kupno sprzętu w USA

smiglostopy

New member
Pazi napisał:
takze... kupowal ktos w USA? bo oferta wydaje sie byc godna uwagi. Jakies obiekcje, rady, przezycia?

pozdrawiam :)

jestes w polsce czy us?

sklepy w ny nie wysylaja poza granice kontynentalnych stanow. jedyny wyjatek jaki znam to "polski" sklep elektroniczny na greenpoincie. polskie firmy przesylkowe sa bardzo dobre. warto skorzystac z ich uslug. najwieksza to chyba polonez. ceny rozne, od 25c za funt.

poszukaj tanszych sklepow niz bestbuy. sprobuj www.jr.com, albo www.bhvideo.com oba to "normalne sklepy" z opcja zakupu przez internet. ten ostatni ma najlepsze ceny w ny (nie liczac sklepow czysto internetowych, choc z tymi tez ma ceny porownywalne). w jr kupilem tv. w b&h sprzet audio. nastepne zakupy tylko w bh ze wzgledu na swietna obsluge. bestbuy jest fajny gdy chcesz zobaczyc sprzet na wlasne oczy. ceny jednak maja troche wyzsze niz w wyzej wymienionych (maja za to dore ceny na filmy:)

co do wtyczek to oczywiscie sa inne. tu wystarczy zwykla przejsciowka (ok $5). jak juz koledzy powiedzieli bedziesz takze potrzebowal transformatora napiecia (czy jak to sie tam nazywa). wiem ze maja je we wspomnianym polskim sklepie.

do ceny musisz doliczyc "tax". w ny 8 z kawalkiem %. warto zamowic cos z innego stanu z dostawa do ny. unikniesz wtedy podatku. czesto na wieksze/drozsze rzeczy nie ma oplaty za przesylke. przewaznie adres na karcie kredytowej musi byc ten sam co adres dostawy towaru (chyba, ze zadzwonisz do sklepu i wyjasnisz dlaczego jest inny)

zobacz ta strone www.shopping.com wszystkie wieksze sklepy sa tam wystawione. warto porownac ceny przed zakupem. czesto pomocne sa tez opinie uzytkownikow.
 

dnc

Moderator
VIP
Ricardogo napisał:
Ludzie czy wy macie nowe tv w domu?
na tabliczce mojego LG 42 jest 100-240V ~ 50/60 Hz to chyba jasne :) ,
co do podatku (tax) od paru miesięcy jest on bardzo mały lub zerowy, tak władza rekompensuje amerykanom podwyżkę paliwa.
A co do cła to w tym kraju wolna amerykanka :(
Jedyna obawa to serwis niestety nawet 30% oszczędności może niewystarczyć :( kilka pikseli i wysyłka za ocean.

Czy Twój TV to plazma czy LCD? Jeśli LCD to tak jak napisałem w swoim pierwszym poście. Wiekszość, jeśli nie wszystkie LCD, mają zasilacze impulsowe i one potrzebują napięcia min. 50V. Plazmy zaś zazwyczaj są dostosowane do danego napięcia z gniazdka. U mnie w instrukcji Panasonica jest jak byk napisane: napięcie zasilania 220-240V 50Hz. Czyli, że nie ma mozliwości podpięcia do mniejszego napięcia. Nie wiem jak jest u innych producentów, ale pewnie podobnie. No i to samo może dotyczyć sprzętu w USA. Najpierw trzeba by było sprawdzić w instrukcji obslugi na stronie amerykańskiej producenta jakie są parametry zasilania i potem albo brać sprzęt jaki jest, albo dokupywać transformator.
Kiedyś można było kupić transformatory z regulacją napięcia od 0-230V i o dużej mocy rzędu 300-500W. Jeśli ktoś ma pod ręką sklep z częściami elektronicznymi może się zapytać jak jest z dostępnością.
Tu jest cennik transformatorów z możliwością regulacji jak i ze stałym przełożeniem.
 

byczy

New member
Czesto na zagranicznych forach jest poruszany temat zakupu sprzetu z usa np. tv albo odtwarzaczy HD i BD, we wszystkich wątkach pojawia sie sprawa transformatora 110~120/60Hz na 220~240/50Hz
W wiekszosci podaja link do strony sklepu w angli z urządzeniami tego typu.
Mają tam prawie wszystkie tego typu urządzenia, chodzi o moc
Ceny tez sa rózne.......

do polski wysylaja tez prawdopodbnie....
jedynie to wtyczki jeszcze zamienic bo sa nagielskiego standardu....

http://www.tlc-direct.co.uk/Products/SC5476.html

pozdrawiam
HEJ!
 

machu

New member
Cło na nowe towary z USA jest 10%. Po dodaniu cła, do całkowitej wartości dolicza się VAT (dla elektroniki: 22%)

Płaciłem w tym roku cło dwa razy - za grill i za klawiaturę do notebooka...

