kupno sprzętu w USA

Deimos

Banned
MASTERPL napisał:
Dzieki za porade na temat Wzmacniacza.
Niestety, wzmacniacz za 2100pln nie zjawi sie u mnie w domu. Gdybym byl kawalerem, to bylo by inaczej. Taka kase wole odlozyc na Quada.
A nie pomyślałeś np. o czymś nie za wielkim i łatwym do transportu np. Bose Lifestyle 48? W usa ceny o 50% niższe niż u nas...
 

MASTERPL

New member
Deimos napisał:
A nie pomyślałeś np. o czymś nie za wielkim i łatwym do transportu np. Bose Lifestyle 48? W usa ceny o 50% niższe niż u nas...

Bose jest dla ludzi ktorzy sie nie znaja na sprzecie, i maja wiecej kasy niz rozumu. $3000 kupi ci miodzio sprzet z komponentow. Watpie ze znalazl bym kupca na to, no i nie zapomni o transformatorze ktory musi byc wlaczany osobno bo sie mocno grzeja ze wzgledu na 50/60hz roznicy.

Poza tym, to i tak urzad celny bedzie sie przywalal do mnie o to co juz przywoze. Jak zechce im sie kopac I szukac, to nowiutki sprzet sciagnie na mnie wiecej biedy niz to warte. Wszystko ma byc uzywane przez mnie w usa przez przynajmniej 6 miesiecy. Juz musze wyciagac nowe rzeczy z pudelek I je "uzywac"
 
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
To wkoncu nie wiem czy mozna kupowac TV LCD z USA czy nie?? Nie znam sie na tym jakos dobrze ale cos wiem! 1 problemem jest nadawany format obrazu w USA jest NTSC a w POLSCE PAL!2 problemem jest napiecie ale to sie da zwalczyc jakimis transformatorami (nie wiem jak to sie nazywa)! Ja bym musial placic te oplaty clo itp MAM RODZINE W STANACH! I jak w telewizorze LCD pisze tak ATSC/QAM/NTSC co to sa te formaty ATSC, QAM ????Odbieraly w polsce??PROSZE O ODPOWIEDZ (sory ze pisze to jeszcze raz ale troche namotaliscie w tym temacie:)???czekam na odpowiedz
 

Lech

New member
Bez reklam
kuba380 napisał:
To wkoncu nie wiem czy mozna kupowac TV LCD z USA czy nie?? Nie znam sie na tym jakos dobrze ale cos wiem! 1 problemem jest nadawany format obrazu w USA jest NTSC a w POLSCE PAL!2 problemem jest napiecie ale to sie da zwalczyc jakimis transformatorami (nie wiem jak to sie nazywa)! Ja bym musial placic te oplaty clo itp MAM RODZINE W STANACH! I jak w telewizorze LCD pisze tak ATSC/QAM/NTSC co to sa te formaty ATSC, QAM ????Odbieraly w polsce??PROSZE O ODPOWIEDZ (sory ze pisze to jeszcze raz ale troche namotaliscie w tym temacie:)???czekam na odpowiedz

W Europie dominuje system Pal w odmianach. W Polsce też Pal. Kiedyś przywiozłem telewizor z GB i owszem odbierał obraz, ale dżwięku nie było. Jak nie ma w specyfikacji odbiornika systemu Pal do odpuść sobie zakup. Chyba żeby specjalnie jakiś sprzedawca sprowadził sprzęt na Europę.
 

dnc

Moderator
VIP
kuba380 napisał:
To wkoncu nie wiem czy mozna kupowac TV LCD z USA czy nie?? Nie znam sie na tym jakos dobrze ale cos wiem! 1 problemem jest nadawany format obrazu w USA jest NTSC a w POLSCE PAL!2 problemem jest napiecie ale to sie da zwalczyc jakimis transformatorami (nie wiem jak to sie nazywa)! Ja bym musial placic te oplaty clo itp MAM RODZINE W STANACH! I jak w telewizorze LCD pisze tak ATSC/QAM/NTSC co to sa te formaty ATSC, QAM ????Odbieraly w polsce??PROSZE O ODPOWIEDZ (sory ze pisze to jeszcze raz ale troche namotaliscie w tym temacie:)???czekam na odpowiedz

NTSC - System transmisji analogowej obrazu i dźwięku.
ATSC - System transmisji cyfrowej obrazu i dźwięku.

Niestety u nas o ile NTSC obsługiwany jest przez TV o tyle ATSC już nie. stosujemy przecież system DVB, który nie jest kompatybilny z ATSC.
 

kuba380

New member
szukalem troche telewizorow z PAL ale nic nie znalazlem!sa wogole w stanach produkowane z PAL??i jeszcze jedno pytanaie co to takiego QAM?? WLASNIE JAK BYM NP POD TELEWIZOR Z PROWADZONY Z USA PODPIOL CYFRE+ TO BY SIE DALO DAC NTSC ZAMIAT PAL??WAZNE PROSZE O ODP:)
 
Ostatnia edycja:

yanq33

New member
LCD 32" Olevia za 530$ (bez cła i VATu 1590pln)
http://www.buy.com/prod/Olevia_332H...namic_Contrast_Ratio/q/loc/111/202787993.html
202787993.jpg

Ale to tanieje - szkoda że nie u nas
 

mike585

New member
a czy nie rozwiazal bym problemu (z ntsc na pal) gdybym podlaczyl telewizje przez PC (przez karte video z tv-out HDTV) ? czy w takiej sytuacji mogl bym staracic np. na jakosci obrazu? jesli nie to do tego jakis transformator i problem rozwiazany. jak myslicie?:rolleyes:
 

Tamt

New member
Sony Kdl-32s2000

Mam pytanie? Zakupilem w stanach lcd SONY KDL-32S2000 bedac przekonany ze jest multisystem.W polskiej specyfikacji jest napisane ze posiada PAL/SECAM i NTSC. Posiada zasialanie na 240V ale nigdzie w menu Tv nie moge go przestawic na PAL. Czy ktos wie jak to zrobic lub zna jakis servis w ktorym to potrafia zrobic??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie ma w menu, to będzie Cię to drogo kosztowało. Musisz mieć tuner w palu . Dobrze wypytaj w serwisie wcześniej jakie bedą koszty.
 

