Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
A ja chciałem Wam dzisiaj pokazać porównanie Panasonica 58hx830 i Lg 55 Nano903 jak odbiera kanały z nc+ ale niestety dzisiaj LG nie dojedzie a ostatni dzień na oddanie panasa mam w piątek :( przeszło mi przez myśl aby pobawić sie tak jak Petru,czyli zamawiamy sprawdzamy porównujemy oddajemy :)

Ale dziś mija Ci 14 dnia na rezygnację czy kolejne 14 dnia na oddanie? W sumie to 28dni mozm mieć TV, z MM mamy na zwrot 30/45 dni ;) z drugiej strony dzisiaj jest wtorek, to masz jeszcze trzy dni na porównanie

Z żoną śmieliśmy się, że po co kupować nowy tv jak co miesiąc możemy mieć inny :D
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Mówisz o ustawowym zwrocie czy czy tej całej gwarancji satysfakcji? Bo ustawowo to masz 14 dni na rezygnację (poinformowanie sprzedawcy) i kolejne 14 (lub jeśli sprzedawca nie określił inaczej) na dostarczenie sprzętu
 

Petru23

Banned
Zadzwoń na infolinię me i się dowiedz. Zgłaszając przez net rezygnację masz na to 14 dni. Sprzedawca wyślę Ci akceptację z info o dalszych procedurach wraz z terminem na oddanie.
Możesz też zwrócić w stacjonarnym sklepie bez wcześniejszego zgłaszania ale wtedy przyjeżdża się już z TV zazwyczaj.

Jak oddawałem do Neonet wysyłkowo to tak właśnie wyglądało. 14 + 14
 
A widzisz tego nie wiedziałem, sprawdze

Po rozmowie z Panem na infolini dowiedziałem się że jeśli zwrot zgłoszę przez internet to od zgłoszenia mam 14dni na odesłanie paczki kurierem na swój koszt i oczekują na kasę na konto lub można poprosić o dyspozycję na oddanie zwrotu do sklepu stacjonarnego

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
HDR to gowno.
HDR nadaje się tylko na zdjęcia nie na filmy .

SDR bije HDR wszędzie. Nawet kamerka foto nagrywa 4K się i obraz sztos.

Hdr to marketing w tv nic więcej


HDR/DV na oczy nie widziałeś, bo byś nie pisał takich bzdur.

Dobrego SDR zresztą pewnie też na oczy nie widziałeś, bo gdybyś orientował się jak wygląda aktualna sytuacja w świecie płyt, filmów tego co aktualnie wydają i jak, to po raz ponowny nie pisał byś takich bzdur.


Jednym słowem G wiesz G widziałeś.
 

Petru23

Banned
Ktoś taki nie kupuje tv za 3k, nie kupuje nawet lcd a oled a i w ogóle nie kupuje tv tylko idzie w projektor profesjonalny ;)

Wpadasz ze skrajnością i stawiasz ją jako wyznacznik czegoś. Sprawdź tytuł wątku, przeczytaj go i znajdź sens Twych wypowiedzi w nim.
 

rafallo777

New member
HDR/DV na oczy nie widziałeś, bo byś nie pisał takich bzdur.

Dobrego SDR zresztą pewnie też na oczy nie widziałeś, bo gdybyś orientował się jak wygląda aktualna sytuacja w świecie płyt, filmów tego co aktualnie wydają i jak, to po raz ponowny nie pisał byś takich bzdur.


Jednym słowem G wiesz G widziałeś.

Wszystkie testy na youtube nawet tego waszego hiper super sony za 5 kola pokazuja, ze hdr nie dziala jak nalezy. Obok ten sam film ta sama scena I sdr miadzy hdr.
To samo moje filmy z gopro sdr miazdza matetial 60gb hdr.

Hdr to jak mowie, do telefonow jest ok. A do tv za 5 kola gdzie tv i tak pokazuje lepiej sdr?
Nie jeden z sony, samsunga, philipsa itp skarzyl sie na hdr.
Mi przy mandalorian sdr miazdzy i wysrywa tego z hdr
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zadzwoń na infolinię me i się dowiedz. Zgłaszając przez net rezygnację masz na to 14 dni. Sprzedawca wyślę Ci akceptację z info o dalszych procedurach wraz z terminem na oddanie.
Możesz też zwrócić w stacjonarnym sklepie bez wcześniejszego zgłaszania ale wtedy przyjeżdża się już z TV zazwyczaj.

