Który Odt. BD

radzio99

New member
Czy Odtwarzacze blu-ray mają jakieś zabezpieczenie ze jeżeli by, kupił w Stanach to czy mogłbym uzywac go w Europie
 

radzio99

New member
Ale chyba i tak go kupie, ponieważ 70% filmów jest region free, więc będę mógł je kupić gdy będe miał BR A. Albo pozostanie mi jupić BD80 przeróbkę
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
Chcę kupić swój pierwszy Blu-ray, więc nie mam doświadczenia, dlatego proszę o radę.
Jak to jest z przeskalowaniem przez Blu-ray standardowego materiału wideo zapisanego na płycie DVD do standardu 1080p tzn. czy widać istotną różnicę w stosunku do standardowego odtwarzacza DVD?
Mam dużo płyt DVD, a po zakupie Blu-raya nie chcę ich wyrzucić.
Czy są modele, które skalują lepiej, które to?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście - znacznie lepiej robią to droższe modele . A jaką kwotą dysponujesz?
 

Max123

New member
kiki napisał:
oczywiście - znacznie lepiej robią to droższe modele . A jaką kwotą dysponujesz?
To to wiem, że im droższe tym lepsze :)
Czy mam przez to rozumieć, że te tańsze np. do 1000 zł są nic niewarte tzn. po podłączeniu do TV nie zauważę różnicy w stosunku do obecnego "zwykłego" odtwarzacza Philipsa? Mam TV Samsung UE55B7000.
 

radzio99

New member
Jeżeli chodzi ci o to czy będziesz miał lepszy obraz Blu-rayem poniżej 100zł niż dobrym DVD? To zdecydowanie Blu-ray będzie miał lepszy obraz.
 

arturnafciarz

New member
Max123 napisał:
Mam dużo płyt DVD, a po zakupie Blu-raya nie chcę ich wyrzucić.
Czy są modele, które skalują lepiej, które to?
Broń Boże nic nie wyrzucaj. Też mam trochę filmow na DVD. Tydzień temu kupiłem Panasonica BD-80. Wrzucilem na talerz znajomemu R.Wakemana na DVD - był przekonany że to HD. Oczywiscie jest różnica ale przy przekątnej ekranu 37 cali (na większym nie sprawdzałem) jakość z dobrze zrobionego DVD jest fantastyczna. Kamień spadł mi z serca.
 

janusz

New member
Bez reklam
Przeczytałem większość wypowiedzi i większość jest bardzo sensowna. Tylko zależy od potrzeb. Np. Mat74 sporo kasy inwestuje w oryginalne płyty BR i w takim układzie nie ma co iść na kompromis, Panasonic 80 może okazać się najlepszym wyborem. Nieco inaczej może być dla osoby która będzie korzystała z wypożyczalni i plików z internetu, wtedy lepszy będzie LG 390 (mkv) lub Samsung 3600 (DivX HD i wifi). Ja długo się zastanawiałem czy warto dołożyć kilka setek i kupić odtwarzacz z wyjściem 7.1. Dlaczego nie kupiłem? Przyn kilka:
- raz już przerabiałem ProLogic, DD, DTS teraz formaty HD, zgadza się różnica jest i to duża, ale w filmachma to dla mnie mniejsze znaczenie. Koncerty tak, ale nawet na DVD nie zdecydowałem się na zakup wielu płyt bo słucham muzyki której nie dużo na DVD o BR nie wspominam (jedynie bardziej znane rzeczy dostałem), sporo mam koncertów z internetu ale jakość jest rózna.
- do słuchania muzyki najbardziej odpowiada mi stereo, miałem kilka rzeczy w DTS ale traktowałem to jako ciekawostkę, nigdy mnie to nie wciągnęło.
- odtwarzacze BR jeszcze będą się zmieniać i za zaoszczędzone kilkaset zł przy zakupie teraz, za 2-3 lata kupię coś nowoczesnego, a stary sprzęt wyląduje w małym pokoju (tak było z DVD, pierwszy Panasonic dzisiaj to zabytek).
- nie korzytam ze ścieżek HD w filmach BR gdyż wybierm wersję polską która najczęściej nie jest w HD (kiedyś wybierałem werje z napisami, lepszy klimat, ale jednak czytanie odbiera zbyt dużo z efektu)
Podkreślam, że to tylko moje preferencje, każdy powinien kupować do swoich potrzeb.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Np. Mat74 sporo kasy inwestuje w oryginalne płyty BR i w takim układzie nie ma co iść na kompromis, Panasonic 80 może okazać się najlepszym wyborem. Nieco inaczej może być dla osoby która będzie korzystała z wypożyczalni
a nie ! nie prawda ! korzystam w wiekszosci z plyt z wypozyczalni i gwarantuje ze sa takiej samej jakosci jak te ktore kupilem...:D no bo niby dlaczego plyta BD z wypozyczalni mialaby byc gorsza ?!:confused: - bo wypozyczona ?!


