Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
Demko lg ma pokazać, że lcd nie radzi sobie z czernią. Mogę się założyć o żonę kolegi, że tv typu q80t, xh90 nie dadzą takiego efektu jak Panas że względu wlasnie na ilość stref wygaszania i uwidocznienie ich. Ale to jest materiał demo, mający na celu coś wykazać.

W codziennym użytkowaniu sony sprawdza się lepiej U MNIE, przy MOIM oglądaniu tv. Dzięki jasności, kontrastowi za dnia (panas tracił głębie ja słońce przywaliło) oraz czyszczeniu tła. Te ciemne plamki na panasie, widoczne na zdjęciach mnie drażniły. I świadomie zrezygnowałem z lepszego 4k na rzecz właśnie codziennego komfortu użytkowania.

Dla wielu jednak panas będzie lepszy. A sony z czernią sobie radzi bez problemu. Linkowałem zdjęcia z wczoraj. Brak prześwietleń, rozjaśnień, jest ok. Jedynie na czarnym tle z napisami białymi rogi są zaszarzone, ale tgo bez stref nie przeskoczymy.
 

rafallo777

New member
Tak reasumując to Sony zrobił 3 kategorie tv?
Xh80 jest na ips. W sklepie świecił lepiej od xh90
Xh85 jest na va i ips? Loteria?
Xh90 jest na va

Czym się rozni xh85 na va od xh90? Nie obchodzi mnie 4k 300fps i inne pierdoly.
 

Petru23

Banned
Panasonic u góry, Sony u dołu?
Dla mnie ten u góry lepiej wygląda :)

Robiąc zdjęcia pod tym kątem z sony uciekły kolory. Te fotki mają pokazać jak tv czyszczą tło. Na panasie widać ciemne plamki, na materiale fabularnym są to różne inne śmieci. Reklama x1 sony, grafika z orlem pokazuje dokładnie, o co się rozchodzi w jakości czyszczenia tła.

A zamykając temat czerni na Sony. Wali mnie fakt, że wywala światło na czarnej planszy np przy zmianie źródła. Musi wywalać, bo matryca musi być podświetlona. Ważne jest, co ze światłem dzieje się jak jest obraz. A dzieje się dokładnie tak, jak w linkowanym na dole poście. Żadnych wylewów, rozświetlenia, latarek, przebić itp. A np w panasie odniosłem wrażenie, że lewy dolny róg jest jaśniejszy ale po odejściu od osi. Mniejsza o to.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1612177-post118.html

Pamiętajcie, że przesiadam się z bdb plazmy i mam inne poczucie jakości obrazu. Dla wiekszości z Was oba tv będą świeciły świętnie a kwestia który lepiej zależy tylko od indywidualnych preferencji. Ale stając obok siebie. Nie widząc ich jednocześnie to zwariować można.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Może mieć, jak się wszystkie strefy wygasza tak, jak w panasie. Ale dajmy mu coś na środek ekranu czy coś rozproszonego ;) strefy mają swoją powierzchnię niestety i różnie działające algorytmy.
Już wolałbym w tej cenie oleda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sugeruję sprawdzić na własne oczy LG ale po kalibracji.
Telewizor z kropkami kwantowymi, z podświetleniem strefowym , Ai, niski Input Lag - gra świetnie w klasie cenowej.
 

SDman

Banned
Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV. (300Mb/s internet)
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)

Nie wspominam o "graczach" i jakości dźwięku z samego TV
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Mówimy o jakości w sensie ogólnym, całościowym !

No właśnie nie. Nigdy nigdzie nikt nie napisał, że lcdki świeca lepiej niż oledy. Poruszane są konkretne aspekty i to w najtanszych oled. Ani ty ani ten drugi do tej pory tego nie ogarniacie i brniecie w jakieś bezsensowne sprzeczki krzycsc co chwila, że przecież oled lepszy.
 

cezary777

Member
TE skalery obecne na rynku to o kant dupy , mydlenie ludziom oczy wyciaganie kasy . niech wymyslą przy tej technologi co jest teraz
SKALOWANIE Z FULL HD DO NATYWNEGO 4K to bedzie efekt.


(na marsa lecą a skalera nie mogą wymesleć)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dlaczego OLED jest taki drogi?
Wiadomo, musimy płacić za tysiące wymian paneli na gwarancji -wypalenia.

Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę bo najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.

Używanie argumentu każdy OLED wygra z każdym LCD, jest niezbyt trafne.
OLED - OLED`owi nie jest równy, tak samo jak potrzeby i warunki oglądania każdy z Nas ma inne.
Jeżeli ktoś dużo ogląda kanały TV (np. sportowe) do tego w dzień i ma nasłoneczniony pokój, to na prawdę sądzisz, że
taki najtańszy OLED np. LG BX będzie lepszy od Sony XH 9505 czy Samsunga Q90R, Q85R,Q80R?
Jestem pewien, że jest to oczywiste, choć jak czytamy nie dla wszystkich.
Jeśli wygra na planszach stworzonych pod tą technologię to i tak przegra w codziennym użytkowaniu.
Sprzedaż OLED jest zwyczajnie bardziej opłacalna niż LCD z wiadomych powodów :) Szansa na powtórną i wcześniejszą sprzedaż jest większa.
 

SDman

Banned
Każdy tekst napisany przeze mnie pochodzi z głowy, a w tym przypadku z testu na żywo.
To, że piszesz rękoma możemy poczytać -radzę używać głowy.
Widocznie takie masz zadanie na tym forum -bo ośmieszasz się strasznie.
Łatwo na logikę odnieść wrażenie, że jest to atak na mało wygodne osoby tego Forum nie zgadzające się ze stwierdzeniem:
KAŻDY OLED JEST LEPSZY OD KAŻDEGO LCD

Pogadamy za parę lat o wypaleniach bo kiedyś pisałeś inaczej, dziwne ?
Pewnie był upust za zmianę zdania

http://www.hdtv.com.pl/forum/1489561-post290.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1569599-post1145.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489555-post288.html
 

pantomima

Banned
Każdy tekst napisany przeze mnie pochodzi z głowy, a w tym przypadku z testu na żywo.
To, że piszesz rękoma możemy poczytać -radzę używać głowy.
Widocznie takie masz zadanie na tym forum -bo ośmieszasz się strasznie.
Łatwo na logikę odnieść wrażenie, że jest to atak na mało wygodne osoby tego Forum nie zgadzające się ze stwierdzeniem:
KAŻDY OLED JEST LEPSZY OD KAŻDEGO LCD

Pogadamy za parę lat o wypaleniach bo kiedyś pisałeś inaczej, dziwne ?
Pewnie był upust za zmianę zdania

http://www.hdtv.com.pl/forum/1489561-post290.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1569599-post1145.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489555-post288.html
Co chcesz udowodnić tymi postami , linkami ?

To są posty z okresu gdy nie miałem jeszcze oleda , przez co barszo podatny bylem na tego głupoty które rozsiewane są po forum .

Kupiłem oleda , korzystam z niego , dużo gram i jestem w stanie przyznać się do błędu. Myliłem się, byłem w błędzie.
Przekonałem.sie sam osobiście, że nie warto słuchać takich pseudo fachowców jak Ty i od tamtej pory przestrzegam innych między innymi przed tobą i tobie podobnych .
 
Do góry