Kupiony 47PFL6007K

champion

New member
Kupiony 47PFL6007K - sprostowanie

Witam, [ jestem na etapie poznawania tego TV i muszę sprostować kilka rzeczy ]
Otóż wreszcie wczoraj przyszedł do mnie ten TV. Przedstawię trochę plusów i minusów;
Zalety;
Dzięki wielu opcjom obrazu i dźwięku , oglądanie na nim to bajka co tu dużo mówić.
Niski pobór prądu 60W ( nie 64W )a maksymalny 118W takie wartości są na etykietce.
Ambilight
Dokładnie się przyjrzałem wczoraj w nocy i stwierdzam że kąty boczne jak i pionowe są takie same.
Matowa matryca chociaż to nie jest taki mat jaki ja chciałem mieć.
konwersja z 2D-> 3D daje fajny efekt ''przestrzeni'' w filmie.
Design, elementy telewizora i podstawa wykonana ze szczotkowanego metalu lub aluminium. Ramka boczna wokół matrycy i element od przodu są brązowe ( czy to aluminium czy metal nie wiem) są to elementy matowe a pozostałe elementy plastikowe są połyskliwe.
Co do cloudingu to nie wiem czy występuję ( wczoraj napisałem że jest ). Opiszę to zjawisko. Jeżeli patrze prostopadle na TV w środek ekranu to okolice rogów są jaśniejsze, a jeżeli patrzę bardziej od prawej strony to lewa strona Tv jest jaśniejsza a jeżeli patrzę od góry to dolna powierzchnia na dolnej częsci matrycy jest jaśniejsza. A jeżeli patrze z boku pod dużym kątem matryca ma jednakowy kolor na całości. Czy to jest clouding? Według mnie to są zwykłe przejścia światła . przesyłam zdjęcia tego efektu( jasność ustawiona na MAX )

Wady;
Nie toleruje sygnału RGB przez HDMI. ( akceptuję YUV ) Jest tylko dżwięk a obrazu nie ma sprawdziłem to 2 tunerami do sat. Gubi obraz przez HDMI - jeżeli przerzucam po zwykłych SD jest OK a tylko przełącze na HD gubi obraz, jeżeli przełączę z HD na Sd to zarówno kanały HD jak i SD działają :hmm:. Przez kabel Scart jest OK . Sprawdzę na innym kablu HDMI bo podejrzewam na 90% że to tego jest wina( komunikat który wyswietlił się tylko 1 raz; " Sprawdż czy kabel HDMI nie jest wadliwy i czy nie jest dłuższy jak 5 metrów" . Znacie jakieś inne rozwiązanie tego problemu ?


Mam zrobionych kilka zdjęć efektu działaniu powłok anty refleksyjnych w nocy aparatem z flashem,

Piszcie jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego TV.

201206211155 (2).jpg

201206211161.jpg
 
Ostatnia edycja:

champion

New member
Nie ma porównania do innych TV ale powiem że czerń jest bardzo głęboka. Co do jakości wyświetlanego obrazu nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
 

jery--

New member
Bez reklam
Co do cloudingu to nie wiem czy występuję ( wczoraj napisałem że jest ). Opiszę to zjawisko. Jeżeli patrze prostopadle na TV w środek ekranu to okolice rogów są jaśniejsze, a jeżeli patrzę bardziej od prawej strony to lewa strona Tv jest jaśniejsza a jeżeli patrzę od góry to dolna powierzchnia na dolnej częsci matrycy jest jaśniejsza. A jeżeli patrze z boku pod dużym kątem matryca ma jednakowy kolor na całości. Czy to jest clouding? Według mnie to są zwykłe przejścia światła . przesyłam zdjęcia tego efektu( jasność ustawiona na MAX )

To co opisujesz to nie clouding tylko efekt kątów widzenia w LCD z dużą matrycą, na czarnym tle jest to szczególnie widoczne.

Jeśli możesz to napisz ile za niego dałeś...

Pozdrawiam
 

champion

New member
To co opisujesz to nie clouding tylko efekt kątów widzenia w LCD z dużą matrycą, na czarnym tle jest to szczególnie widoczne.

Jeśli możesz to napisz ile za niego dałeś...

Pozdrawiam

No właśnie masz rację, clouding jest efektem stałym i nie powinien się zmieniać ze zmianą kąta patrzenia na telewizor tak jak to jest w tym przypadku. Za TV dałem 5399zł z przesyłką.

