Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
Ale ile będzie pola do dyskusji za to ;)

A i przypomniały mi się słowa serwisanta UPC, który mówił że u kilku klientów na lg obra zbył żyleta z upc. SDman (chyba on) znów twierdzi, że lg słabo skaluje.

No to ja mówię - sprawdzam :D

Aha, i jeszcze jedno. Ile to człowiek naczytał się, jaki to ips badziewny. Ile to wpisów było, żeby xh80 nie brać bo na ips, że brak czerni i kontrastu.
I co? ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Xh90 i nano90 skalują praktycznie tak samo. Nano90 jakby ciut ostrzejszy. Teraz dopiero widzę, co mają na myśli użytkownicy piszący o malo ostrym obrazie.

Patrzcie jak to rzeczywistość weryfikuje wyobrażenia ;)

Jakbym miał porównać nano90 do xh80 i xh90 to jest to taki mix. Kolory i plastyka IPSowa z xh80 a jakość obrazu, ruch to xh90.

Chyba znalazłem swój Tv :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to dobrze, że znalazłeś bo już zacznie brakować Ci modeli. A tu znalazł się czarny koń ze stajni LG.
 

Petru23

Banned
Już brakło modeli, które mógłbym kupić ;)

Znalazłem opcje odpowiedzialna za rozmiar obrazu i w końcu ścisnąłem go tak, jak trzeba, czyli odpowiednik "wsyztskich pikseli" w sony i skalowanie, obraz, szczegółowość itp na Andron (leci na tv4) jest identyczna bym powiedział.

Aparat oczywiście skopał po całości, ale jest taki sam gniot na obu, wg aparatu. Na żywo to zupełnie inna bajka. Właśnie, bajka wręcz.

Więcej zdjęć w ori rozmiarze na dysku googla. Znajdziecie bez problemu bo zaraz za spam dostanę warna ;)
 

Attachments

  • P_20210209_011223.jpg
    P_20210209_011223.jpg
    24,5 KB · Wyś: 31
  • P_20210209_011033.jpg
    P_20210209_011033.jpg
    18,5 KB · Wyś: 22
  • P_20210209_010954.jpg
    P_20210209_010954.jpg
    36,4 KB · Wyś: 23

Petru23

Banned
Na sygnale z upc. Na 4k to świeca tak samo dobrze i nie mam sprzętu do takich zdjęć.

Kiki, ja pokazuje jak to mniej więcej razem, obok siebie wygląda. Zawsze zaznaczałem czym robię i że nie ma to pokazać jakości obrazu jaki generują TV a różnice między mini. I to tak z grubsza.

Poza tym chodzi o słaby sygnal od popularnego dostawcy (zobacz tytuł wątku). Zdjęć demo, prezentacyjnych, itp masz od groma w sieci robione przez profesjonalistów profesjonalnym sprzętem. Takich jak moje raczej nie znajdziesz ;)
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Xh90 i nano90 skalują praktycznie tak samo. Nano90 jakby ciut ostrzejszy. Teraz dopiero widzę, co mają na myśli użytkownicy piszący o malo ostrym obrazie.

Patrzcie jak to rzeczywistość weryfikuje wyobrażenia ;)

Jakbym miał porównać nano90 do xh80 i xh90 to jest to taki mix. Kolory i plastyka IPSowa z xh80 a jakość obrazu, ruch to xh90.

Chyba znalazłem swój Tv :)


Chyba znalazłem to jaki model Nano 90?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SLAV7

New member
Bez reklam
W poniższym linku jest bezpośrednie porównaie tych TV przy różnych sygnałach. Oba TV sa b.dobre ale każdy ma swoje plusy i minusy. Do oglądania przy świetle NANO90 może wyglądać lepiej ale przy słąbym świetle oraz przy zgaszonym przewaga SONY w kontraście jest mocno zauważalna.

