kupno sprzętu w USA

typax

New member
Witam wszystkich....jestem nowy i od niedawna interesuje sie tą dziedziną więc proszę o wyrozumiałość ;)
Chodzi o taką sprawę....mam okazję sprowadzić sobie TV z USA Mitsubishi LT-40148 wiem już troche o nim i wiem że system obrazu ma tylko NTSC ale chcę podłączyć do niego cyfrowy polsat (tuner HD Samsung DSB-H370G)
pytanie brzmi - czy to zadziała??????!!!!!
zależy mi na tym i proszę o POMOC!
o prąd się nie boje bo zajmuje się tym więc sobie poradzę a cło - kumpel mi nic nie mówił o tym chyba wie jak to załatwić :)

i zapomniałem dodać...:)... że w tunerze nie ma nic o systemie przekazywania obrazu, a "fachura" od HD powiedział mi że jak podłącze przez HDMI nie bedzie problemu tylko dzwięk musze puścic na osobnych przewodzikach....i co wy na to??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli ma tylko NTSC, to oznacza, że również przez HDMI może sygnału PAL nie obsłużyć poprawnie.

Przy okazji: jeśli coś dopisujesz do swojej wypowiedzi, skorzystaj z przycisku Edycja.

ArtS :)
 

typax

New member
dzięki za info ale napisałeś że "może" nie obsługiwać poprawnie a to znaczy że może jednak....??? co rozumiesz przez "nie poprawnie"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Po prostu nie znam tego telewizora. Fakt, że potrafi odbierać z anteny tylko NTSC nie oznacza, że na pewno nie poradzi sobie z PAL poprzez złącze zewnętrzne. Ale miałbym duże wątpliwości.

I prośba. Nie cytuj ostatniej wypowiedzi.

ArtS :)
 

alternator22

New member
Witam jestem tu nowy mam telewizor LCD NTSC Sharpa 32 z USA. Mam pytanie chciałby podłączyć pod niego konsole WII Pal po zwykłych cinchach niestety nie da rady, pytanie brzmi czy da rade uzyskać normalny obraz po kablach komponent? (pytam bo nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy na kabel) dziękuje z góry za odpowiedź.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Czas przesyłu paczki z USA.

Może to nie to miejsce, ale od 2 godzin szukam w necie informacji jaki czas płynie statek z USA do Polski. Nie niteresuje mnie ile idzie dana przesyłka, lecz sam fakt płyniącia statku.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
robia rozna rzeczy, wazne jest bardziej na jaki rynek idzie towar, czesto widac ze do USA ida z Japoni, a np do PL z innych krajow, dlatego tez sprzet kupuje na rynek USA
 

af2p

New member
Witajcie,
Zastanawiam się nad zakupem ze stanów elektroniki, nie tv lecz miksera audio Allen & Heath Zed XB 14, przeglądałem sklep bhphotovideo.com i jest tam po dość niskiej cenie, znajduje się też tam wyliczenie, dokładnie takie:
  • VAT:$315.65
  • Duties:$51.19
  • Brokerage:$19.16
  • Disbursement:$22.65
  • Security & Handling:$9.04
  • Carrier Surcharge:$15.00
Czy to już jest wyliczenie z cłem i naszym podatkiem czy nie? nigdy nie kupowałem ze stanów więc te cła i podatki to dla mnie mgia jakaś. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

morzin123

New member
nie strasz ludzi trzeba nie wyjątkowego pecha żeby zostać zaproszonym do urzedu celnego :p



Dokładnie tak. Ja wysyłałem juz z 10 paczek ze stanów z róznym sprzętem (m.in. pilarka, kosa, 2 wędki, narty, buty narciarskie)
wszystkie rzeczy oczywiście nowe i mi jeszcze nic nie oclili. Chociaż rok temu paczki troche podrożały i idzie ich zdecydowanie mniej, dlatego teraz celnicy mają troche mniej roboty i moga prześwietlić ich wiekszy procent.


A jeśli chodzi o wieksze zakupy to ja juz 3 razy wracałem stamtąd z trzema laptopami (jednym przy sobie) i dwoma w bagażach, i szczerze mówiąc to ostatnim razem jak wychodziłem z lotniska to koleżanke obok i jeszcze jednego studenta zgarneli na cło. A wiem że obydwoje mieli przynajmniej po jednym lapku na pokładzie. (ona miała 2 bo wiozła tam komuś).
Jak sie wszystko skończyło to niewiem bo ja uchachany poszedłem do wyjścia. :)
 

wagiel

New member
Witam,
Chciałbym odświeżyć nieco temat i zapytać, dlaczego na tv przywiezionym z USA po podłączeniu N-ki przez HDMI na tv jest INVALID FORMAT. Przeleciałem wszystkie kombinacje RES w N-ce i na żadnej nie ma obrazu. Dekoder hd z rozdzielczosciami 576p, 576i, 720p i 1080i. Żadna nie bangla.
 

pkomp

New member
morzin nie ciesz się tak bo moga ciebie namierzyć i odwiedzić - zapłacisz zaległe cło i karę.....i są takie przypadki
 

pkomp

New member
af2p a dowiadywałes sie o ten mikser w konsbudzie?u nas jest za 4500 pln...przy amerykanskiej cenie 1200 dolców plus kosztach wysyłki to nie jest dużo wiecej a masz gwarancję...a jak dobrze pogadasz to może i zniżke ci chlapną....

to i tak nieźle bo w thomman w niemczech chca za niego 4800 plus wysyłka ale 3 lata gwarancji
 

tomazzi

New member
brzydko piszesz, podatek i clo trzeba placic!


zgadza się bo jak dorypią później kary to kwota do zapłaty będzie znacznie większa

Najlepszym wyjściem jest mieć znajomego czy kogoś z rodziny w usa - przechodzi tam na emeryturę i wraca do polski by odpoczywać na stare lata w rodzinnym kraju i wszystkie rzeczy ściąga z usa na legalu bez podatków i cła jako mienie przesiedleńcze - to jest najlepszy i legalny sposób na legalne wejście w posiadanie różnych rzeczy i uniknięcia opłacenia cła i innych opłat
 
Do góry