kupno sprzętu w USA

Pow3rman

New member
Ty Blackninja po ile w dobrej cenie mógłbyś puścić HK AVR340, albo podobny model z multi roomem? Bo też sie zastanawiam czy go nie rypnąć z USA ($400).
 

Pow3rman

New member
Ty Blackninja po ile w dobrej cenie mógłbyś puścić HK AVR340, albo podobny model z multi roomem? Bo też sie zastanawiam czy go nie rypnąć z USA ($400).
 

Pow3rman

New member
ale avr347 kosztuje $600 i jest o dwie stówki droższy. Nie wiem czy są w nim jakieś extrasy oprócz hdmi. Wlaśnie dostalem odpowiedź z działu technicznego HK, że wersja USA nie jest przystosowana do europejskiego prądu i na 100% po użyciu transformatora (1000W) będzie się on grzał z uwagi na niezgodność częstotliwości. Technik poradził postawić transformator w przewiewnym miejscu i powinno być ok. Poza tym, wie ktoś może czy przestrojenie tunera video na pal z ntsc w ogóle wchodzi w grę?
 
Witam ja tez mam pytanko bo jestem w USA i mam tutaj nei lada okazje na sprzet denon i onkyo i tak mysle czy jesli uzyje jakeigos transformatora to czy to bedzie grac w Polsce i czy wszystko bedzei z tym ok? Jesli tak to jaki transformator polecacie?:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na dzień dzisiejszy to kibel, bo transformatory nie zmieniają częstotliwości napięcia, u nas 50Hz w stanach 60Hz. Objawia sie to buczeniem amplitunera który chcesz kupić. Brak RDS. Mniejsza rozdzielczość rastra w tunerze FM.
 
Dzieki bardzo za odpowiedz. Dalem sobie spokoj bo za duzo z tym klopotu przesylek kombinowania itd, innych napiec czestotliwosci, braku gwarancji, cel, vatow, srat itd. :)
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
mam pytanie TV przywiezony z Usa NTSC.zasilanie 110-240.

czy wyszystko popodpiete po AV in , Scart i Hdmi bedzi działac ok'y

bo wiadomo tuner mam ntsc - wiec wiadomo nic z tego ...

mam na mysli nagrywarke DVD(PAL) z ktorej tuner bym korzystal do ogladania kablowki ....
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Salon Suzuki kupił sobie taka do salonu, skończyło sie na dokupieniu transformatora, dokupieniu DVD które wypuszcza płyty ntsc , po ntsc i przegraniu reklamówek na ntsc :) hiperkombinacje, przez ten czas plazmy staniały i u nas moga kupic taniej
 

AreckiW

New member
blackninja napisał:
Salon Suzuki kupił sobie taka do salonu, skończyło sie na dokupieniu transformatora, dokupieniu DVD które wypuszcza płyty ntsc , po ntsc i przegraniu reklamówek na ntsc :) hiperkombinacje, przez ten czas plazmy staniały i u nas moga kupic taniej


a co myślisz o tych wszystkich sprzętach z USA, które mają w opisie akceptowane napięcie 110-240 V i 50/60 Hz, będą u nas działały bez problemu ?

po drugie, jeśli wbudowany tuner jest tylko NTSC, no to wiadomo, klops, ale czy nie będziemy mogli podłączyć np. tunerka SAT np. N-ki, CP, C+ i wykorzystywać TV jako monitor, nie zwracając uwagi na wbudowany tuner ?
No bo po jaki grzyb mi wbudowany tuner, jak i tak korzystamy w większości z zewnętrznych tunerów SAT ?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pak i NTSC nie dotyczy tylko tynera telewizyjnego.

Kupując taki telewizor nie obejrzysz płyt DVD które sa nagrane w palu, dotyczy to także tunerów sat, w końcu na wyjściu maja pal.
 

mortas

New member
rozwiązanie problemu z zasilaniem

Problem z zasilaniem można obejść następująco:

-UPS klasy "online" mający funkcję wyboru f wyjściowej na 60Hz
-transformator 230V/110V

Rozwiązanie wprawdzie nie tanie, ale sprawdzone i działające u kilku klientów.
W dodatku zyskujemy ochronę zasilanego sprzętu przed niespodziankami które od czasu do czasu funduje nam energetyka...

Aby nie robić reklamy bez zgody "władz" ;), nie podaje konkretnych modeli ale jak ktoś jest zainteresowany to mogę pomóc.
 
Do góry