Jednak najważniejsze jest zadowolenie uzytkownika. Kaźdy powinien wybrac coś dla siebie. PETRU wykonał gigantyczną pracę aby zapewnić sobie ak najlepsze wrażenia. Szacun:)

https://www.youtube.com/watch?v=jrn3ZHrt8wo
 

Petru23

Banned
Niby jak mogą świecić tak sam w 4K skoro każdy z nich wykręca inne jasności w HDR.

O kolory chodzi i ogólny odbiór. I chyba pomyliłeś 4k z hdr.
Demka 4k, sniper z Willem, i inne takie są tak smao wypasione.
Za dnia z racji antyrwfleksu lg bdb. Nocą nawet przy zgaszonym bdb. Oczywiste jest to, że w skrajnych sytuacjach ips przegrywa z VA, co nie podlega wątpliwości ale... Dzień zagłady wygląda normalnie a nie tak jak na xh90. Aby na Sony nie waliło tymi szarościami z pixeli musiałem podbić czerń, kontrasty po podwyższać wspomaganiem itp ale gubil dużo szczegółów wtedy i ogólnie, obraz jakiś taki... Sztuczny.
W lg bez zabawy baaaardzo ładnie. Druga sprawa, to słabszy materiał i czarne powierzchnie, np postaci przy ognisku w szczękach czy jakieś starocie, które lubię. Na Sony ta czerń składała się jednak również z fioletowych pixeli widocznych z bliska, na lg jest po prostu czarno.

I co najważniejsze. Nie pulsują jasne stateczne sceny, podświetlanie inaczej działa i nie ma tych rozjasniej w różnych częściach ekranu, o których wspominałem w przypadku sony. Owszem, napisy końcowe lepiej na Sony tak samo jak dema 4k dla czerni z oled ale... Sony też potrafił przesadzić z podświetleniem, gdzie lg zachowywał się właściwie.

Ogólnie to poza oglądaniem w nocy ciemnych scen to lg mu nie ustępuje. Albo inaczej. Przy cenie promocyjnej nano90 3050zl wobec aktualnych 4k za sony to, przynajmniej dla mnie, nie ma sensu dopłacać. Prawie 1000zl dla kilku nocnych scen raz na ruski rok?

Poza tym lg punktuje sony w kilku innych aspektach jak
Wygląd. Tu faktycznie brak ramek
Opcja galerii sztuki, jak w Samsungu the frame. Cuuuuud, bo lubię sztukę.
Pilot. Teraz rozumiem w czym magia.
Dźwięk. Sony wydaje dźwięki, lg po prostu gra.
Antyrefleks. I za dnia i nocą przewaga ogromnaa ze mam biały stół przed tv to tym bardziej. W końcu się nie odbija
Ew problemy. Przecież to słynne na cały świat xh90 ;)
Ew gwarancja. Sony vs LG, wielokrotnie poruszane.

Żonce, córce i mnie o wiele bardziej odpowiada LG. Cóż zrobić? ;)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Oczywiście że piszę o HDR, HDR to kwintesencja 4K.
99% procent filmów wydawanych na UHD to filmy 4K z HDR lub DV.


Film który umieścił SLAV7 totalnie pogrąża LG, ale to tylko film..
 

Petru23

Banned
Mógłbym nagrać kilka fragmentów, gdzie lg pogrąża sony. Tylko sprzętu mi brak ;)

Nie ma idealnego tv. Każdy ma swoje wady i wkurwy. LG jak na razie ma ich najmniej, poza tym ja nie oglądam 4k HDR A jeśli już to raz na ruski rok ;)

Nie hdr jest kwintesencja a 4k. HDR ma przykryć niedostatki sprzętu, czyli zbyt mała jasność.
Druga sprawa, hdr ma zdefiniowane ustawienia łącznie dla jasności a nie zawsze lepiej to wygląda, co juz było poruszone i potwierdzone.

