Który Odt. BD

biglyk

New member
Pozwolę sobie dołączyć do wątku i zapytać szanownych kolegów (i koleżanki:p) jaki bluray dla mnie...
A mianowicie posiadam DVD Onkyo504 (więc skalowanie w dvd już jakie takie mam) Amplituner Onkyo 805 (więc dekodery hd posiada) więc z tego co zrozumiałem z forum to teraz dla mnie wystarczy jakiś najtańszy BD. Czy się mylę?
czym różni się w moim przypadku taki w cenie 499 od tego w cenie 2000zł ??
P.S. Telewizor 46 cali full hd
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie znacznie upraszczajac , mozna powiedziec ,ze poniewaz wydales troche grosza amplituner , mozesz teraz zaosczedzic na odtwarzaczu BD...;)
 

biglyk

New member
ok mat74 to zdaje się na Ciebie i poszukam wśród tych tańszych, chyba w takim razie najważniejszy będzie design, aby pasował do moich srebrnych onkyo...
Może jakieś propozycje...?
 

maruco

New member
biglyk napisał:
ok mat74 to zdaje się na Ciebie i poszukam wśród tych tańszych, chyba w takim razie najważniejszy będzie design, aby pasował do moich srebrnych onkyo...
Może jakieś propozycje...?

sam szukam od jakiegoś czasu dobrego BR i nie znalazłem nic lepszego od LG BD370 - jeżeli chodzi o sprzęt poniżej 1000, obsługujący divx,matroske, to nie ma lepszego wyboru
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
maruco napisał:
sam szukam od jakiegoś czasu dobrego BR i nie znalazłem nic lepszego od LG BD370 - jeżeli chodzi o sprzęt poniżej 1000, obsługujący divx,matroske, to nie ma lepszego wyboru

tylko widzisz niektorzy szukaja takiego playera BD ,ktory zapewni im najlepsza jakosc obrazu i dzwieku z odtwarzanego materialu BD ewentualnie DVD, a takze bedzie gwarantowal dluga i bezawaryjna eksploatacje.
dla innych priorytetem jest ,aby odtwarzacz BD czytal divx,matroske, pliki z pedriva, "kopie" z internetu przez wi-fi , plyty chodnikowe....itd....:D
poprostu ,kazdy ma inne potrzeby..
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@mat74,

ja szukam takiego playera BD, który zapewni mi:

- bardzo dobrą jakość obrazu i dźwieku z odtwarzanego materialu BD/DVD,
- czytał avchd,
- czytał divx, matroske, pliki z pedriva/sd, (mam sąsiada, który jest mocno niecierpliwy i ściąga ..., a ja mam kamerę dv i materiał z niej mogę wyprodukować w tych formatach)
- ew. ale niekoniecznie łączył się z siecią

nie jestem miłośnikiem divixów i innych tego typu wynalazków ale po miesięcznej eksploatacji funai b1-m110 stwierdziłem, że:
obraz i dźwięk ok ale brak mi przedewszystkim avchd i ew. matroski. dostęp do sieci pozwoliłby mi przenieść kolekcję płyt cd na serwer "multimedialny" i odtwarzać poprzez odtwarzacz bd.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz tak to pewno "tylko w erze"... ale- popytaj wlascicieli kamer HD i posiadaczy nowych modeli panasow, ponoc maja dosc mocno rozbudowane funkcje internetowe ,wiec moze da sie to wszystko choc troche pogodzic.
 

Horhe Ortega

New member
Ja tylko nie pojmuję jednego_O co Ci chodzi z tym AVCHD którego tak Ci brakuje? Inni koledzy - posiadacze Funaia mają a Ty nie??? Jeżeli nawet nie stricte AVCHD tylko BDMV , to praktycznie nic nie zmienia. Przecież każdy ( obojętnie czy to pliki mts z kamer, czy mkv-ki ) dopiero tworzy strukturę AVCHD lub BR odpowiednim programem i dopiero zapisuje na nośnikach.Kwestia tylko właściwej metody i tyle. Nawet w LG jak mkv-ka jest bez napisów , to bez obróbki raczej się nie obejdzie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Horhe Ortega,

dziękuję za zainteresowanie.
już wyjaśniam ( jeszcze nie wszystko opanowałem w temacie bd).
funai nie ma obsługi avchd jako avchd tak więc chyba nikt z kolegów, posiadaczy funai nie może odtworzyć tego formatu bezpośrednio.
znajomy posiada inny odtwarzacz bd (niepomnę w tej chwili marki i modelu) i płytki w avchd u niego działają a u mnie na funai nie i tyle. oczywiście po dłuższej walce (bo pierwszy raz to robiłem) udało mi się te płytki przerobić i odtworzyć na tv przy pomocy komputera ale nie oto chodzi.
zapewne za tydzień lub dwa po dogłębnej lekturze forum i pomocy kolegów z forum będę konwertował w to i w tamtą stronę ale po co (chyba tylko dla celów edukacyjnych bo wiedzy nigdy za dużo), szkoda czasu jeśli można odtwarzać odrazu.
 