janusz napisał:
Ja długo się zastanawiałem czy warto dołożyć kilka setek i kupić odtwarzacz z wyjściem 7.1. Dlaczego nie kupiłem? Przyn kilka:
- raz już przerabiałem ProLogic, DD, DTS teraz formaty HD, zgadza się różnica jest i to duża, ale w filmachma to dla mnie mniejsze znaczenie. Koncerty tak, ale nawet na DVD nie zdecydowałem się na zakup wielu płyt bo słucham muzyki której nie dużo na DVD o BR nie wspominam (jedynie bardziej znane rzeczy dostałem), sporo mam koncertów z internetu ale jakość jest rózna.

gdybys jednak dolozyl pare stowek i odpalil film z plyty BD z dobrym dzwiekiem to gwarantuje ci ze bardzo szybko bys zmienil zdanie......;)

piszesz ze nie zdecydowales sie na zakup wielu plyt DVD ,jednoczesnie korzystasz z materialow sciaganych z internetu ktorych jakosc jak sam piszesz jest rozna.....- wiec po co katujesz siebie i sprzet tym shitem ?!?!?!
co ma dla ciebie wieksze znaczenie ?!- ilosc czy jakosc?!

janusz napisał:
- do słuchania muzyki najbardziej odpowiada mi stereo, miałem kilka rzeczy w DTS ale traktowałem to jako ciekawostkę, nigdy mnie to nie wciągnęło.

oczywiscie ! racja ! - powiedz tylko jaki masz sprzet do tego stereo !?!?!
bo np.moj zestaw oparty na amplitunerze onkyo 605 ,absolutnie sie do tego nie nadaje !!!!!

janusz napisał:
- nie korzytam ze ścieżek HD w filmach BR gdyż wybierm wersję polską która najczęściej nie jest w HD (kiedyś wybierałem werje z napisami, lepszy klimat, ale jednak czytanie odbiera zbyt dużo z efektu)

no tym dopiskiem to mnie rozwaliles........
wlasciwie sam podsumowales swoja wypowiedz......
tak wiec - kto ma problemy z czytaniem co powoduje problem z podzielnoscia uwagi ,niech nie kupuje cokolwiek bo i tak nie wykorzysta formatow dzwieku HD.......- pojechales teraz.....

jak rozumiem do kina tez nigdy nie chodziles i nie chodzisz ....?!
no bo przeciez zlosliwcy wszystko puszczaja tam z napisami....!
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Mat74 masz problemy z czytaniem?
Raz cytujesz to co ja sam napisałem (wyraźnie stwierdziłem że preferuję lektora bo mi to bardziej odpowiada i napisałem dlaczego więc po co powtarzasz, bo Ty myślisz inaczej? W porządku napisałem wyraźnie, że to moje odczucie), innym razem wkładasz mi w usta to czego nie napisałem (nigdzie nie twierdziłem, że jakość płyt z wypożyczalnie jest gorsza).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Np. Mat74 sporo kasy inwestuje w oryginalne płyty BR i w takim układzie nie ma co iść na kompromis, Panasonic 80 może okazać się najlepszym wyborem. Nieco inaczej może być dla osoby która będzie korzystała z wypożyczalni i plików z internetu

