest tak, ze powinnismy byc pisemnie poinformowani o miejscu i terminie rozprawy, a po zakonczeniu o wyroku? Prokuratura powinna dopelnic ciazacych na niej obowiazkow.
Az nie chce mi sie wiecej pisac.

Pozdrawiam
 

renatag

New member
Myślę, że sporo poszkodowanych otrzymało lub niedługo otrzyma odpis wyroku. Ja również proszę o informację jaka jest dalsza procedura aby odzyskać całość lub przynajmniej część pieniędzy. Dzięki. Renata
 

renatag

New member
Przed chwilą dostałam odpis wyroku oraz informację z Sekcji Wykonawczej Sądu, że proszą oni o podanie informacji o dacie i sposobie wykonania obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody (chyba chodzi o zwrot pieniędzy, bo wyżej wymieniona jest kwota, którą wpłaciłam za telewizor). Tak więc wysyłam odpowiednie pismo do sądu i czekam na kasę - mam nadzieję :lol:.
 

Piotrek !

New member
Też otrzymałem dziś odpis prawomocnego wyroku z tym że zastanawiają mnie 2 sprawy:
1.Dlaczego pismo dotyczy Marcina Skobalskiego a nie też Damiana Obremskiego. Tak jakby Obremski siedział a Skobalski miał oddać pieniądze czy co ?
2.Z pisma wynika żę Skobalski ma naprawić wyrządzoną szkodę a potem piszą że proszą o powiadomienie Sądu o dacie i sposobie wykonania w/w obowiązku. Jakby mieli nam przesłać pieniądze to po co by im była DATA ? Nie bardzo się znam na prawniczym języku ale troche mi to wygląda tak jakbyśmy MY sami mielibyśmy sobie ściągnąć te pieniądze od Skobalskiego (bo nawet podali adres gdzie on zamieszkuje) i tylko powiadomić sąd że odzyskaliśmy pieniądze.

Troche to pogmatwane i niejasne. Może ktoś zna jakiegoś prawnika który by nam to przetłumaczył na ludzki język ? Bo nie wiem czy poslać do Sądu pismo z numerem konta i DATĄ kiedy chcę ujżeć te pieniądze na moim czy koncie, czy komornika musze wezwac czy może 2 dresiarzy z kijem bajsbolowym skoro podali adres gdzie zamieszkuje ten facet.
 

szkielo82

New member
Dzwoniłem dzisiaj do sądu. Trzeba coś tam do nich wysłać, później oni coś tam odeślą, i z tym trzeba iść do komornika żeby to ściągnął.
To tak w skrócie, bo spadam już do roboty.
Najlepiej zadzwonić na numer z pieczątki z tej małej kartki.
Pozdro.
 

bdan

New member
Czyli wysyłasz pismo do sądu że chcesz kase na swoje konto? Ja myslałam, czy do tego co nazwisko podane nie trzeba czegoś wysyłać
 

Ona

New member
Dzisiaj zadzwoniłam do sądu w Zielonej Górze. Pani poinformowała mnie o dwóch możliwościach odzyskania pieniędzy. Pierwsza to bezpośredni kontakt z Marcinem Skobalskim ( dlaczego z nim nie mam pojęcia przecież to Obremski przywłaszczył sobie nasze pieniądze????) na adres podany w liście sądowym, podanie mu sposobu zwrotu pieniędzy i następnie poinformowanie sądu czy pan Marcin oddał pieniądze czy też nie. Drugi to zakup znaczka sądowego w najbliższej placówce sądu i przesłanie razem z prośba o nadanie klauzuli wykonawczej odnośnie pkt.8 wyroku dotyczącego naprawienia wyrządzonej szkody solidarnie w wysokości....do sądu w Zielonej Górze. W momencie kiedy uzyskamy odpowiedź z w/w sądu, mamy podstawę aby udać się do komornika.
Wszystko pięknie...ale...
1. w takim wypadku mam wysłać osobie, która już raz zabrała mi niezłą sumkę numer konta i mieć nadzieje, że z dobrego serca mi te pieniądze odda?
2. zdać się na komornika (btw czy ktoś się orientuje jakie są z tym związane koszty?)
Dajcie znać jaką opcje wybieracie a może ktoś ma jakieś dodatkowe informacje na ten temat?
 

skansenik

New member
Jaja

Cala polska.
Wynika z tego, iz prokuratura nie zablokowala rachunku bankowego, i przestepcy dowolnie nim dysponowali, az do teraz, kiedy to maja solidarnie naprawic szkode.
Wyrok sadu ktory poszkodowanych ma w ...
Zgarnac blisko 500 tys., miec je caly czas na rachunku, dostac 15, roku w zawieszeniu.
Zyc nie umierac.
Moral
Im sie prawie udalo (ukradli tylko pol miliona).
Piewszy milion nalezy ukrasc, bo i tak ci nic nie zrobia.
Pozdrawiam

Ps
Swoja droga 300 poszkodowanych x znaczek sadowy to tez pieniadz dla sadu, nastepnie przynajmniej 15% dla komornika (lacznie od kwoty 500 tys. to ok. 60 tys)
Doic na maxa
 
Ostatnia edycja:

miracle

New member
Nie ma na co liczyć ......

Sprawa zakończona w sądzie ..... Nie sądzę że pieniądze są do odzyskania ..... Komornik musi się dalej tą sprawą zająć .....Komornik nie będzie pobierał kosztów od nas .... jedynie wpisanie sprawy kosztuje chyba z 10 zł (z tego co wiem)
Gość który niby ma obowiązek oddać pieniądze komornikowi powie że nie ma pieniędzy ani majątku i co biedny komornik ma zrobić ?? NIC ...kasa nie do odzyskania ......

:sad:
 

kefir101

New member
Witam,
proponuję ustalić wspólną wersję dalszego działania...proszę bardziej prawnie obeznanych o dalsze wypowiedzi w tej sprawie...
...czy warto pisać list do pana S... choćby za potwierdzeniem zwrotnym?
...czy od razu udać się do sądu po znaczek i zwrócić się z prośbą jak opisano powyżej?
 

bdan

New member
1. Piszemy do sadu iz. MS nie wykonał obowiązku.....(zgodnie z małym pismem)

2. Drugie pismo ze znaczkiem 6 zł i dołączonym wyrokiem, na który dają pieczątkę o klauzuli wykonalności



.................................... .................



Sąd Okręgowy
II Wydział KarnySekcja wykonawcza
Plac Słowiański 1
65-958 Zielona Góra



sygn.akt ..................



Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności


Wnosze o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi Sądu Okręgowego z dnia 26.07.2010 r
odnośnie pkt. 8 w zakresie obowiązku naprawienia szkody na moją rzecz








....................................

(nakleić znaczek kupiony w sądzie)

opłata kancelaryjna (6 zł)


W załączeniu wyrok
 

ewiczek

New member
Dzisiaj wysyłam 2 pisma do sądu, ale mam nikłe nadzieje na odzyskanie pieniędzy przez komornika. Nie wiem czy warto nawet zlecać komornikowi wiedząc jak wygląda wniosek.
 
Do góry