W pierwszym przypadku celnicy sami otworzyli paczkę i stwierdzili że należy się cło, w drugim działali na podstawie listu przewozowego FedEx'u. Co ciekawe, klawiatura kosztowała $15, przesyłka ~$150 (overnight) Cło naliczono od $165...
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
Machu
Co ciekawe, klawiatura kosztowała $15, przesyłka ~$150 (overnight) Cło naliczono od $165...


takie jest prawo celne, clo jest naliczane od sumy(wartosc towaru+koszt transportu)
dowiedzialem sie o tym jak chcialem sprowadzic sprzet sportowy z usa, jak wyglada clo i oplaty i wtedy to wyszlo ze clo naliczaja takim oto sposobem :/
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
O ile mi wiadomo, około 1% telewizorów sprzedawanych w USA jest przystosowany do odbioru sygnału PAL. Nie myślcie, Panowie, kategoriami europejskimi.
 

adamko

New member
TV z USA

torsen napisał:
Kupno Tv w USA to troche ryzykowna sprawa.
Pierwszy problem to zasilanie 110v i 60Hz w PL 230v i 50Hz.
Trzeba tu dokladnie sprawdzic czy zasilacze TV sa przystosowane do parametrow naszej sieci energetycznej. Nie polecam stosowania konwerterow napiecia i innych "sztuszek" z zasilaniem.

Mysle ze akurat zasilanie nie stanowi specjalnego problemu. Sporo urzadzen RTV ma uniwesalne modluly zasilania 220/100V 60/50 Hz. Dotyczy zarowno sprzetu komputerowego (laptopy) jaki i telewizorow LCD - patrz: Polaroid FLM-323B, SONY 40" BRAVIA KDL40S2000, 32" BRAVIA KDL-V32XBR2, KDL32S2000 itd.
 

Vegas

New member
Sklepy w USA

Panowie zamierzam zakupić monitor DELL 2407 w USA.Czy ktoś zna sklepy polskie i nie tylko które przysyłają sprzęt do Polski?Bede bardzo wdzieczny.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Drodzy forumowicze, podjarani możliwościami zakupu w USA i ofertą forumowicza tomisie. Poświęciłem 5 minut i dokonałem rachunku opłacalności sprowadzenia tak popularnego w Polsce sprzętu jak para kolumn JBL E80 przy założeniu zakupu w sklepie: www.bhvideo.com

Cena: 159$ x 2 x 3,1185 (dzisiejszy kurs $) = 991,68 pln
Usługa "tomisie" 20% = 198,33 pln
Wysyłka morska (waga 80 lb) = 15$ + (70 x 1,5$)=120$ = 374,22 pln
-------------------------------------
Razem: 1564 pln
-------------------------------------
Cło wyniesie 10% = 99,16 pln
VAT (od cena+dostawa+ cło) 22% = 330,54 pln
-------------------------------------
Grand total: 1993,70 pln

Powiem tylko, że w każdym polskim sklepie internetowym taką parę kolumn można kupć za 1618 pln a u blackninji jeszcze pewnie taniej.

Kto nie wierzy:
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/57436
 

MASTERPL

New member
Witam z Usa.
Ciekawi mnie ta dyskusja, poniewaz przeprowadzam sie do PL za pare miesiecy, no i cos do tego 40 stopowego kontenera trzeba zapakowac.

Jestem zwolniony z cla I Vat'u bo mieszkam tu juz ponad 22 lata, no I mam obywatelstwo podwojne.
Dosc o mnie. Chce kupic tu jakis sprzecik, ale martwi mnie brak wsparcia dla systemu PAL. Pamietam ze widzialem (chyba na allegro) tuner satelitarny (wolnostojacy) ktory podobno mogl wydac sygnal w systemie NTSC. Jezeli to prawda, no to po problemach. Starczy juz byle jaki lcd lub plazma ktory przyjmie 220/50
Ale to chyba blad jakis w opisie/danych tech....