MASTERPL

New member
Wracam do Polski ze stanow za gdzies 2 tygodnie. Sam mysle o kupnie jakiegos sprzetu na eksport. Juz zamowilem 40 stopowy kontener na 29 marca, I szkoda zeby nie plynal bardziej wypelniony.

Nic nie wiem o wyborze telewizorow projekcyjnych DLP w rozmiarach 50" i wieksze. Czy w Polsce jest raczej moda na lcd i plazme?

Jest pozno, spadam do wyra.
 

grg666

New member
Witam wszystkich milosnikow obrazu w wysokiej rozdzielczosci - to moj pierwszy post na forum :)


Zastanawiam sie nad kupnem nowego telewizora i nieslychanie 'przypadl mi do gustu' ;) Pionek PDP-5000EX. Wacham sie nad Sharpem 46XD1E ale jako ze priorytetem jest trudniej dostepny Pioneer to chcialbym o niego zapytac.
Mianowicie chodzi o to ze owy telewizor dostepny jest u nas w niesamowicie promocyjnej cenie ok 30 tys zl (!!!) wiec jak zapewne sie domyslacie nikt(?) o zdrowym rozsadku nie zaplaci tyle za telewizor a tym bardziej ja. Zaczalem wiec poszukiwac w necie atrakcyjniejszych ofert. Okazalo sie ze jak w europie ceny ronia sie nieznacznie to w USA ten telewizor mozna kupic za.... 3500$ !!! wiec chyba jest sie na czym zastanawiac! I nie mowie tu o jakis przekretach/trefnych sklepach ale na Amazonie jest wyceniony na 4000$ wiec niedlugo cena spadnie do blisko 3 tys $ a to juz jest naprawde bardzo atrakcyjna cena! Przy obecnym kursie dolara jest oczednosc rzedu 20 tys zl ! Oczywiscie bez zadnych dodatkowych oplat ale te mozna delikatnie zmanipulowac :)

Jesli chodzi o zasilanie to pionek ma zakres od 110V do 230V wiec sie nie przejmuje. Polskiej gwarancji na tego pionka tez podobno nie ma wiec tymbardziej nie robi mi to roznicy.

Zakladajac ze uda mi sie przekonac sprzedawce zeby zanizyl wartosc na fakturze od ktorej so obliczane wszystkie oplaty, i ze przesylka wyniesie okolo 150$ polamerem to jakkolwiek by na to nie patrzec oplaca sie chocby nie wiem co!
Moge rowniez przeslac telewizor ze sklepu w usa do chicago gdzie mam przyjaciela ktory moze przeslac ta plasme jako osoba fizyczna jesli by to cos mialo pomoc.

I tutaj pojawia sie moje pytanie : jakie macie zastrzerzenia do mojego niecnego planu ? :cool:

Co moze nie wypalic ? Czy ma to sens ? Czy telewizor bedzie dzialal tak samo? bo z tego co wiem to nie ma odrebnego modelu amerykanskiego tylko jeden dla wszystkich.Jesli jestem w bledzie prosze mnie poprawic!

Bardzo prosze o rzetelna pomoc i opinie na ten temat gdyz duzo osob z forum siedzi caly czas w tych sprawach a ja moglem cos przeoczyc!
Nie chcialbym skonczyc z kilkunastoma tysiacami wyrzuconymi w bloto i bolem serca ze nie bedzie mojego pionierka!!!

Pozdrawiam
 

grg666

New member
ale o ile wiele mniej, i gdzie go szukac bo na allegro,skapiec.pl,bazarcen.pl ,ceneo.pl wszedzie po jednym modelu za 28/29 tys zl !


Ja rozumiem ze moze byc taniej ale to za 12/13 tys raczej nie kupie !
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Za 13 nie kupisz w Polsce ale w tej chwili tez nie kupisz za 3tysiace w USA, bo sam napisales ze jeszcze tyle tam nie kosztuja. Ceny sie zmieniaja w Polsce weszla nowa konkurncja Panasonic TH-50PY700 fullHD wychodzi 10650zł, z gwarancją i bez kombinacj, jak sie domyślasz Pioneer będzie musiał cos zrobić z ceną w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Nie wiem czy czytałeś cały ten wątek ale ja kiedyś tak i zdaje się że napisano tu że ten pionek w stanach ma tylko ntsc a niet Pal więc jeśli to prawda to cały misterny plan h.. szczelił :):):)
chyba że się myle ale raczej nie
pozdrawiam
 

grg666

New member
panas panasem ale pionek pionkiem :p myslalem o tym nowym panasie ale chyba i tak w koncu wybor padnie na pionierka. Jak nie na tego to na nowy model :)

Co do do standardu wideo to w specyfikacji pisza ze obsluguje Pal,NTSC i Secam wiec chyba w porzadku .. ?
 
Do góry