Jak oddawałem do Neonet wysyłkowo to tak właśnie wyglądało. 14 + 14

Bo termin na zgłoszenie chęci zwrotu sprzętu (do 14 dni) i kolejny (też do 14 dni liczone od wysłania zgłoszenia ) na jego odesłanie wynika z ustawy i obejmuje konsumenta, który dokonał zakupu na odległość (np. w sklepie internetowym). Zapisy ustawy są nadrzędne i sklepy nie mogą ograniczać ww. zapisów.


Jeżeli konsument dokonał zakupu w stacjonarnym sklepie, to zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru tylko dlatego, że klient się rozmyślił albo rzecz przestała mu się podobać.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
HDR/DV na oczy nie widziałeś, bo byś nie pisał takich bzdur.

Dobrego SDR zresztą pewnie też na oczy nie widziałeś, bo gdybyś orientował się jak wygląda aktualna sytuacja w świecie płyt, filmów tego co aktualnie wydają i jak, to po raz ponowny nie pisał byś takich bzdur.


Jednym słowem G wiesz G widziałeś.

Noo ekspercie od HDR.
Kolejny test i kokejny raz pokazane, ze hdr to gowno i sdr go miecie.

https://youtu.be/AHi7aDrb1Jc

Ogladaj od 7:34

2 najdrozsze lcd na rynku.

Skoro piszesz o hdr, ze to super itp to na jakim sprzecie ten szit ogladasz? to jaki tv mam kupic by to gowno jako tako dalo sie ogladac? Ten sony to 5k. W pyte kasy i kolejny test, gdzie sdr bije hdr
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tobie wystarczy kineskopowy, więc taki tobie polecam.


Jeden porównuje HDR/DV na youtube a drugi testuje głośniki 5.1 na youtube, idiotów nigdy nie brakuje :D
 

gpr

New member
Mam pytanie:
Na czym polega skalowanie dobre lub złe?

Rozumiem że skalowanie to tak jakby rozciągnięcie mniejszego rozmiaru by pasował do większego okna ale co dalej?.

Chodzi o jakieś jego elektroniczne wygładzenie by nie było artefaktów a potem jego wyostrzenie?
Jakie są efekty złego skalowania?
 

rafallo777

New member
Tobie wystarczy kineskopowy, więc taki tobie polecam.


Jeden porównuje HDR/DV na youtube a drugi testuje głośniki 5.1 na youtube, idiotów nigdy nie brakuje :D

No madralo, to powiedz mi na jakim sprzęcie Ty oglądasz gdy, skoro najlepszy tv lcd Sony xh95 za ponad 5 koła nie daje rady z hdr i obraz SDR jest lepszy?
I to nie są testy z Youtube, tylko filmy z netflixa, lub zassane z neta w konkretnej wadze i jakości.

Pokaż mi proszę ten sprzęt, który radzi sobie z hdr prawidłowo i lepiej od sdr?
Sony xh95 model z najwyższej półki nie radzi sobie i sdr na nim wygląda lepiej.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Wlasnie zaczalem kontuynuowanie Prison Break na Samsungu.
Obraz na philips 8535 58 calach jest duzo lepszy.
Moja tez to stwierdzila od razu gdy zalaczylismy odcinek.
Skalowanie, kolory lepsze na philips.
Na Samsungu jakos tak to wyglada mdlo.
 

rafallo777

New member
Hej, rafallo777 którego Samsunga kupiłeś? nie mogę znaleźć w temacie.

Nie kupilem ale mam model z 2017r.
Z tego roku to u kumpla widzialem q60t na zywo w akcji i mydlo, popluczyny nie tv.
I to z satelity, netflixa czy tez z usb.
A samsung to podobno wzor dobrego skalowania.
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Q60 to najsłabszy model qleda Samsunga, mi chodzi po głowie Samsung QLED QE75Q74TAT ale boję się właśnie mdłego obrazu, jeszcze chodzi mi po głowie 65 cali oled ale z drugiej strony 75 cali robił by lepsza robotę.
 
Do góry