Nie każdy jest kinomaniakiem przesiadującym w ciemnościach przez Tv i oglądającym 4k HDR jedynie
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Sama rozdzielczość nic nie daje także jesteś w błędzie, to że sprzęt ma niedostatek jasności świadczy tylko o gównianym sprzęcie.
To jest czysta oczywistość że HDR i szeroka przestrzeń barw to najważniejsze cechy formatu 4K po to zresztą on powstał.


Zresztą co to za przyjemność oglądać w dzień film.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ten film "pogrążający LG" podawałem jako przykład potwierdzenia na moje osobiste porównania w sklepie i to w dwóch miejscach.
Egzemplarz LG @Petru23 całkowicie temu zaprzecza.
Chociaż zdjęcia do porównania powinny być w jednej płaszczyźnie i w obu powinien być wyłączony "Overscan"
A tutaj to już nie wiem co powiedzieć:
LG jakims cudem jaśniejszy. Sony ma lepsze kąty widzenia co mnie bardzo dziwi.
Odnoszę wrażenie, że "pandemiczne" odbiorniki to wielka loteria (świetny przykład to Philips xxPUS8535)
Brak części, okrojone etaty, itp.
Zobacz może przypadkiem wpakowali Alpha 9 zamiast 7. LG ma chyba info co tam siedzi?

Jedno jest pewne, tego co kolega robi nie uświadczymy nigdzie, oczywiście dotyczy to może tylko tych co
traktują odbiornik TV jako coś do oglądania programów telewizyjnych, a nie "dem4k".
Jestem Pewien, że jest Nas wielu i z mojej strony wypada tylko podziękować za taki wysiłek.
PS. po Twoim zakupie, kupiłbym (cena bardzo dobra) i w końcu przetestował jako pierwszy odbiornik po PDP w zaciszu domowym, tylko mam przeciwniczkę LG -małżonkę (chce powrotu do ambilight) , cóż tak ten świat jest skonstruowany.
 

Petru23

Banned
@up
Z kątami to pomyłka. LG stał na podłodze, patrzyło się na niego z góry i z tego powodu kąty bardzo uciekały.

Sama rozdzielczość nic nie daje także jesteś w błędzie, to że sprzęt ma niedostatek jasności świadczy tylko o gównianym sprzęcie.
To jest czysta oczywistość że HDR i szeroka przestrzeń barw to najważniejsze cechy formatu 4K po to zresztą on powstał.


Zresztą co to za przyjemność oglądać w dzień film.


Taka sama jak nocą. Przecież oglądam film a nie podniecam się otoczeniem, w którym oglądam. Poza tym do komfortowego ogladania TV za dnia też potrzeba właściwego sprzęty, tak samo jak do nocnego. Wiele va bardzo traci w nasłonecznionych pomieszczeniach. Kontrast, kolory, głębie... Wiem, bo miałem ich 7 :)

A, bo Ty nie wiesz... Są tacy, co tv używają do ogladania TV a nie tylko filmów 4k HDR ;)
 
Ostatnia edycja:
A ja chciałem Wam dzisiaj pokazać porównanie Panasonica 58hx830 i Lg 55 Nano903 jak odbiera kanały z nc+ ale niestety dzisiaj LG nie dojedzie a ostatni dzień na oddanie panasa mam w piątek :( przeszło mi przez myśl aby pobawić sie tak jak Petru,czyli zamawiamy sprawdzamy porównujemy oddajemy :)
 

rafallo777

New member
Oczywiście że piszę o HDR, HDR to kwintesencja 4K.
99% procent filmów wydawanych na UHD to filmy 4K z HDR lub DV.


Film który umieścił SLAV7 totalnie pogrąża LG, ale to tylko film..

HDR to gowno.
HDR nadaje się tylko na zdjęcia nie na filmy .

SDR bije HDR wszędzie. Nawet kamerka foto nagrywa 4K się i obraz sztos.

Hdr to marketing w tv nic więcej
 
Do góry