Który Odt. BD

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
a jak formaty bezstratne z nosnika BD ?! bo to wedlug mnie jest znacznie wazniejsze w odtwarzaczu BD ?
Na razie trudno mi ocenić gdyż filmy z wypożyczalni oglądałem z lektorem, a tu i tak nie ma dźwięku HD, żona nie lubi napisów. Nie sądze żeby w moim przypadku zachodziła częsta okazja korzystania z dźwięku HD.
Jakość DTS-u z odtwarzacza BR Funai jest co prawda lepsza niż w przypadku Pioneera, ale oglądjąc film nie ma to większego znaczenia, moim zdaniem do filmów wystarcza zwykłe DD5.1
Niemniej z czasem mam zamiar sprawdzić jak zadziała LPCM na wyjściu cyfrowym, z tego co zdążyłem sprawdzić to powinien przesyłać LPCM 2 kanałowo, co do słuchania muzyki powinno być super, ale nie zdążyłem sprawdzić.
Jednak pozostaję przy zdaniu, że o wiele ważniejsza jest jakość kolumn i wzmacniacza, niż dekodery HD.
 
Ostatnia edycja:

Iron John

New member
Niestety nie mogę się zgodzić z Twoją teorią. Chyba że za punkt odniesienia bierzesz Star Wars bo tam DD jest rewelacyjne.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z płyt BR na wyjściu cyfrowym jest DTS dużo lepszy niż DTS z najlepszego DVD, nie porównując już z DD. W filmach liczy się raczej sam klimat, chyba że film jest drętwy i wtedy można wsłuchiwać się w ścieżkę dźwiękową.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Na razie trudno mi ocenić gdyż filmy z wypożyczalni oglądałem z lektorem,

no tak........to bardzo wiele wyjasnia.....

janusz napisał:
moim zdaniem do filmów wystarcza zwykłe DD5.1


Jednak pozostaję przy zdaniu, że o wiele ważniejsza jest jakość kolumn i wzmacniacza, niż dekodery HD.

niestety na ten temat nie masz i jeszcze dlugo miec nie bedziesz nic do powiedzenia.....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Iron John napisał:
Niestety nie mogę się zgodzić z Twoją teorią. Chyba że za punkt odniesienia bierzesz Star Wars bo tam DD jest rewelacyjne.

i masz calkowita racje !!!;)
 

radzio99

New member
Wczoraj byłem w Media Markt bo mieli dostawę BD. Był tam Panasonic BD80 i Samsung 3600 i inne. Przed wejściem do sklepu byłem nastawiony na kupno Samunga, ale po wyjściu to się zmieniło. Panasonic jakością wykonania przewyższa o kilka klas tego samsunga, sam plastik, bardzo się wygina i bardzo jest wielki mimo jego opisu że jest bardzo cieńki. Tylny panel też na korzyść Panasa, pozłacane wyjścia czego w samsungu nie ma, identycznie jest z p4600 też zwykły plastik który bo lekkim uderzeniu pewnie sie złamie.
 

BoDeX

New member
FUNAI za 499 pln. jest "najlepszym", w ekonomicznym rozumieniu, zakupem. Klon markowych odtwarzaczy za potężną kasę - nie dajcie się ogłupiać !
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ekonomicznym- owszem , tylko niekoniecznie najlepszym w roznych konfiguracjach
 

BoDeX

New member
mat74 napisał:
ekonomicznym- owszem , tylko niekoniecznie najlepszym w roznych konfiguracjach


Podaj przykłady, bo mnie pióro aż swędzi ... :)

To jest 100% klon urządzeń kosztujących 2-4 razy drożej - sprawdzone empirycznie ....
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tak dokładnie, to chyba te droższe są klonami... ;)

Funai wcześniej robiło DVD np dla Onkyo, historia lubi się powtarzać. :D
 

radzio99

New member
mat74 napisał:
ekonomicznym- owszem , tylko niekoniecznie najlepszym w roznych konfiguracjach

o to chodzi że np. ja mam starszy ampituner bez wejścia HDMI, a nie chce go zmieniać, kupuje BR który posiada wyjście analogowe 7.1 lub 5.1 i mam dzwięk lepszy niż podłączyć przez kabel cyfrowy czy optyczny do starego ampitunera.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Podaj przykłady, bo mnie pióro aż swędzi ... :)

wchodzisz ze swoja wypowiedzia w srodek watku nie czytajac calosci...
pytanie kolegi dotyczace wyjsc analogowych chyba wyjasnilo kwestie tych przykladow?!
jesli bedziesz mial ochote polemizowac i zalecac polaczenie optical lub coaxial - to posluze sie twoja wypowiedzia sprzed kilku miesiecy na sasiednim forum...;)
 
Do góry