Kupiony 47PFL6007K

kriswas

Member
Bez reklam
Przecież to stara wersja 9705
46 pfl 9715 - Szukaj w Google
jest sprzed roku i była na inne kraje.

Dokładnie! A jak się dowiadywałem u żródeł z tego co pamiętam, to pracownik w BOK winił za wszystko fakt, który rozbawił mnie do granic wytrzymałości, że to cyt. "Wina Chińczyków, którzy przejęli Philipsa i nawet w numeracji mieszają" :mrgreen: Na oficjalnych stronach po tym TV pozostała tylko...INSTRUKCJA w pdf.
 

champion

New member
Przesyłam zdjęcie jak świtało odbija się od matrycy modelu 47PFL6007K/12 , widać nawet dokładnie strukturę samej firanki - na zdjęciu tego może nie dostrzeżesz bo zdjęcie zrobione aparatem z telefonu.
Zdjęcie0144.jpg
 

jery--

New member
Bez reklam
Rzeczywiście, poziom "lustrzanych" odbić jest duży. Ja poleciłbym Ci zeszłoroczny odpowiednik Twojego modelu, czyli 7606. Mam ten model w 47" od roku i nadal jestem zadowolony z zakupu. Matryca jest półmatowa, ale pomimo jasnego pokoju od południa nie narzekam na odblaski na niej. Za wadę tego modelu można uznać stosunkowo niski kontrast i ma na pewno mniej bajerów od tegorocznych modeli, ale ja nie narzekam. I cena jest teraz bardzo atrakcyjna według mnie (poniżej 4k).
Osobiście nie kupowałbym już modelu z przed dwóch lat, nawet wyższej serii.
Seria 8606 z 2011 roku też ma niestety błyszczącą matrycę, seria 9x06 jest warta zainteresowania ale cena w okolicach 7000,-zł.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Fajne nowe , menu , oraz informacja , ile telewizor pobiera energii na zmieniającym od lewej strony ekranu pasku , od koloru intensywnie
zielonego do koloru intensywnie czerwonego po prawej stronie ekranu , na dole ekranu telewizora.(wzdłuż)
Na dole jeden rząd podświetlenia LED "krawędziowego". Nie powinno być" latarek"w narożnikach
ekranu.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

koalaa

New member
pytałam w sklepie o ten model tv. sprzedawca mi powiedział, że nie warto kupowac tej firmy, bo są słabe, za dwa lata przyjdę do niego z kijem, że coś takiego sprzedaje. To się pytam grzecznie; a wyższe modele philipsa ? on twierdzi, że tak samo są kiepskie, szybko się "rozlatują". co jest grane ?? dlaczego w każdym prawie sklepie nie mogę zobaczyć jak działa 3d philipsa, sprzedawcy źle mówią o tej firmie ? Proszę o info od osób kt. maja ten tv (lub wyższy model) aby napisali, czy faktycznie są słabe ??
 

Jump

New member
pytałam w sklepie o ten model tv. sprzedawca mi powiedział, że nie warto kupowac tej firmy, bo są słabe, za dwa lata przyjdę do niego z kijem, że coś takiego sprzedaje. To się pytam grzecznie; a wyższe modele philipsa ? on twierdzi, że tak samo są kiepskie, szybko się "rozlatują". co jest grane ?? dlaczego w każdym prawie sklepie nie mogę zobaczyć jak działa 3d philipsa, sprzedawcy źle mówią o tej firmie ? Proszę o info od osób kt. maja ten tv (lub wyższy model) aby napisali, czy faktycznie są słabe ??
Po pewnie Philips zbyt często ich na wódkę nie zabiera... tyle:shock:
 

champion

New member
Rzeczywiście, poziom "lustrzanych" odbić jest duży. Ja poleciłbym Ci zeszłoroczny odpowiednik Twojego modelu, czyli 7606. Mam ten model w 47" od roku i nadal jestem zadowolony z zakupu. Matryca jest półmatowa, ale pomimo jasnego pokoju od południa nie narzekam na odblaski na niej. Za wadę tego modelu można uznać stosunkowo niski kontrast i ma na pewno mniej bajerów od tegorocznych modeli, ale ja nie narzekam. I cena jest teraz bardzo atrakcyjna według mnie (poniżej 4k).
Osobiście nie kupowałbym już modelu z przed dwóch lat, nawet wyższej serii.
Seria 8606 z 2011 roku też ma niestety błyszczącą matrycę, seria 9x06 jest warta zainteresowania ale cena w okolicach 7000,-zł.