wydaje mi sie ze potrafie jednoczesnie czytac i myslec .... no ,ale moze sie myle ?!
czy mozesz mi w takim razie wyjasnic dlaczego panasonic 80 jest najlepszym wyborem jesli ktos kupuje plyty BD , natomiast lepszy bedzie wybor innego odtwarzacza jesli wypozycza plyty BD z wypozyczalni ?!
naprawde nie rozumiem jaka jest roznica ?!?!?!?!

wedlug mnie ten panasonic jest najlepszym (budzetowym) wyborem dla kogos ,kto nie ma amplitunera z dekoderami HD ! - i kwestia skad bierze plyty nie ma tu najmniejszego znaczenia!
 

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
wydaje mi sie ze potrafie jednoczesnie czytac i myslec .... no ,ale moze sie myle ?!
czy mozesz mi w takim razie wyjasnic dlaczego panasonic 80 jest najlepszym wyborem jesli ktos kupuje plyty BD , natomiast lepszy bedzie wybor innego odtwarzacza jesli wypozycza plyty BD z wypozyczalni ?!
naprawde nie rozumiem jaka jest roznica ?!?!?!?!

wedlug mnie ten panasonic jest najlepszym (budzetowym) wyborem dla kogos ,kto nie ma amplitunera z dekoderami HD ! - i kwestia skad bierze plyty nie ma tu najmniejszego znaczenia!
Gdybyś czytał do końca to byś zauważył, że napisałem: "wypożyczalni i plików z internetu". Może nie potrzebnie napisałem o wypożyczalni i to mogło zmienić sens. Panasonic nie będzie najlepszym wyborem dla osób korzystających z internetu, tak to powinno brzmieć. Jeżeli napisałem nieco chaotycznie , to przepraszam.

Co do materiałów z internetu to też nie jest takie oczywiste jak myślisz. Kążdy koncert dostępny w sklepie na DVD mam śiągnięty jako obraz płyty, więc jakośc nie różni się od oryginału. Z internetu można jednak ściągnąć znacznie więcej, ale już tutaj jakość jest różna, szczególnie z amatorskich kamer itp. Problemu takiego nie ma mój znajomy który słucha bardziej popularnych rzeczy i tu oferta DVD jest super.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
ok!- zostawiamy ta nieszczesna wypozyczalnie...;)
pozostanmy jeszcze przy tym internecie...

janusz napisał:
Kążdy koncert dostępny w sklepie na DVD mam śiągnięty jako obraz płyty, więc jakośc nie różni się od oryginału. Z internetu można jednak ściągnąć znacznie więcej, ale już tutaj jakość jest różna, szczególnie z amatorskich kamer itp.

powiedz mi w takim razie- dlaczego najtansze playery nie posiadajace wyjsc analogowych 7.1 daja sobie lepiej rade w sytuacji ktora opisales ,niz playery drozsze ktore te wyjscia posiadaja ?! :hmm:

a tak na marginesie - czy mozliwosc odtworzenia materialow z internetu nagranych w kiepskiej jakosci amatorskimi kamerami jest napewno waznym kryterium przy wyborze odtwarzacza BD ?!

ps.czasem naprawde mam watpliwosci -czy to aby napewno jest forum hd-maniakow ?!?!?!:confused:
 

krzychu125p

New member
Mogłby się ktoś wypowiedzieć apropo procesorów obrazu w panasie bd 80 i samsungu 2500/3600.
samsung - HQV czy panas - PHL Reference Chroma Processor Plus
- głównie chodzi mi pod kątem filmów dvd
i jeszcze druga kwestia: czy samsung 3600 także posiada technologię HQV tak jak bd 2500?
 
Do góry