Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
Ktoś ostatnio kipil i niby zadowolony. Ale 75" na krawędzi to znaczne ryzyko.
Od tego Samsunga to nano90 zdecydowanie lepiej w większości aspektów łącznie z czernią, która w Samsungu jest po prostu bzyt agresywna. Albo nicość albo szarości po podbiciu szczegółów cieni.
 

Malix7

Member
Mi tam krawędziowe podświetlenie nie przeszkadza, oby obraz był ostry i odpowiednio nasycony, nie oglądam tv w całkowitej ciemności.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Setki ludzi ma 75" krawędziowy i nie zgłaszają preblemów czerni.
Wystarczy wykonać kalibrację !
 

Petru23

Banned
Ale przyznać muszę, że LG NANO90 (alpha 7 gen 3) czyści tło lepiej niż sony, które miałem na x1.
Oko się przyzwyczaiło również do tej miękkości (braku ostrości) i nawet dse się nie zauważa (ale piłki nie oglądałem od testu). Jutro przyjdzie znów xh90 to kilka dni postoją razem. I mam nadzieję, że tamten sony był jednak wadliwy ;)

Ogólnie LG ogląda się z kablówka jak na 4k PLN dobrze. Ale za 3k pln już bardzo dobrze ;) tak, staram się uwzględnić kwestie ceny.
Nie wiem, czy nie lepiej niż xh80, ale to musiałby też razem stanąć. Ale w tej samej cenie mamy zbliżoną plastykę, kolory, gdzie lg jednak 100hz + ogólnie widać, że lg to półka wyżej.
 

Petru23

Banned
55. Chodzi mi o szczegółowość pierwszego planu, głównie twarzy. Tak jak nieuchoma akceptowalna jak najbardziej, ale przy lekkim ruchu gubi szczegóły. Drugi plan znów na lg bardziej szczegółowy. W sumie gdybym nie widział xh90 bezpośrednio z nano90 to nie oczekiwałbym więcej niż to, co daje lg w tej cenie.
Ogolnie to właśnie on wywarł największe wrażenie, no ale decydują szczegóły, w tym przypadku jakieś moje widzimisię ;)
 

Petru23

Banned
Tak, zostaje. Do tego egz nie mam uwag a nawet nie bawiłem się kolorami. Żadnego migotanie, rwania, artefaktow, jeszcze sprawdzę dzień zagłady ale jak porównuję bezpośrednio z nano90, bo znów są razem to różnica widoczna gołym okiem.
Od odesłania poprzedniego egz xh90 nie zmieniałem w obrazie nic poza ostrością, która muszę lekko korygować w zależności od jakości sygnału.

Teraz coś na Polsacie leci ładnie nagrane o jakiś bogach, egiptachbi cycatych boginiach to żona się pyta to czy 4k. Chciałem foto cyknac ale aparat nie ogarnia szczegółowości.
A po tylu tv wiem na co mam zwracać uwagę ;)

Aha, nie powinienem bo brak większych podstaw, ale zwróciłem na coś uwagę. Miałem dwa egz q70t Samsunga (74 i 77) oraz dwa egz xh9005. Samsungi niby identyczne technicznie, sony to już na pewno. A w obu przypadkach poszczególne egz różniły się znacznie. Q77t miał lepsze kąty widzenia od q74t (bo jak wisiał na ścianie to spod lodówki było ok a na q74t już nie a ściana i lodówka stoją w tym samym miejscu). Do tego q77t walił fioletami po krawędziach i miał żółtawy obraz mimo ustawień balansu bieli. Q74t tego już praktycznie nie wykazywał.

Z sony znów poprzedni w porównaniu do nano90 był leciutko rozmyty, mało ostry o czym pisałem. A ten nowy już trgonrozmycia nie ma i jest ostrzej niż na nano90.

Kiki kiedyś wspominał, że sprawdzali ileś egz tego samego modelu pod kątem różnic w jakości obrazu i że są znikome. No w przypadku tych co miałem, to inne te, w szczególności Samsungi. Sony mogę uznsc, że poprzedni był wadliwy.

Wrzucałem do innego wątku, ale ten chyba jest własciwy. Widzicie niestabilność obrazu na LG? Lekkie drżenia podczas ruchu kamerą

https://drive.google.com/file/d/1S13Jiu2JVxojHunesysElStpKrJIU5OX/view?usp=drivesdk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dawidos - wybrałeś świetnie - gratulacje.
Wiele ludzi może tylko pomarzyć o takim.
Też mam Oleda Philipsa i to jest miód na skołatane serce.
 
Dawidos - wybrałeś świetnie - gratulacje.
Wiele ludzi może tylko pomarzyć o takim.
Też mam Oleda Philipsa i to jest miód na skołatane serce.

Dzięki :) Gdyby Philips robił większe OLEDy to szukałbym Philipsa bo ambi robi piorunujące wrażenie :) Miał być Sony 85H9096,ale stwierdziłem,że raz się żyje
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zauważyłem, że w SONY na rozmazywanie twarzy w ruchu ma wpływ opcja w menu TV "redukcja losowych zakłóceń" lub "cyfrowa redukcja zakłóceń". Jak to powyłączałem, to ruchome twarze są ostre. Niestety w filmach, w których widać duży szum obrazu (kiedyś wspominałeś o śnieżeniu), ww. filtry jednak się przydają. Dlatego można je ustawić na jakąś pośrednią wartość lub załączać kiedy trzeba. Musiałbyś ewentualnie sprawdzić, jak zachowują się na automacie.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
ale już o tym pisałem. Mam wyłączone redukcje ew na średnie. Ustawiam w zależności od potrzeb.
Nie zmienia to faktu, że i tak jest lepiej niż w LG, gdzie twarzy nie wyostrzysz tak, jak na sony. Nie tylko twarze, ale cały obraz. O dziwo tło w LG potrafi być ostrzejsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips w tym roku wprowadza Oledy 77". Będą w rewelacyjnych cenach.
LG ma tak samo ostry obraz jak Sony.
Trzeba do tego profesjonalnej kalibracji.
LG gra wówczas rewelacyjnie.
Potrzebny jest kosztowny sprzęt żeby się o tym przekonać.
 
Do góry