Pozdrawiam

Dzięki za radę. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie matrycy jak niweluję odblaski, miałbym porównanie?
Zapakowałem telewizor i odwożę go dziś do najbliższego magazynu Rtv Euro Agd czyli do parku Janki pod Warszawą , rozejrzę się za innymi telewizorami różnych marek w pobliskich sklepach. Gdyby ten telewizor miałby choć trochę bardziej matową matrycę to bym go zostawił i nie szukał już ''dziury'' w całym:-?
 

mateo85

New member
Widzę że matryca taka jak w lg lm jak ktoś ma ciemny pokój to ok ale u mnie odpada też zastanawiam się na 7606 z zeszłego roku koles ma i nie narzeka mniej bajerów z 3 d itp alea polmat i ambilight kontrast taki sobie ale w większości testów tv jest chwalony i polecany do tego design też na czasie szczotkowany metal. Ciekawe jakie są matryce w nowej 7000 i8000 hym?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

kriswas

Member
Bez reklam
Nie wiem, ale porównując zdjęcia matryc Twojego i mojego Philipa9704, sorki za jakość fotki, to nie wiem czy wiele się różnią. Okno mam z południa z lewej strony TV i rzadko zdarza mi się zasłaniać rolety. Nigdy nie miałem problemu nawet, gdy słońce świeciło bezpośrednio na ekran. Ale jeżeli aż tak Tobie przeszkadza ten odblask, to jasne, że zmień TV, tylko żeby nie było jak w tym powiedzeniu, że zamienił stryjek siekierkę na kijek ;)



To jest półmat i nie wiem czy znajdziesz coś mniej "odblaskowego".
 

jery--

New member
Bez reklam

champion

New member
Nie wiem, ale porównując zdjęcia matryc Twojego i mojego Philipa9704, sorki za jakość fotki, to nie wiem czy wiele się różnią. Okno mam z południa z lewej strony TV i rzadko zdarza mi się zasłaniać rolety. Nigdy nie miałem problemu nawet, gdy słońce świeciło bezpośrednio na ekran. Ale jeżeli aż tak Tobie przeszkadza ten odblask, to jasne, że zmień TV, tylko żeby nie było jak w tym powiedzeniu, że zamienił stryjek siekierkę na kijek ;)



To jest półmat i nie wiem czy znajdziesz coś mniej "odblaskowego".

Philipsa 47PFL6007K już nie ma, w ciągu tygodnia powinni przelać pieniądze na konto...
Kriswas spędziłem dziś kilka godzin w Saturnie w Jankach i mogę śmiało stwierdzić że są telewizory bardziej matowe od philipsa 6007 i chyba już nie wybiorę gorzej.
Jery matryca twojego philipsa 7606 jest bardziej matowa od 6007.
Oglądałem model philipsa 9706 i tam matryca wcale nie jest taka matowa jak Mi się wcześniej wydawało. Pozostałe też oglądałem np 5007 też nie jest matowy. Ogólnie philips nie robi obecnie matowych matryc.
Z dostępnych modeli w tym sklepie ''naprawdę'' matowe matryce mają i nad którymi jestem skłonny do zakupu to;
Sharp LC-46LE540E na tego jestem zdecydowany.
Sharp LC-XXLE730E
pozostałe Sharpy już tylko gorzej...
LG 47LW570S
LG 47LW579S

Matryce trochę mniej matowe ale do zniesienia...
Sony seria EX65 < tylko 50 Hz :eek:
Sony seria HX75
ale powłoka antyrefleksyjna w tych seriach sony traci swoje właściwości jak popatrzymy pod kątem na matrycę - matowo jest tylko na wprost < seria HX75 troszkę mniej matowa od EX65, ale to niewielka różnica którą ciężko zauważyć.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Ja szukałbym nowych firan, zasłon... parawanu ;) Nawet na matowej matrycy okno za plecami w dość ciemnym pomieszczeniu zabija wszystkie zalety nawet najlepszego telewizora.
 

champion

New member
Jestem już posiadaczem Sharpa LC-46LE540E. Dźwięk jest o niebo lepszy, nie ma co nawet porównywać go z philipsem 6007K. Mam porównanie do LG 47LW659S to powiem że dźwięk w LG jest słabszy mimo że ma 4 głośniki. Do Sharpa nie muszę podłączać kina domowego
Co do Sharpa tp; Szybkie menu, claudingu nie zauważyłem. Nie ma problemu ze współpracą z tunerem. Pobór energii niższy niż w Philipsie ( u mnie telewizor działa nawet 15H dziennie czyli ma to znaczenie). Made in Japan. Ten telewizor był dla mnie od samego początku. Jestem zadowolony a i w kieszeni 2200zł więcej...
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Najważniejsze że jesteś zadowolony z zakupu :) I jaka różnica w cenie... Philips chyba przesadził z cenami od serii 6007 wzwyż.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

@champion, jestem na 99,99% przekonany , że firma japońska Sharp nie wyprodukowała ten telewizor
w Japonii.(to piękna bajka tyle, że nie ma nic do czynienia z rzeczywistością):neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry