Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

cxap

New member
hej CXAP

jak tam Twój telewizor, wrócił z serwisu? wymienili matrycę ?

Daj znać co i jak? czy jest poprawa.
bo już minęło więcej jak 2 tygodnie.

Kilka dni przed powrotem telewizora do mnie do domu, zadzwonił do mnie Pan z serwisu i z irytacja zapytał po co odsyłałem do nich telewizor, przecie wszystko działa tak jak powinno. Po kilkuminutowym dialogu z którego wynikało, że i tak mam szczęście, że tylko takie prześwity posiadam, powiedział, że wgra najnowszy soft i na tym praca serwisu się zakończy, a jeśli będę się upierać przy wymianie matrycy to mam "walczyć z Warszawą". Przy czym zaznaczył, że obecna wada obrazu nie jest znacząca, a nowa matryca może być "jeszcze gorsza". W sumie facet był strasznie irytujący i podważył kompetencje serwisanta, który po TV przyjechał...

Gdy serwisant wrócił z TV, wnosząc go z nim do góry mieliśmy mały wypadek, puściły zaczepy i TV wypadł nam z kartonu. Na szczęście wraz ze styropianową nasadą. Uszczerbku nie stwierdziłem. W czasie transportu nieźle też zmarzł, bo jak go instalowałem to był wręcz lodowaty. Po kilku godzinach go odpaliłem i trochę się zdziwiłem. Nie wiem czy to ten soft, ten upadek czy to zmrożenie, ale obraz się poprawił. Może ściągali obudowę i były na niej jakieś naprężenia - nie wiem. Suma summarum ideału nadal nie ma, ale jest znacząco lepiej. Ustawiłem tryb obrazu: oszczędność energii, wyłączyłem inne ulepszacze i ogląda się całkiem dobrze. Prześwity są wtedy w zasadzie niewidoczne. Z drugiej strony nadal będę się upierać, że przy telewizorze za 4,5 tysiąca i więcej coś takiego jest skandalem, a herezje i ton Pana który do mnie dzwonił z serwisu były skandaliczne.
 

cxap

New member
witam, jak myślicie czy z którymś nowym softem pojawi sie opcja konwersacji z 2d do 3d ?! to chyba tylko kwestia oprogramowania? kumpel kupił teraz TV philips 6007 kurcze i ma to. Dobra opcja, Ja musze szukac i kombinować gdzie znalezc jakis film 3d. za Telewizorek 42 cale dał 3300zł to niezle! ja niedawno tyle dałem za ten mój. nibym model 6 ale patrzylem opis to identyczna jakosc i opcje. Oprócz wlasnie tej konwersacji.

A czy to "coś daje"? Zmierz tytanów 3D oglądałem w kinie. Film nie nakręcono w 3D, tylko na fali popularności Avatara, skonwertowali do 3D. Efekt był żałosny, film można było oglądać w okularach jak i... bez. I tak sobie myślę, skoro konwersja na którą studio filmowe wydało kilka milionów dolarów nie dała za wiele (żeby nie powiedzieć nic), to co może zrobić TV, który ma przerabiać 2D na 3D niejako "w locie"?
 
Do góry