lcd-agd.pl

jolajcik

New member
Ja napisałam tak:
MOJE DANE miejscowość, data


Prokuratura Okręgowa
Wydział VI Spraw Przestępczości Gospodarczej
65-950 Zielona Góra, ul. Partyzantów 42




Sygnatura akt VI Ds. 5/09

Wniosek
Ja, …………………………………. , w sprawie oznaczonej sygnaturą VI Ds. 5/09 prowadzoną przez Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, jako pokrzywdzona przez sklep „Lcd-agd.pl” wnoszę o naprawienie w całości szkody wyrządzonej przestępstwem.
 
Ostatnia edycja:

stefanz

New member
Ja podałem ogólne dane
Imie i nazwisko.
Sygnaturę sprawy
Czego dotyczy zdarzenie i date zdarzenia
kwotę straty
oraz napisalem, WNIOSEK O NAPRAWIENIE W CAŁOŚCI ...


i wysłalem

A tez nie jestem pewny czy to jest prawidlowe. Mam nadzieje,ze najwazniejszy dla normalnych ludzi jest sens.

Pozdr.
 

linka78

New member
Witam,ja również jestem,śledzę nadal wątek.Dostałam pismo z Prokuratury,na które zamirzam własnie odpisać.
Pozdrawiam i zostaję w dalszej wierze,co do odzyskania kasy przez wszystkich.
 

kefir101

New member
również śledzę bieg sprawy

Przesyłam pismo "profilaktyczne" do
Prokuratura Okręgowa
Wydział VI Spraw Przestępczości Gospodarczej
65-950 Zielona Góra, ul. Partyzantów 42
Sygnatura akt VI Ds. 5/09
Jestem, jednym z pokrzywdzonych przezP.H.U. „DAN-POL” Damiana Obremskiego działającej pod adresem: 66-100 Sulechów przy ulicy Koszarowej 1E/11. Zostałem oszukany i straciłem pieniądze na łączną kwotę ........ nie otrzymując sprzętu RTV, który zakupiłem – oszustwo karane
z art. 286 § 1 kk.
Od zdarzenia i zgłoszenia go na Komisariacie Policji w ............mija już czwarty miesiąc. Chciałbym się dowiedzieć na ile to możliwe, jak wygląda obecnie sprawa.
-[FONT=&quot] [/FONT]Jakie czynności zmierzające do jej wyjaśnienia są aktualnie prowadzone?
-[FONT=&quot] [/FONT]Kiedy i czy w ogóle odzyskam pieniądze?
[FONT=&quot][/FONT]- Jak długo trwają takie sprawy i czy winny przebywa nadal w areszcie?
-[FONT=&quot][/FONT]Czy aby odzyskać pełną kwotę pieniędzy, muszę występować
z prywatnym pozwem przeciwko D. Obremskiemu? Jakie są szanse wystąpienia z pozwem zbiorowym poszkodowanych w tej sprawie?
Proszę również o informację, czy dowody i materiały, które dołączyłem do sprawy są wystarczające, czy mam jeszcze coś wysłać.
Z poważaniem
 

skansenik

New member
Wniosek niezbedny

Witam

Ja dostalem odpowiedz z ZG, ze musze wyslac wnisek o naprawienie szkody, gdyz w zeznaniu nie bylo to jednoznacznie napisane (pomimo, iz w zeznaniu bylo, ze wnioskuje o sciganie i ukaranie, oraz zwrot pieniedzy).
Pisze jeszcze raz.

Pozdrawiam
 

kefkef

New member
Witam, też śledzę, sprawę i wątek w necie. Także dostałem pismo, bym wysłał wniosek o naprawienie szkody w całości. Dzwoniłem z pytaniem, co powino się zawierać w tym piśmie. Odpowiedziano mi, że wystarczy, że oprócz swoich danych, numeru sprawy, do kogo (spisane z nagłówka pisma) powinno się znaleźć proste zdanie, że właśnie wnioskuję o naprawienie szkody w całości. I tyle. Oczywiście list polecony. Jak widzę wzrór 'jolajcik' jest w zupełności wystarczający. Podziękowania dla 'agmik' za telefony i wpis na forum.
 
Ostatnia edycja:

beatles

New member
apel prokuratury

Zachęcam do odwiedzenia strony prokuratury w Zielonej Górze, niestety nie mogę dodać linka gdyż wypowiadałem się na tym forum mniej niż 5 razy więc trzeba otworzyć zakładkę po lewj stronie Oświadczenia-komunikaty

Jest tam prośba prokuratury o podanie adresu mailowego i potwierdzenia zgody na dokonywanie doręczeń i zawiadomień drogą elektroniczną,co może ułatwić w komuniakcji, jest też wzmianka o podziale kasy.
 

linka78

New member
Witam,ja już napisałam na ten adres mailowy,że wyrażam zgode na dokonywanie doręczeń i zawiadomień drogą mailową w wiadomej sprawie.
Pozdrawiam
 

wampir88

New member
Powiem tylko jedno ... (może to czegoś kogoś nauczy) ... nigdy nie wydałem na zakupy w sieci więcej niż 200 zł ... zakupy powyżej tej kwoty i bez macania towaru to według mnie spora nieodpowiedzialność. Pozdrawiam.
 

linka78

New member
Witam,czy ktoś mi podpowie wysyłam maila na podany adres Prokuratury i wraca mi wiadomość,czy z tym adresem coś nie tak??Próbowałam już parokrotnie.
Pozdrawiam
 

mflaku

New member
Mi ten Adres Dzialo ;)
Do informacji to przyszlo mi juz wezwanie na koniec maja do prokuratury w moim miescie.
 

skansenik

New member
???

Witam

Wiem, ze jest sezon urlopowy, ale czy ktos pisal do prokuratury ostatnio i otrzymal jakies dodatkowe informacje?

Pozdrawiam
 

beatles

New member
zagląda tu kto jeszcze?

Halo, halo!
dużo Was nie było jeszcze przesłuchiwanych? Ja jeszcze nie byłem i wyczytałem na stronach prokuratury w ZG, że sledztwo potrwa do 8 grudnia. Ciekawe co z tego wszystkiego będzie.
 

skansenik

New member
ww.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=7&ida=4407

Witam

Ja nie bylem dodatkowo przesluchiwany. A pelny test ponizej:

AKTUALNA INFORMACJA DLA POKRZYWDZONYCH DZIAŁALNOŚCIĄ SKLEPU INTERNETOWEGO ICD-AGD.PL I FIRMY PHU DAN-POL


Dodano: 2009-09-07
Zielona Góra - Wydział VI. Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pod sygnaturą VI Ds. 5/09 kontynuuje - przejęte z Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie (poprzednia sygnatura akt 3 Ds. 346/08) postępowanie przeciwko Damianowi O. podejrzanemu o m.in. popełnienie szeregu oszustw za pośrednictwem założonego w tym celu sklepu internetowego "lcd-agd.pl" oraz firmy "PHU DAN-POL".

Aktualnie prowadzone śledztwo znajduje się w zaawansowanym stadium. Niemniej jednak, dla osiągnięcia celów postępowania niezbędnym jest przeprowadzanie jeszcze szeregu czynności skupiających się m.in. na potrzebie sfinalizowania czynności procesowych z kilkunastoma nie przesłuchanymi dotąd z przyczyn obiektywnych pokrzywdzonymi klientami sklepu "lcd-agd.pl".

Zaznaczyć również trzeba, że prowadzone śledztwo swoim zakresem przedmiotowym nie obejmuje tylko przestępczej działalności prowadzonej za pośrednictwem fikcyjnego sklepu internetowego, ale także za pośrednictwem firmy "PHU DAN-POL" - w zakresie wyłudzeń od kontrahentów tej firmy towarów na odroczone terminy płatności. Co więcej, w toku analizy zebranego materiału dowodowego ujawniono ponadto wątki paserstwa i "prania pieniędzy" - również wymagające procesowego rozpoznania.

Ze względu więc na wielowątkowość prowadzonego postępowania, a zatem potrzebę uzupełnienia i rzetelnej weryfikacji materiału dowodowego odnoszącego się do wszystkich okoliczności objętych śledztwem, okres jego trwania przedłużono aktualnie do dnia 8 grudnia 2009 roku.

Jak wspomniano już w poprzedniej informacji, o skierowaniu do Sądu aktu oskarżenia w sprawie, wszyscy pokrzywdzeni zostaną poinformowani. [R.G.]
 

skansenik

New member
Ktos dostal jakies informacjie?

Witam

Wysylalem ze 3 maile ale ze strony wydzialu pg echo.
Dostal ktos kiedykolwiek, jakakolwiek odpowiedz mail'owa?
Cos sie mialo zaczac po 8 grudnia, ale chyba teraz wszyscy w Zielonej Gorze mysla o Swietach i Nowym Roku, gdyz nie racza dac nawet stosownego komunikatu.

Pozdrawiam
 
Do góry