Nie zalezy mi na szpanowaniu lub byciem "trendy" I mysle nad kupnem tylno projekcyjnego Sony 3lcd 50" . Na allegro gosc w Poznaniu ma taki za gdzies 5000pln http://allegro.pl/item127902659_telewizor_sony_projekcyjny_3lcd_kdf_e50a11e.html

Czy takie cos mnie zadowoli? Tu juz od prawie 4 lat mam Panasonica 53", Ogladam na nim zwykla telewizje kablowa (nie HD) I jakosc mi nie przeszkadza. Widzialem na tym forum posty o tym Sony, ze telewizja naziemna/satelitarna wyglada do kitu. Przeciez, Mpeg2 z satelity w PL to to samo co mpeg2 z mojej kablowki. Jezeli nadane w PAL, to powinno nawet lepiej wygladac wedlug mnie.

Wlasciwie, nie wiem co robic. Oczywiscie, chcialbym 42 cale plazme na scianie, ale jezeli nie znajde taka w stanach ktora przyjmuje 220 I tez PAL, to nie bede ryzykowal. Jak na razie plazmy w Usa sa tylko ATSC i NTSC. Pal'a nie ma.

Dodam jeszcze szybko ze mam na oku 32" lcd do sypialni. Firmy Syntax Olevia lub Emprex Podobno obydwa modele przyjmuja PAL ale nie przez tuner, tylko przez svideo Itd. Takie sprzety nie sa najwyzszej klasy, ale moge dostac bez problemu za $700 + 8% podatek, wiec zastanawiam sie. Jezeli moge w PL kupic za podobna cene, to nie bede sobie tu zawracal glowe tym. Moze ktos polecic 32" LCD za przyzwoita cene? tzn ponizej 3000pln

Wybaczcie mi za dlugi post, I tez bledy ortograficzne. W PL mieszkalem zaledwie 3 lata.
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jak mieszkasz tak długo w USA to pewnie wiesz o hinduskich sklepach oferujących w przyzwoitych cenach komponenty "world wide" również plazmy, LCD multisystemowe.Jeżeli mieszkasz w Chicago to na pewno wiesz. Skocz na róg Foster i Devon i tam znajdziesz wszystko.
 

MASTERPL

New member
Sprzet wielosystemowy owszem istnieje, ale w moim wypadku przez zamowienie internetowe. Takie sprawy nie maja wiele zainteresowania w stanie w ktorym nie ma kontaktu z oceanem. W Chicago nigdy nie bylem, to samo sie tyczy Nowego Yorku. (tylko na lotnisku/przelotem)

Pare postow wczesniej, forumowicz napisal o kolumnach JBL e80. BH ma je od 149-159 z dowozem do domu. Za 930PLN chetnie bym kupil pare, widzac ze PL kosztowaly by mnie prawie 2x drozej. Kolega w PL ma glosniki firmy Tonsil. Dobrze brzmialy jak ostatnio slyszalem, wiec myslalem ze podobne sobie kupie. Czy na moim miejscu wzielibyscie te JBL'e? Dla mnie dobrze pasuja, bo akurat przeznaczylem okolo $300 na pare przednich (drozej, i Zona mnie zabije)

-MasterPL
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jeżeli transport nic Cię nie kosztuje (kontener, mienie przesiedleńcze, też to przerabiałem :D ) to kupuj te JBL-e 80 w ciemno. Wzmak kupisz w Polsce bo przez trafo tylko się umęczysz (przydźwięki, buczenia itp.) Ja przywiozłem komplet Pioneera Elite (rok powrotu 1996) i 1000 W trafo (miało chyba z 10 kg) i o kant d.. potłuc. Lepiej kupisz porządnego Harmana za 700 $ w Polsce.(np. 235). Z tymi kolumnami będzie grał jak ta lala.
 

MASTERPL

New member
Dzieki za porade na temat Wzmacniacza.
Niestety, wzmacniacz za 2100pln nie zjawi sie u mnie w domu. Gdybym byl kawalerem, to bylo by inaczej. Taka kase wole odlozyc na Quada.
 

chocio

New member
blackninja napisał:
1561pln na dzieńdobry

Panowie, wysyłałem do Was już kilka maili, ale poza pierwszym dopytaniem z Waszej strony nie dociera do mnie dalsza korespondencja. W jaki inny sposób można skontaktować się z Wami i uzyskać oczekiwane informacje?
 
Do góry