Kupiony 47PFL6007K

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie po aktualizacji jak zmieniam program w dekoderze to na nie których słychać trzaski chwilowo i jest dobrze i tak samo jak odpalam film z playera, wcześniej tego nie było, ale jak włączę kino to tego nie ma tylko przy samym tv
 

pakito4

New member
Czy 6007 w przegladarce internetowej ma flash player i czy ogladajac jakis film w przegladarce mozna dac na pelny ekran,czy jest jak w lg,ze nie mozna...
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
Ludzie, dajcie żyć! :wink:
Mówicie o "cloudingu" na podstawie fotki, gdzie jasność TV jest ustawiona na MAX???
To ja się pytam: KTO ma tak ustawioną jasność i kto gapi się w czarny ekran TV (bez programu) w ciemnym pokoju ?
Efekt teatru - wszyscy oczekują hiper, super mega płynności, czyż to nie jest właśnie "teatr" ? Mniejsza płynność ---> mniejszy teatr? Jak to jest? Sport, przyroda czy koncerty "chodzą" super z tym efektem i chyba w tym celu poprawia się płynnośćw telewizorach. Moze sięmylę - prozę o wyjaśnienie.
Matryca jest moim zdanie bardzo błyszcząca, widać to pięknie w filmiku od 3 minuty Philips 47PFL6007K - YouTube - dla mnie to koszmar ( dobrze, że nie mam tak jasnego pokoju, a 80% oglądam i tak wieczorem).
Co z czujnikiem światła? W moim starym Philipsie działa rewelacyjnie, jest to duży plus Philipsa, bo chyba nikt inny tego nie ma? Nie dość, że oszczędza prąd, matrycę to jeszcze nie świeci w ciemnym pokoju. Jak u Was?

Byłem dziś w EuroRTVagd (chcę tego 42") i niestey tego TV nie mają, nie mogę zobaczyć. To ja się pytam: kota w worku mam kupować? Pan rozłożył ręce. Dla mnie to niepojęte. Przecież można załatwić jeden na sklep, wystawićgo i po kłopocie. Nie da rady powiedział. Bezsens, nie wiem gdzie go mogę zobaczyć. Pozostaje chyba tylko wproszenie się do kogoś na kawkę/browara na prezentację. Jest ktoś z okolic Katowic?:razz:
 
Ostatnia edycja:

arecki7

New member
Napisał Jurasko "Ja zawsze oglądam mecze na "teatrze",bez względu na markę tv.Bardzo dobrze się ogląda.Natomiast filmy nie cierpię oglądać na HD Natural Motion"



U mnie nic takiego nie występuje[/QUOTE]
 

arecki7

New member
Napisał Jurasko "Ja zawsze oglądam mecze na "teatrze",bez względu na markę tv.Bardzo dobrze się ogląda.Natomiast filmy nie cierpię oglądać na HD Natural Motion"



U mnie nic takiego nie występuje na samsungu lcd 37A656 w widowiskach na żywo obojętnie jak ustawie tryb 100Hz -min. czy max.Powtórze efektu teatru ,którego nie cierpie u mnie nie ma [przynajmniej ja nie widze]
 

janekm1

New member
Macie może informację kiedy będzie dostępny w "SMART TV" TVN Player, bo mnie żona męczy :)
Jakiego serwera DLNA używacie? Testowałem Serviio i działa bardzo fajnie ,ale wymięka przy filmach w hd 720/1080i. Obraz się tnie i nie da się oglądać.
Dodam ,że połączenie z PC kablowe (RJ45) + całkiem nowy router.
 

Dj Darecki

New member
Ja testuje PS3 media server, filmy bez napisów i z 1 ścieżką dźwiękowa chodzą bdb. Praktycznie PS3 MS ich nie przerabia lecą bezpośrednio .
Jak sa napisy lub 2 ścieżki audio to lipa .
 

janko2

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 47PFL6007 - czy szczęśliwym - to się okaże...

Na razie mam mieszane odczucia. Poniżej moje subiektywne pierwsze wrażenie.
Prosze wybaczyć niefachowy język - nie jestem jakimś expertem z tej dziedziny.

Jakość obrazu (statycznego) super. Wygląd, ambi itp. - ujdzie.
Nie zauważyłem też jakiś drastycznych złych cech, poza jedną.

Opis tego "złego" co zauważyłem:
Efekt taki jak poruszana kwestia na forum - znikające różdżki pszczółki...
Tyle, że wg mnie efekt mocno rzucający się w oczy.
Np. na TVP1HD - leciał zwykły serial, i jak kamera poruszała się a wyświetlane były jakieś kontrastowe rzeczy np. żaluzje w oknach to jak te żaluzje "przechodziły" przez logo TVP - to logo "znikało". tak jakby żaluzje przecinały logo. Dosyć mocno się to rzucało w oczy i mi to dość mocno przeszkadzało. Oczywiście da się ten efekt zauważyć w innych scenach i elementach, ale tutaj było to dosyć widoczne, i dziwię się, że nikt tego nie podniósł do tej pory...
Zauważyłem też jakieś dziwne artefakty przy ruchach kontrastowych elementów.
Nie wiem jak to opisać fachowym językiem, ale jak jakiś element stoi a nastęopnie szybko się ruszy, to zostaje jakby zniekszatłcony, poszarpany, "iskrzący" jakby prześwitywało przez niego tło.
Daje się to zauważyć nie cały czas i nie na wszystkich obrazach tylko na specyficznych.
Wg moich odczuć to TV najgorzej radzi sobie ze scenami na których kamera porusza się jednostajnie filmując np wnętrze pokoju, mieszkania, i jeżeli coś stoi na pierwszym planie to zakłóca to obraz wewnątrz, lub na odwrót (pierwszy plan zakłóci jakiś element z tyłu, który teoretycznie nie powinien mieć wpływu na przód).

Trochę mnie to drażni, bo TV polecany był głównie ze względu na "świetny ruch". Choć fakt, ze nie mam porówniania z innymi LCD (do tej pory używałem niezłego CRT), może tam jest podobnie lub gorzej?

A może wystarczy poprzestawiać coś w menu? Powyłączać jakieś ulepszacze?
Co proponujecie ustawić?

Zauważył ktoś taki efekt???
 

Dj Darecki

New member
1 to (chyba przeplot) mi też to sie ostatnio dość sporo rzuca w oczy , jak by po wgraniu nowszego oprogramowania dopiero to zauważyłem i jest drażniące. Na tvp 1 hd i 2 hd tego aż tak nie widać gorzej reszta .
Dziwne bo wcześniej tego nie zauważyłem dopiero po wgraniu najnowszego oprogramowania ujrzałem to...
2. tez to mam a wszystkie ulepszacze mam wyłączone .
Dużo też może wpływać niskie bitrate nadawania tv naziemnej , co z tego że HD jak ledwo leci 3 tys kb/s
 

Harpo

New member
Przy wyłączonym HD Motion nie mam takich efektów. I "teatr" znika. Zmieńcie sobie w dekoderze na 720p. Tu już kompletnie nie powinno nic się pojawiać, ale trochę gorszy obraz HD.
 

jurasko

New member
Do góry