Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

pantomima

Banned
No skoro wymieniony jest pus8535 w nim tzn, że był w sprzedaży. Chyba, że ktoś wspominał o modelu, który miał pojawić się za kilka lat na rynku i już wiedział jak będzie na nim działać....

Wcale to nie musiał to być jeden artykuł i zapewne nie był. Jego autor nie zastosował by takiej rozbieżności czasowej jednym tchem wymieniając model nowoczesnego tv i chwilę później przywołując już wiekową konsolę. Zresztą o jakim.artykule mowa ..

To lista życzeń technologicznego dziada bez ładu i składu , gdzie połowa w żaden sposób nie ma wpływu na jakość obrazu .

Zresztą mniejsza z tym.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
@kiki zrób jak możesz test.
Podłącz konsole PS3 po kablu hdmi do 58PUS8535, aby arbitralnie i z wiarygodnością ocenić to o czym piszę. W PS3 źródło Netflix, w Philipsie również, który obraz jest lepszy.
xxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafallo777

New member
Tv tv nierowny.
Wiele osob mialo problemy z pus8535, ale sa osoby takie jak ja, ktorzy trafili na dobry model.
Przytocze przyklad kolegi, kupil 2 modele trefne, wzial samsunga q60t wtedy taka sama polka cenowa i obraz duzo gorszy od pus8535. Ten Samsung wygladal jak mydelniczka a nie tv przy philipsie.
Wiec zalezy kto jak trafi.

Jednym sony xh90 sie wylacza, innym nie. W tym roku aby kupic jakiejkolwiek firmy tv to loteria. Lg w nano wycieki swiatla, ze ogladac sie w nocy tego nie da. Tv za 3 kola. Oledy potrafia sie wypalic. Panas czytalem posty z poczatku grudnia, u 2 uzytkownikow w tym samym modelu piksel wyskoczyl. Inny przyszedl z wada.

Reasunujac. Rok 2020 nie nalezal do udanych. Jedne tv wychodzily z fabryki z wada wszystkich producentow, inne maja uposledzone oprogramowanie. Jeszcze w zadnym roku nie bylo tyle problemow co teraz z sony, philips, samsung, lg, itp.
 

rafallo777

New member
Czas sprawdzić xh90. No i będzie na początku tygodnia :D

Musisz miec kilka sklepow obok siebie jak tak zmieniasz tv :).sprzedawcy pewnie nie daja rady z Toba juz i uwazaj bys odgornego ,,bana,, nie dostal w sklepie. Bo rozumiem raz, drugi. Trzeeeeeci to juz bym nosem krecil ale nie tyle razy :)

Tak w ogole zamowienia robisz na to samo.nazwisko czy na inne? Masz maske wiec nikt Cie nie rozpozna. Przy korekcie dowodu osobistego nie pokazujesz. Takim sposobem ciagniesz juz 2 miesiace za darmo :)
 

Petru23

Banned
A czemu bana?
Zamawiam przez net i korzystam z przysługującego mi prawa zwrotu oraz samej instytucji zwrotu, która powstała dokładnie do takich zabiegów jakie uskuteczniam ;) to nie jest poduszka czy doniczka a tv za kupę kasy na kilka ładnych lat. Tego w ciemno się nie kupuje ;)
Biorę na raty odroczone, także bezgotówkowo wszystko się odbywa, mam czas na sprawdzenie. Z bankiem problemu też nie ma. A jak się zdecyduję to najwyżej za jednym razem spłacę kredyt i tyle ;)
Mam wszystkie markety u siebie w mieście ale zamawiam głównie ME i MM, bo mogę do stacjonarnego zwrócić. Z pracownikami niektórymi jestem już na "ty" a pani ze zwrotów prosiła, abym przywoził im max 50", bo łatwiej jej to ogarnąć fizycznie :D
Nie mają możliwości zabronić mi takich praktyk bo nie mają podstaw.

Cena wyszła 3600, bo 200zl bon dostanę za tv i od razu wykorzystam na czajnik i ostrza ;)
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Kamerke go pro wzialem gdy lecialem na wakacje, ponagrywalem i zwrocilem bez problemu sprzet, bo jednak bym z niej nie korzystal :) filmy w 4k w pelnej stabilizacji nagrane. Pamiatka z wakacji jest :)

Ja chyba oleda strzele na 2 tygodnie po czym zwroce :)
Ciekawy jestem jak to gra i gosci bede mial niebawem, niech z ekranu wylewa sie magia kina. Myslalem nad lg cx lub philips oled z ambilight :)
 

Petru23

Banned
Z oled jest duże ryzyko uszkodzenia przy pakowaniu i transporcie. Cienkie to pieronsko i wbrew pozorom do pomocy potrzebna jest osoba ogarnięta ;)

Ale jak ma być wow to bierz Philipsa z racji ambi. Oled to oled ale dyskotekę zrobisz tylko z nim.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Kupilem sprzet i sie rozmyslilem. Stwierdzilem, ze jest mi niepotrzebna a tyle kasy za nia placic to szkoda
Co mialem nagrac nagralem, zgodnie z ustawa mialem mozliwosc zwrotu wiec zwrocilem.

