kupno sprzętu w USA

mensir67pl

Member
Bez reklam
royalboy napisał:
witam chce kupic o to ten telewizor na ebayu amerykanskim. chcialem sie dowiedziec czy bedzie dzialal w pl a jesli nie to dlaczego??
Power supply: AC 90-240
Video Playback: NTSC, PAL
Tuner bands: Hyperband, S-Channel, UHF, VHF
TV system: NTSC, PAL N, PAL M

foni naszej nie bedzie (u nas system PAL D/K )
reszta parametrow oke'y
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
apollo32 napisał:
Jezeli bardzo chcesz kupic w Stanach to sa specjalne sklepy ktore sprzedaja sprzet na Europe. Np w Nowym Yorku mozna kupic na 'rodzimym' Greenpoincie w Polskim sklepie RTV sprzet z z fabrycznym zasilaniem 220v i systemem PAL....Kupno Amerykanskiego tv mija sie zupelnie z celem poniewaz bardzo mało z ich telewizorow ma system PAL, wlasciwie to nie widzialem zadnego, rowniez problem z zasilaniem jest wberew pozorom dosyc trudny do obejscia , sam przetwornik napiecia nie pomoze poniewaz on tak naprawde on nie obniza napiecia a jedynie obcina wszystko powyzej 110v. Tak wiec wychodzi zupelnie inna charaktersytyka napieciowa przez co uzywanie tego wynalazku mija sie z celem.
A masz jakieś konkretne namiary na sklep powyżej w Nowym Yorku?
Ewentualnie podaj jakieś namiary na PW, bo chce coś ściagnąć z USA...a żadnego wujka tam nie mam niestety:(
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
apollo32 napisał:
Jezeli bardzo chcesz kupic w Stanach to sa specjalne sklepy ktore sprzedaja sprzet na Europe. Np w Nowym Yorku mozna kupic na 'rodzimym' Greenpoincie w Polskim sklepie RTV sprzet z z fabrycznym zasilaniem 220v i systemem PAL....Kupno Amerykanskiego tv mija sie zupelnie z celem poniewaz bardzo mało z ich telewizorow ma system PAL, wlasciwie to nie widzialem zadnego, rowniez problem z zasilaniem jest wberew pozorom dosyc trudny do obejscia , sam przetwornik napiecia nie pomoze poniewaz on tak naprawde on nie obniza napiecia a jedynie obcina wszystko powyzej 110v. Tak wiec wychodzi zupelnie inna charaktersytyka napieciowa przez co uzywanie tego wynalazku mija sie z celem.
No to dawaj namiary na te sklepy, bo ten co ja namierzyłem oferuje sprzęt tylko na 110V!

Jakiś dziwny koleś - nawet na PW brak jakiegokolwiek możliwego kontaktu... jakiś tajemniczy...
 
Ostatnia edycja:

many

New member
W watku tym pojawilo sie wiele mylnych informacji dlatego chcialbym dorzucic od siebie troche faktow sprawdzonych na wlasnej skorze. Czesc z nich moze powtorzyc ktorys z wczesniejszych postow ale tych z prawdziwymi informacjami.
Sprawa pierwsza clo: (pazdziernik 2007) Za Lcd KDL-46V2500 deklarowalem wartosc w "liscie przewozowym" 800 $ Celnicy naliczyli mi clo okolo 1000 zl
(naliczyli od 800$ + 100$koszty przesylki) Wiec dooplat celnych dochodza koszty transportu o czym nie kazdy wie.
Osobiscie to sie zdziwilem bo myslalem ze wyjada mi z wlasna suma do oclenia. Musze tu zaznaczyc ze tv byl zapakowany w nieoryginalne pudlo, uzywany 4 miesiace. Mimo ze data produkcji byla luty 2007, co sprawdzali, to uznali ze uzywany.
Skoro jestem przy cle to nadmienie dla kogos kto szukalby takiej informacji: ze mienie przesiedlencze przysluguje rowniez osoba bedacym nielegalnie w USA (oczywiscie po spelnieniu innych, ogolnych warunkow mienia przesiedlenczego) Celnikow to nie interesuje jaki status miales.

Druga sprawa : system.
Zdecydowana wiekszosc LCD sprzedawana w usa (nie przegladalem plasm wiec sie nie wypowiadam) podajac cyfre to powiedzialbym ze okolo 95%
Nie posiada systemu PAL. po wtore, LCD multisystemowe jest znaczaco drozsze (Lcd w przedziale 37-46 cale full HD to okolo 300-400$ drozej )
Abstrachujac moj sony tez nie ma systemu PAL bo nie wiedzialem ze bede szybko wracal do kraju.

Zasilanie: jak juz tutaj ktorys kolega w koncu zauwazyl jesli tv ma w sobie zasilacz impulsowy a na tabliczce 110V-240V AC, 50/60 Hz wowczas nie trzeba transformatora, kupujesz tylko nowy kabel zasilajacy (10-12zl)

To mniej wiecej tyle co chcialem nadmienic.
 

Bolaudio

New member
Witam
Sprawa zasilania jest oczywiscie jasna ale zastanawia mnie czy taki LCD bedzie dobrze sprawowal sie w funkcji monitora badz co badz bedzie podlaczony do tunera sat i czy ewentualnie ktos podlaczal komputer pod takie cuda jak wyglada obraz ?
pzdr
 

stanjan21

New member
ntsc pal converter

Zakupilem w USA ntsc pal converter za 200$ i wysylam Samsung DLP tv do poski . Polecilem koledze ze jak otrzyma ten tv i converter , to niech pdlaczy polski video player i uzyje go jako tv tuner SD tv . Przesylka dojdzie za dwa miesiace to napisz jak to dziala .
Jestem ciekawy czy HDTV firmy N bedzie dzialac na polaczeniu component w tym tv .
stanjan21
C/P
Digital Standards Converter allows you to freely convert between various worldwide television standards. The input system can be NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL, PAL-M, PAL-N or SECAM and the output system can be either NTSC or PAL.
 

wqreq

New member
witam ! chciałem kupić dobry tv

około 32->...
full hd

mam na to około 2500zł czyli (1150$)
chce taki tv żeby działał w polsce
mam xboxa 360 więc chce żeby się fajnie grało bardzo prosze o
doradzenie co wybrać najlepiej odnośnie ebaya
 

slawik15

New member
avr 347 z usa

Witam wszystkich , czy ktos moze sie orientuje czy taki AVR 347 przywieziony z USA mozna dostosowc do naszej TV PAL.
Dzieki
 

mke

New member
sprowadzanie z USA

Jesli szukasz odpowiednich osob do wyceny, sprowadzenia sprzetu z USA, wyprobuj szopuj.pl
Jak poszukac dobrze znajdzie sie takze kilka innych ciekawych rzeczy.
 
Do góry