Odnośnie mojego problemu w połączeniu z tunerem to jednak nie jest wina kabla - sprawdziłem to na innym kablu. Na Fergusonie z opcją YUV bardzo ładnie działa to wszystko a na tunerze od cyfry plus który nie ma tej opcji nie działa :confused:. Będę musiał kupić nowy tuner z dyskiem twardym który "kosztuję" albo zmienić dostawcę telewizji na N-kę.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Wady;
Nie toleruje sygnału RGB przez HDMI. ( akceptuję YUV ) Jest tylko dżwięk a obrazu nie ma sprawdziłem to 2 tunerami do sat. Gubi obraz przez HDMI - jeżeli przerzucam po zwykłych SD jest OK a tylko przełącze na HD gubi obraz, jeżeli przełączę z HD na Sd to zarówno kanały HD jak i SD działają :hmm:. Przez kabel Scart jest OK . Sprawdzę na innym kablu HDMI bo podejrzewam na 90% że to tego jest wina( komunikat który wyswietlił się tylko 1 raz; " Sprawdż czy kabel HDMI nie jest wadliwy i czy nie jest dłuższy jak 5 metrów" . Znacie jakieś inne rozwiązanie tego problemu ?

Odnośnie mojego problemu w połączeniu z tunerem to jednak nie jest wina kabla - sprawdziłem to na innym kablu. Na Fergusonie z opcją YUV bardzo ładnie działa to wszystko a na tunerze od cyfry plus który nie ma tej opcji nie działa :confused:. Będę musiał kupić nowy tuner z dyskiem twardym który "kosztuję" albo zmienić dostawcę telewizji na N-kę.

Najpierw gratulacje, że nabyłeś Philipsa, a teraz powiem Ci, że wyciągasz złe wnioski. Wina leży tylko i wyłącznie po Twojej stronie, bo niewłaściwie ustawiłeś sygnał na wyjściu z dekodera, jeżeli jest to dekoder Cyfry+. Napisz jakie masz ustawienia w dekoderze C+ i na Philipsie. Tu leży przyczyna braku wizji. Mogę również podejrzewać, że masz niedokładnie ustawioną antenę satelitarną. Dekodery HD wymagania mają pod tym względem dość wysokie i nie tolerują niedokładności.

Poza tym, czy dokonałeś aktualizacji oprogramowania w telewizorze? Najnowsze masz z 15.06.2012r. TUTAJ
 
Ostatnia edycja:

champion

New member
Najpierw gratulacje, że nabyłeś Philipsa, a teraz powiem Ci, że wyciągasz złe wnioski. Wina leży tylko i wyłącznie po Twojej stronie, bo niewłaściwie ustawiłeś sygnał na wyjściu z dekodera, jeżeli jest to dekoder Cyfry+. Napisz jakie masz ustawienia w dekoderze C+ i na Philipsie. Tu leży przyczyna braku wizji. Mogę również podejrzewać, że masz niedokładnie ustawioną antenę satelitarną. Dekodery HD wymagania mają pod tym względem dość wysokie i nie tolerują niedokładności.

Poza tym, czy dokonałeś aktualizacji oprogramowania w telewizorze? Najnowsze masz z 15.06.2012r. TUTAJ

Kriswas masz rację wina jest po mojej stronie ponieważ jak "latam" sobie po kanałach HD i przełączę na jakiś badziewny typu Tele 5 albo movies 24 to od razu traci sygnał, po prostu te kanały mają za słabą jakość żeby ten telewizor mógł ją zaakceptować, zaznaczę że wszystkie kanały są wyświetlane w podglądzie w menu tunera ( w małym rozmiarze jakość jest dobra ) Obecną jakość sygnału mam na poziomie 75% więc muszę zmienić obecną antenę satelitarną na większą , zastanawiam się nad 120CM ? warto dołożyć dźwięk też będzie lepszy. Opcję ustawień sprawdziłem wszystkie w TV i tunerze. Czasza jest ustawiona profesjonalnie przez montera Cyfry+ . A oprogramowanie jest z 23.05.2012 roku wersja QF1EU-0.102.0.0
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Kriswas masz rację wina jest po mojej stronie ponieważ jak "latam" sobie po kanałach HD i przełączę na jakiś badziewny typu Tele 5 albo movies 24 to od razu traci sygnał, po prostu te kanały mają za słabą jakość żeby ten telewizor mógł ją zaakceptować, zaznaczę że wszystkie kanały są wyświetlane w podglądzie w menu tunera ( w małym rozmiarze jakość jest dobra ) Obecną jakość sygnału mam na poziomie 75% więc muszę zmienić obecną antenę satelitarną na większą , zastanawiam się nad 120CM ? warto dołożyć dźwięk też będzie lepszy. Opcję ustawień sprawdziłem wszystkie w TV i tunerze. Czasza jest ustawiona profesjonalnie przez montera Cyfry+ . A oprogramowanie jest z 23.05.2012 roku wersja QF1EU-0.102.0.0