Np iphone nie da sie zwrocic, pralki by wyprac ubrania tez byloby ciezko, ale tv, kamerka, konsola do gier, czy laptopa mozna zwrocic bez podania przyczyny.
 

Petru23

Banned
No i jest. I jest dobrze. Pierwsze odczucia mieszane, bo zacząłem od plansz dse itp. Błąd
Najpierw oglądanie normalnych treści a dopiero później, jeśli coś się nie podoba to iść w plansze ;)

Skalowanie. Czyszczenie jak to w sony, ładne tło bez kaszy. Jedynie do ostrości mogę mieć uwagi ale to na każdym tv nie było idealnie na sygnale telewizyjnym poza treściami 1080 na np tvn7 czy puls.
4k z YT to chyba nie muszę nic pisać.

Wiem jedno. Jest ostrzej i lepiej jak na xh80. Z metra było ciut gorzej, z 3-4 to samo z czego kolory żywsze na xh80
http://www.hdtv.com.pl/forum/1614186-post838.html
 

rafallo777

New member
Czyli to prawda. Kolory na xh80 lepsze niż xh90.
W sklepie właśnie xh80 świecił najlepiej, nawet lepiej niż oledy.

W nocy nie widziałem ale w sklepie każdym rtv, neonet, media expert xh80 bil wszystko, bo kolory miał najlepsze.
 

Petru23

Banned
żywsze nie znaczy lepsze ;) W Xh85, przesycony czerwony ożywiał kolory ale w pewnym momencie musiałem zejść z nasycenia o chyba 5pkt, bo było niekiedy zbyt czerwono, jak na materiale pojawiał się czerwony 100%.
W XH80 kolory żywe, owszem ale niekiedy, w sumie dosyć często kolory były jednak rozjechane. Pisałem w chyba wątku o xh90, że po załączeniu HDR na HDMI było ok, ale później znów jednak coś nie grało. Traktuję to jako moje fanaberie, dążenie do nieosiągalnej jakości LCD, gdzie żona pukała się w głowę mówiąc, że po prostu przesadzam.


Teraz mam bez zabawy bielą ustawiony tryb własny i czegos mi brakowało. Do teraz, przed chwilą zmieniłem temp bieli na ciepły z expert 1 i jest tak, jak być powinno.

Na żadnym TV nie było idealnie - dla mnie, po dekadzie przyzwyczajenia do plazmy. Nie jestem zachwycony xh90, spodziewalem się więcej wnioskując po wpisach choćby na forum. Problem w tym, że nie mam juz za bardzo na co zmienić, bo sprawdziłem już chyba wszystko, co było do sprawdzenia poza LG na IPS oraz Philips.


A pisząc post mam załączone TVN i na wspólnej i wali fioletem po krawędziach przy jasnych scenach :( Na szczęście przypadkowo włączyłem bo nie oglądam tego. Ludzie gór na History, gdzie scenerie są zimowe oraz leśne było bardzo dobrze. I to z metra, gdzie XH80 nie nadawał sie do oglądania z gtej odległości.
 

pantomima

Banned
Na żadnym TV nie było idealnie - dla mnie, po dekadzie przyzwyczajenia do plazmy. Nie jestem zachwycony xh90, spodziewalem się więcej wnioskując po wpisach choćby na forum. Problem w tym, że nie mam juz za bardzo na co zmienić, bo sprawdziłem już chyba wszystko, co było do sprawdzenia poza LG na IPS oraz Philips.


Oj , to fatalnie . Każdy zakup cieszy. Zakup tv cieszy podwójnie, pod warunkiem że generuje zaje.. fajny obraz .

Ty się słuchałeś technologicznych dziadów i zostałeś z ręką w nocniku .
Jakże mi przykro.

Nie przejmuj sie , za 10 lat kupisz nowy ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Oglądam jakieś G na tvp2 teraz i obraz mega ostryz, czysty i wyraźny. Żaden inny TV mi tego nie zapewnił. Zapominam, że stoję ok 1m od TV.
Pazura ma chyba zapalenie mieszków włosowych na szyi :D

Edit
Aha, po całym dniu ogladania mogę już chyba stwierdzić, że nie ma artefaktow takich jak były w xh80 oraz xh85 a także pozostałych tv (poza hx940) pojawiających się przy słabym sygnale na krawędziach obiektów najczęściej będących w ruchu. Widoczne to było z bliska, poniżej 1m. Na xh90 tego nie widzę.
Artefakty w postaci kwadracików tańczących na krawędziach. Najczęściej a raczej najbardziej rzucało się to w oczy przy szyi, gdzie łączyły się linie barku, głowy i szyi wlwnsie, długie proste obiekty jak np krawędzie nart podczas oglądania skoków czy artefakty tła. Mało widoczne szczegóły, ktorych trzeba szukać z bliska. No ale tu ich nie ma.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
no to ten... zamówiłem 55nano903 :) Zobacyzmy jak to sobie radzi


02d4e9ccdb76d5bfe5b484d3bd02e9ea.jpg

Nano 913 za 3899 w RTV AGD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Albo Sony XH 8096.
 
Ostatnia edycja:
Do góry