Horhe Ortega

New member
Skoro musi grać "odrazu" to , co gra u kolegi to najlepiej pomyśl o tamtej marce bo takie niuanse że na jednym gra a na innym nie to chleb powszedni.Chodziło mi oto że tak naprawdę to nie ma czegoś takiego jak "gotowe" AVCHD(pomijając płytę od kolegi).Gdyby inny kolega kupił teraz Samsunga a tamta płyta też by nie chodziła , to znaczyłoby że już i Samsung też jest bee?
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Horhe Ortega,

dzięki za uwagi. nie bedę sie teraz wymądrzał bo jestem jeszcze za cienki ... oddam sie lekturze i posprawdzan empirycznie na paru playerach. odezwe się po testach.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie wiem czy pomogę, ale mam tego Funai. Gdy robiłem TSmuxerem nie odpala, ale jak zrobiłem mkv2vob chodzi super. Przerobiłem dotychczas kilka koncertów w mkv, filmów nie ruszam, wypożyczam BR.
Przerabiałem tak (wklejam nie swije opisy, z góry dziękując autorom i przepraszam, że nie podaję z kąd bo to konkurencyjne forum):
Ustawienia opcji w mkv2vob:

Ustawienia opcji w mkv2vob:
Zakladka "add file", okienko "source file" - tu dodajesz plik do zrobienia
"destination directory" - folder docelowy
Zakladka "configuration"
opcje zaptaszkowane: load subtitle from file (w przypadku jesli dodajesz napisy, plik w *.srt, w folderze tylko plik filmowy i z napisami, nic wiecej), large subtitle.
w okienkach w tej zakladce: "transcoding codec" ustawiony na "mpeg-2 (fast)"
"video transcoding" ustawiony na "automatic"
"output type" ustawiony na "avchd - disc" (utworzy strukture blue-ray)
"file splitting" ustawiony na "none" (nie da sie upchac na 4,7 GB z reguly)
Nastepnie przechodzisz do pierwszej zakladki, klikasz "add file" i czekasz na efekt.
Film, ktory wyszedl u mnie z rozwalonym ekranem w tsmuxer, tym programem zrobil sie idealnie

wypalam:
Robisz to w nero burning rom (nie nero express).
1. klikasz na projekt DVD-ROM (UDF) - jeszcze go nie otwieraj
2. przechodzisz do zakladki UDF, w opcjach zmieniasz na USTAWIENIA RĘCZNE, nastepnie zmieniasz "Wersja syst. plików" na UDF 2.50
3. Teraz dopiero tworzysz projekt i przerzucasz do niego dwa glowne foldery struktury blue-ray. Nagrywasz i ogladasz.
Zrobilem i nagralem w ten sposob juz troche plyt i wszystko pieknie lata. Tez mam takiego Sony jak Ty.
Jedyny problem z jakim nie moge sobie poradzic to wielkosc blue-ray w stosunku do pliku mkv ktory przerabialem.
Jesli mkv ma 4,37 GB to po przerobieniu w tsmuxer zwieksza sie ona do 4,7 - 4,9 GB, a to juz plyta dwuwarstwowa.
Wycinka napisow koncowych pomaga tylko troche, nadal to 4,5 GB i nadal DL a tak niewiele brakuje ...

Podziękowania autorowi: Sikor30
 

Horhe Ortega

New member
Janusz-dlaczego tak ustawiasz Transcoding Codec ? Sprawdz czy na pewno coś będzie nie tak jak ustawisz x264. Zawsze będzie nieco większy plik wynikowy.Degradując dzwięk można jeszcze trochę zmniejszyć np. z DTS do AC3 2.0 i b.niskim bitrate.Jak film ma do ok. 90min. to zwykle mieści mi się na 1 DVD.Gorzej to dopiero gdy ma koło 2 godzin(wtedy tak skaleczyłem dzwięk że ImgBurn pokazał 99% !!!-płyty RW-ale wlazło!).
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Wielki podziękowania. Tak ustawiam, bo taki znalazłem opis, ale zastosuję się do Twoich wskazówek. Każda podpowiedź ma olbrzymią wagę, tym bardziej, że początkujących jest wielu. Jeszcze nie próbowałem nagrywać filmów, mój opis był wklejony, niemniej spróbuję nagrać.
TSmuxerem tylko raz próbowałem i mi nie odtwarza.
Jak ustawić w mkv2vob: x264(slow), czy x264 High Bitrate (slow)?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Tak, Funai rozpoznaje je jako BR. W jednym przypadku zdarzyło mi się, że płyta może być tylko oglądana (tzn. każde polecenie np. pauza, przewijanie itp. powoduje powrót do początku płyty), pozostałe idą idealnie nawet przeskakuje do następnych scen (na razie nie wiem jak program ustawia sceny, ale przeskakuje mi co 5 minut), 3 prędkości przewijania. Podaję link do dyskusji:
http://**********.com/lofiversion/index.php/t15247.html
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@janusz,

jeszcze pytanie uzupełniające: płytki r- czy r+ czy też nie gra to roli ?
w instrukcji funai nie znalazłem rozróżnienia tych płytek więc domniemam, że to nie gra roli.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie gra roli, chociaż ja z przyzwyczajenia kupuję r- (miałem kidyś Panasonika który tylko takie czytał). Najlepiej jednak na DVD-RW, jakby coś nie wyszło nie szkoda będzie płyty. Podpowiedziałbym więcej, ale sam jeszcze mało wiem.
 
Do góry