Czyli zacznij od aktualizacji firmware w TV, a zalecaną minimum anteną dla HD jest 85 cm i LNB, czyli konwerter o niskim poziomie szumów własnych, tak ok.0,2dB. Antena 120 cm jest zdecydowanie za duża i bardzo podatna na warunki atmosferyczne, szczególnie wiatr. Wielkość anteny ni jak się przekłada na jakość...dźwięku :shock::shock::shock: , kolego championie, puściłeś wodze fantazji na całego! :blagam:
A tak BTW, to kanał Movies24 nie jest nadawany tak ze 3-4 miesiące :bober: Proponuję również w takim razie zrobić scan, czyli szybkie przeszukanie "nieba", co pozwoli zaktualizować liste kanałów w dekoderze Cyfry+.
Dobra rada za darmo, jeżeli nie czujesz się na siłach, to radzę zlecić to komuś bardziej zaawansowanemu w temacie TV Sat, bez urazy.
 
Ostatnia edycja:

champion

New member
Czyli zacznij od aktualizacji firmware w TV, a zalecaną minimum anteną dla HD jest 85 cm i LNB, czyli konwerter o niskim poziomie szumów własnych, tak ok.0,2dB. Antena 120 cm jest zdecydowanie za duża i bardzo podatna na warunki atmosferyczne, szczególnie wiatr. Wielkość anteny ni jak się przekłada na jakość...dźwięku :shock::shock::shock: , kolego championie, puściłeś wodze fantazji na całego! :blagam:
A tak BTW, to kanał Movies24 nie jest nadawany tak ze 3-4 miesiące :bober: Proponuję również w takim razie zrobić scan, czyli szybkie przeszukanie "nieba", co pozwoli zaktualizować liste kanałów w dekoderze Cyfry+.
Dobra rada za darmo, jeżeli nie czujesz się na siłach, to radzę zlecić to komuś bardziej zaawansowanemu w temacie TV Sat, bez urazy.

Antenę mam 80cm to raczej za mała jak piszesz że powinna być co najmniej 85cm. Parametry mam takie: siła sygnału 90% a jakość 75 % .Czy wielkość anteny satelitarnej przekłada się na jakość emitowanego obrazu w TV ? nie zaprzeczyłeś. O wiatr się nie obawiam ponieważ antenę mam w takim miejscu że raczej wiatr jej nie straszny ( jest osłonięta ) tylko teraz nie myśl że może ją coś zasłaniać bo nic jej nie zasłania. Konwerter mam o niskim poziomie szumów bodajże 0,2db albo 0,3db lub mniej - sam go kupowałem i szczególnie na to zwracałem uwagę.
Listę kanałów mam aktualną tylko że ten kanał usunełem z listy kanałów dość dawno temu i myślałem że nadal jest emitowany poza tym chodziło mi o kanały tego typu a nie konkretnie ten.
 
Ostatnia edycja:

kubekpl

New member
Czasza 80 powinna starczyc bez problemu wiekszosc moich znajomych ma 80 i HD hula (region podkarpacie) owszem 85 lub 90 bylo by lepsze (ja mam 90) ale tylko przy zlych warunkach atmosferycznych, wiekszej nie ma sensu tak jak ci napisal kolega ze wzgledu na wiatr. Teraz pytanie jaki masz LNB? Polecam Inverto lub golden interstar i nie patrz na poziom szumow typu 0,1dB to jest pic na wode (marketing). Ja bym ci radzil sprobowac z innym dekoderem nie koniecznie od cyfry jesli nadal to samo to poszukaj prawdziwego fachowca ktory ci dobrze ustawi antenke.
Ja ostatnio kupowalem zestaw czasza 90 corab + konwerter Inverto black premium Quad koszt 150 PLN Jestem bardzo zadowolony nawet przy mocnych opadach wsyztsko smiga .

Pozdrawiam i gratukuje zakupu
 

Since

New member
jesli ten tv ma taki clouding jak pokazales to w pierwszym poscie na czarnym tle.. to jest dla mnie DRAMAT!

Żeby tylko w pozostałych TV tego modelu tego zjawiska nie była, bo niestety Ty trafiłeś okropnie, no chyba że cała seria tak ma.
 
Ostatnia edycja:

Markko

New member
jesli ten tv ma taki clouding jak pokazales to w pierwszym poscie na czarnym tle.. to jest dla mnie DRAMAT!

Żeby tylko w pozostałych TV tego modelu tego zjawiska nie była, bo niestety Ty trafiłeś okropnie, no chyba że cała seria tak ma.

Co ty piszesz za bzdury. To nie jest clouding. To kwestia kątów widzenia. Takie zjawisko jest w każdym tv.

P.S. wyluzujcie. Na tym forum to już jest jakaś paranoja z tym cloudingiem. Wszedzie wszyscy doszukują się cloudingu.
 

champion

New member
Otóż byłem na dachu sprawdzić tą całą antenę wszystko jest OK, sztywno przymocowane, czysto bez żadnych zabrudzeń na czaszy czy konwerterze a jeżeli chodzi o konwerter to jest to Maximum P-4 Quad LNB Pro-Line 0.1 dB to jest konwerter z najwyższej półki. A jeżeli chodzi o TV to zastanawiam się nad zwróceniem go do sklepu ponieważ:
Trochę mnie denerwują odblaski z matrycy w taki słoneczny dzień jak dzisiaj, podobne jak w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=gaILfr0nVB4&feature=fvsr
Średnia jakość dźwięku jak dla mnie ale czego wymagać od 20W?
Zmiana jasności matrycy w wyniku kątów widzenia to jest efekt podobny do cloudingu!
Myślę żeby zamienić go na coś poważniejszego z serii 8000 lub 9000- np Philips 46PFL9715 gdzie nie będę miał chyba tych jak dla mnie wad a jest w tych samych pieniądzach! Mam czas z tą decyzją do wtorku. Doradźcie...
Pozdrawiam
Wymagający użytkownik
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
@champion
Myślę żeby zamienić go na coś poważniejszego z serii 8000 lub 9000- np Philips 46PFL9715 gdzie nie będę miał chyba tych jak dla mnie wad. Mam czas z tą decyzją do wtorku. Doradźcie...

Kol.champion, jeżeli Philips nie zmieni numeracji swoich topowych modeli, czyli serii 9000, to na model PFL9715 poczekasz, tak na logikę mniej, więcej ... 8-9 lat :mrgreen:
Jeżeli uważasz, że sprawdzenie anteny polega na jej...obejrzeniu, to nie wróżę Ci sukcesów nawet z modelem Philipsa PFL9730. Przez kilka lat zajmowałem się instalacjami satelitarnymi i uwierz mi, że powinieneś poważniej potraktować ten temat. A tak BTW, topmodel 9ka z tego roku kosztować będzie ok. 3 razy tyle co 5507, ale jak Cię stać, to kto Ci zabroni :-D
 

Since

New member
Co ty piszesz za bzdury. To nie jest clouding. To kwestia kątów widzenia. Takie zjawisko jest w każdym tv.

P.S. wyluzujcie. Na tym forum to już jest jakaś paranoja z tym cloudingiem. Wszedzie wszyscy doszukują się cloudingu.


No sorry haha.. ale ja tam zadnego kąta nie widze.. TO zdjecie jest zrobione NA WPROST. !!
 

peterka1000

Member
Bez reklam

champion

New member
@champion


Kol.champion, jeżeli Philips nie zmieni numeracji swoich topowych modeli, czyli serii 9000, to na model PFL9715 poczekasz, tak na logikę mniej, więcej ... 8-9 lat :mrgreen:
Jeżeli uważasz, że sprawdzenie anteny polega na jej...obejrzeniu, to nie wróżę Ci sukcesów nawet z modelem Philipsa PFL9730. Przez kilka lat zajmowałem się instalacjami satelitarnymi i uwierz mi, że powinieneś poważniej potraktować ten temat. A tak BTW, topmodel 9ka z tego roku kosztować będzie ok. 3 razy tyle co 5507, ale jak Cię stać, to kto Ci zabroni :-D

A to co to jest ? AudioPLAZA.pl - Salon Audio Video Poznań Denon Marantz Kino Domowe Amplitunery Blu-Ray Zestawy Kina Domowego Yamaha Harman/Kardon JBL Słuchawki Sennheiser AKG Denon Beyerdynamic Telewizory Samsung Panasonic Philips LG Projektory Optoma Panasonic Wzma
Jutro rano zadzwonię i zapytam się czy jest dostępny jeszcze w tym sklepie.
Nie obwiniam telewizora za jakość obrazu lecz instalację SAT lub/i samego dostawcę telewizji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry